Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja mislim da u oba slučaja ne šteti toliko puno. I da šteti pričamo o toliko sitnim i mizernim nijansama. To paljenje zimi najviše prija akumulatoru, ako se akumulator prikači na punjač, onda kako kom vlasniku volja. Sve je ispravno i neka svako tretira svog ljubimca kako želi. Ja volim da ga upalim dva puta mesečno, čisto da ga čujem kako radi, a ako ima prilike i provozam se da me mine želja malo. Prošle godine sam na -2 uveče išao do trga i nazad od Kaluđerice koliko mi se vozilo.
Jedino ovo sa stiroporom ispod guma, mislim da je to malo bolje nego držati motor na betonu, jer će guma ulegnuti u stiropor i samim tim će se masa motora rasporediti na veću površinu gume. U tom slučaju što mekši stiropor, to bolje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ajde sad opet, nije mi jasno to oko habanja. Recimo radio sam generalnu na autu koji je prešao 400.000, isto direktno ubrizgavanje. Vožen i zimi i leti svaki dan, cilindri i klipovi kao novi, još se poznaju tragovi od honovanja, samo su karike bile malo istrošene i zapekle od gareži. Po čemu bi se na motorciklu delovi više habali?

Ako je ta teorija oko spiranja cilindara tačna, dvotaktni motori bi bili nemogući (goriva je 97%, a ulja 3%).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Alekre misli na kratka paljenja vise puta zimi, jer ako EFI ne postigne temperaturu da osiromasi smesu svako sledece paljenje ce biti suvi cilindri, isto vazi za motore sa sauhom da netreba pustiti da rade pod istim nego se po paljenju posle par sekundi vrati i obrtaji odrzavaju dodavanjem gasa.

Ali samo paljenje zimi bez voznje nije pozeljno i ako se zagreje masina, zbog razlike temperature ulja i spoljnje bespotrebno se stvara kondenz u motoru, to dokazuje emulzija na cepu u zimskom periodu koje nema kada je toplo vreme.

Naravno ovo ne znaci da ce ovim radnjama motor na prolece biti za generalku ali mu skracuje vek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Xxxxx puta prezvakana tema, da li valja il ne valja i zasto ne valja......jednostavno ne valja, nije pozeljno paliti motor zimi zbog agregata, akumulatora, reglera.

 

Pozeljno je oprati motor, ocistiti i podmazati lanac (ko ima), napumpati gume na malko veci pritisak od preporucenog, podici motor na centralni stender, napuni rezervoar do cepa, otkaciti minis klemu sa akumulatora ili prikaciti na pametni punjac...... gasis svetlo, laku noc i vidimo se na prolece.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da krenemo iz početka, palimo motor kako bi dopunili akumulator. I pored toga sto postoji puno bolja opcija za to i koja po ceo dan održava akumulator u dobrom stanju umesto sto će samo dopuniti. Čak je i jeftinija varijanta sa strujom preko punjača da ga održavaš umesto da trosis benzin. I na kraju je i lakše, jednom ga spojiš na punjač i zaboraviš za njega.

A sto se tiče habanja motora, naravno da se haba, koliko je to znacajno je teško izmeriti jer 99,999% vremena će se habati standardnom upotrebom a koliki je ucinak paljenja u mestu je onda teško odrediti.
Negde sam procitao da je loše grejati motor u mestu, radilo se o automobilima a ne sećam se da ki je u pitanju benzin ili dizel. Razlog 1 je zbog bespotrebne potrošnje goriva u mestu kao i zagadjivanju okoline, a razlog broj dva je habanje motora zbog umanjenog rada pumpe za ulje koja bolje radi kad je auto u pokretu i pod gasom.
Sad koliko je to primenjivo na motoru, nisam siguran ali vidim da ima strucnjaka pa neka naprave paralelu. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Delim satelisovo misljenje.

 

Dodao bih sledece:

Ne vidim potrebu sa svim ovim drndanjem, pametni punjac mozete kupiti za 25€. Zakacite i ne razmisljate.

Akumulator ce trajati i po 5 godina.

A bez pametnog ce trajati 2 ili 3.

Znaci investicija ce se isplatiti posle 3 godine, a punjac ce vam ostati.

Tako da ste posle te 3 godine fakticki u plusu samo, finansijski gledano.

A gume, pa i stenderi nisu skupi ne znam koliko, 2 stendera kostaju kao 2 rezervoara goriva.

Ako vec imate 2000€ za motor, nije nemoguce izdvojiti jos 50€ za 2 stendera. Ako umete da varite (ja ne umem) onda bude jos jeftinije u samogradnji.

Savan me pretece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Pozdrav TDM-aši.

 

Ako bude sreće pridružiću se sekti, danas idem da gledam motor sa oglasa. http://www.polovniautomobili.com/motori/12299431/yamaha-tdm-900-abs

 

Da li je neko možda upoznat sa motorom, i ako jeste jel može info o njemu?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pozdrav TDM-aši.
 
Ako bude sreće pridružiću se sekti, danas idem da gledam motor sa oglasa. http://www.polovniautomobili.com/motori/12299431/yamaha-tdm-900-abs
 
Da li je neko možda upoznat sa motorom, i ako jeste jel može info o njemu?
 
Hvala.
Trebao sam da idem par puta, ali nemam kad, ne stižem, tako da uzeo ga Ili ne javljaj da znam.. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja ga danas malko zagrej'o...

Inače šta god vozim prvo zagrejem,žena me grdi uvek:"Šta ga greješ,nije -20!"...a ja njoj:"Ustani ujutru i odma' trči...možeš li?"

 

 

IMG-20181111-121640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Motor operem,podmažem,naprskam WD-om agregat i td...i palim svakih 10-15 dana...naravno ne na -20...inače motor mi je u toplom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Moram da vam prenesem impresije o TuDuMu-kratko i jasno ekstra motor,leži mi u svakom pogledu,što sam i pretpostavljao,naravno nikad ne znaš dok ne probaš...od položaja sedenja,upravljanja,na mom je širi korman pa do ponašanja u vožnji...snage taman...čak mi i ne smeta po gradu trzanje na malim obrtajima,nadjem nekako pravu meru gasa,ako ne tu je kvačilo...fali mi prozorče za nivo ulja,ovo pali,gasi vadi merač...ali dobro,rdjavom xxxxxxxxx smetaju...i taj hebeni stender...naručih fabrički,stotinak evra...prekljuće se preznojih podmazivajući lanac...ni zvuk fabričkih cevki meni nije loš...kod Neše ovih dana da mu on udari terapiju preventive menjajući sve tečnosti i štelovanjem ogibljenja i td...nema karburacije,pali,zagrej dobro i piči...pozz

...udavi,a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, shoyyka said:

Moram da vam prenesem impresije o TuDuMu-kratko i jasno ekstra motor,leži mi u svakom pogledu,što sam i pretpostavljao,naravno nikad ne znaš dok ne probaš...od položaja sedenja,upravljanja,na mom je širi korman pa do ponašanja u vožnji...snage taman...čak mi i ne smeta po gradu trzanje na malim obrtajima,nadjem nekako pravu meru gasa,ako ne tu je kvačilo...fali mi prozorče za nivo ulja,ovo pali,gasi vadi merač...ali dobro,rdjavom xxxxxxxxx smetaju...i taj hebeni stender...naručih fabrički,stotinak evra...prekljuće se preznojih podmazivajući lanac...ni zvuk fabričkih cevki meni nije loš...kod Neše ovih dana da mu on udari terapiju preventive menjajući sve tečnosti i štelovanjem ogibljenja i td...nema karburacije,pali,zagrej dobro i piči...pozz

...udavi,a?

Gde si narucio fabricki stender. Jel se lako montira?

 

Jel ima neka jeftinija situacija, neko ovde na forumu da pravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 31 minuta, Markone88 je napisao:

Gde si narucio fabricki stender. Jel se lako montira?

 

Jel ima neka jeftinija situacija, neko ovde na forumu da pravi

Kod Denisa...mislim da ThePainkiller ima napravljen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, shoyyka said:

Kod Denisa...mislim da ThePainkiller ima napravljen...

Kolko se ceka kod denisa centralni stender? Kapiram da mi je bolje to da kupim, moze svuda da posluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Da znaš da sam to pomislio ali ...trgovci...mada ne verujem,skoro je i N.F.S. uvezao TDM-a,da je mogao verovatno bi sa stenderom...ma tamo skidaju...ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Da li vrede nesto ovakvi stenderi? Nesto mi deluju "tanko"

 

https://m.kupujemprodajem.com/Motocikli-Oprema-i-delovi/Obezbedjenje-motocikala/Stender-Pontis-ST-01-61788489-oglas.htm#mhs0-1541966862007

 

I sad razmisljam, ako dignem samo zadnji tocak, o da prednji trpi vise tezine. Ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 22 minuta, shoyyka je napisao:

Kod Denisa...mislim da ThePainkiller ima napravljen...

Meni je za moju 850-tku štender pravio @KTibor 

Cena po kojoj Tibor pravi centralni štender je dosta manja nego da poručujete od preko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 3 minuta, Markone88 je napisao:

Da li vrede nesto ovakvi stenderi? Nesto mi deluju "tanko"

 

https://m.kupujemprodajem.com/Motocikli-Oprema-i-delovi/Obezbedjenje-motocikala/Stender-Pontis-ST-01-61788489-oglas.htm#mhs0-1541966862007

 

I sad razmisljam, ako dignem samo zadnji tocak, o da prednji trpi vise tezine. Ili gresim?

I mene zanima...ja ti poslao PP ti ne odgovori,pre par dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja