Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Cangrljanje iz kvacila potice od fucking opruga.

 

@NIKOLA 1 jesi li menjao ove srafove ili samo opruge. Ja ga ne razumem u potpunosti tako da nisam bas skapirao bitnost zamene srafova. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ima u Nisu nekoliko vulkanizera. Jedan je u kosovke devojke preko puta rostilja"Golub" i doma ucenika. 

Za jos jednog znam ali ne znam kako da objasnim lokaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 11.2.2019. at 21:27, Astral je napisao:

Mislim da je jedan mesec rok za vracanje.

To za automobile. Po novom za motocikle je godinu dana jer imamo pravo te takozvane periodicne registracije.  Gde bi bila povoljnost pauze od registracije ako za sledecu moramo kupiti nove tablice, saobracajnu i nalepnicu? Ovako imamo godinu dana fore, pa kupimo samo nalepnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
6 hours ago, Astral said:

Opaka cena, kao Angel GT. 

Dobri su testovi tog Kontinentala. 

Ja im ne verujem. 

Za taj novac bih pre uzeo GT.

Mada trenutna situacija sa finansijama mi diktira da cu uzeti PR3 kao naj odnos ulozeno dobijeno.

Road Attack 3 se skoro pojavio na tržištu. Čak i na internetu nema baš puno informacija i to uglavnom na nemačkom i nekim specijalizovanim moto forumima. Trebalo bi da je izuzetno dobra u kišnim uslovima. Sasvim je sigurno da ovaj set u mnogome prevazilazi moje vozačke mogućnosti i mogućnosti "TDM"-a. Ako obuzda "KTM 1290 Super Adventure" i "Multistradu" nema tu puno diskusije.

 

 

 

Interesantno, jesenas kada sam skupljao ponude, u Nemačkoj su koštale 265, kod nas 275. U međuvremenu je cena pala i sada ih ima oko 240 ali cene u "MRG" su ostale kakve jesu. Road Attack 2 se javlja oko 200, ponekada i ispod.
Nažalost izbor u Srbiji je nikakav, pogotovo za ne tako česte dimenzije i tu su cene krajnje bezobrazne. Radije ću doplatiti 30 eur za poslednju generaciju sport touring guma nego za "Metzeler Z6" na primer koji sada imam, ili stari model "Dunlopa", "Pilota", itd.
 

Ja inače preferiram "Continental", mada je kod nas retka guma. Ja sam prvi koji je naručio set RA3. Nema ih nigde, marketinga nema a zastupnik "MotoBox" je katastrofalan. Prvo što nemaju izbor, drugo što mi za zadnju ContiMotion i prednju RA2 tražiše preko 300 eura a to sve skupa jedva da košta 170 u Nemačkoj. Na sajmu me neka budala udavi sa pričom što vozim "TDM" zbog 18. 

Nama bi bio interesantan "AVON" (Cooper tires). Set 3D XM je oko 170 u Nemačkoj. Ja bih menjao na dve sezone da ih ovde imam za te pare. Popričao sam nešto duže sa Andreom iz MRG, javiće me da li će moći da ih pribave, mada sigurno će biti oko 200 eur kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Za Astrala

Meni nije cangrljalo kvacilo, niti proklizavalo u voznji, vec je visoko odvajalo i prilikom prvog paljenja kad ubacim u prvu trzne napred. 

Menjao lamele (moje su po debljini bile jos u toleranciji) i te opruge sto stoje na srafovima jer su bile spod minimuma po sabijenosti. Srafovi se ne menjaju

Ako postoji cangrljanje kvacila u leru onda je sama korpa dobila lufta odnosno male oprugice koje se nalaze u njoj su oslabile i ne amortizuju udare kako bi trebalo. Svaka Korpa je zanitovana, tako da je jedino rešenje nositi je na reparaciju kod ovih sto rade lamele i korpe za kola.

Taj problem korpe je ucestao na Stromu 1000 i ima majstora koji to resavaju bez problema, popravka je oko 100e

Naravno ako se sitno cuje slobodno teraj a ako puno klapara i pravi vibraciju zrela je za zamenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 10 sati, marshall je napisao:

To za automobile. Po novom za motocikle je godinu dana jer imamo pravo te takozvane periodicne registracije.  Gde bi bila povoljnost pauze od registracije ako za sledecu moramo kupiti nove tablice, saobracajnu i nalepnicu? Ovako imamo godinu dana fore, pa kupimo samo nalepnicu.

Hvala. 
Agencija za registraciju mi kaže da je 60 dana za motocikle, potreban mi je od njih odjavni list i saobraćajna i tablica...
U SUP-u se niko ne javlja na telefon da bih pitao, a uvek je tolika gužva na šalterima da je nemoguće pitati...haos...

Ako ima negde napismeno da je godinu dana, a znaš gde, pošalji mi molim te link ili bilo šta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Upravo sada, Ausländer je napisao:

Годину дана је било предвиђено уколико се мотоцикл региструје на период мањи од годину дана. Она прича, 6 месеци итд. Ако се региструје као аутомобил на годину дана онда се враћају у року од 60 дана. Било више пута поновљено.

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ima li ko iskustva sa ovim pametnim?

Screenshot_20190213-111225_KupujemProdajem.thumb.jpg.f5f98e9e89c88914e38e52d6abfda40a.jpg

Posto planiram da se osiguram preko zime za aku, u planu sam CTEK 3,8 iz Luista da porucim, a sad naleteh na ovaj, naizgled manje vise slicne funkcije a duplo manje para a i brze bi mi stigao pa ne znam da li je pametno izabrati ovaj? :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ima li ko iskustva sa ovim pametnim?
Screenshot_20190213-111225_KupujemProdajem.thumb.jpg.f5f98e9e89c88914e38e52d6abfda40a.jpg
Posto planiram da se osiguram preko zime za aku, u planu sam CTEK 3,8 iz Luista da porucim, a sad naleteh na ovaj, naizgled manje vise slicne funkcije a duplo manje para a i brze bi mi stigao pa ne znam da li je pametno izabrati ovaj? :stabre:

Imam isti takav i šljaka bez problema. Nekih 10-15€ kod lidla.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja