Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam sliku gde je odradjeno ali evo obelezih gde obratiti paznju, kabl se odvija iz bobine tako da ga je lako zastititi nekim VN izolatorom... Sada je to kod Markone-a sve ususkano, moze pod vodu da ga gurne :D

Preventiva je preduslov ugodne voznje!!!

 

P.S. Na slici je bobina desne svecice, sa druge je strane logicno leva :D

32.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Valja tebe imati za prijatelja,krupna je to stvar,a lako odradiva...evo mom kolegi jutros se umalo ne upali renault clio zbog ventilatora kabine...verovatno prespojilo...dešava se i pacova da nadju u haubi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pu,pu,pu... (Znam da nije kulturno al da pljucnem)... TDM varnici bas ispod rezervoara, ne retko se i upale (kolegi sa foruma bas zbog varnicenja npr.)

P.S. Hvala na lepim recima, tebi koliko vidim stici cemo da odradimo samo neophodno, na prolece dodji da ga "batalimo" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, N.F.S. said:

Nemam sliku gde je odradjeno ali evo obelezih gde obratiti paznju, kabl se odvija iz bobine tako da ga je lako zastititi nekim VN izolatorom... Sada je to kod Markone-a sve ususkano, moze pod vodu da ga gurne :D

Preventiva je preduslov ugodne voznje!!!

 

P.S. Na slici je bobina desne svecice, sa druge je strane logicno leva :D

32.jpg

Lepo ja kazem, vise verujem motoru kada ga uzmem isti dan od Nenada, nego da je 2 godine bio kod mene :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Stiglo hladno vreme. A posto sam navikao na handguards, nisam bio miran dok sebi nisam nabavio jedan par. 

Iskreno, bio sam vas zagrejan za onu preradu od Vstroma, ali mi je bilo bezobrazno skupo gde god sam pitao za Suzuki handguards. 

Hvaljen bio ebay, stiglo meni iz USA i neki dan namontirano, uz nesto gimnastike. 

Rekao bih da ne stoje lose. 

IMG_20181114_160629.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo skroz crnog. 

Link

 

A ako želiš u nekoj drugoj boji/kombinaciji, ima dosta opcija.

Samo gledaj da ti mounting kit bude ovakav kakav je na ovom oglasu, pošto ih imaju različitih, pa ti npr ravan ništa ne bi značio.

 

A što se tiče nosača.... Jedva upotrebljivo na iole većoj brzini, pošto imam dodatni vizir koji povećava vibracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala! Baš mi se dopadaju štitnici.

 

Tako sam i mislio, imam isti vizir i golim okom se vide vibracije, a kamoli na kameri.

Ja sam montirao i na crash bar i tu je bilo dosta vibracija na samom snimku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Brate ovi stitnici su preskupi. 

Ima li neka jeftinija varijanta?

68$ za komad plastike, covece?!

Pa seba za te pare pravi rollbar od metala,rucno. 

Ne cini vam se malo neopravdano skupo. 

Dodas jos 30€ i kupio si prednju gumu.

 

Da me ne razumete pogresno, "Volim i ja nerandze,no trpim!"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Na žalost, ni Seba više za te pare ne pravi rollbar. Možda starim mušterijama. :)

Ali, još jednom da se vratim, meni je alternativa bila od Suzuki Vstroma, što ovde nisam uspeo da nađem za ispod 100E.

Bilo je nekih Givi/Kappa/Puig univerzalnih varijanti koje su ponovo bile slične cene.

 

E sad, ovo je mene iskoštalo toliko koliko piše na ebayu, zato što sam preko Američkog poštara uzimao i Leatherman Surge i jedan NBA dres, pa su ove plastike ušle u cenu transporta. :)

 

Što se kineza tiče.... Sigurno će raditi posao (čuvati od kamičaka i udara vetra), ali se ni meni nisu dopali. A ponovo, postoji mogućnost da ti kineski budu za jednokratne padove dok ovaj koji sam kupio, deluje kao da može malo više puta da se odrlja o asfalt ili makadam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
On 9.10.2018. at 21:02, Alekre je napisao:

Drugari, evo početne liste. Ovde je pokrivena većina prodavaca. Nedostaje X Moto iz Subotice i MotoCross team iz Kraljeva. Ako ima još neko ko prodaje neka pusti informaciju pa ću tražiti ponudu.

 

Tabela vam pokazuje ono što ja godinama pričam o cenama guma u Srbiji da sam jednom prilikom bio prozvan kao švercer. Ako neko želi da pomaže srpsku ekonomiju tako što će da kupuje gume za tricikl a vozi motocikl, samo napred. 

 

Najkorektniju ponudu je dao MotoShop MRG iz kule mada i oni na nekim setovima imaju jaču cenu, no mogu reći da su korektni i da je to mala razlika u parama za kupovinu u inostranstvu. 

 

MotoBox je propast. Cenu za Pirelli i Metzeler vidite i sami. Kompp Co ima solidnu ponudu za Pilot 4 ali jedva da mogu možda jedan set da isporuče.

 

Desno su vam cene u Nemačkoj, manje više tu su negde, desetina eur gore dole. To je reper. 

Ako se odlučite za gume u SRB, to vam je to, ako niste napeti sa parama, Mađarska, Austrija na kafu, povrat PDV da pokrije troškove montaže i vozite nove gume.

 

Capture.JPG.e9108a104fca2ce9134ecc232803eaba.JPG

 

Takođe, da podsetim da smo započeli ovu temu svojevremeno i sem nekih načelnih priča o zajedničkoj kupovini, nismo daleko odmakli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A mozemo li sesti u jedan auto , otici i kupiti 5 setova guma? Sta mislite jel bi nas drndali na grani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Sve zavisi od carinika, nekad ni ne pogleda u auto, samo pokaže da prođem. Za jedan set guma verovatno ne bi pravili problem ali za pet verovatno bi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Znaci ta opcija otpada.

Pa onda jedino grupno da porucimo. 

Mozda i uspemo neki popust da dobijemo. 

Mada mi se cini da recimo ljudi koji dovoze od preko kombijem ljude i stvari to lagano mogu da preteraju preko grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Vidi možda bi se moglo organizovati da se prenese preko naše grane, ali da bi dobili povrat poreza(afa kod madjara recimo) moraš prijaviti na izlazu iz madj.robu da bi dobio potvrdu da iznosiš gume iz zemlje i onda u medjuzoni ih prebaciti kod nekoga ko ima vezu da ih prenese kod nas

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Ja sam odustao od te varijante (kad sam uzimao gume za auto) ljudi koji dovoze robu iz madjarske vam dovoze za cenu koju vidite na netu tj u prodavnici. AFA ide njima i na taj nacin imaju zaradu. Ja da odem pa da u mojoj reziji donosim gume, postoji verovatnoca da mi naplate carinu za iste, par ljudi su mi rekli da su poceli praviti problem oko tih varijanti da se nesto kupi tamo pa se doveze kao traze dozvolu za uvoz autodelova. Dakle poceli jesti govna.  Porucim ja auto gume preko nekog lika sto dovozi robu, njemu AFA a meni 600 dinara skuplje guma bila nego da sam je uzeo u kemoimpexu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja