Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 34 minuta, Zoran971 je napisao:

Pozdrav,

zamolio bih nekoga da mi ukratko da instrukcije kako se podešava sat ( vreme na satu) na komandnoj tabli na TDM 900.

Hvala unapred

 

Drži stisnuta oba tastera istovremeno, par sekundi.... Ostalo će ti se reći samo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kolege TDM-ovci

 

Sledece nedelje idem do Ade da ugradim Robertov top. Radicu preradu cevi 2na1. Pa me zanima da li ce neki tehnicki pregled da zagleda to sto nemam 2 nego jedan auspuh?

 

Usput, mozda bih i prodavao oba originalna topa, ne vidim razlog da ih cuvam, ako se moze proci tehnicki.

 

Pa mozda ako nekoga zanima, nek mi se javi u PP.

 

 

IMG_20190526_150121.jpg

IMG_20190330_164246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

Usput, mozda bih i prodavao oba originalna topa, ne vidim razlog da ih cuvam, ako se moze proci tehnicki.

Ne vidim ni jedan razlog da prodas originale, vozis ozbiljan touring motor i krenes li ka zapadu (ili neko kome ga prodas) neces voziti bez db killer a sa njim samo mozes imati problem (zbog topa). :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, bdada said:

Ne vidim ni jedan razlog da prodas originale, vozis ozbiljan touring motor i krenes li ka zapadu (ili neko kome ga prodas) neces voziti bez db killer a sa njim samo mozes imati problem (zbog topa). :neznam:

mudro zboris, mozda i ostavim.

 

Robert mi pravi top, koji ce biti tisi, ali ce da bruji. Ne mogu da vozim motor koji se ne cuje uopste, ne volim glasan auspuh, ali jso vise ne volim da se ne cuje uopste kao sto je slucaj sa fabrickim loncima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: yamaha tdm 850 4tx
On 1.6.2019. at 22:16, Alekre je napisao:

Napred je T10 LED a pozadi isto LED crvena sa blicerom. Napred je bitno da ne bude veća od fabričke jer je baš tesno!

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@Markone88  jesi li se negde informisao?Ipak je 900-tka malo moderniji sklop,da li će škoditi možda agregatu...sva ta energija sad ide u jednu cev,zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, shoyyka said:

@Markone88  jesi li se negde informisao?Ipak je 900-tka malo moderniji sklop,da li će škoditi možda agregatu...sva ta energija sad ide u jednu cev,zar ne?

raspitao sam se

 

dve cevi preseka od 36mm se sklapaju u jednu od 50mm, nikakvi gubici snage nece uslediti, cak naprotiv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Aha,ok...to pitam!

A da se ne čuje ,ne čuje se...napisah negde ranije,od kako sam stavio kod Ivana povišeni vizir čujem šta vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, shoyyka said:

Aha,ok...to pitam!

A da se ne čuje ,ne čuje se...napisah negde ranije,od kako sam stavio kod Ivana povišeni vizir čujem šta vozim...

Ja stvarno nisam lozana, meni je na motoru najbitnija stvar pozicija sedenja, zato sam i uzeo TDM. Promenio sam par motora prosle godine dok se nisam pronasao na ovom motoru.

 

E sad imam vise razloga zasto ne volim auspuh sa obe strane:

1. Ja licno vise volim jedan auspuh nego 2, 3, 4...

2. Kada treba da cistim i podmazujem lanac, auspuh ume da smeta

3. Kada guram motor ili obaram na copavu moze da se desi da se covek opece kad ima auspuh na levoj strani

4. Ja sam bas pedantan, i smeta mi sto oce da bude masti po levom auspuhu koja tu dospe sa lanca

5. Kada se provlacim kroz kolone u gradu, dobro je da me ljudi u kolima cuju, da mi ne bi otvorili vrata ili slicno, zato ocu da stavim Robertov top :D

 

Eto, to je moje vidjenje, ne kazem da sam u pravu, ali cu se ja lepse osecati kad budem imao auspuh samo ne desnoj strani, i zapravo auspuh koji se cuje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dva auspuha su stvar luksuza i pokazatelja da se radi o kvalitetnoj performantnoj mašini. 

 

Iskreno i meni smeta levi kada perem motor (bar na način koji ga je perem) ali sa druge strane ta dva auspuha mu lepo popune pogled od pozadi.

 

Inače video sam TDM900 sa dva auspuha ispod repa... Prešlo igricu kako izgleda! Nisam mogao lepše slike da nađem.

 

Scarico%20YAMAHA%20TDM%20900%20ALTO%20ti

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kad perem lanac i ostalo uvek skidam levi...dva šrafa i gotovo...

U pravu je Marko,zalepi levi samo tako od spreja...sreća što se lako skida...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Najlepše je kad prodješ putem pre asfaltiranja,kad bace onaj bitumen,šta li je?Užas i tiha jeza...Petrolej,benzin,nafta samo to...

Jednom prošao kolima...otpale mi ruke trljajući ...vozio onda Focusa,al' se sijao posle...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Sad cemo imati injednog TDM900 sa samo jednim topom sa desne strane, pa kad neko pita kako izgleda da mozemo da im pokazemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Može za neženje. Deluje mi da ovde ne bi mogli bočni ili bi bili previše dugački.

 

Da, posle bi nas Stromovci prozivali. Čuti, dobro je da ne znaju ugao radilice kod 900ke, tek onda bi nas kecali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
58 minutes ago, Markone88 said:

ja sam mislio da m i sledeci motor bude V Strom 650 zuti sa zicanim felnama :) mozda cak nov :D

 

Samo 1000 posle TDM.

 

Inače TDM900 ima crossplane dvocilindraš koji uglom radilice imitira V motor pod 90c ala Ducati i Strom. Zato je malo drčan.

 

Meni se novi DL1000A visoko kotira, samo zbog agregata i obrtnog od nekih 105nm u srednjem režimu, baš kako ja vozim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Dva auspuha su stvar luksuza i pokazatelja da se radi o kvalitetnoj performantnoj mašini. 

 

Iskreno i meni smeta levi kada perem motor (bar na način koji ga je perem) ali sa druge strane ta dva auspuha mu lepo popune pogled od pozadi.

 

Inače video sam TDM900 sa dva auspuha ispod repa... Prešlo igricu kako izgleda! Nisam mogao lepše slike da nađem.

 

Scarico%20YAMAHA%20TDM%20900%20ALTO%20ti

 

Kupi varadera,ima sve za igricu

20190602_195053.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja