Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 10/29/2018 at 11:42 PM, vidakn said:

Samo da se pohvalim da sam danas postao vlasnik crvenog Tdm-a 850 2000 godište.
Motorče je došlo u moje ruke opremljeno sa tri Kappa kofera i Louis tank torbom.
Samo da rešim papirologiju i registraciju, mali servis i otkrijem da li ima neke skrivene gremline, pa ga isterujem na ulicu.
Nadam se da će ovo lepo vreme da potraje, da bar ukradem koji dan vožnje pre zime.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Nek je sa srecom. Pusti neku sliku da vidimo kakav je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nek je sa srecom. Pusti neku sliku da vidimo kakav je
Prvo da ga doteram kuci jer je neregistrovan a motor je van Bgd-a ostavio ga kod majstora da uradi servis, sad trenutno stoje papiri u upravi prihoda zbog prenosa, sledi registracija, samo da ga picnem malo, treba mu jedno dobro pranje pa pustam slike.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 7 minuta, WoodyRider je napisao:

Denis je opšte prihvaćen lik među vlasnicima Yamahi. Svi ga vole, svi ga hvale.... I moja TDM-ka je od njega. 

Aha,to je Denis,ok hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pozdrav drugarima sa foruma,pre dva meseca sam kupio TDM 850 "97 . Pre sam imao GS 500e . E sad sve je bilo lepo, nešto mi se čuje oko lanca bregaste(moje mišljenje) može li neko da opiše taj zvuk. Inače španer ima još 5-6 zubića. Mislio sam na zvuk kad se lanac čuje.

20181025_101040.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
13 minutes ago, staripocetnik said:

Pozdrav drugarima sa foruma,pre dva meseca sam kupio TDM 850 "97 . Pre sam imao GS 500e . E sad sve je bilo lepo, nešto mi se čuje oko lanca bregaste(moje mišljenje) može li neko da opiše taj zvuk. Inače španer ima još 5-6 zubića. Mislio sam na zvuk kad se lanac čuje.

20181025_101040.jpg

Zvuk je priblizan cangrljanju i klaparanju lanca unutra. Kad dodas gas malo se prigusi. 

Ako se cuje lanac. Zameni ga i dalje vozis bezbrizan.

Menja se i dihtung dekle ventila tom prilikom ili ako je zdrav,mozda moze i da se vrati. Kad je vec otvoreno, pregledaju se i ventili.

P.S. Lep ti je crnac, u zdravlju da se vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
3 minutes ago, Astral said:

Zvuk je priblizan cangrljanju i klaparanju lanca unutra. Kad dodas gas malo se prigusi. 

Ako se cuje lanac. Zameni ga i dalje vozis bezbrizan.

Menja se i dihtung dekle ventila tom prilikom ili ako je zdrav,mozda moze i da se vrati. Kad je vec otvoreno, pregledaju se i ventili.

I da se još nadovežem na ovo, retko kad sama zamena lanca reši problem. Španer je mahom taj od kojeg se kreće ili onaj sa kojim se završi kad sve to uradiš pa ti ostane još malo zveckanja u agregatu kojeg se otarasiš njegovom zamenom. Ili ćeš njegovom lakšom zamenom rešiti većinu zvuka ili ćeš komplikovanijom (lanac). Samo oba zajedno rešavaju kompletan problem i u kombinaciji sa ventilima čine većinski deo velikog servisa. Pričam ti sa pozicije: been there, done that. :) I s obzirom na cenu novog španera za 4TX u Plattneru  (18 000 RSD), preporučujem ti manuelni španer koji imaš na ebay da nađeš za 30 evrića/funti/dolara, zavisi kako gde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam menjao spaner i lanac, a mene je podsecalo na zvuk kao kada kucni ventilator pri vrtenju kaci onu zastitu za prste. Ali klavijature su to mora da svira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kolko je TDM-a sa sivim ramom, a oglaseni su kao 2006, jedan je čak bio i 2007. Iako sigurno u saobraćajnoj stoji 2003. Ili 2004. , ali ne vredi vole da napišu godinu prve registracije pa to ti je..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Svi motori koji su uvezeni iz Švajcarske imaju upisanu "Baujahre" u saobraćajnu, odnosno godinu kupovine, tj. datum prve registracije. I po meni je to jedino i bitan podatak (koliko je godina eksploatisan). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

3 godine je retkost, moze se razumeti da je 95 god mozda isla uporedo produkcija oba modela. 96 se prodavala stara zaliha, pa ajde i pocetak 97 ako je ostalo par primeraka kojih nisu mogli da se rese. 

Ali 98 po meni to vozilo nije imalo sta vise da trazi ni u salonu. ni u podrumu salona. Sta je pravi razlog toliko zakasnele registracije...

 

Ne znam da nije kao u NL mozda, prva registracija npr 5 godina kasnije, ali samo zato sto je tog momenta uvezen iz neke druge zemlje pa se to gleda kao prva registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ne o jednoj nego sam ti dao primer Stroma koji je L7, dakle 2017. je proizveden, a biće prodat 2019. Kad pogledaš na Wikipediji opis nekog motora, uvek stoji od kada do kada je išla proizvodnja. Na primer Suzuki GSX 1400, 2007. prestaje proizvodnja, naredne 2 godine prodavana vozila sa lagera. Tako je u svim civilizovanim zemljama, samo u Srbiji je osuđen na "godinu uvoza". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja