Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne znam što ovakve reakcije na klip... Baš mi nije bila namera da omalovažavam zvuk TDM-a... Uporedio sam ga sa V4 zvukom, jer je najpribližniji tom unikatnom "režanju” mašine...

Ako se postavljač klipa sa TDM-om osetio uvređenim, ja se izvinjavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
18 minutes ago, ThePainkiller said:

Ne znam što ovakve reakcije na klip... Baš mi nije bila namera da omalovažavam zvuk TDM-a... Uporedio sam ga sa V4 zvukom, jer je najpribližniji tom unikatnom "režanju” mašine...

Ako se postavljač klipa sa TDM-om osetio uvređenim, ja se izvinjavam...

Ma taman posla, hocu da kazem razliti su agregati, kod tdm-a ima to pucanje u zvuku na niskim obrtajima dok je honda prede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Meni je ovaj zvuk sa Robertovim AdaRace auspuhom na TDM-u naj lepša muzika. :na_glavi:Stvar ukusa, ne zameram kome se ne sviđa.:neznam:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ThePainkiller to je sashac lupio zbun zbog krateza, garant. :aha:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salim se ja sam, ali zato sto ne mozes pobeci odavde nikako, dzaba ti ti VFR-ovi, znamo mi gde ti je srce :ljubav::BJB-tdm:   :jee:

edit: sve ti je oprosteno zbog delova sa TDM ugradjenih na VFR :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ne znam što ovakve reakcije na klip... Baš mi nije bila namera da omalovažavam zvuk TDM-a... Uporedio sam ga sa V4 zvukom, jer je najpribližniji tom unikatnom "režanju” mašine...
Ako se postavljač klipa sa TDM-om osetio uvređenim, ja se izvinjavam...
Dodji ti da čuješ kako unikatno reži 1200cc u 4 redna. Zaboravićeš V4 zvuk za sva vremena ce1c7d8d3a524dfaf08a93309cc62087.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kolege sektaši,

ima li neko slučajno, ili namerno,  za TDM-a 850 4tx pločicu sa kraja zadnje viljuške kroz koju prolazi šraf za zatezanje lanca . . . meni pukla, raspala se u komade, kako - ne bih znao kazti. Još ispitujem slučaj, istraga u toku. Može i sa zatezačem ili u paru, ili oba zatezača sa tim pločicama. Može poruka na PP ili na 062-404833 . . naravno, sledi nagrada, ali ne preko zakonom dozvoljenih 462e :aha:

 

 

60808010_2407993276097763_953160599984930816_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Od flaha od 3 mm napraviš, ( ako več nisi) ofarbaš i zaboraviš. To ima funkciju samo dok se zateže lanac, posle toga je samo estetski višak :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Best je napisao:

Kolege sektaši,

ima li neko slučajno, ili namerno,  za TDM-a 850 4tx pločicu sa kraja zadnje viljuške kroz koju prolazi šraf za zatezanje lanca . . . meni pukla, raspala se u komade, kako - ne bih znao kazti. Još ispitujem slučaj, istraga u toku. Može i sa zatezačem ili u paru, ili oba zatezača sa tim pločicama. Može poruka na PP ili na 062-404833 . . naravno, sledi nagrada, ali ne preko zakonom dozvoljenih 462e :aha:

 

 

60808010_2407993276097763_953160599984930816_n.jpg

To ti se vrlo verovatno desilo jer ti osovina zadnjeg točka nije bila stegnuta dovoljno i onda je zatezanje lanca u vožnji vršilo pritisak na tu pločicu. Zadnja osovina na TDM-u mora da se stegne na određenu "kilažu" koliko je fabrika propisala u suprotnom ima lufta u točku, ili se desi ovako nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ove na brzaka smišljene i spontano dogovorene vožnje mogu da ispadnu mnogo zanimljive... ovo je upravo jedna od njih!

Meni je bilo fascinantno kako ste u 7h ujutro bez mnogo palamuđenja prihvatili totalnu promenu rute i umesto za Ljuboviju i Drinu krenusmo u Rumuniju i Dunavsku rutu.
Bilo je bukvalno ovako: momci ponesite pasoše možda nam zatrebaju!
- I oni poneli... ostatak Voja pretočio u video.

Zato sa vama idem na kraj sveta ako treba.
Lako se dogovorimo i slični su nam afiniteti što se vožnje tiče, a opet skroz različite individue i karakteri!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
13 hours ago, Sachmo said:

 

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Odlican video. Sto se tice tvoje potrosnje i ja sam nekoliko puta racunao istu tu ( ispod 4l )za moj motor. Ne uvek ali nekoliko puta za godinu dana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Mislio sam da će lanac da mi izgura ovu sezonu, ali... 

Kad sam se vraćao iz Bugarske primetim da mi na malim obrtajima i maloj brzini(čitaj kada krećem u prvoj i početak druge) nešto lupa. U početku malo a kasnije sve jače. Pogledam lanac i vidim baš istegnut i malo još ima mesta za zatezanje. 

Znači nema druge, mora nov:jok:

IMG_20190520_173714.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Resismo i to danas, par novih guma stavljen i nazad nove plocice. Motor kratko proban jer je vec kasno ali lepo lezi, lako se nagne, zadovoljan kako se ponasa. Hvala @Vlada malinoa za plocice koju su nekako stigle preko nase efikasne i brze poste.

20190520_181835.jpg

20190520_181836.jpg

20190520_183237.jpg

20190520_150902.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Kako poboljsati svetlosni snop kratkog svetla na 4tx, koristim halogenu h1, Osram ultra life, ali jako to lose svetli, kao da ili sijalica slaba ili ne znam sta moze drugo obzirom da je u projektoru? Pre mi bila Filipsova ali ista prica... probao sam led sa ventilatorom,super svetli ali ne moze lepo da se zatvori ona guma, a i strči van fara pa udara u stapove, tako da sam od toga odustao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
15 minutes ago, Pavke_88 said:

Kako poboljsati svetlosni snop kratkog svetla na 4tx, koristim halogenu h1, Osram ultra life, ali jako to lose svetli, kao da ili sijalica slaba ili ne znam sta moze drugo obzirom da je u projektoru? Pre mi bila Filipsova ali ista prica... probao sam led sa ventilatorom,super svetli ali ne moze lepo da se zatvori ona guma, a i strči van fara pa udara u stapove, tako da sam od toga odustao...

Metni xenon. 

Ako ne bude bolje, onda je sam projektor socivo za zamenu. To socivo ima svoj vek. Prozracnost mu se smanjuje sa godinama exploatacijom od toplote sijalice. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja