Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 hours ago, mradomir said:

@Astral kad ti svi nude da probaš, možeš i mog "propelera".

Malo da odmoriš levu ruku od javljanja kolegama  :D

Hvala na ponudi :) 

Iskreno slabo me loze ti propelerci. Probao bih cisto iz radoznalosti, ne verujem da bih nekada kupio bilo koji Bmw,previse su cudni i po meni neopravdano skupi. 

 

P.s. zimske gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Videcu sutra onda dal mogu da prodjem sa dotezanjem, ako nista, kupujem o ringove, samo se nadam da ih ima u prodaji, nisam ih do sada menjao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Pavke_88 je napisao:

Mala pomoc. Danas primetih ovo ulje tik iznad deklice gde ide filter za ulje. Ne mogu da provalim odakle se sliva, ima li ko ideju? 

20181030_165422.jpg

Tebi flisuje ulje na spoju izmedju blokova (dekli), bas tu gde se i pojavilo, a ne na poklopcu filtera ulja. Zamena O-ringova tu nece pomoci. Isti problem sam i ja imao. Samo blago dotegni taj sraf za ispustanje ulja, jer on priteze i taj spoj izmedju dekli i resices problem. Svakako promeni O-ringove na sledecoj zameni ulja, ali ako sad hoces da menjas O-ring, morao bi ispustiti ulje pa tek onda menjati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Naravno. Ja samo zelim da skrenem paznju na "dotezanje". Jako zajebana rabota, aluminijum tu puca ko staklo.

Budite VRLO pazljivi sa ovim poklopcem filtera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 10 minuta, ThePainkiller je napisao:

Tebi flisuje ulje na spoju izmedju blokova (dekli), bas tu gde se i pojavilo, a ne na poklopcu filtera ulja. Zamena O-ringova tu nece pomoci. Isti problem sam i ja imao. Samo blago dotegni taj sraf za ispustanje ulja, jer on priteze i taj spoj izmedju dekli i resices problem. Svakako promeni O-ringove na sledecoj zameni ulja, ali ako sad hoces da menjas O-ring, morao bi ispustiti ulje pa tek onda menjati...

Hvala druze, nemam kilo kljuc ali cu svakako biti nezan jer sam jednom imao posla sa aluminijum navojem koji je oblajzno, pa muke Isusove. Malo po malo pa cemo videti, nadam se da cu resiti problem...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
1 hour ago, Alekre said:

Ja sam zbog toga i kupio kilo ključ.

I ja sam o tom razmišljao. Koliko si novca izdvojio za njega i kako radi za te pare? Vidim po  oglasima više različitih cena i ključeva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, Pavke_88 je napisao:

Hvala druze, nemam kilo kljuc ali cu svakako biti nezan jer sam jednom imao posla sa aluminijum navojem koji je oblajzno, pa muke Isusove. Malo po malo pa cemo videti, nadam se da cu resiti problem...:takoje:

 

Jeftin kilo kljuc za male snage stezanja je smrt! Kilo kljuc od 0 do 2.5kg mora biti extra kvalitetan, a za jaca stezanja od 4-12kg moze i jeftiniji. Ja sarafe M6 i M8 stezem rukom osjecajno i nikad nisam pocupao navoj u aluminijumu. Vece sarafe stezem kilo kljucem koji sam nabavio ( louis-u )  iskljucivo za dotezanje osovina tocka i sarafa od M10 pa na vise. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Sad bio do garaze i dotegoh taj sraf, doduse jako malo, pa cemo videti, nadam se da ce resiti problem... :jee1:No, kad sam vec kod ulje, skoro mi je 6000 km od zamene i treba da menjam, pa ne znam dal sad il na prolece? Citam da neki jedno kazu, neki drugo - da ne valja da izradjeno ulje zimuje u agregatu, pa ne znam ni sam sta da radim... :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ma ni ja nego sam bio u prilici da kupim ulje sada pa se mislih da ga i promenim, no da ne otvaram debatu oko toga, radicu kao i do sada (na prolece) i to mu to... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 3 sati, Astral je napisao:

Hvala na ponudi :) 

Iskreno slabo me loze ti propelerci. Probao bih cisto iz radoznalosti, ne verujem da bih nekada kupio bilo koji Bmw, previse su cudni i po meni neopravdano skupi. 

Nije to ne znam kako bolje od Japanca - jedino što me posle vožnje dupe i leđa više ne bole  :oda2: 

To mi je u zadnje vreme najbitniji uslov kod izbora motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Uglavnom preporučuju da se ulje menja pred zimu. da bude preko zime sa novim uljem, kao manje korodira...

Kada stežeš te male šrafove M6, uzmeš neki mali kratak ključ i onda ne možeš pretegnuti ili preterati.. :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Posto vozim tokom cele godine, ja ulje menjam kad dodje na 6000, pa kad god to bilo - zimi, leti...sasvim mi je svejedno. Jedino je zimi zajebano ispustiti ulje. Brzo se hladi i steze, pa sporije curi iz masine i teze je sipati novo ulje jer je gusce. Ali ako se ima garaza koja se greje - eto resenje i tog problema... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 14 minuta, srbac je napisao:

Uglavnom preporučuju da se ulje menja pred zimu. da bude preko zime sa novim uljem, kao manje korodira...

Kada stežeš te male šrafove M6, uzmeš neki mali kratak ključ i onda ne možeš pretegnuti ili preterati.. :yamaha:

Hvala druze na savetu za dotezanje, a za ulje i ja tako cuo, a cini mi se i gledao na netu neki klip gde servis radi pred zimu, no mislim da necu puno pogresiti ni u kojem slucaju :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 6 minuta, ThePainkiller je napisao:

Posto vozim tokom cele godine, ja ulje menjam kad dodje na 6000, pa kad god to bilo - zimi, leti...sasvim mi je svejedno. Jedino je zimi zajebano ispustiti ulje. Brzo se hladi i steze, pa sporije curi iz masine i teze je sipati novo ulje jer je gusce. Ali ako se ima garaza koja se greje - eto resenje i tog problema... ;)

Prosto i jednostavno... :takoje::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

da pitam ovde ( ne zamerite ) pošto je živahna tema : u vezi lanca pri podmazivanju primetih nekoliko otpalih oringa, da li je lanac bezbedan ako su lančanici ok..danke :hvala:

 

DSC00284.JPG

DSC00285.JPG

DSC00286.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na zalost, to ce biti lagani kraj tog lanca... Posto je izgubio o-ringove, u unutrasnjost tih valjcica ce ulaziti prljavstina i sjebace lanac. Plus je veci luft izmedju delova lanca (jer je o-ring na tesno napakovan izmedju delova lanca) pa ce se lanac jace cuti dok se okrece preko lancanika i brze ce se trositi. Usput, vrlo verovatno ce tako "umiruci" lanac da polako, ali sigurno, sjebava i lancanike. 

Savet - sto pre menjaj lanac. I ovaj put uzmi neki krsten D.I.D., Reginu ili neki lanac malo poznatije i priznatije marke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Maži više i teraj. Vidim da je to Afrika ili Transalp. Ako ne voziš više od 120 lanac će biti masan ali ako juriš ode mas u propas....

:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja