Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
pre 30 minuta, Astral je napisao:

Saveti mi trebaju i veoma ih cenim. Nisam do sada rasturao stapove. 

Radim sve po uputstvu ali na moju zalost uputstvo nije bas precizno kao sto "situacija na terenu"  zahteva. 

Dosta toga se moze uraditi na par nacina. Iskustvo odredjuje kojim, a ja ga po pitanju stapova nemam. Tako da radim polako "3x merim, 1x secem" . 

 

Ljudi ja sam moje štapove kvario pre mesec dana menjao semeringe.Kad se odviju gornji šrafovi povadi se šta može onda ide specijalni alat,mora kontra da se drži. Imam pneumatski pistolj ali kad počne da se okreće  mora kontra ,ja sam ovako namestio m-12 beskrajni navoj nisam sekao ostavo sam čitav metar na jednom kraju dve matice a na drugom 22x20 mm. malo privario-

20190403_220615.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"ajd ja cu dok on ne dodje, nadam se da nije problem..

Sraf 13.31 srafi se u 5.23 cev koja se bez "kontre" odozgore zna okretati sa sve srafom.... Dok donji sraf ne odvijes nema demontaze :D

Zato ti i rekoh dok je ketridz kompletan prvo a po skidanju stapa iz trokuta probaj njega (13.31) odviti, ako krene, blago ga privij da se ulje ne prospe.

Moj ti je savet da stapove skines, pribavis 1/2 nasadni imbus (mislim da je kod tebe 10mm, proveri) i odes kod naj blizeg vulkanizera. Njihovi kompresori "drukaju" 10/12bar-i, pozajmi pistolj i odvij za par sekundi oba...

YA-TDM-900-2_AZ.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ova slika je ok.  Kod mene kad sam menjao normalno poskidao sam štapove gore odvio šraf ključ 24 prosuo ulje i izvadio oprugu.E onda sam odvio 13.31 a na 5.23 držao kontru. Ne tvrdim da ne može na cim sa vazdušnim pištoljem,ovako je sigurno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 2.4.2019. at 22:25, Astral je napisao:

Uzgred, zna li iko kako da izvadim ovaj lezaj i semering sa desne strane tocka? Bio bih zahvalan. :D nemam onaj alat za vadjenje lezaja

Prednji tocak lezajeve izbijes kao sto je kolega objasnio. sa suprotne strane jakim srafcigerom i laksi cekic. Onda ispadne srednja caura, pa izbijes i drugi lezaj. Nazad ukucas prvo jedan lezaj, VRATIS CAURU, pa ukuckas drugi. Ima da se kupe gde hoces, dimenzija je cesta. Pre povratka caure proveri jeli mozda zacepljena ponegde (najcesce jeste od srafcigera) i finom turpijom LAGANO SE PORAVNAJU SITNA OSTECENJA (od srafcigera) jer skrbotine povecaju razmak izmedju lezajeva za deo milimetra. Za semeringe.... pa mozda budu spaseni ali tu sam se vise otelio da nadjem nove semeringe nego da izbijem i ukucam nove lezajeve unutra u felnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 2.4.2019. at 22:35, Dejan Nešković je napisao:
0fONa2Dh.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 views.

 

Neko majstorise, neko prilegao da odmori. ;-)

Kolega samo polakico sa tim ledjima i vratom, prioritet zarastanje. Zelim da sto pre prodju bolovi i smetnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 1.4.2019. at 20:22, Motorcyclist je napisao:

Nisam nikad vozio sa jednim tako da i ne znam sta propustam. Zato ne sedam na bolje motore :jee:

Uz duzno postovanje, i kad se dodje do 1000 ccm sa bar 120 KS onda nedelju dana bude sve u redu, pa drugar kupi 1200 sa 150 KS. Proba se, jaci je bolje lepi.... Kupis 1300 i mislis da je kraj na njemu. E pa nije. Sta je dosta? Mozda 180 KS, ne pojavilo se 210, ne-ne evo 225KS to je dosta....  Snage nikad dosta, to je kao procesor u racunaru, nikad dosta. Covek treba da spozna sta mu je dosta, da razvije osecaj za meru, eto bilo mi je ispod du...a bas svasta. Zakljucio sam da je TDM odlicna mera, svestrana sposobna masina uz prihvatljive troskove, a sve ostalo je najcesce i najvise samo povecanje tezine i troskova. Sad se izvinjavam, ovo je moj zakljucak, Svako ima pravo na svoj zakljucak, ili eksperiment. I svojih 225 KS ako bas hoce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Takođe i meni TDM najbolje ˝leži˝. Udobnost i komfor na mali uštrb ˝fun factor-a˝ (kako ga ja zovem). Tj. nije toliko zanimljiv na gasu kao, recimo, VFR, ali ima dovoljno snage za lepu vožnju i može da potegne kad treba...

Ja sam skontao šta bi bio savršen motor za mene: kada bi u TDM šasiju strpali VFR-ov agregat, to bi bio pun pogodak... :D

 

 

P.S. Ako neko hoće da menja svoj TDM 4tx za VFR800 Fi, neka se javi... ;)

uKIIADl.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Takođe i meni TDM najbolje ˝leži˝. Udobnost i komfor na mali uštrb ˝fun factor-a˝ (kako ga ja zovem). Tj. nije toliko zanimljiv na gasu kao, recimo, VFR, ali ima dovoljno snage za lepu vožnju i može da potegne kad treba...
Ja sam skontao šta bi bio savršen motor za mene: kada bi u TDM šasiju strpali VFR-ov agregat, to bi bio pun pogodak...
 
 
P.S. Ako neko hoće da menja svoj TDM 4tx za VFR800 Fi, neka se javi...
uKIIADl.jpg&key=33bda0577227d2c01ebdaa935cf473d53092286f193884185b2d59e119501dc8
 
Mogu da preporučim motor ako neko razmišlja da li da bije put da ga gleda.

A ti kolega moj apsolutno ne znaš šta hoćeš

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 52 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Mogu da preporučim motor ako neko razmišlja da li da bije put da ga gleda

Hvala, kolega...:takoje:

 

pre 53 minuta, Nenadbg88 je napisao:

A ti kolega moj apsolutno ne znaš šta hoćeš emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png

Mogu ti reći da stvarno ne znam... Honda mi se sviđa zbog njene agresivnosti i tog "fun factora"... Ali mi ne leži zbog položaja sedenja... Tdm u tom pogledu odnosi ubedljivu pobedu.

Tako da sam "zarobljen" u odlučivanju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, srbac je napisao:

Promeni korman, bar je to lako, 50-60e i završen posao !!!

I ta opcija mi je padala na pamet... Gde ima taj set za te pare? Koliko znam, samo kvalitetan korman košta toliko, a gde su još trougao, nosači kormana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Odsrafio sam sraf pneumatskim pistoljem (onaj imbus na viljusci).
Rasklopio sam stapove, evo slike pa kazite sta ne valja i gde to mogu da kupim ?bb3c44eb38f18847783c95c329f81f70.jpg5b0bb14490a2f8e3140c40c8f09db58a.jpg746901db3b6939ee2b917cff5cf97274.jpgfef7760647bc7acc5f51281ac9c3002a.jpg

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kolega je u pravu, moj drug je na ovog bandita što ja hoću stavio drugi poviseni volan, totalno truga vožnja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Meni taj volan nije smetao na VFR-u. Ali ono sto bih prvo uradio jeste ofarbao ceo motor u crno i uradio sedište kod ivice.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Meni taj volan nije smetao na VFR-u. Ali ono sto bih prvo uradio jeste ofarbao ceo motor u crno i uradio sedište kod ivice.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Nije ti smetao jer si ga vozio 10 km... :lol:

Ček da te vidim da voziš neku turu od 200+ km, pa da vidiš kako bole i ruke i vrat i leđa... :aha:

 

Što se boje tiče, i meni je prvo padala na pamet ideja da ga ofarbam u crno, ali sam onda skontao da mi je to još trošak od nekih 150-200 evra... Bolje da za te pare stavim ženu na motor i provozamo neku turu. Već mi se oči polaaaaako navikavaju na ovu zlatno-narandžasto-šljašteću boju. Barem mi se više ne povraća od nje, malo mi samo krene gorušica, ali uspevam da se suzdržim kada ga gledam... :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 59 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ček da te vidim da voziš neku turu od 200+ km, pa da vidiš kako bole i ruke i vrat i leđa... :aha:

A kad bi otišao u teretanu da malo ojačaš ruke, vrat i leđa?:jee:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 3 sati, ThePainkiller je napisao:

I ta opcija mi je padala na pamet... Gde ima taj set za te pare? Koliko znam, samo kvalitetan korman košta toliko, a gde su još trougao, nosači kormana...

 

Poslacu ti linkove veceras :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
5 hours ago, Nenadbg88 said:

Meni taj volan nije smetao na VFR-u. Ali ono sto bih prvo uradio jeste ofarbao ceo motor u crno i uradio sedište kod ivice.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Crno? Tamno plava! :sampion:

2000-Honda-VFR800-219032.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja