Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sestrin bivsi TDM850 je bio iz Svice i bio je ustrojen

Blokade su bile na dva mesta

1. U samim karburatorima plasticne caure koje su stajale kod sibera, odnosno membrana i nisu dozvoljavale da se igle podizu do kraja 

2. Na flansama izmedju karburatora i cilndara su bili kao metalni dihtung koji je suzavao otvor ili protok smese

Sve ostalo je bilo indeticno ka na otvorenoj verziji ( dizne, bregaste.... ) 

Skidanjem tih gluposti motor je isao kao mecava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja imam jedno pitanje za malo starije poznavaoce, posto se kolebam dosta oko jedne stvari.
Moj najbolji drug planira da prodaje bandit 1200. U mnogo dobrom stanju sa gomilom opreme. Ništa za dirnuti bukvalno. Meni fali nesto sa malo više snage, probao motor, ide kao mećava, pri normalnim brzinama trosi manje goriva od tdm-a, i poceo je mnogo da mi se svidja.
Šta bih dobio a šta izgubio? Brzinu i živahnost 100 posto. Malo me brine udobnost na duzim relacijama jedino. I voznja udvoje. Ima li neko iskustva u poredjenju ova dva modela?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam vozio Bandita 650 i sad TDM 900. Nisu isti modeli kao što ti porediš, ali kao informacija može da posluži. Na Banditu sam posle 500 km spreman samo za krevet, na TDM-u mi se čini da mogu bez problema još 500. Toliko o udobnosti i položaju sedenja. 

 

Ono u čemu je Bandža sigurno bolji je obrtni moment, povlačenje iz niskih obrtaja. Nekako se finije vozi 4 cilindra i mnogo manje šalta. Mada je to šaltanje nekako mekše i finije kod Yamahe. 

 

Igranka je to, idealan ne postoji. Potrebno je da strogo definišeš svoje potrebe prvo, pa će rešenje samo da se nametne. 

 

Ja i o jednom i o drugom imam samo reči hvale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Bandita bukvalno ubacim u treću i teram u rasponu od 40 do 160 bez ikakvih problema. Povlaci i iz malih obrtaja odlicno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako je Bucin uzmi ga. Onaj Bandit je odlican. Definitivno ide bolje od TDM-a. Manje je udoban sigurno ali koga briga, ide kao voz. Ja bi ono terao sve u 16.

On je samo 0.5l vise sipao na 100km u odnosu na mene onomad kad smo isli u Rumuniju. Bas dobra motorcina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je meni kod TDM-a smetalo i nisam se mogao/hteo navici! Po navici saltujem vrlo brzo "na gore", vozio uvek snazan motor sa 4 redna klipa, obrtni momenat jak i dostupan skroz nisko... 

Da ste me na devetstotki videli pa da se zajedno nasmejemo, kao da motor vozio nikada nisam! 

Cim se dograbim otvorenog puta milina, ogibljenje sam nastelovao kao da je tenera, ljuska, snage koliko hoces, ali graaaaad! Uh kako mi je poskakivao, kao besno konjce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ja sam vozio Bandita 650 i sad TDM 900. Nisu isti modeli kao što ti porediš, ali kao informacija može da posluži. Na Banditu sam posle 500 km spreman samo za krevet, na TDM-u mi se čini da mogu bez problema još 500. Toliko o udobnosti i položaju sedenja. 
 
Ono u čemu je Bandža sigurno bolji je obrtni moment, povlačenje iz niskih obrtaja. Nekako se finije vozi 4 cilindra i mnogo manje šalta. Mada je to šaltanje nekako mekše i finije kod Yamahe. 
 
Igranka je to, idealan ne postoji. Potrebno je da strogo definišeš svoje potrebe prvo, pa će rešenje samo da se nametne. 
 
Ja i o jednom i o drugom imam samo reči hvale. 
Jel možeš da mi kažeš koliko si visok i kako si podnosio vožnju na banditu?
Našao sam odličan bandit 650, ali kada sam išao da ga probam čini mi se malo malim za mojih 185cm, ili možda je to samo utisak dok se u mestu sedi na njemu, dok mi je TDM mnogo robusniji od njega.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo drugari, obećao sam slike od gvozdene lejdi... 

Treba joj malo ljubavi da se dovede estetika u red, ali to je baš ono što i meni treba, da se zanimam malo. Mehanički je sve ok, trebaće doktor Bokilić malo da čačne karbove, ali ovako je puška...

9W6uM19.jpg

JwcEOx3.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala. Prvi utisak je da je ovo stamen motor, sa teškim i niskim težištem. Motati ga po garaži je patnja kakve nema jer je poprilično i težak motor, sam po sebi. Izvlači ga dobar "ajnšlag” pa uspevam da ga ubacim u garazu sa malim naporom. U vožnji, utisci su, za sada, pozitivni, ali mora jos koji kilometar da se napravi da bi dao neku iole ozbiljniju i validnu recenziju. Lepo leži u krivinama, ima podosta snage, jedino što ja nikako da se naviknem na 4 redna cilindra, pa to ti je... Al ima vremena da se nas dvoje druzimo, dobro upoznamo i medjusobno zavolimo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 hours ago, Nenadbg88 said:

Ja imam jedno pitanje za malo starije poznavaoce, posto se kolebam dosta oko jedne stvari.
Moj najbolji drug planira da prodaje bandit 1200. U mnogo dobrom stanju sa gomilom opreme. Ništa za dirnuti bukvalno. Meni fali nesto sa malo više snage, probao motor, ide kao mećava, pri normalnim brzinama trosi manje goriva od tdm-a, i poceo je mnogo da mi se svidja.
Šta bih dobio a šta izgubio? Brzinu i živahnost 100 posto. Malo me brine udobnost na duzim relacijama jedino. I voznja udvoje. Ima li neko iskustva u poredjenju ova dva modela?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Cao Neso. Evo i ja da dam svoje misljenje.

 

Ja sam u 2018-oj godini vozio i Bandita (650) i TDM900 (i dalje ga vozim).

 

Za mene ce dok sam ziv Bandit uljara 650/1200 da bude najbolji motor ikad napravljen (odnos uloaganja i uzivanja prevazilazi sve drugo).

 

Bandit je stabilan, dugacak, tezak, nize se sedi u odnosu na tdm, motor sa karbovima, koje ja volim, i sam izgled motora mi je presavrsen.

 

Potrosnja je mala za ono sto daje, meni je 650 trosio ispod 5 litara na jakom gasu :)

 

mozes da ga vozis trecom ili cak cetvrtom kroz grad, sa 1700 obrtaja on povlaci bez problema.

 

Menjac im je bas klot. Nije los ali je nekako mnogo mehanicki, mnogo se cuje, mnogo je prost.

 

A sad TDM, iako mi je Bandit omiljeni motor, TDM me je kupio na prvi krug. Dok sam vozio druge motore razmisljao sam sta da kupim sledece, sada na TDM900 tog osecaja nema. Motor je preudoban, stvoren da se uziva u voznji na duge staze. Za grad je lak za voznju i okretan, ali menjac zahteva dosta saltanja. Nikako ispod 2500rpm ne sme da se spusta, ja ga vozim izmedju 3k i 4k rpm. Ubrzanje na ovom motoru je mnogo dobro, mislim da ubrzava bolje od Bandita 1200, bar do nekih 100 km/h (mozda gresim) ali je na takvim voznjama TDM veliki potrosac.

 

Tako da ako zelis udobnu voznju (visok si kao i ja, 191 ili tu negde) onda TDM. A ako zelis motor koji ces da vozis 10 godina i da samo menjas ulje i gume, onda Bandit :)

 

Evo slike mojih ljubimaca, inace oba kupljena od @N.F.S.

 

 

20180425_232827.jpg

IMG_20181205_021550.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nenad se dvoumi izmedju bandita 1200 i njegovog 4tx-a. 

Ovaj bandza ide za sve pare. Ja se tu ne bih mnogo dvoumio pogotovo ako doplata nije velika. 

Vozio sam iza vozaca sa banditom 1200 i Tdm se drzi odlicno sa njim ali na izlascima iz krivina pri otvaranju gasa Bandit mi je odlazio ko od sale... jednostavno je snazniji i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

@Markone88

 

Mala ispravka kolega, ovo je bandit 600 uljara koji je za nijansu tromiji od 650 uljare ili vodenjaka, pravili su se u obe izvedbe.

 

Nisam vozio tdm 900, ali mislim da je veliki bandit po snazi dosta ozbiljnija sprava, tdm je kvalitetniji, udobniji i bolje koci.

 

Licno bih uvek izabrao velikog bandita, ali to je do mene, za mene redna cetiri cilindra nemaju alternativu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

 

Probao sam i to, ali jednostavno, razvoj snage, zvuk agregata, fun factor i sve ukupno gledano je na strani redna 4, za moj ukus i ono sto ocekujem od motora. Inace, volim sve i vozim sve, ali kada je u opticaju samo 1, obavezan je korman i 4 cil. Da vozim jamahu, fazer bi bio moj izbor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja za sad samo patim za zvukom moje bivše Kawice...a ostalo...dupe se vozi na svakom,a na vama je da birate ka' će ruke da vas zabole...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@Astral Jeste bucin je.
Bandit kao bandit mi jeste mali, i jeste mi cudan polozaj sedenja. Ali ovaj model ima neki vizoki volan, zaboravio sam koje je marke. I polozaj je odlican za voznju, dosta uspravljeniji i jako slican tdm-u.
Ja sam 192cm. Stvarno imam samo recu hvale za tdm, prava mrcina, pruža on dovoljno snage za sve, i sa suvozacem i 3 kofera... Ali fali mi to ono "malo" da mi digne adrenalin.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 6 sati, ProMaster je napisao:

Jel možeš da mi kažeš koliko si visok i kako si podnosio vožnju na banditu?
Našao sam odličan bandit 650, ali kada sam išao da ga probam čini mi se malo malim za mojih 185cm, ili možda je to samo utisak dok se u mestu sedi na njemu, dok mi je TDM mnogo robusniji od njega.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Vidi, ja sam 180 cm, i za mene Bandit nije bio mali. Mislim da nema neke bitne razlike u gabaritima između 650 uljare i 1200. Jednostavno, Yamaha je mnogo udobniji i eksplozivniji, motor. Lepši odziv na gas i na kočnicu ima, lakši je motor, a mnogo veći. Opet napominjem, ja vozim 900-ku, i ona je extra. Meni TDM 900 troši manje od Bandita za nekih pola litre, ima aluminijumski ram za razliku od Bandže, direktno ubrizgavanje, vodeno hlađenje, 10 konja više, bolja zaštita od vetra, 30 kila lakši,.... 

 

E sad, ono što je meni smetalo kod Bandita, a to nećeš uspeti da primetiš u probnoj vožnji, su neke mikro vibracije koje kreću sa trncima tek posle 200 pređenih kilometara. Nekako cela desna strana počne da trne, zajedno sa dupetom. I jednostavno traži zbog toga češće pauze. 

 

Kod Yamahe toga nema, iako je 2 cilindra. 

 

IMG_20181008_170835.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari. Ja porucio lanac preko Sekule. 

M.LOUIS.EU

DID Chain-Kit Chain, Pinion, Sprocket at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of...

Ovo je bas akcija. Sa 117 na 88€ . Fin popust. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja