Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Bio u urgentnom koji sat, prosao ceo paket aranzman, od hirurgije, orto, neuro sa snimanjem rengenom, snimanjem glave snimanjem abdomena itd.

Sto se posledica tice, 

- otok na levoj potkolenici

- trzajna povreda vrata, istegao malo zile ali nema potrebe za fiksatorom

- bol u donjem delu ledja takodje od trzaja. 

Nosio sam kompletnu opremu (moto farmarice, moto patike) tako da sam prilikom dodira sa asfaltom ostao bez ogrebotine. 

Takodje, ono sto je bitno, na ledjima sam imao lvl2 stitnik koji je apsorbovao udar ledjima o kofer. 

 

Za motor nisam bas siguran (posto me je odvela hitna) ali mislim da su crash barovi odradili sve sto treba.

Jedino ocekujem neka ostecenja na mestu udara. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Najbitnije je da si dobro.
Sad gledaj da odereš osiguranje pa na Multistradu lagano ;-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 2 sati, Dejan Nešković je napisao:

Bio u urgentnom koji sat, prosao ceo paket aranzman, od hirurgije, orto, neuro sa snimanjem rengenom, snimanjem glave snimanjem abdomena itd.

Sto se posledica tice, 

- otok na levoj potkolenici

- trzajna povreda vrata, istegao malo zile ali nema potrebe za fiksatorom

- bol u donjem delu ledja takodje od trzaja. 

Nosio sam kompletnu opremu (moto farmarice, moto patike) tako da sam prilikom dodira sa asfaltom ostao bez ogrebotine. 

Takodje, ono sto je bitno, na ledjima sam imao lvl2 stitnik koji je apsorbovao udar ledjima o kofer. 

 

Za motor nisam bas siguran (posto me je odvela hitna) ali mislim da su crash barovi odradili sve sto treba.

Jedino ocekujem neka ostecenja na mestu udara. 

Dejane, stavi kragnu, ne igraj se sa vratom, a koristiće ti kod osiguranja.

Želim ti brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Covek vozi sa zelenim fluo prslukom. Ima stop svetlo ispravno. 

Ima dodatno stop svetlo sto trepce. 

 

Slepac iza njega ne vidi da koci i spuca ga od pozadi. 

Pa dobro, sta treba? Da se zapalimo da bi nas videli? Ne razumem Srpske vozace. Nevezano za kategoriju. 

Toliko smo bahati i nesmotreni da je to neverovatno. 

Pre neki dan, majmun pretice kolonu koja stoji,  suprotnim smerom, naravno sa 80km/h. 

Zena na pesackom hvata decu i vraca ih na trotoar a ovaj prolazi pun gas, pipnuo kocnicu nije. Umro majci na rukama! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Mora da je telefonirao, kucao poruke, pa nije video da Dejan koči ispred pešačkog da propusti pešaka.

A kuda ide ovaj svet, pa sad u svakom novom automobili imaju ugrađene "tablete" -medije, da se ima čime zabavljati vozač-ica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Trudiću se da ne serem puno i da budem kratak.
Kao profesionalni aktivni vozač svih kategorija, često sam se nervirao oko gomile stvari vezano za druge učesnike u saobraćaju, i odgovor je samo jedan:

Ljudi jednostavno ne shvataju saobraćaj previše ozbiljno. Velika vecina koristi automobil ispod sat vremena dnevno pa cak i mnogo manje, njima je to sporedna stavka u životu, čak da kažem i nebitna. Idu na posao i vracaju se, a u glavi 300 različitih problema i situacija i sve to nevezano za saobraćaj, tu mozak koristi podsvesnu funkciju i vozi se po difoltu dok se totalno drugim stvarima posvećuje primarna svesna pažnja. Koliko oni god bili krivi ja vam garantujem da je ta krivica od nedovoljno svesti i nepažnje a ne od svesne namere da je neko kao automobil jači od motora pa njega boli qrac.
Kao primer cu da vam navedem bezbroj uletanja u makazice, preticanja i isecanja na Ibarskoj magistrali dok se ja u kamionu od 20 i više tona trudim da držim bezbedno odstojanje da ne bih nekoga od njih ubio u takvim situacijama, jer da je bilo ko od njih ikada seo da vozi pun kamion i da shvata koliko meni vremena i prostora treba da zaustavim taj kamion pri iznenadnoj situaciji i da mogu da ih spljeskam kao mušice, nikada to ne bi ni pomislili da urade. Jednostavno ljudi nisu svesni a nestrpljenje i ankcioznost igraju svoju ulogu.
Ja sam sinoć prvi put ove sezone ušao u gradske gužve motorom dok sam išao do Astrala, mogu da vam nabrojim ne znam ni sam koliko nepažljivih postupaka vozača, i najbolji savet koji bih svima mogao da dam je da ako se sami ne sačuvamo niko neće da nas sačuva.
Po profesionalnim istraživanjima, šansa da se motociklista povredi u saobraćaju je 16 puta veća u odnosu na vozača putničkog vozila. Zato shvatite grad kao minsko polje, 16 puta pogledajte na svakoj raskrsnici, i 10 puta u retrovizore pri svakom kočenju.
To što mi imamo daleko više pažnje i svesti je zato što nam je ulog u saobraćaju daleko veći, ostali je nemaju i naviknimo se na to.
Živi bili svi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, milos-v je napisao:

@ThePainkiller

Imam ja 2nove:takoje:

Necu da ti dam,Samo se hvalim. :)

Salim se ,posalji mi poruku pa da se dogovorimo. 

Javio se malopre kolega Alekre da će mi poslati... :jee1:

Hvala ti, sačuvaj ih, možda će još nekom trebati... :) (ko zna, možda ja još nešto pokarabasim na motoru pa će meni trebati... :D )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pre rasturanja vila, u kom polozaju ova kapa treba da bude? 

P90403-175302.jpg

U uputstvu nije precizirano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Alekre said:

Šta da radim na motoru, dosadno mi je :D

 

Operes i podmazes lanac, diskove, plocice, felne, viljuske :)

 

 

IMG_20190324_175837.jpg

IMG_20190324_180628.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
16 minutes ago, bocca_bastard said:

Rekao bih najodvrnutije da rasteretis oprugu

A ovaj maleni u sredini? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Malecki u sredini kako os... Spremi se da kada sipku izvuces (u obliku je slova"D") pri montazi malo ubedjujes da se vrati... Moraju se poklopiti tri plocice kako bi se na mesto vratila, ne pokusavaj na silu!!!

Takodje, ne dozvoli da stap do kraja u cizmu udje, donji klizac je skroz nisko na stapu a cizma je u dnu konus.. Em se tesko izvlaci,em mozes teflon ostetiti..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Painkiller, nema frke. 

 

Markone, kako si oprao felne viljušku? 

Našao sam u JYSK ove kutije. Mnogo su dobre. Prepakovao sam hemije.

 

IMG_20190403_202123.thumb.jpg.987443f4b42ed682e63f54122e2d81e1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Astral, u TDM 900 koji je kod Markone-a sipao sam "wilbers zero friction" ulje iz louisa... W10 viskozost, pre njega Agip, ATF DIII... Osecaj sa Wilbersom je vrhunski, podesavanje "na malom srafu" tek tada postalo uocljivo... Moja preporuka za ulje, ko god je probao mog (sada  @Markone88-ovog) tdm-a odusevio se ogibljenjem! Mek a ne "pliva", udoban a krivinu drzi.. Jedva sam taj kompromis postigao...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Alekre ovako sam ja to odradio. Treba ti 2 megicne krpe, mekane, jedna ce da bude za prljave a druga za ciste stvari. Treba ti K2 odmascivac, onaj koji ne gori gumu i plastiku, malo skuplji. Treba ti takodje i cetkica za zube, i jedna flasa vode, 2 litra, ciji cep izbusis na pare mesta, da mozes da tusiras :) nadam se da me kapiras

 

I onda prvo naprskas odmascivac, ostavis 3 minuta, ne vise, i onda krenes cetkicom za zube da trljas sve. Isprve ce delovati da je sve strokavo, i da moras da isperes, ali ne, samo trljaj, iako ta tecnost odma pocrni, delotvorna je. Onda istusiras sa onom flasom vode, i obrises sa "prljavom krpom". onda ponovis postupak onoliko puta koliko je potrbeno da posle nanosenja odmascivaca, ne bude vise prljavo pri trljanju cetkicom za zube, i onda posle poslednje tusiranja, ocistis sa cistom krpom koju si cuvao za kraj :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
19 minutes ago, N.F.S. said:

@Astral, u TDM 900 koji je kod Markone-a sipao sam "wilbers zero friction" ulje iz louisa... W10 viskozost, pre njega Agip, ATF DIII... Osecaj sa Wilbersom je vrhunski, podesavanje "na malom srafu" tek tada postalo uocljivo... Moja preporuka za ulje, ko god je probao mog (sada  @Markone88-ovog) tdm-a odusevio se ogibljenjem! Mek a ne "pliva", udoban a krivinu drzi.. Jedva sam taj kompromis postigao...

Potvrdjujem da je suspenzija odlicna, @N.F.S. tacno zna kako ja volim. Motor je udovan, i precizan za voznju, osetis neravnine, ali upija ih i stabilizuje. U krivini je odlican, drzi lepo, mada se ja ne naginjem previse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, N.F.S. said:

Malecki u sredini kako os... Spremi se da kada sipku izvuces (u obliku je slova"D") pri montazi malo ubedjujes da se vrati... Moraju se poklopiti tri plocice kako bi se na mesto vratila, ne pokusavaj na silu!!!

Takodje, ne dozvoli da stap do kraja u cizmu udje, donji klizac je skroz nisko na stapu a cizma je u dnu konus.. Em se tesko izvlaci,em mozes teflon ostetiti..

Ako mislis na teflonske caure, nema problema, kupio sam nove posto sam siguran da je teflon ostecen. . 

P90326-204920.jpg

Hvala na savetima. 

Ako budem zapeo sa stapovima, mozda te pozovem telefonom za savet. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ukoliko nemas pneumatski odvijac ili elektro udarni, donje imbuse (one koji su iznad osovine tocka) odpustis pa privijes  pre odvijanja gore... Dok je napeto oprugama... Inace se vrte u krug samo. Podloske bakarne ili vrati stare (ako deluju ok) ili nove odgrej "prekali"...

 

P.S. Da se ogradim, od 850-tice stapove nisam rasturao ali princip je isti, pomoci cu rado ako mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ljudi ja sam moje štapove kvario pre mesec dana menjao semeringe.Kad se odviju gornji šrafovi povadi se šta može onda ide specijalni alat,mora kontra da se drži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
15 minutes ago, N.F.S. said:

Ukoliko nemas pneumatski odvijac ili elektro udarni, donje imbuse (one koji su iznad osovine tocka) odpustis pa privijes  pre odvijanja gore... Dok je napeto oprugama... Inace se vrte u krug samo. Podloske bakarne ili vrati stare (ako deluju ok) ili nove odgrej "prekali"...

 

P.S. Da se ogradim, od 850-tice stapove nisam rasturao ali princip je isti, pomoci cu rado ako mogu.

Saveti mi trebaju i veoma ih cenim. Nisam do sada rasturao stapove. 

Radim sve po uputstvu ali na moju zalost uputstvo nije bas precizno kao sto "situacija na terenu"  zahteva. 

Dosta toga se moze uraditi na par nacina. Iskustvo odredjuje kojim, a ja ga po pitanju stapova nemam. Tako da radim polako "3x merim, 1x secem" . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja