Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 hours ago, ProMaster said:

Nije bitno da li je sedeo u salonu, da li u spavaćoj sobi ili u nekom ćumezu, jedino što je bitno je godina proizvodnje i kraj..

Meni je bitna godina kada je proizveden, konkretno mi znači za TDM filtriranje od >2005. Zbog modela sa ABS-om..

 

Mojoj firmi je čovek vratio auto, jer ga je jedan od naših dilera doveo u zabludu i prodao mu auto koji je godinu ipo dana stajao u salonu, znači 2016. mu je prodao kao 2018... Po meni s punim pravom je čovek vratio auto i dobio drugi sa debelim popustom..

Sećam se te situacije kolege NFS , gde sam se i ja smorio kad je bacio slike sa sivim ramom, tad je bilo jasno da nema govora o 2008. godistu..

 

Postoje odredjeni postupci kako se postupa sa vozilima koja stoje na lageru više od 12 meseci od dana proizvodnje, zamislite mašinu u kojoj ulje provede 2 godine ili više, plus još godina eksploatacije do narednog servisa, a svi ti (bitni) kilometri napravljeni sa uljem, sada već, ocajnog kvaliteta..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Slazem se, bitno je godiste.

 

Ali, ipak, najbitnije je kada je motor/auto poceo da se koristi, tj prva registracija.

 

A sto se ulja tice, totalno nisi u pravu, pogotovo za razvijenije zemlje. Postoji jedna stvar koja se zove nulti servis.

 

Tako sam ja na primer, kada sam 2012-e godine kupio novog CFmoto skutera koji je proizveden 2008-e, dobio nulti servis, gde su mi promenjeni:ulje, kais, anrifriz i svi filteri, a posle mesec dana, zbog moje zalbe cak i plocice :)

 

Guevara moto ima i trenutno na prodaju motore CFmoto NK650, kojem je godina proizvodnje 2015 :)

 

DSC_0350.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uneo bih jednu ispravku u ono sto rekoh, tdm kupih kao 2006 god! Ne znam odakle mi se po glavi vrti 2008-a... Zatrpasmo temu, ovde, gde zbog jedne godine motor zna da ode u drugi cenovni rang bitno je naznaciti tacnu godinu proizvodnje, bar meni je bitno... Da ne govorim o eventualnom pogresnom narucivanju delova (od novijeg godista).

Ja trazih ovde na forumu da pazarim c.stender za 2006 god, nosac kofera takodje i isti kupih pre nego sto je motor stigao... Delove za servis takodje.... Imao sam srece pa sve odgovara starijem modelu... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Slazem se, bitno je godiste.
 
Ali, ipak, najbitnije je kada je motor/auto poceo da se koristi, tj prva registracija.
 
A sto se ulja tice, totalno nisi u pravu, pogotovo za razvijenije zemlje. Postoji jedna stvar koja se zove nulti servis.
 
Tako sam ja na primer, kada sam 2012-e godine kupio novog CFmoto skutera koji je proizveden 2008-e, dobio nulti servis, gde su mi promenjeni:ulje, kais, anrifriz i svi filteri, a posle mesec dana, zbog moje zalbe cak i plocice
 
Guevara moto ima i trenutno na prodaju motore CFmoto NK650, kojem je godina proizvodnje 2015
 
DSC_0350.thumb.JPG.f6a326dd762d5b29aa4db908a9da541a.JPG
Veruj mi znam dobro šta je nulti servis i znam isto tako da taj nulti servis u Srbiji poštuju samo servisi koji su pri generalnom uvozniku, jer je on odgovoran za sve garantne stvari kasnije pa nema zezanja.. Mali dileri to neće raditi (čast pojedincima) budi siguran, a ja sam siguran jer sam se tako često uverio u to.. Oni nulti servis rade prilikom ubacivanja vozila u salon ( automobili,motori..) I kasnije samo predaju kupcu..

P.s. Izvinjavam se što sam odveo temu u neki drugi smer, samo često ispizdim zbog toga i eto....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ma nisi odveo temu u drugi smer, polemisemo oko 2 TDM-a. Slazem se da je kod nas tako, ali budi siguran da ako je u Svajcarskoj proizvodnja na primer 2003 a prva regiatracija 2006 (kao u mom slucaju) tu nema muljanja, sve bude ispostovano :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ma nisi odveo temu u drugi smer, polemisemo oko 2 TDM-a. Slazem se da je kod nas tako, ali budi siguran da ako je u Svajcarskoj proizvodnja na primer 2003 a prva regiatracija 2006 (kao u mom slucaju) tu nema muljanja, sve bude ispostovano

Ahaaa, sad shvatam da sam pogrešno protumačen.. Ne mislim ja ni jednog trenutka da je tamo neko muljao niti ovde, nego se radi o sledećem..

Takav motor kada se uveze u Srbiju kroz dokumentaciju AMSS utvrdi godinu proizvodnje i taj motor biva kod nas registrovan po godini proizvodnje, e sad tu se nadje preprodavac koji u oglas o 2004. godištu stavi godinu prve registracije i samim tim dovode mene u zabludu o motoru sve dok neman dokumenta tog motora u rukama, kad se i sam uverim u godište i sve ostalo..

 

Za jednog prodavca Svajcarca je normalno da u oglas napiše godinu prve registracije jer taj podatak stoji u dokumentima i to je njihov ustaljen sistem rada.. Za našeg prodavca je normalno da ako moze stavi u oglas što kasniju godinu bez obzira što je prodao hiljadu vozila i zna šta je bitno, no možda se i upeca neko.. Opet se sve svodi na to kakav si čovek..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E tu se slazemo 100%. 

 

Kad se prodaje motor treba da se upise godina proizvodnje, i da se naglasi ako je registrovan kasnije.

 

Kod nas nazalost, svi gledaju da prodaju sto "mladje" da bi zaradili :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Ahaaa, sad shvatam da sam pogrešno protumačen.. Ne mislim ja ni jednog trenutka da je tamo neko muljao niti ovde, nego se radi o sledećem..

Takav motor kada se uveze u Srbiju kroz dokumentaciju AMSS utvrdi godinu proizvodnje i taj motor biva kod nas registrovan po godini proizvodnje, e sad tu se nadje preprodavac koji u oglas o 2004. godištu stavi godinu prve registracije i samim tim dovode mene u zabludu o motoru sve dok neman dokumenta tog motora u rukama, kad se i sam uverim u godište i sve ostalo..

 

Za jednog prodavca Svajcarca je normalno da u oglas napiše godinu prve registracije jer taj podatak stoji u dokumentima i to je njihov ustaljen sistem rada.. Za našeg prodavca je normalno da ako moze stavi u oglas što kasniju godinu bez obzira što je prodao hiljadu vozila i zna šta je bitno, no možda se i upeca neko.. Opet se sve svodi na to kakav si čovek..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Ne radi baš taj AMS savršeno svoj posao... Moj Bandit je i u AMS potvrdi bio 2009, iako je K5 :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Posle vaganja i premišljanja,presipanja iz šupljeg u prazno odlučih se...sutra u Vladimirce da vidimo to Denisovo čudo...:yamaha::BJB-tdm:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre 3 sati, Branko je napisao:

Za Yamahe provjerite ovdje koje su godiste:  http://en.vindecoder.pl/JY4AM09Y17C012831

Upravo proverio, piše proizvodnja 2007,a u saobraćajnoj 2005 god. 

Znači dve godine stajao u salonu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

ljudi, nije nista cudno da se motor proizvede na primer 2000-e godine, pred kraj godine, stigne u salon, pocetkom 2001-e godine, a proda se na primer tek 2002-e. Nemoj da bijete glavu a dzabe :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tu može da bude sad još jedna zackoljica...
Kada prodavac prijavi proizvodjacu pocetak garancije, odnosno prodaju.. Zarad bonusa, neki fingiraju kvartalnu ili godišnju prodaju, pa se tu može desiti da je neki motor mesec dana pre ili posle prijavljen na garanciju..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek je bitnije stanje nego godište. Bar kod TDM koji je bio ispred svog vremena. Ne znam za vas ali ja sutra gledam Maleziju i idem posle na RaljaRing.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
4 hours ago, ProMaster said:

Za našeg prodavca je normalno da ako moze stavi u oglas što kasniju godinu bez obzira što je prodao hiljadu vozila i zna šta je bitno, no možda se i upeca neko.. Opet se sve svodi na to kakav si čovek..

Danas zovem dva oglasa, oba prvi vlasnik, kupljen nov u Srbiji...

 

Kod prvog motor 6 meseci, pre toga kod njegovog ortaka 10 godina. Motor 2004. godiste.  

 

Kod drugog 3 godine, prethodni vlasnik ga uvezao iz Nemacke...

 

Prvi vlasnik, kupljen nov u Srbiji!

  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 hours ago, shoyyka said:

Posle vaganja i premišljanja,presipanja iz šupljeg u prazno odlučih se...sutra u Vladimirce da vidimo to Denisovo čudo...:yamaha::BJB-tdm:

Da li si pazario motor. Kakvi su utisci uzivo?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja