Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
51 minutes ago, N.F.S. said:

Hehehhe, pisem a u iskrenoj nadi da ce Alekre shvatiti na pravi i ispravan nacin...

Imam drugara koji tvrdi da je samsung naj bolji mobilni telefon! Tvrdi i svuda ga preporucuje, hvali...:D

Sedimo tako kod zajednickog prijatelja na slavi, razgovaramo...

Pitam ga po cemu misljenje formira? Sta mu je "platforma" sto bi politicari rekli... Reper za poredjenje i konstataciju (tvrdnju) da je vrh?

Znamo se od dece i mogu direktan biti, produzava ugovore kod operatera i uvek istu marku uzima, ne sporim kvalitet ali....

Jesi li koristio HTC, Nokiu, BB, iPhone, Meizu, OnePlus, pixel,  u toj eto klasi?

-Nisam...

Pa odakle ti misljenje covece? :jee:

Sve su to nijanse koje gađaju pojedinca i subjektivni osećaj. Mada kada je u pitanju G/S ili Tenere.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije što je kiša nego što je prljavo. Ajd da se nakvasi i ostanu tragovi vode, ovde je pesak... Ne možeš u Srbiji kulturan motor da imaš. 

IMG_20190502_142221.thumb.jpg.417bad9a0da548d1ac8c57dbed006e1e.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Nije što je kiša nego što je prljavo. Ajd da se nakvasi i ostanu tragovi vode, ovde je pesak... Ne možeš u Srbiji kulturan motor da imaš. 
IMG_20190502_142221.thumb.jpg.417bad9a0da548d1ac8c57dbed006e1e.jpg
Teraj tu mašinu ne za*ebavaj. Neće ništa da mu fali

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Skoro sam postavio slicno pitanje ali za TDM850, sad me interesuje to isto za TDM900

Naime kakva su vam iskustva sa povisenim vizirima i koji se najbolje pokazao ?

Kod mene je turing vizir (malo duzi od fabrickog ) i cini mi se da  mi sav vetar gura direktno u kacigu, duplo mi veca buka nego na 850

Napominjem visok sam 190cm

Da li dodavati neko krilce ili Ivanov dodatak ili neki treci vizir ?

Sta se najbolje pokazalo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

A da

Danas pala prva ozbiljnija test voznja TDMa 900, do sada uglavnom se vozilo po ravnicarskim predelima i okolnim mestima.

Danas radio do 14h i pravo sa posla pokupim drugara i nas dvojica skroz ne planirano napravismo finu voznju

Tura je bila :

Obrenovac - Loznica pa pored Drine do Ljubovije.

Tu smo bas uzivali u prelepoj Drini i lepom putu, napravismo i pauzu kod nekog coveka u Drinskim vajatima (jos uvek u izgradnji, videsmo pokraj puta, svratismo covek nas ugosti i poprica sa nama).

Pa od Ljubovije preko Pecke u Osecinu (na pola puta racvanje nigde table pitamo nekog matorog kuda za Osecinu kaze levo malo je duzi put ali dosta pravo, a ja pitam a desno kaze prepuno krivini a i sve uzbrdo i nizbrdo a ja opet  kakav je asfalt, kaze nov, pa to nam treba, extra, pravi TT a nigde zive duse.

Au kako smo vozili, propast, krivudavije od onoga ne moze, serpentina koliko hoces, sve uzbrdo i nizbrdo, a nov asfalt a predeli prelepi
Od Osecine za Valjevo standardno ko na Navaku, extra put, duge brze krivine, nema guzve, gume ko zvake, drze ne mrdaju i traze jos.

U Valjevu pored Gradca na klopu (gulas od divljaci i ljute lucane paprike).

Posle se jedva nakanismo da krenemo a vec je pocelo da se smrkava, inace tu deonicu Valjevo - Obrenovac znamo napamet a uglavnom sve pravo pa smo udarili i malo po gasu.

sve ukupno 320km za jedno popodne

TDM se pokazao odlicno , lezi odlicno po krivinama guma zadnja je isla do ivice, kocnice na visini zadatka, snage dovoljno za obilazenja, a i elastican je pa ne mora previse da se vrti, 320km i nije upalio rezervu:jee:, jedina "mana" slabija zastita od vetra

Kratko uporedjivanje sa predhodnim 850:

TDM900 tacno za nijansu skoro u svemu bolji, vidi se da je unapredjen, Kruci ram, tvrdje i bolje ogibljenje, malo bolje kocnice, malo ostriji na ubrzanju ali i malo nervozniji na manjim obrtajima, malo vislja pozicija sedenja, zastita od vetra slicna, potrosnja malo manja nego na 850 (meni je i 850 na otvorenom putu sa otvorenim auspusima na brzinama od 80-120 na momente i brze trosio 5L goriva

Takodje 850 je malo udobniji, meksi i linearnije prima gas i ubrzava

Tako da sam vrlo zadovoljan napredkom, tj novijim modelom, pogotovo u segmentu koji obozavam a to je krivinarenje ili peglanje po krivinama, slusa sve komande, miran, stabilan, agilan, moze da se koriguje kad se pretera i uvek trazi jos:jee1:

Toliko od mene, pozdrav kolege

 

IMG-714e44301bc5b4cf5c1be07d26abe416-V.jpg

IMG-358aa4b545fdf7235b9810700b573285-V.jpg

IMG-778386a9f0229a2ed56d158d0c071329-V.jpg

IMG-1a8d2ad2b0d584f0eb1e3463721c9175-V.jpg

IMG-171d6eeaf7fa042c8c27d94962e47c91-V.jpg

IMG-99a30b2084767f6469836e3262a61708-V.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugar je kupio iste Angel GT pre 15dana za TDM900. U toj dimenziji je platio 35000dinara, mnogo, deru kod nas. U Nemackoj iste gume dosta jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ako imas nekog da ti dotera, jeftinije nego kod nas, plus na ovu cenu ako uzmes povracaj PDVa izadju jos povoljnije

A da ovo je i noviji model Angel GT2 i opet je dosta  jeftiniji i bez popusta nego kod nas (35000dinara, zaboravi gde je uzeo)

Sajt je :

MYNETMOTO

Screenshot_20190503-074213.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 hours ago, Hitmanle016 said:

Cena?

 

Ovo je Angel GT 1 platih 26000 rsd. 

Xmoto Subotica. 

Za te pare, nema bolje. 

 

Pilot sport mi je dao ponudu za 33000 Z8 set ali sam ipak uzeo Angel Gt. Nije mala razlika, a guma je odlicna. 

 

Za te pare mozes samo Gpr 300 da uzmes 24000 u Dum Mirijevo,  a to je realno mnogo losija guma od Angel Gt. 

 

Inace ova potraga za gumama je kod mene trajala oko 2 meseca. 

Zakljucak je da ozbiljni trgovci sa gumama su samo Dum Mirijevo, rade Dunlop, usluzni, dobri prodavci i imaju na stanju guma.

Sve ostalo su sverceri iz inostranstva i pilicari... 

Jako losa situacija kod nas po pitanju moto guma. Em ih nema, em skupe. 

Prosto budes srecan kada neko hoce pare da ti uzme. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Na sve to, DOT je najcesce 3 ili 4+ god...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Dum Mirijevo nema stariji dot od jedne godine. Drugi put već menjao kod njih.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@NIKOLA 1 Pisah u vezi vizira pre nekoliko stranica,kod Ivana stavili produžetak,čak smo ga skratili za 7-8cm da bih gledao preko njega...ima iz komada,skuplji je,a lošije štiti,to su Ivanove reči...visok sam 180,u životu nisam bio zadovoljnji vizirom...da je malo manji bila bi turbulencija...vetar udara u sam vrh...verovao ili ne nekad podignem glavu skroz da o'ladim malo vratni deo,počne toplo...taman tih 10-ak cm da ne skračuješ....idi...probaj...

Mislim da se lepo vidi na ovoj slici...

 

IMG-20190406-175507.jpg24hr gas station near me

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
4 hours ago, Astral said:

Ovo je Angel GT 1 platih 26000 rsd. 

Xmoto Subotica. 

Za te pare, nema bolje. 

 

Pilot sport mi je dao ponudu za 33000 Z8 set ali sam ipak uzeo Angel Gt. Nije mala razlika, a guma je odlicna. 

 

Za te pare mozes samo Gpr 300 da uzmes 24000 u Dum Mirijevo,  a to je realno mnogo losija guma od Angel Gt. 

 

Inace ova potraga za gumama je kod mene trajala oko 2 meseca. 

Zakljucak je da ozbiljni trgovci sa gumama su samo Dum Mirijevo, rade Dunlop, usluzni, dobri prodavci i imaju na stanju guma.

Sve ostalo su sverceri iz inostranstva i pilicari... 

Jako losa situacija kod nas po pitanju moto guma. Em ih nema, em skupe. 

Prosto budes srecan kada neko hoce pare da ti uzme. 

 

Ja sam trenutno na odmoru u Svedsku, i posto i kod mene ta potraga za gumama ne tako skupih  dobrih traje neko vreme, nastavih je i ovde, dunlop aromax je ovde oko 100e znaci nikakva razlika u ceni, dok je ostala moto oprema preskupa. 

Zasto si cekao 3 nedelje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Hitmanle016 said:

Ja sam trenutno na odmoru u Svedsku, i posto i kod mene ta potraga za gumama ne tako skupih  dobrih traje neko vreme, nastavih je i ovde, dunlop aromax je ovde oko 100e znaci nikakva razlika u ceni, dok je ostala moto oprema preskupa. 

Zasto si cekao 3 nedelje? 

Nisu imali prednju na stanju pa su porucili i onda sam cekao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Astral iz pouzdanih izvora znam da si za mnoge TDM sektase na voznjama bio neuhvatljiv, sta li ce tek sad biti sa full sredjenim i utegnutim motorom i friske taze opancima:BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, NIKOLA 1 said:

Astral iz pouzdanih izvora znam da si za mnoge TDM sektase na voznjama bio neuhvatljiv, sta li ce tek sad biti sa full sredjenim i utegnutim motorom i friske taze opancima:BJB-tdm:

Bice testirano! :) samo da se sastavim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja