Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja bih na vencu mogao biti oko 13:30h...

 

Edit: mada vreme nešto ne obećava da će biti lepo za vožnju motora...porpilično je oblačno i duva vetar...videćemo još kasnije kako će biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja neću nigde, danas je dan za higijenu motocikla.

 

Upao sam u neku nedoumicu, da li da montiram Pirelli Scorpion STR. Inače preferiram Continetal ali nažalost samo Pirelli ima ovakvu gumu za TDM.

 

pirelli_tire_scorp_rally_str_750x750.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne naravno, ne postoji guma za sve. 

 

Ovo je guma koja dozvoljava da se vozi van asfaltiranih puteva a ujedno je sposobna da izdrži Stroma, Teneru, GS-a na drumu bez velikih kompromisa, pogotovo po kiši i po pitanju trajnosti. Do sada je to najbolje radio Continental TKC80 mada se ta guma satre jako brzo. 

 

Ja retko vozim preko 100kmh i uglavnom vozim uspravno, taj kompromis u odnosu na čisto putnu gumu na bih osetio. Continetal Road Attack su fantastične gume ali po ovim putevima, ne možeš da ne zakačiš radove, šljunak, rupe i tako te gluposti pa mi je žao da dam skoro 300 eura za set sa montažom da ih cepam i čistim puteve od eksera i šrafova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, opet ništa od mene i moje vožnje. Već koji vikend za redom meni neko ili nešto upropasti planove u zadnji minut...

Naime, zvali ženu da ide da radi, nema ko da ostane sa malcima... Baš me ´oće... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
Just now, ThePainkiller said:

Drugari, opet ništa od mene i moje vožnje. Već koji vikend za redom meni neko ili nešto upropasti planove u zadnji minut...

Naime, zvali ženu da ide da radi, nema ko da ostane sa malcima... Baš me ´oće... :grr:

Tako si i prošli put zeznuo Petrovac :)))

Šalim se naravno. Voleo bih da se neki dan okupi većina nas. Ne moramo da se vozimo nešto puno nego da sedimo i zborimo mudrosti. Meni kad je do vožnje ubacim ključ, odem sam no retko da bude prilika biti u nekom društvu gde nema interesa, praznih priča i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ma žena radi u prodavnici i ako neka od radnica, iz nekog razloga, ne dođe na posao, onda zovu one koje su slobodne. A para uvek treba pa ne može ni da ih odbije. Čitavo leto se dovijam tako sa obavezama i čuvanjem klinaca, pa sam uspeo da odem (čak) 3 puta za Temerin kod Tibora da montiramo centralni štender...:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 30 minuta, Surla85 je napisao:

Momci, da li zna neko ciji je ovo bio ? 

I nesto vise o motoru...

Vidim da je 98,ove prednje bocne plastike su mi sumnjive i plavi znak...

Hocu da odem danas da bacim pogled izbliza...

https://www.polovniautomobili.com/motori/13069010/yamaha-tdm

Tip se zove Robert,nudio mi u zamenu za Kawu,prijatelji smo na FB-u...ne poznajemo se lično,on išao u Čačak pa se dogovarali da svrati,on krenuo kasnije,posle ja nisam mogao,bla,bla...

Preko telefona deluje ok,šta znam...pogledaš...inače tvdi da nema niko ovakav TDM tog godišta...vozio pre Horneta pa valjda oće ponovo četvorku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ja neću nigde, danas je dan za higijenu motocikla.
 
Upao sam u neku nedoumicu, da li da montiram Pirelli Scorpion STR. Inače preferiram Continetal ali nažalost samo Pirelli ima ovakvu gumu za TDM.
 
pirelli_tire_scorp_rally_str_750x750.jpg&key=09c16e2624541d221bfc02fcd7552b0bb9d51d4172f27c36732f4bee26300122
Možda nisam u pravu, ali zar ne bi trebalo da ovakav tip gume izbegavati ako vozis veći deo vremena asfalt (autoput)?? Nekako mi ovakave gume i dobar grip na asfaltu i suvom i mokrom ne ide zajedno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
2 hours ago, Alekre said:

Ja neću nigde, danas je dan za higijenu motocikla.

 

Upao sam u neku nedoumicu, da li da montiram Pirelli Scorpion STR. Inače preferiram Continetal ali nažalost samo Pirelli ima ovakvu gumu za TDM.

 

pirelli_tire_scorp_rally_str_750x750.jpg

Deluju mi odlicno. Odprilike i ja vozim tim stilom. Jel se zna cena guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
To prvo, a drugo, Alekre, koji ce ti kurac ovakva guma na TDM-u? Za off?
Реално, нема смисла.

Чак и да возиш само off-road, возиш погрешан тип мотора :)

Мислим да би ове гуме озбиљно нагрдиле ТДМ-а
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Momci, da li zna neko ciji je ovo bio ? 

I nesto vise o motoru...

Vidim da je 98,ove prednje bocne plastike su mi sumnjive i plavi znak...

Hocu da odem danas da bacim pogled izbliza...

https://www.polovniautomobili.com/motori/13069010/yamaha-tdm

Za te bare, dobiješ moj motor 2001 sa istom opremom i boljim koferima

 

d682c4d6a23e5d51698040bb0c0c0a0e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma kakvi, kad naiđem da peru ulice, ja radim polukružno, idem obilaznicom kući, mada putevi kakvi jesu više su za ADV gume nego sport touring. Ovaj Pirelli je i namenjenja da gazi po asfaltu a da se ne raspadne kao što se klasična raspadne. U inostranstvu su oko 220 eur. Kod nas, verovatno ih nema ili su 300 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD

TDM-asi, da li ste raspolozeni za jedno okupljanje u aprilu ??? Hteo sam jos pre da predlozim... Predlazem kod mene na rancu, to je na par kilometara od Cacka... ko bi dosao ranije, ima smestaj naravno... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja definitivno imam problem sa prvim paljenjem ujutru. Posle toga sve ide super. Juče sam se ceo dan vozio bez problema, palio normalno. Imao sam ujutru problem doduse, pa se cuo sa Bocom. Njemu je delovalo kao problem sa masom, i ja nasao jednu žicu prislonjenu na masu, sklonio je, i motor upalio bez problema.
Jutros verglam ali ni da čuje.
Inače Akumulator proveren dobar. Alnaser proveren dobar. Gorivo ide, vidim da ga ima u filteru ali ne znam šta se dešava sa karbovima. Imače nema bas nikakav problem u toku dana i u vožnji, nigde ne štuca i ne trza, iz tog bih rekao da su karbovi ok. Svećice doduše nisam promenio od kada sam ga kupio, a prešao sam preko 25k od tada. Mada da su loše, opet bi malo zezao u vožnji.
Ima li nekih učestalih boljki na koju neko može da sumnja, neka sugestija na šta da obratim pažnju? Ili da krenem školski jedno po jedno od početka?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja bih menjao svecice. Moj je imao problem da na prvom paljenju puca iz auspuha. Kad upali, pukne iz auspuha kao pistolj. Cuo sam se sa Bokilicem u vezi tog problema i on mi je rekao da promenim svecice. Ja promenio svecice i sad nema pucanja i lepo pali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Ja bih menjao svecice. Moj je imao problem da na prvom paljenju puca iz auspuha. Kad upali, pukne iz auspuha kao pistolj. Cuo sam se sa Bokilicem u vezi tog problema i on mi je rekao da promenim svecice. Ja promenio svecice i sad nema pucanja i lepo pali...
Kakva ti je bila potrošnja u tom periodu?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 31 minuta, TomyB je napisao:

Kakva ti je bila potrošnja u tom periodu?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Potrošnja je bila i ostala ista, negde mi je oko 5 - 5,5 litara... Samo je imao teže paljenje, tj. trebao je malo duže da vergla i pucao je iz auspuha pri paljenju... Kad sam zamenio svećice pali na čvrgu i nema pucanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Potrošnja je bila i ostala ista, negde mi je oko 5 - 5,5 litara... Samo je imao teže paljenje, tj. trebao je malo duže da vergla i pucao je iz auspuha pri paljenju... Kad sam zamenio svećice pali na čvrgu i nema pucanja...
I meni se dešava da puca ponekad, ali sam primetio i povećanje potrošnje..

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja