Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, enzo je napisao:

Hvala puno @Branko

Dakle, mogu slobodno da pozovem firmu koja se bavi proizvodnjom ležajeva i da im dam ove specifikacije? 

 

Da, ali za tockove na motociklu treba uzeti kvalitetne lezajeve od renomiranih proizvodjaca kao KOYO, SKF ili FAG ( koje moze snaci na nasem trzistu ) ostalo ti ne garantuje dugu voznju. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Enzo ne mora bas neka firma sto pravi ( upitan kvalitet) vec idi negde gde prodaju kvaliterne lezajeve i pokazi im taj gore spisak.

Napr lezaj skf ili koyo ako na kutiji pise yamaha ili mercedes ili neka druga firma je duplo skuplji od identicnog ali u normalnoj fabrickoj  kutijici.

Edit: Pretece me Branko :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Drugari, u nedelju, 03.02. vremenska prognoza kaze da ce ziva u termometru dostici 16 stepeni, a Sunce ce sijati do vecernjih casova. Kisa se ocekuje posle 17h.
Ako je neko raspolozen da se sa dva tocka odvezemo do Avale, popijemo kafu, caj ili nesto sl.
Preliminarni tajming je da se nadjemo na NBgd oko 11.30, kod novog Merkatora ili u 12.00 na Banjici - okretnica trola.
Sutra potvrdjujem tajminge, pa ako ima raspolozenih super, ako ne opet super.
Pozz S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Treba u nedelju da zvirnem jednog TDM-a 2001. godište, da se menjamo, pa me interesuje da mi neko da koji savet na šta da obratim pažnju, u smislu specifičnosti za TDM. 

 

Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, DedaSale je napisao:

Treba u nedelju da zvirnem jednog TDM-a 2001. godište, da se menjamo pa me interesuje da mi neko da koji savet na šta da obratim pažnju, u smislu specifičnosti za TDM. 

 

Unapred hvala :)

Gledaš 850 ili 900?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, bocca_bastard je napisao:

Zar niej 900 od 2002.? :)

Da, sad sam se i ja setio... ;)

900-tka ide od 2002. godine...

pre 13 minuta, DedaSale je napisao:

Da, 850.

 

Pa kod 4tx-a prvo gledaj zadnji amortizer, brzo rikne, a skup je kao sami đavo... Diskovi napred hoće da se pokrive pa tresu na kočenju. Mašina skoro svaka ima zvuk blagog lupkanja na korpi kvačila, to je normalno. Ventili ne smeju da cakću, takođe hoće i lanac bregaste da zvecka ako je istegnut, mada i tako može da pređe ihahaj... Mora da pali hladan (pod sauhom , naravno) na čvrgu, kad se zagreje, mora da prima gas instant bez ikakve zadrške. Tako mora i da ide. Oštro i poprilično jako ubrzanje sa malih obrtaja treba da ima.

Manje-više, to je to...

Ako do sada nisi slušao kako TDM radi, vrlo verovatno će ti se činiti da sve lupka i zvoni u mašini, a to je zato što je inače TDM-ova mašina dosta glasnija od ostalih vodeno- hlađenih mašina. Nemoj da te to zabrine. Naravno, ne sme da lupa kao kombajn, ali definitivno je glasnija od svake Honde... :D

A da... srećno u gledanju TDM-a i nadamo se druženju u ovoj našoj maloj (ali odabranoj) sekti... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
58 minutes ago, ThePainkiller said:

Da, sad sam se i ja setio... ;)

900-tka ide od 2002. godine...

Pa kod 4tx-a prvo gledaj zadnji amortizer, brzo rikne, a skup je kao sami đavo... Diskovi napred hoće da se pokrive pa tresu na kočenju. Mašina skoro svaka ima zvuk blagog lupkanja na korpi kvačila, to je normalno. Ventili ne smeju da cakću, takođe hoće i lanac bregaste da zvecka ako je istegnut, mada i tako može da pređe ihahaj... Mora da pali hladan (pod sauhom , naravno) na čvrgu, kad se zagreje, mora da prima gas instant bez ikakve zadrške. Tako mora i da ide. Oštro i poprilično jako ubrzanje sa malih obrtaja treba da ima.

Manje-više, to je to...

Ako do sada nisi slušao kako TDM radi, vrlo verovatno će ti se činiti da sve lupka i zvoni u mašini, a to je zato što je inače TDM-ova mašina dosta glasnija od ostalih vodeno- hlađenih mašina. Nemoj da te to zabrine. Naravno, ne sme da lupa kao kombajn, ali definitivno je glasnija od svake Honde... :D

A da... srećno u gledanju TDM-a i nadamo se druženju u ovoj našoj maloj (ali odabranoj) sekti... ;)

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Drugari, ja sam malo gripozan... ali ako prodišem, sigurno idem. 

Drz se Zox. Makar kolima po dogovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugari, u nedelju, 03.02. vremenska prognoza kaze da ce ziva u termometru dostici 16 stepeni, a Sunce ce sijati do vecernjih casova. Kisa se ocekuje posle 17h.
Ako je neko raspolozen da se sa dva tocka odvezemo do Avale, popijemo kafu, caj ili nesto sl.
Preliminarni tajming je da se nadjemo na NBgd oko 11.30, kod novog Merkatora ili u 12.00 na Banjici - okretnica trola.
Sutra potvrdjujem tajminge, pa ako ima raspolozenih super, ako ne opet super.
Pozz S.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Može vožnja! Dolazim i ja.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 hours ago, Sachmo said:

Drugari, u nedelju, 03.02. vremenska prognoza kaze da ce ziva u termometru dostici 16 stepeni, a Sunce ce sijati do vecernjih casova. Kisa se ocekuje posle 17h.
Ako je neko raspolozen da se sa dva tocka odvezemo do Avale, popijemo kafu, caj ili nesto sl.
Preliminarni tajming je da se nadjemo na NBgd oko 11.30, kod novog Merkatora ili u 12.00 na Banjici - okretnica trola.
Sutra potvrdjujem tajminge, pa ako ima raspolozenih super, ako ne opet super.
Pozz S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako bude suvo i ja bih isao, a ako bude mokro, mozda i kolima :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Ja sam za Avalu, pogotovu sto kisni oblaci dolaze iz pravca Vojvodine, a po putu ima dosta rizli.

Predlog, kao i juce pa ko hoce, moze, zeli,.....:

11.30 u bul. Zorana Djindjica, preko puta Novog Merkatora
12.15 na Banjici kod okretnice trola(40,41, ako se dobro secam)
Bicu na oba mesta u zakazano vreme, a bice i nekoliko motora van tdm grupe.

Odatle preko Jajinca do Avale, kafa, a povratak moze i kruznim putem, Rakovica, Kosutnjak, Topcider , most preko Ade.

Vremenska prognoza kaze da u Bgd nema kise do 17h, a u periodu 11-16 casova ziva ce biti izmedju 14 i 16 stepeni, uz jaci vetar.

Pozz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ja se vec danas provozao malo, napravio nekih stotinak kilometara, od Zemuna, preko Ade, Obrenovca, Boljevaca, Surčina pa nazad do Munzeta. Uživancija!

 

Imao sam i jedan maler... ostavio motor na ćopavu da otvorim kapiju, dok sam se okrenuo pade sa ćopave na kola :grr:

Krajnji epilog polomljen žmigavac na TDM-u i ulubljeno krilo na kolima... e j...m te srećo...>:(

Možda sam i još nešto zagrebao i polomio ali mi nisam imao snage da mu brojim rane od nervoze.

AAAAAAHHHH poludeo sam!

Ovo je opomena od boga da moram da posetim majstora Sebu i napravim crash barove...

 

Vidimo se sutra kod Merkatora!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Ja se vec danas provozao malo, napravio nekih stotinak kilometara, od Zemuna, preko Ade, Obrenovca, Boljevaca, Surčina pa nazad do Munzeta. Uživancija!
 
Imao sam i jedan maler... ostavio motor na ćopavu da otvorim kapiju, dok sam se okrenuo pade sa ćopave na kola :grr:
Krajnji epilog polomljen žmigavac na TDM-u i ulubljeno krilo na kolima... e j...m te srećo...
Možda sam i još nešto zagrebao i polomio ali mi nisam imao snage da mu brojim rane od nervoze.
AAAAAAHHHH poludeo sam!
Ovo je opomena od boga da moram da posetim majstora Sebu i napravim crash barove...
 
Vidimo se sutra kod Merkatora!

Crash bar obavezno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne znam da li si cuo moju pricu ono vece u Central pubu, ali slicna stvar. Odmah sutra otisao kod Sebe. Shukurac. A TDM ce da padne pre ili kasnije
Da, da... jbg...
Nego prognoza za sutra se menja i najavljuju kisu vec od 15h sto znaci da bi trebalo ili da poranimo ili da vozimo po kiši što bi vrv većina htela da izbegne.
Predlazem da pomerimo voznju dva sata ranije i nađemo se u pola deset kod Merkatora (jbg rano al' šta da radimo)...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Da, da... jbg...
Nego prognoza za sutra se menja i najavljuju kisu vec od 15h sto znaci da bi trebalo ili da poranimo ili da vozimo po kiši što bi vrv većina htela da izbegne.
Predlazem da pomerimo voznju dva sata ranije i nađemo se u pola deset kod Merkatora (jbg rano al' šta da radimo)...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Na mojim prognozama i radarina do 16h sigurno nema kise, a do 16h se vec vracamo kucama, ili smo pak blizu. Avala je na 15 km od grada.
Mislim da ostavimontiming, vec neki br ljudi zna a ako krene naoblaka, lakocemo korigovati u trenutku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Na mojim prognozama i radarina do 16h sigurno nema kise, a do 16h se vec vracamo kucama, ili smo pak blizu. Avala je na 15 km od grada.
Mislim da ostavimontiming, vec neki br ljudi zna a ako krene naoblaka, lakocemo korigovati u trenutku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja ću da poranim za svaki slučaj da se obezbedim ako kisa porani da obrnem neki krug, pa dolazim na zborno mesto u dogovoreno vreme, šta mi teško da se vozim ceo dan!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Ja ću da poranim za svaki slučaj da se obezbedim ako kisa porani da obrnem neki krug, pa dolazim na zborno mesto u dogovoreno vreme, šta mi teško da se vozim ceo dan!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Deal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Samo da potvrdim akobse neko predomislio
11.30NBgd novi Merkator
12.15 Banjica - okretnica trola


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja