Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Stole_018

U gornjem postu si rekao da baca varnicu na svjecicu, a sada kazes da nisi uspjeo svjecice da skines? Svjecice se skidaju bez problema sa strane kad skines bocne plastike. Uzmi vecu plasticnu spricu za injekcije pa ubrizgaj benzin na crijevo sa slavine u vakum pumpu, morao bi upaliti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jel ti se desava mozda da cujes kao da hoce da upali, i bas kada bi trebalo da upali, probije i vergla u prazno?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, Stole_018 je napisao:

Zaboravio sam da napomenem da je 3vd model, moja greska izvinjavam se

Spojio sa automobilom, verglam pola sata ma nece da upali nikako. Cak sam skinuo filter i malo nasuo benzin u karbove, uopste nece.

Jedino svecice nisam uspeo da skinem, nepristupacno je, jel postoji neki fazon ?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 

Meni to baš izgleda kao da su svećice nalivene benzinom i da zato neće da upali... Najlakši pristup svećicama imaš kada skineš bočne plastike i odšrafiš hladnjak, tj. odmakneš ga od cilindara. Tada bez problema prilaziš svećicama... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Mala cegrtljka i kratki nastavak i ko hirurg sa prsticima sa strane,prethodno skines bocne plastike i odsrafis hladnjak sa sve nosacem i gurnes napred koliko creva dozvoljavaju.Kljuc za svecice 18.Malo zajebancija ali ide. NGK Dpr9ea-9 a moze i iridijumske ali za njih ne znam broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
[mention=40537]Stole_018[/mention]
U gornjem postu si reka oda baca varnicu na svjecicu, a sada kazes da nisi uspjeo svjecice da skines? Svjecice se skidaju bez problema sa strane kad skines bocne plastike. Uzmi vecu plasticnu spricu za injekcije pa ubrizgaj benzin na crijevo sa slavine u vakum pumpu, morao bi upaliti.
Skinuo sam kabli, stavio drugu svecicu koju sam nasao i zaverglao da vidim, tada je bacao varnicu.

Inace, desi se mozda jedno do dva puta toko dugogo verglanja da da mali znak i opet nastavi da vergla u prazno

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Stole_018

3VD je poznat sa tom zajebancijom oko palenja kada dugo stoji ili mu nestane goriva u voznji. Isti sam vozio 8 godina i dobro znam te zajebancije. Znao sam ga paliti i sa start spreyom poslije duzeg stajanja - ne palenja. Nikada nisam otpajao hladnjak zbog skidanja svjecica.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, NIKOLA 1 said:

Drugari jedno pitanje za kolege koje su posedovali TDM850 i presli na TDM900

Interesuju me prave razlike izmedju ova dva modela , pod tim mislim na poziciju sedenja, u praksi ogibljenje i kocnice, kako se ponasa agregat , snaga raspored i odnos brzina u praksi i najvaznije kako se vozi po krivinama i udobnost

Isplati li se prelaziti sa jednog na drugi, ralika je otprilike 1000e da li se nesto specijalno dobija i unapredjuje ili je mahom slicno

Suvoparne tehnicke podatke i jednog i drugog znam napamet, takodje i uglavnom oko ulja i ostalih tehnikalija

Interesuju me utisci iz voznje i sve ukupno misljenje

Unapred hvala :) 

900 je potpuno nov motor, samo je koncept isti. U svemu je bolji motocikl. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 19 minuta, Vlada malinoa je napisao:

Mala cegrtljka i kratki nastavak i ko hirurg sa prsticima sa strane,prethodno skines bocne plastike i odsrafis hladnjak sa sve nosacem i gurnes napred koliko creva dozvoljavaju.Kljuc za svecice 18.Malo zajebancija ali ide. NGK Dpr9ea-9 a moze i iridijumske ali za njih ne znam broj

Samo mala ispravka, kolega... NA TDM idu DPR8EA-9. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Ima jedan tdm 900 na oglasu pol aut 2005 u Somboru, zna li neko taj motor? Ne umem da okacim link. Ako nesto znate o motoru dobro dosla bi svaka informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Verovatno si na taj mislio. Ne znam da li je ta kolor šema originalna, ja tako ofarban nisam nikad video. Možda [mention=4872]Alekre[/mention] može da kaže stručnije, on poznaje TDM u dušu. 
Jest org.moj tdm bivši21dd886b8b9dc485540e785e0256a464.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Boga mi uz Lea (leovince) samo dva brata (two brothers) imaju toliko dubok zvuk da se plombe rasklate i poispadaju iz zuba :aha: 

Vrh!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Pavke_88 said:

Zna li neko cemu sluze ovi konektori, premošćeni sa druge strane, i ovaj jedan sto nema drugi kraj? :stabre:

 

20190223_113031.jpg

Pogledacu kod mene kad budem u garazi imam li takve konektore. Nesto ih se ne secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@bdada nitne, nisu srafovi. 

 

Inace, napravio sam alat za fiksiranje boss-a,sredisnjeg dela ,kako god da se zove.

20190223-122401.jpg

Vala nije bilo lako skinuti centralni sraf. Ja sam bio istrajnini, pa je pametniji popustio.

Iza je neki distancer za kanalom za podmazivanje. 

20190223-122812.jpg

Iza njega je lezaj. Lezaj se vadi uz pomoc 2 srafa m6 malo duzih , ja sam uzeo 80mm.

20190223-123219.jpg

Lezaj centrira korpu, kada se lezaj izvuce, korpa dobija hod od 30-40mm sto je dovoljno da je smaknete sa zupcanika i izvadite napolje.

Iza korpe je jos jedan distancer, pa onda jos jedan manji koji ima ulogu semeringa za lezaj u menjacu, ocigledno da ulje svuda tu struji nesmetano jer nista nije zaptiveno. 

20190223-124429.jpg

20190223-124454.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mali valjkasti lezaj potisne ploce sam pregledao, izgleda dobro, podloska na koju ide takodje izgleda dobro, ne vidim ostecenja na kosuljici tako da to necu menjati. 

Kako je vreme vlazno, dok ja cekam delove, lezaj sam potopio u novo motorno ulje kako ne bi oksidirao usled atmosferske vlage.

20190223-143502.jpg

Identicnu stvar sam uradio sa kompletnim sklopom velikog lezaja korpe.20190223-143512.jpg

Takodje su ocisceni i nauljeni i oni distanceri pri lezaju menjaca, pa vraceni na mesto, ne bih voleo da oni krenu da oksidiraju. 

Verovatno se to nebi desilo ali ne zelim da razmisljam, jeste li ili nije. 

Veliki lezaj korpe takodje izgleda lepo i zdravo,mislim da cu ga zadrzati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mesto gde ploce dodiruju korpu u glavnom se stvore mala ulegnuca, kod mene je to bilo jedva primetno. Pod prstom se vrlo malo osecalo, nista specijalno, ali ajde sad kada mi je korpa skinuta, daj da ih dovedem skroz na nulu. Tako da sam i to isturpijao,sada je ko nova. 

15509361155592561427517211872426.jpg

Dusko (Krmco) ima nekog komsiju koji se bavi reparacijom korpi pa cu otici do njega da vidim moze li da mi sredi ove nitne kad zamenim opruge. 

Ako uspem da resim problem sa njim, ostavicu kontakt ovde ako jos nekome zatreba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pedantno, svaka cast. Drugar je ranije reparirao lamele i za nitne je imao veliku spravu na stolu, verujem da se sa njom moze zanitovati, dobro je sto se dobijaju nitne u setu. :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja