Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD
On 10/20/2018 at 12:53 AM, ws_woolf said:

Posto sam u fazi menjanja ulja, da ne kopam sad unazad. Koji ste ono Total ili Elf rekli? I tacno koji? ne gradacija to znam to je 20w50 nego sam naziv ulja :jee: Samo da je sto gusce i da je polusintetika :lol: Dosta sam ja skupa ulja sipao digao sam ruke od toga tovat mast bi potrosio :D 

Ja vec drugu sezonu koristim Petronas Linx 4t 15w50, cena je oko 680din/1L... ako je neko zainteresovan da uzimamo na vecu kolicinu, cena moze biti jos manja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 9 minuta, AleksaDeda je napisao:

Ja vec drugu sezonu koristim Petronas Linx 4t 15w50, cena je oko 680din/1L... ako je neko zainteresovan da uzimamo na vecu kolicinu, cena moze biti jos manja ...

Da si se ranije javio...porucio sam vec onaj elf nagovorili me mangupi :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

25poizm.jpg

 

Malo smo se juce igrali pripreme radove za sledecu sezonu :D Nego kuciste termostata mi je bilo procurelo pocetkom ove sezone,pa sam ga zalepio onim crvenim temperaturnim silikonom. Drzlo je celu sezonu i sada opet vidim pocelo da kapljuca. Ima li neko kakvu ideju za to resenje mozda neko ima da proda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pa i meni je drzalo celu sezonu tako zalepljeno. Bili smo u neku jednodnevnu voznju sad pred kraj i sudradan vidim niz levi cilinder koju kap. Reci mi jer si busio termostat ili nisi? Znam da je veliki pritisak unutra, znaci ostaje opet lepljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Dobro pitam jer neko i busi, pa dal ima neko iskustva s tim... A zalepio sam ga ebo sam mu mamu ima da placem dok sve to skinem operem alkoholom i premim za sledece lepljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ako vam bude trebao Total, napisite mi samo koja gradacija, mozda mogu da obezbedim odredjene pogodnosti, posto saradjujem sa distributerom. Kolicina nije bitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, ws_woolf je napisao:

Dobro pitam jer neko i busi, pa dal ima neko iskustva s tim... A zalepio sam ga ebo sam mu mamu ima da placem dok sve to skinem operem alkoholom i premim za sledece lepljenje.

Ja sam to odradio Reinz silikonom pre 5 god. i jos uvek drzi, jedino je sranje sto se pojavio fals u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, ws_woolf je napisao:

Dobro pitam jer neko i busi, pa dal ima neko iskustva s tim... A zalepio sam ga ebo sam mu mamu ima da placem dok sve to skinem operem alkoholom i premim za sledece lepljenje.

Fabricki termostat vec ima rupu, nema potrebe dodatno ga razbusivati. Sto se tice silikona, bdada je spomenuo Reinz diht masu. Za te stvari je najbolji. Proveri prvo u kakvom stanju ti je gumica koja zaptiva poklopac kucista termostata. Vrlo cesto se ona izdeformise pa tu pocne antifriz da curka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 9 minuta, ThePainkiller je napisao:

Fabricki termostat vec ima rupu, nema potrebe dodatno ga razbusivati. Sto se tice silikona, bdada je spomenuo Reinz diht masu. Za te stvari je najbolji. Proveri prvo u kakvom stanju ti je gumica koja zaptiva poklopac kucista termostata. Vrlo cesto se ona izdeformise pa tu pocne antifriz da curka...

Ima i od stojadina fabricki rupu pa ga opet buse :lol: Pa gumica bas i nije u nekom stanju ali opet gde naci drugu? Jer ta masa na temperaturnom rezimu takodje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja ne bi busio termostat nikako. Gumicu skines i odes u prodavnicu auto delova i trazis takvu gumicu za termostat. Mislim da pase od volkswagena nekog, zaboravio sam vec... 

Reinz diht masa je odlicna, pokriva veliki temperaturni raspon. Takodje, Volkswagen ga koristi u prvoj ugradnji za svoja vozila... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Ako ga korisi u 1.2 tsi motoru sto sam lanac menjao na 35 hiljada ne treba mi :lol: Ali ako je neki golf 1,2 u pitanju onda vredi uzeti :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Evo mog Alnasera. Samo ga dobro očistih krpom od prvljavštine ništa više, mada je jedini deo gde on po mom misljenju dodiruje šasiju ovde na šrafovima.
Čudno da ovakav bitan deo tako dobija masu.
Odneću da na proveru u svakom slucaju kada sam ga već skinuo, moram i onu kapicu sada da kupim koja ide na maticu, pa ćemo videti.259673fad5fb98da4da730f9e3b68673.jpg3cd3d839f296071b4f806ba4b6f40225.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Ima li neko na tdm-u pesnice za padove sto se navrnu sa strane motora a stite plastike? (Ne secam se kako se zovu) da vidim kako stoje... hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Zove se Crash Pad. Ja ne verujen da to iko ima jedino ako neko ne vozi Navak :jee:Znam da uglavnom ljudi na tdm-a bar ja sto sam vidjao stavljaju Crash Barove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

Onako, za kraj sezone, kamp razvučen kod jezera Provala, Vajska i obilazak najstarije vojvođanske tvrđave u Baču 17188eca18898197e840b77c89196a22.jpg4c830b5395ec127c2b91dbd9b87bed20.jpg31e5d977539d9d04f463a8018335d073.jpg65a30d65d9b1e5f7345bfcad2d428e13.jpg58f1a3e9ad8bb889bce1cb45d10c653b.jpg

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

Jel zna neko da li ima jedna 4TX mašina na prodaju, traži jedan momak sa drugog moto foruma?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Tražim da kupim Tdm-a 850 4tx, ako neko zna da je neki primerak za preporuku, neka me kontaktira.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 10/21/2018 at 7:10 PM, TomyB said:

Onako, za kraj sezone, kamp razvučen kod jezera Provala, Vajska i obilazak najstarije vojvođanske tvrđave u Baču emoji41.png17188eca18898197e840b77c89196a22.jpg4c830b5395ec127c2b91dbd9b87bed20.jpg31e5d977539d9d04f463a8018335d073.jpg65a30d65d9b1e5f7345bfcad2d428e13.jpg58f1a3e9ad8bb889bce1cb45d10c653b.jpg

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Kolega, imam jedno pitanje. Koji je sator u pitanju, koje su dimenzije rasklopljen i sklopljen?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Evo prodaje kolega svoj TDM
 
http://www.polovniautomobili.com/motori/13131790/yamaha-tdm-850
 
Motor je super ocuvan, ima Robertov auspuh, odlicno se cuje, nov akumulator... pogledaj oglas pa pozovi ako te zanima
Izgleda ok na slikama a i u komšiluku mi je bukvalno na 300m.
Video sam ga na oglasu odavno, jedino me godište odbilo da ga uzmem u razmatranje.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Kolega, imam jedno pitanje. Koji je sator u pitanju, koje su dimenzije rasklopljen i sklopljen?
 
Hvala
Flinduka 2, proizvođač je McKinley i bilo ih je u Intersportovim radnjama, ali je malo stariji model pa ne znam da li je još uvek u ponudi i cena je bila oko 8500. Dimenzije su oko 3,5x1,5 m sa visinom oko 1,2 m kad je rasklopljen a sklopljen je oko 0,5 dužine, kao torbica bude i ne zauzima mesta mnogo kad se pakuje

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja