Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
pre 10 minuta, Alekre je napisao:

 

Razmišljao sam neko vreme da kao dodatni posao pokušam da odradim uslužno par motocikala mesečno, ne više od toga da ne pređe u komercijalu jer se od nje sklanjam. 

Ja bih vrlo rado ponudio i tebi kao i svojevremeno kolegi N.F.S. tako neku opciju. 

Prvo sto bih nesto naucio, drugo sto bi se mozda preneo pelcer, a trece sto bi svakako bio u boljem stanju nego pre nego sto sam dosao. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam od onih koji vole cisto i pedantno vozilo, ali sam mnooogo daleko od kolega Alekrea i N.F.S.-a po pitanju posvecenosti i njihove pedantnosti... 

Iskreno se divim njima dvojici sto imaju toliko volje i ljubavi prema cuvanju motocikala. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Sve je to okej. Nešto mora, nešto ne mora... To je moj hobi i jedna od stvari koja me zaista ispunjava i čini srećnim. Ja sam najsrećniji kada na takvom motociklu u punoj opremi zatvorim vizir i odvojim se od društva, normativa i vrednosti koje su danas aktuelne. To što neko vidi mene u garaži kako svaki šraf mackam četkicom bakarnu mast i dotežen moment ključem deluje nepotrebno, za mene je to vreme blagotvorno. 

 

Razmišljao sam neko vreme da kao dodatni posao pokušam da odradim uslužno par motocikala mesečno, ne više od toga da ne pređe u komercijalu jer se od nje sklanjam. 

Druže to što pickaš svaki šraf ja to mnogo poštujem i cenim,to je za mene vrlina ne mana...sličan sam,sigurno ne u toj meri kao ti,možda zbog nedostatka vremena mada više zbog nedovoljnog poznavanja materije...saosećajan sam,ja auto neću da vozim ako sumnjam u nešto,tako i motor...retki su takvi judi kao ti i N.F.S...ne poznajem te lično ali sudeći po odnosu prema motorima ne verujem da si neodgovoran...čuvajte to...sad će,naravno,neko reći šta se ovaj ulizuje...jok more,da se ulizuje čovek od dogodine 5 banki,nego volim da odam počast za tako nešto...i ne primam se na gluposti,iskustvo,valjda...što bi rek'o jedan moj kolega "izbole me"...pozz

 

PS stiže mi sutra stender...daću vam mere,ako hoćete...dinara vam neću uzeti

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre 7 sati, Markone88 je napisao:

pozdrav kolege

 

Imam jedno pitanje za @Branko

 

Pokusavam da naucim nesto vise o motorima, ali i dalje ovo sto si ti rekao nema smisla "da se zazor povecava tako sto se nagomila garez"

 

Malo sam lutao po forumu pa sam nasao post od kolege @BRACO koji glasi ovako

 

"To oko molibdenuma  neznam  a to je i novo pitanje.U vezi prvog djela tj prvog pitanja.Nikad svi cilindri  nerade 100% isto..Recimo jedan karb daje vise goriva od drugog i  stvara sa mali talog na diht mjestu, samim tim taj ventil neko vrijeme ne udara u svoje sjediste istom snagom kako onaj koji je cist(talog amortizuje udarac) i taj ventil ce malo sporije da se podere od onog koji je cist.Taj koji se podere  uranja u sjediste i automatski smanjuje zazor izmedju  ventila i bregaste.To je pogotovo izrazeno kod olovnog benzina...u vezi kanala..nemora da bude zapusen kanala dovoljno je da je lose ulje i trenje(habanje) povecano.."

 

E sad, ako nije problem, da li bi mi neko objasnio sta je tacno. Da li se zazor povecava ili smanjuje. Voleo bih da znam sta je tacno, mozda mi nekad zatreba.

 

Hvala unapred

Ovo što sam pisao potpisujem a dovoljno sam ih preštelovao. Zazor je uvjek smanjem kad su u pitanju ventili i sicevi jer se troše osim kod kolega kod kojih ventili rastu:) a poveća se u slučaju trošenja bregaste ili pločice tj. radi lošeg ulja i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Upravo sada, vidakn je napisao:

Hvala! Moja je 4tx.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Pogresio sam za 4tx sorry

pre 56 minuta, Pavke_88 je napisao:

Sijalice u 4tx idu: h1 kratko i h3 dugo

Ovako je ispravno. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sijalice u 4tx idu: h1 kratko i h3 dugo.
Cek sad videh i ovu varijantu, moja je 4tx, e sad ne bih da se pretvori u raspravu, ali ko je u pravu?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 18 sati, BRACO je napisao:

Ovo što sam pisao potpisujem a dovoljno sam ih preštelovao. Zazor je uvjek smanjem kad su u pitanju ventili i sicevi jer se troše osim kod kolega kod kojih ventili rastu:) a poveća se u slučaju trošenja bregaste ili pločice tj. radi lošeg ulja i sl.

 

Braco ti si moj drug cijenjen i postovan, a ne kolega posto sam vec napisao da nisam majstor i posto se dugo znamo dajem sebi za pravo u nadi da neces pogresno svatiti i naljutiti se, jer nema razloga da ventili ne rastu vec zazor sto si i sam napisao usljed cega. Ja sam u predjasnjim postovima napisao i usljed ljepljenja garezi ( losa karburacija, tacka palenja, potrosnja ulja itd. ) na izduvne ventile.  E sad me zanima da sebi razjasnim znacenje pojama "cuju se ventili, treba ih prestelovati-nastelovati"? Jel se cuju kad je zazor povecan, smanjen ili iz nekog drugog razloga? "Klikatanje" ventila znam usljed cegase desava tako da to nije upitno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Moje neko iskustvo ako se ventili cuju onda je povecan zazor na istima

I obicno se na izduvnim povecava zazor a na usisnim smanjuje

Kad je zazor manji nego sto treba onda se obicno ventili i necuju toliko ali je zeznuto kad je mali zazor onda hoce i ventil da "izgori" 

Naravno svaki motor je prica za sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 3 sati, mradomir je napisao:

Ako klikće obično je do hidro podizača, ali to nema na TDM-u.

 

Pored hidro podizaca uzrok "kliktanja ventila" kod klasicnih masina moze biti i u lošem gorivu, ali i u pomerenom paljenju, dotrajaloj bregastoj... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ako mislis na raspon rupa za kacenje na cizmu i da stoje na sredini diska trebalo bi da su ista. Za kljesta od R1 1998-2001 garantujem posto sam imao na svom TDM-u. ;)

 

0-02-04-51120a18a993bb33af3d06d7734a5e40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 5 minuta, TomyB je napisao:

Super, a i lepo izgledaju na njemu emoji6.png

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

 

Sad sam provjerio tacan podatak je da TDM 850 i R1 98.-01. imaju iste prednje diskove 298mm. :takoje: Ja sam to radio prosle godine pa sam vec zaboravio pojedinosti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja