Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre 16 sati, marshall je napisao:

E bravo kolega, svaka cast na odzivu... i zao mi je sto nisam otisao, nije moglo. Super!

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Stigli xenoni :jee1:

Moze li neki savet gde najbolje postaviti balast i na koj nacin ga pricvrstiti? I ima li neka caka u samom povezivanju, na sta da obratim paznju eventualno?

@Astral, hvala na preporuci... :takoje:

 

image-0-02-05-6cec0badeee7b9d13d2e1d0240896a626552512490694689cbf7d75f8613db46-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, Pavke_88 said:

Stigli xenoni :jee1:

Moze li neki savet gde najbolje postaviti balast i na koj nacin ga pricvrstiti? I ima li neka caka u samom povezivanju, na sta da obratim paznju eventualno?

@Astral, hvala na preporuci... :takoje:

 

image-0-02-05-6cec0badeee7b9d13d2e1d0240896a626552512490694689cbf7d75f8613db46-V.jpg

Saveti :

1. Ne pipaj sijalicu prstima! 

2. Ne pipaj sijalicu prstima! 

3. Ne pipaj sijalicu prstima! 

4. Balast fiksiraj negde na levoj strani bocno. Na desnoj strani ti je regler, tako da tu ne zelis da bude. 

5. Ne pipaj sijalicu prstima! 

6. Ne pipaj sijalicu prstima! 

7. Pazi da ti stapovi ne diraju kablove kada okreces korman. Fiksiraj lepo kablove ispod maske. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Evo me koliko sam stigao sa posla pa da se javim, inace sam dobro, ziv i zdrav, nisam pipao sijalicu :) heh, salu na stranu i hvala Astralu na napomeni, nece mi pasti na pamet da je pipnem, svakako... Inace sutra ugradjujem kit, videcu onda ili tu kod fara, kao sto Bocca kaze ili bocno levo negde ispod plastike, videcu onda kada rasturim... Hm, dobio sam i neke srafove, ne znam ni sta ce mi, ja planiram vezicama da ucvrstim ako je moguce, ne znam gde bih usrafio njih... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Upakovano, balast sam fiksirao sa leve strane, a kablove ubacio ispod fara, a efekat neverovatan, mnogo bolje svetli, a i sama boja me odusevila, bela a vuce po malo na plavo, tako da 4300k je idealno, po meni... Hvala svima na pomoci i savetima, operacija je uspala :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bmw r1200gs

cao ljudi opet ja nasao sam jednog tdm 93 godiste sve je fulu nove gume lanac i lancanici fabricka boja ocuvana ali cimnemi malo 2 i 3 kad prevacujem mozda je kvacila posto sigurno treba da se menja ili je samo do menjaca i koliko bi me kostalo da popravim to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 12 minuta, filipfg97 je napisao:

cao ljudi opet ja nasao sam jednog tdm 93 godiste sve je fulu nove gume lanac i lancanici fabricka boja ocuvana ali cimnemi malo 2 i 3 kad prevacujem mozda je kvacila posto sigurno treba da se menja ili je samo do menjaca i koliko bi me kostalo da popravim to

Definitivno NIJE kvačilo nego menjač, tj. uklopni zupčanik između 2. i 3. brzine (to im je boljka generalno). Može da se menja samo taj uklopni zupčanik ali nije preporučljivo jer se onda dešava da zupčanici "šušte" kada je u 2. i 3. brzini. Najbolje rešenje (koje sam onomad i ja uradio) je da se ubaci kompletan drugi menjač od 4 tx modela (paše u agregat od 3vd-a, ali mora komplet menjač da se ubaci, ne može da se kombinuju delovi menjača od 3 vd-a i 4 tx-a). Menjač od novijeg modela nema tu boljku uklopnog zupčanika, rasterećeniji je i sa dužim brzinama pa se lepše vozi. Takođe je i nešto "duža" peta brzina pa je motor i nešto malo brži sa tim menjačem. Mene je kompletan drugi polovan menjač izašao 100 evra, ostali dihtunzi i delovi jos oko 60 evra, a Bokilić je radio menjažu na agregatu za 70 evra. Agregat sam ja skinuo sa rama i odneo mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 hours ago, filipfg97 said:

cao ljudi opet ja nasao sam jednog tdm 93 godiste sve je fulu nove gume lanac i lancanici fabricka boja ocuvana ali cimnemi malo 2 i 3 kad prevacujem mozda je kvacila posto sigurno treba da se menja ili je samo do menjaca i koliko bi me kostalo da popravim to

Ok. Buduci da gledas starije Tdm-ove. 

Ne znam koliki ti je budzet. 

Listam oglase i naletim na ovog lepotana. 

d5e4ee36cd01-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Super Tenere XTZ750 sa A2, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 64000 km, Beograd...

Gledam i imam onaj osecaj da bi ovaj motor trebalo kupiti. Izgleda kao da se neko ko ima sa cime lepo brinuo o njemu. 

 

Eto, ukoliko ti je promaklo. 

Meni je bas zapao za oko. 

Ja bih voleo da kupim nesto za poljoprivredne radove i tenera mi se bas svidja. Dobre kramponke i pun gas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
cao ljudi opet ja nasao sam jednog tdm 93 godiste sve je fulu nove gume lanac i lancanici fabricka boja ocuvana ali cimnemi malo 2 i 3 kad prevacujem mozda je kvacila posto sigurno treba da se menja ili je samo do menjaca i koliko bi me kostalo da popravim to
Nategni se ti još malo za moj motor, i slatko da se navozaš.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 850 4tx, 2001. godište, Touring, vozilo prešlo 88000 km, Leštane. Cena 1.700 € - Motori - Polovni Automobili


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozio malo ovog sa slike... Lutka, sve na svom mestu ali brzo se setih zasto ga prodadoh. Koliko se taj motor lose vozi pa to je katastrofa! Za toliku kubikazu i snagu trazi drugi stepen prenosa dok kroz grad vozim. Kvacilo "na pola" non stop, zabolela me je saka posle 10 min voznje, izasli na otvoreno i malo bolja situacija. Bas se u uskom opsegu obrtaja vozi, izmedju 3/7000 hiljada za razliku od 4 redna klipa koji funkcionisu (u toj kubikazi) od 2/12000 hiljada obrtaja...

Bas, bas mi se ne svidja isporuka snage tog agregata, ovaj crni mi se toliko svideo da sam ga hteo kupiti, ali posle par kilometara me je "podsetio" da nije za mene! 

Usrecice nekog drugog :D

viber_image_2019-05-25_17-06-03.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujmo razlicitost! :D

Ja ga po tudjim utiscima ovde procitanih kupih, sada kucam ako ponovo neko mojim putem ide... Cisto da se ima vidjenje  (subjektivno) nekoga ko je vozio slicnu kubikazu a sa 4 redna klipa. Da zna sta da ocekuje, od elasticnosti ni "L" nema u poredjenju sa rednom litrom...

Tako ga ja doziveh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Verujem.... To i kucam.

Ovaj crni stigao iz Ch za prodaju, mogao sam ga uzeti na rate da placam, svidelo mi se stanje samo tako...

Imam i Givi Maxiju novu koja motocikl ceka! Euforija, tdm kao lutka!

Ideeeemo u voznju....

....razocarenje ponovo!

Pih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Videh da imate iskustva sa wemoto. 
Da li odbijaju porez za slanje u Srbiju u odnosu na cenu sa sajta? 
Da li naša carina po pravilu naplaćuje porez? 

Konkretno, novi OEM namotaji na wemoto jeftiniji nego u Platneru... :stabre:

A polovnih nigde nemaaaaa. >:(
Istina kolega sa sajta kod je Astral preporučio reče da će proveriti za regler, a za namotaje mu trebaju tačne dimenzije koje ja još uvek nemam. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne pitaj, cena u nebesima. 

Na wemoto cena 333 funte sa PDV-om. U Platneru 45.300 rsd. 

 

Ok onda ako računam i carinu 10% i PDV 20%, onda je već Platner povoljniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovo sto je bocca napisao, imas dosta tih sto donose iz Uk. @Krmco njemu je neko skoro donosio nesto od 150-200€ vrednosti. Javice se on sad sa informacijom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@nikvuksa nemoj da zezas da oni u Baja HU nemaju namotaje ???

Priznaj da ih nisi zvao i Đura ce ti oprostiti sto te je tukao!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja