Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Shoyka dobro si ovo uradio. Kako si demontirao one žabice? Sve me strah da ih ne pokrljam.

 

Za ovo što Shoyka radi je jedini način da se taj deo lepo opere, sve je kao dupetu. Obavezno kupiti bakarnu mast i spojeve mazati. Onda je montaža demontaža pesma.

 

Da se primetiti da ima ne baš malo fantastičnih primeraka TDM900, a to je pokazatelj koliko je kvalitetno urađen i koliko je lepo ostario. Večina je stara već preko 10 godina, neki čak i 15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, nikvuksa je napisao:

Uh, sviđa mi se kako sija.

Nisam skidao auspuhe do sada...
Jel neki specijalan posao ili samo lagano izvlačenje iz grana? 

Lako se skida,odpustiš  malo šelnu i samo izvučeš top...zar je drugačije kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Plasticna se zabica na vecini japanaca isto skida, (ako na nju mislis), sredina se gurne necim na dole, upadne u zzabicu i tada je ista otkljucana! Hvatas za telo i vadis... Vracaju se tako sto srednji pin koji si pre skidanja gurnuo, vratis u polozaj da strci sa gornje strane zabice, ista se u mesto umetne i pin se vrati u ravan sa telom, zakljuca...

Pozdrav Nenad.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 28 minuta, Alekre je napisao:

Shoyka dobro si ovo uradio. Kako si demontirao one žabice? Sve me strah da ih ne pokrljam.

 

Za ovo što Shoyka radi je jedini način da se taj deo lepo opere, sve je kao dupetu. Obavezno kupiti bakarnu mast i spojeve mazati. Onda je montaža demontaža pesma.

 

Da se primetiti da ima ne baš malo fantastičnih primeraka TDM900, a to je pokazatelj koliko je kvalitetno urađen i koliko je lepo ostario. Večina je stara već preko 10 godina, neki čak i 15.

Jednu slomio,konj,još pre menjanja ulja,ja probao na silu...posle mi NFS objasnio da se samo gurne sredina i lako izvučeš...kaže ima da se kupi u moto radnjama...najlakše uzmeš imbusić i samo gurneš,nema šanse da sjebeš...k'o ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Super, nije glasan a ima malo dubinu msm ne kao neki otvoreniji top ali nije ni kao fabricki fen. Za moj ukus taman, sa godinama pocnes traziti mir :oda2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 41 minuta, bdada je napisao:

Kawa Z750 fabricki, odavno merkam a ovaj iskocio povoljno.

Neces mi verovati, juce sam skinuo jedan takav cunak sa Aprilie Sportcity 250ccm. Momak je ostao u kvaru zbog katalizatora unutar lonca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Satelis nadam se da nece praviti probleme jer je u odlicnom stanju kat. top je sa stranca, ovaj je zicani (mozda je na svim motociklima takav) znam da na autima ima sa krtim sacem pa se i meni desilo da se odvoji i "popreci" pa gusi.

Ako bude trebalo radice brusilica mada ga lepo sada osetiti, imam izrazeno jak njuh (ispod kacige osetim jak parfem kod pesaka). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Malac nije hteo da slusa, s'pocetka sezone ukazao sam mu da taj ili bilo koji drugi auspuh predvidjen za motocikl nemere moc dugo izdrzati na mopedu.

Eto koliko je potrajao ali ti ne brini, neces imati problema.... i ima bas lep zvuk.

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 8 sati, bdada je napisao:

@Satelis nadam se da nece praviti probleme jer je u odlicnom stanju kat. top je sa stranca, ovaj je zicani (mozda je na svim motociklima takav) znam da na autima ima sa krtim sacem pa se i meni desilo da se odvoji i "popreci" pa gusi.

Ako bude trebalo radice brusilica mada ga lepo sada osetiti, imam izrazeno jak njuh (ispod kacige osetim jak parfem kod pesaka). 

 

Popucaju keramicki pa se zapuse. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 23 sati, bdada je napisao:

New exhaust :jee1:IMG_20181208_171829.thumb.jpg.cafb402cdbd335ead8538c140d5a4e8d.jpg

 

Fino izgleda, ali si mogao naci i montirati top od nekog boljeg motora nego od Kawasakija Z750. Recimo kao kod mene sto je bio od Suzukija GSXR 750 titanijumski. ;)

 

Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@bdada jel to stitnici sa Alija? Ja porucio iste takve i ocekujem ih uskoro pa sledi montaza... Da li pasu tj,necu imati problema pri montazi? I jel je izvodljivo prelepiti ili obijiti, kako vec, onu narandzastu trakicu po sredini, ja bih je u plavo pa da se slaze kako treba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Pavke_88

Da sa ALI-ja a narandzasto je fluo stiker (skinuo prednji a ovaj vidim tek kada slikam,sutra ga nema sigurno), sto se montaze tice ja sam prvo probusio i urezao navoj kroz teg pa pricvrstio sa spoljasnje strane tega, dobro izgleda ali je pomereno u stranu i ne pokriva saku 100% pa je i zastita slabija.

Nezadovoljan razbusio sam rupu na stitniku toliko na se navuce na teg i tako pricvrsti (sada je teg spolja) i dobio 100% zastitu, kako zimi od hladnoce tako leti od insekata. 

Prezadovoljan funkcionalnoscu za smesne pare, cak sam ih malo "unapredio", mada sada ima da se poruce i te sa produzetkom.

U temi ispod je pricvrsceno na prvi opisan nacin.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Hvala na informacijama, videcu kada budu stigli kako ce kod mene da se uklope a sto se tice tog produzetka, posto cu i ja verovatno da se pozabavim time, tj da ih produzim, kako da ih nadjem na aliju, ako imas link od tog stitnika za retrovizor bilo bi dobro ako ne, valjda cu naci... Inace sam i ja pristalica uradi sam varijante :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja