Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Stiv-Ivica, je prošle zime radio sedište i za moju Africu i ja prezadovoljan. Sve pohvale i preporuke. Cena tada bila 70e. 

Hvala Ivice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Možete li da predložite gde je najbolje da uradim čišćenje rezervoara od rđe i oblaganje epoksijem u Bg-u ili okolini za TDM 850.
Nemam predstavu koliko košta ta operacija pa ako neko ima iskustva neka podeli.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8405 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, vidakn je napisao:

Možete li da predložite gde je najbolje da uradim čišćenje rezervoara od rđe i oblaganje epoksijem u Bg-u ili okolini za TDM 850.
Nemam predstavu koliko košta ta operacija pa ako neko ima iskustva neka podeli.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

@srbenda sa foruma to uspesno i pedantno radi, daje i garanciju. Kontaktiraj ga...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
12 hours ago, nikvuksa said:

Takođe sam radio kod Stiva. Skroz zadovoljan, udobnije za nijansu, više mi je značilo što je suvozač odvojen sa novim sedištem, pa ne klizi ka meni. Čini mi se da je sa ukrasnim vezom 5 EUR skuplje, a ja sam skroz “klot” radio. 

Meni je ajde zbog udobnosti manje vise jer nemam neka duga putovanja, ali suvozac je problem jer non stop klizi sto kazes. Ako je tako ide sediste kod Stiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
[mention=1055]srbenda[/mention] sa foruma to uspesno i pedantno radi, daje i garanciju. Kontaktiraj ga...
 
Hvala!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 10 sati, Hitmanle016 je napisao:

Meni je ajde zbog udobnosti manje vise jer nemam neka duga putovanja, ali suvozac je problem jer non stop klizi sto kazes. Ako je tako ide sediste kod Stiva.

U januaru prošle godine kupio motor, prva kraća vožnja, kočnica eto nje meni na leđima a ja maltene na rezervoaru. U aprilu sedište kod Ivice, skroz odvojeni sedalni delovi i nikada više ta situacija. I naravno da je za nijansu udobnije, ali meni svakako prija pauza na svakih 150km.

ahobtIX.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kolega @Marko81 stavio snimak kod sebe na profil, a ja ga "kradem" i stavljam ovde.

 

Ako se pojavi na FR oglasima TDM, da ste upućeni kako je jedan ostao na ulici na milos i nemilost.... :D

Zanimljivo mi na početku snimka kako je okrenuo u mestu TDMa na ćopavoj :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ех, шта ти је поштен свет, нико да украде мотор! Мож' на сред улице да га оставиш и ништа неће да му фали!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 7 sati, nikvuksa je napisao:

U januaru prošle godine kupio motor, prva kraća vožnja, kočnica eto nje meni na leđima a ja maltene na rezervoaru. U aprilu sedište kod Ivice, skroz odvojeni sedalni delovi i nikada više ta situacija. I naravno da je za nijansu udobnije, ali meni svakako prija pauza na svakih 150km.

ahobtIX.jpg

Lepo izgleda sedište...nego zanima me gde si nabavio povišeni vizir,ako nije tajna i jel si zadovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, nikvuksa je napisao:

Da da, Ivanov vizir u najdužoj varijanti od tri i u skroz providnoj boji od takođe tri varijante. 

Koliko se sećam bio je 30 eur. 

To mi treba...čim ogreje pravac Ivan...da se malo zaštitim,ne od vetra već od  pčela i ostalih letećih bockalica...pretpostavljam da si zadovoljan čim ga ne menjaš...mislim kovitlac i sl....hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Iskreno jesam. Visok sam 193 i gledam preko vizira, ali mi ne pravi nikakve turbulencije. Da je širi i viši, bio bih još zaštićeniji što se tiče insekata, ali mi se sviđa ovakav kakav je. 

 

Jedino što je vizeulno bilo lepše da sam uzeo skroz tamni tj. crni, ali bilo bi mi dosta nepreglednije kroz crni vizir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja oko 180 visok tako da ću otprilike gledati kroz ili oko vrha,znači providan ili blago zatamnjen...imao sam Ivanov povišeni na freewindu,bio je blago zatamnjen i  pregledan je bio čak i po mraku...hvala još jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

 Ćao svima,

 

 

Naime, moja mrcina iz '92, sada proživljava skoro pa potpunu restauraciju. Ono što želim da vas pitam jeste situacija sa svjetlima. Naime, sve radi, ali ablendovanje je ono kao da ima blago kašnjenje ( nekako presporo radi), i kada se pale svjetla - pale se ono tromo...

 

Da li je to zbog izuzetno stare elektro instalacije ili je problem u prekidačima, te se kontakti i spojevi trebaju očistiti itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7.12.2018. at 0:59, AleksaDeda je napisao:

@Astral a gde je zurka ???

Nego ekipo, potrebno mi je jedno pojasnjenje... Razlika izmedju 3VD i 4CN ? Prvi put se susrecem sa tim pitanjem, tek se jednu sezonu druzim sa Yamahom i rekao bih da smo jos uvek u fazi upoznavanja ... 

 

Hvala unapred !!!

3VD (1991-1995) i 4TX (1996-2001) su dva glavna tipa 850-tke. Postoje i podtipovi za odredjena trzista, 4CN je u stvari 3WD smanjene snage za specificno Svajcarsko trziste. Prakticno je proizvedena serija 3WD smanjene snage samo za Svajcarsku i nazvana 4CN 1991-1995. Dakle, 3WD je puna snaga 77 KS za ceo svet. Kako je u Svajcarskoj posebna poreska klasifikacija, a oni su trazili od proizvodjaca da se prilagodi, za njih je napravljena serija 4CN po njihovim zakonima i klasifikacijama. Sve je na 4CN potpuno isto kao na 3WD, osim par detalja oko snage. Na izduvnom kanalu pre auspuha ugradjeno je suzenje (platna) za prigusenje kapaciteta izduva. Na usisnom kanalu pre cilindra ugradjeno je suzenje (opet platna) za prigusenje usisnog kapaciteta. Dizne su manjeg precnika. I to je sve od razlike naspram 3WD. Potpuno su identicni prenosni odnosi u menjacu, lancanici, sve ostalo do sajli je isto. Prigusenja su projektovana da iz istog agregata umesto 77 KS daju 38 KS (po Svajcarskom poreskom razredu).

    Postoji i verzija 4CM koja je na isti nacin prilagodjena Nemackom poreskom razredu, umesto 77 KS davala je 38 KW - 47 KS. Istovremeno se u Nemackoj prodavala 3VD pune snage 77 KS, i 4CM prigusena 47 KS.

   Dakle, 3VD, 4CN i 4CM su spolja potpuno isti (okrugli farovi). Brojka 4 u 4CN i 4CM nema nikakve veze sa sledecim razvojnim oblikom 4TX (cetvrtasti zakoseni farovi).

   Pojava 4TX (1996-2001) donela je neke bitnije promene, mada se najcesce zapazaju one u spoljnom izgledu 850-tke. Kod ovog tipa je promenjen prenosni odnos i proracun svih brzina, krajnji odnos lancanika, radilica je 90-270 stepeni, dobio je dve bobine, karburatore 5 mm sirih usisa, drukciji termostat... elektricnu pumpu za gorivo.... i kasnije jos modifikacija sve do kraja 2001 godine.

    Od 2002 pocinje 900, sto je prakticno potpuno nov projekat sa istom osnovnom koncepcijom. Mislim da nema pasujucih delova sa 850 osim mozda ventila za gume i sl.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Ja oko 180 visok tako da ću otprilike gledati kroz ili oko vrha,znači providan ili blago zatamnjen...imao sam Ivanov povišeni na freewindu,bio je blago zatamnjen i  pregledan je bio čak i po mraku...hvala još jednom

Vidi i sa njim, meni je nudio tri dimenzije, ja sam mahinalno poručio najduži vizir. Možda bi ti odgovarao i kraći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@enzo sto kaze bocca pretresi instalaciju, slaba je masa, preporucujem povezivanje svetala prako relea direktno na accu. prebacivanje je trenutno i intezitet konstantan kao pod punim gasom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@nikvuksa

Okretanje motora na copavoj je prvo sto te nauce na policijskoj obuci za upravljanje motorom. 

Imao sam priliku da naucim na kursu bezbedne voznje septembra. (i definitivno ne zavisi od tipa motora, svaki moze da se okrene na isti nacin). 

Poslednji put me spasilo u petak kada sam naivno krenuo kroz Zvezdarsku sumu okovanu ledom do kuce.

 

P.S. Mnogo je lakse ako nemas prosirenje za copavu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Hvala puno na savjetima. Prečešljaću elektro instalaciju. Utegnuti, očistiti, prespojiti, itd...

Pa ćemo vidjeti :) 

 

edit:

Kad već pričamo o servisiranju i čudima. Postavio bih možda pitanje koje zahtjeva malo složeniji odgovor, pa ko zna i želi - slobodan je da prokomentariše. Naime, motor je okrenuo nekih 60K milja, to mu dođe oko 100tinjak hiljada. Ko još broji :D:D:D
Vuče vrhunski, šta ja znam. Ja samo putujem, nisam neki "poznavalac" da li osjetim obrtni moment od 300KN ili 350 KN itd. Da li ja ikad treba da čačkam lamelu-kvačilo kako god... ? O tome je riječ :) 

Promenio član enzo
zaboravio sam da pitam još nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ukoliko imas service manual mozes po njemu uporediti debljinu lamela i visinu opruga i po tome znati stanje, ukoliko su u toleranciji sve vratis istim redosledom, svakako se rastura lamela, pregledaj i korpu da nije "ukopana" gde nalezu lamele, ukoliko jeste mozes lagano turpijom poravnati da nekace. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kad sam već počeo, nastaviću svoj ekspoze.

 

Kazaljka za brzinomjer ne stoji u mjestu kada pokazuje vrijednost, već treperi. 
Kada sajlu zakačim za bušilicu i okrećem, ono ne treperi. Ali kada se montira na točak - to se dešava.

 

 

Moje pitanje je sljedeće (snimio sam video):

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja