Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 hours ago, Dejan Nešković said:

Bilo je veeeeeoma tesno. Jedan jedini položaj kako sam mogao da sedim, nabijen na rezervoar i bure koje me gura na korman. 

Srećom, samo od Rakovice do NBG.

iskreno, svaka cast za poduhvat. Mada bih ja pre platio taxi da to prebaci, a ja isao sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Već sam morao da platim bure.
Vidim da si zemljak (Leskovac), sledeći put kad ti treba nešto iz Rakovice ili okoline slobodno se javi naći ćemo adekvatno vozilo za tvoje potrebe, nemoj više ove akrobacije.. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kolege, ja sam danas svog TDM-a provozao pa onda spremio za zimski san.

 

Ocistio, podmazao, pokrio ciradom.

 

Imam dva pitanja.

 

1. Da li da ga stavim na neku OZB plocu na primer, ili da ga ostavim na betonu u garazi? Zbog guma pitam, jer nemam stendere.

 

2. Da li da mj vadim akumulator (li-ion) iako planiram da ga palim bar jednom u 10 dana da radi po 15ak minuta?

 

Hvala

20181110_163524.jpg

20181110_170248.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja ni sa jednim motorom nisam praktikovao paljenje preko zime. Sta ce mu 7-8 paljenja po tolikoj hladnoci i mislim da mu to vise steti nego sto koristi. Akumulator bi mu izvadio ako je garaza bez grejanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, bopk said:

Ja ni sa jednim motorom nisam praktikovao paljenje preko zime. Sta ce mu 7-8 paljenja po tolikoj hladnoci i mislim da mu to vise steti nego sto koristi. Akumulator bi mu izvadio ako je garaza bez grejanja.

 

Garaza je bez grejanja, ali nikad nije minus u garazi, cak i kad je napolju minus.

 

Dobio sam savet da je dobro da malo naduvam gume, i da ga stavim na stiropor, da sacuvam gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Obzirom da ima li-ion acu, može i da ga dopuni jednom u 10,20 dana, nekim malim punjacem.

Kako neću uzimati još motor, imam jedan od onih manjih "pametnih" , stoji mi, pa ako nekome treba sad preko zime, mogu da pozajmim kome bude potrebno..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, ProMaster said:

Obzirom da ima li-ion acu, može i da ga dopuni jednom u 10,20 dana, nekim malim punjacem.

Kako neću uzimati još motor, imam jedan od onih manjih "pametnih" , stoji mi, pa ako nekome treba sad preko zime, mogu da pozajmim kome bude potrebno..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Nemam u garazi struju, svakako bih morao vaditi akumulator. E sad, razmisljam dal je pametno ili nije da se pali motor svaki 10ak dana da odradi 15ak minuta, 2 kruga po garazi, popije se nesto. Ume da bude zanimljivo, pogotovo ovima sto njih po nekoliko drze motore negde u jednoj garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6802 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rezervoar do čepa, aku napolje, detaljno operi lanac i sve ostalo, voskiraj, zaštiti i ne pali dok ne budeš vozio sledeći put. Hladni startovi habaju agregat pa ti gledaj koliko mu treba da na leru dostigne temperaturu. Ne rashladne tečnosti nego ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
23 minutes ago, Alekre said:

Rezervoar do čepa, aku napolje, detaljno operi lanac i sve ostalo, voskiraj, zaštiti i ne pali dok ne budeš vozio sledeći put. Hladni startovi habaju agregat pa ti gledaj koliko mu treba da na leru dostigne temperaturu. Ne rashladne tečnosti nego ulja.

Hvala za savet!

 

I gume na stiropor neki

 

20181027_164849.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam dobio sličan savet za zimovanje motora (mada ga nikad nisam koristio jer motor vozim cele godine... :) ): 

napuniti gorivo do čepa, oprati motor detaljno, podići ga na centralni štender (ili na garažne štendere, ukoliko motor ne poseduje centralni štender), podmazati lanac, staviti neku pamučnu krpu u auspuh da se ne stvara kondenz, akumulator izvaditi (ukoliko konstrukcije motora do dozvoljavaju, ako to nije jednostavno, onda samo prikačiti ˝pametan˝ punjač), pod gume stiropor ili drvo, motor pokriti ceradom i to bi bilo to, otprilike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Negde sam procitao da stiropor negativno utiče na sastav gume. Neko je takođe došao na istu ideju (jedina razlika sto je auto u pitanju) da spreči izobličavanje gume na dodirnim tačkama sa asfaltom, tj da se ne izoblici.
Međjutim to rešenje više šteti nego koristi, pogotovu sto kod motora na centralnom štenderu nema preteranog pritiska na prednju gumu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sto se tice akumulatora. 

Ukoliko nemate pametan punjac da bude zakacen cele zime (ja imam :P) onda akumulator treba skinuti i odloziti na hladno mesto.

Nije dobro da stoji povezan jer ga elektronika motora prazni iako ne radi.

Takodje je velika zabluda da treba odneti akumulator u stan/kucu gde se greje.

Samopraznjenje baterije je izrazenije na 26c nego na 0c.

 

Znaci odvojiti bateriju od potrosaca i skladistiti u garazi.

Povremeno dopunjavanje baterije ne moze skoditi, takodje nemojte preterivati sa strujom punjenja.

 

Ovo za stiropore ne znam, prvi put cujem.

Ja imam stendere pa ne razmisljam na tu temu, mada ne vidim potrebu za stiroporima. 

Jer guma ako nosi masu, ona nosi stajala na betonu,zemlji,stiroporu,meteoritu, kriptonitu... uvek ista gravitacija deluje, masa vozila nepromenjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, Astral said:

Sto se tice akumulatora. 

Ukoliko nemate pametan punjac da bude zakacen cele zime (ja imam :P) onda akumulator treba skinuti i odloziti na hladno mesto.

Nije dobro da stoji povezan jer ga elektronika motora prazni iako ne radi.

Takodje je velika zabluda da treba odneti akumulator u stan/kucu gde se greje.

Samopraznjenje baterije je izrazenije na 26c nego na 0c.

 

Znaci odvojiti bateriju od potrosaca i skladistiti u garazi.

Povremeno dopunjavanje baterije ne moze skoditi, takodje nemojte preterivati sa strujom punjenja.

 

Ovo za stiropore ne znam, prvi put cujem.

Ja imam stendere pa ne razmisljam na tu temu, mada ne vidim potrebu za stiroporima. 

Jer guma ako nosi masu, ona nosi stajala na betonu,zemlji,stiroporu,meteoritu, kriptonitu... uvek ista gravitacija deluje, masa vozila nepromenjena.

Onda moze da stoji i na betonu, nije nikad minus kod mene u garazi.

 

A da li mogu akumulator da ostavim na svom mestu u motoru, samo da ga raskacim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, Markone88 said:

Onda moze da stoji i na betonu, nije nikad minus kod mene u garazi.

 

A da li mogu akumulator da ostavim na svom mestu u motoru, samo da ga raskacim?

Naravno da mozes. 

Ne vidim problem. Cilj se samo prekinuti elektricno kolo i potrosace.

 

@Alekre

Li ion baterije, bolje poznajes od mene, ako se ne varam, duze mogu da stoje od obicnih kiselinskih ili gel baterija bez samopraznjenja. Jesam li u pravu?

Obicne baterije oce da crknu ako se oko 1 mesec ne naprave ciklus praznjenje/punjenje.

Da li je i sa liion baterijom tako ili moze da "hibernira" duze? Pa se kasnije samo "pobudi" nekim potrosacem tipa dugo svetlo ili slicno, malo saceka pa onda anlasuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
Ovo za stiropore ne znam, prvi put cujem.
Ja imam stendere pa ne razmisljam na tu temu, mada ne vidim potrebu za stiroporima. 
Jer guma ako nosi masu, ona nosi stajala na betonu,zemlji,stiroporu,meteoritu, kriptonitu... uvek ista gravitacija deluje, masa vozila nepromenjena.


Poenta stiropora je bila da dozvoli da guma utone u njega i time zadrži svoj oblik umesto da kad stoji na nečem tvrdom dobije ravni stranu na dodirnim sloju. Sad izguglah da stiropor može da prouzrokuje hem reakciju gde će guma izgubiti elastičnost.

Savetuje se upotreba ovakvih pomagala, gde sam ovaj izvukao proizvoljno ne gledajući sastav.

http://www.fiammastore.nl/fiamma-wheel-saver.html



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 11 sati, Alekre je napisao:

Zašto ne treba da startujete zimi, pogoto EFI sistem. Spirate cilindre.

Koliko znam cilindri se podmazuju zapljuskivanjem i čim se startuje motor puni su ulja. Dalje to uljna karika skida.

Po ovoj logici ne treba ni automobile voziti zimi, pa ih vozimo i ništa im ne fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, mradomir je napisao:

Koliko znam cilindri se podmazuju zapljuskivanjem i čim se startuje motor puni su ulja. Dalje to uljna karika skida.

Po ovoj logici ne treba ni automobile voziti zimi, pa ih vozimo i ništa im ne fali.

Logika je da svaki hladan start šteti agregatu, bilo to u kolima ili u motoru. Na kolima je neminovno da se pali i da se vozi, a na motorima je bespotrebno startovati hladan agregat zimi (ako se neće voziti) i puštati ga da radi na leru, jer da ulje postigne radnu temperaturu i viskoznost, treba mnogo više vremena kada je spoljna temperatura niža, samim tim habanje agregata, u tom periodu dok se ulje ne zagrije, je veće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6802 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To što se ne vidi ne znači da se ne haba. Problem je što EFI mora da obogati miks i takvom smešom gde ima više benzina i spira dokle god ne dovede smešu u optimalnu. Čok isključiš, radi neravnomerno ali sastavi, EFI ne možeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja