Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Meni na prolece isto treba zadnja guma pa ako bude neko grupno narucivanje a dobra cena ucestvujem i ja. Ono sto gledam je Z8 i angel GT. nisam gadljiv ni na ostale ali ovo su prva 2 mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 10/13/2018 at 10:41 PM, Nenadbg88 said:

Posalji nam slike sa uvca ;-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

 

7 hours ago, Krmco said:

Zaledio mu se telefon

 


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

 

Ja sa Uvca imam samo ovu sliku :D

20181014-115001.jpgurl hochladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Da ispunim 9a3308db6cb19e06b1f9de4bbee5654f.jpg&key=2f1bbaae86e84406c0cd3a5b4ce129c5ed06733a5f060b4ffd694b40d8b8a84dd86abe1b61d9d2560fccf76e43dea22f.jpg&key=610279a19d6340c5e918ecca19d77f6c54983ce4f310d24e56230218f28be496287302e89c031ec9db54fad5bc79cf20.jpg&key=c70ef692b8588c134b6b36d1f1ce7ec917e8ed036492a20593fca4110e2379d4fe6dd943b7f7e8f6f14f1a764d2ebc28.jpg&key=cc06ab2048a0bc6f572f783d01d0b091b081e47763a2b5433203b59cde2ef73782e4c980a7edc51b6295599f3e62fb48.jpg&key=3bd6590770c3683319e6b7a1b35ba568ed8f4b88480a2eab75c323560eb4bf4db0032e9eca3b9e6de4497c979cd38392.jpg&key=3c463891e658aa82fabda28e5b520758b07b6355b65cf8916233b9e7a5534b48

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Kakav je out do ove lepote? I da ne tražim sad puno, na kojoj je strani?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Put je makadam,ima ga oko 3do 4km mislim.
Čim je dečko sa suvozačicom na vfr 1200 sa ohlins vešanjem prošao,mislim da bi i drugi motori bez problema .
Nije daleko skretanje od sjenice.
A za put,mislim da je nikvuksa u postovima ranije postavio snimak gde se skrece ka vidikovcu.
Posle na makadamu ima par putokaza

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Samo da se pohvalim da je gotov centralni stender, ali ja nikako da uhvatim vremena da odem do Tibora da ga montiramo. Cim to namestimo, slikam da vidite kako izgleda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 54 minuta, ThePainkiller je napisao:

Samo da se pohvalim da je gotov centralni stender, ali ja nikako da uhvatim vremena da odem do Tibora da ga montiramo. Cim to namestimo, slikam da vidite kako izgleda...

E sada zamisli da ti ja napisem sledece

"Nemoj me shvatiti pogresno, zar nije bolje da si deci kupio po igracku ili odveo zenu na veceru a motor podizao na dva panja"

Kapiras sta hocu reci i koliko je glupo napisati slicno?

P.S. Javi obavezno jesi li zadovoljan stenderom i kako ce se pokazati u eksploataciji, cenu rakodje...:takoje:

P.P.S. "Zbunjeni" da poradi na samo edukaciji pa ce mu dosta toga jasnije biti, kod mene je na ignorisanju te ga molim da reciprocnu meru odradi.... Ako kapira...

  • Zbunjen 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odoh da demontiram glavni kočioni cilindar. Zaglavljuje i ne mogu da kočim progresivno. Zamalo da mlatnem jer sam zablokirao točak, morao sam da kočim zbog nekog buzdovana u "Corsi". Verovatno sam ga zajebo kada sam prao u perionici. Inače ga ne perem baš iz tih razloga ali beše neko muljavo vreme pa sam ga par puta sprao od peska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja ne znam sta je ovo, ali se samo zale na kojekakve probleme ovi sa 900-tkama? Ja imao 850 3VD osam godina i nikad problema sa bilo cime sem gumicama u karburatorima i stelovanje, koje je sredio Dr.Bokilic. :jee1:

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

E sada zamisli da ti ja napisem sledece

"Nemoj me shvatiti pogresno, zar nije bolje da si deci kupio po igracku ili odveo zenu na veceru a motor podizao na dva panja"

Kapiras sta hocu reci i koliko je glupo napisati slicno?

 

Da, sa tom razlikom što ti svaki božiji dan nešto čačkaš i rasturaš, sečeš ispravan lanac iz čistog svog hira, ne iz neke preke potrebe. Ja sam to prokomentarisao vezano za tebe i tvoje radove.

Ja čak i nisam hteo da pravim štender za svoj TDM, nego sam se ponudio da Tibor uzme mere za 850-tku. Pošto je Tibor napravio odličan štender i po vrlo povoljnoj ceni, naravno da ću ga uzeti... 

Tako da moja i tvoja situacija nisu ni slične, a kamoli iste...

Ja sam rekao da više neću komentarisati tvoje radove i toga ću se pridržavati. Svakako se ne ljutim kada neko meni uputi (primerenu) sugestiju ili kritiku, bilo pozitivnu ili negativnu, uvek se trudim da iz te kritike naučim nešto novo...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Ajde ljudi,da se javim, kad ste već navalili.
Pa situacija je sledeća,nisam hteo da izlećem sa cenom jer mi zarada nije prioritet,hteo sam prvo da vidim kakvo je interesovanje i ti aj da kažem prvi komadi kako će se pokazati u praksi.
Zasad neka okvirna cena je oko 70 evropljana.
Nikako da se raspitam koja bi bila cena neke serijske proizvodnje.puno bi ubrzalo ako bi te pločaste komade neko iseče laserom ili vodom,baš su neke šugave mere.
Prva i druga generacija Tdm se kako ja vidim poklapa skoro u milimetar,jedina razlika je u auspuh cevima,mada ja mislim da bi i to se moglo rešiti.
I još uvek ne znam pošto je plastifikacija.
Zasad toliko.


Sent from my FRD-L19 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako i jedna jedina podloška nedostaje, nema šanse da zanemarim. Može da se vozi dok ne stane ali to ne dolazi u obzir. 

 

Rešio sam glavni kočioni, ušla je voda u zaptivnu gumu. Naravno od pranja pod pritiskom. Gumica je u odličnom stanju. Očistio, stavio mast, podmazao kontaktne površine na ručici, koči kao R6.

 

Ova dva ružna drugara od nosača maglenki će mesto ustupiti novim titanijumskim šrafovima. Taman da prepakujem maglenke, imam četiri. Jedan par ću demontirati. Usput će i ova dva od rešetke hladnjaka da stradaju u korist lepših.

 

IMG_20181016_151949.thumb.jpg.8c9e317d7a808bd27b9793c0a1eefe29.jpgCapture.JPG.8810b0c68d3359ea17f8d8e0aeb664e6.JPGIMG_20181016_152007.thumb.jpg.acbf00326b313a83d103d0ef8c2c7516.jpgCapture1.JPG.4a4d3fac920ddcb719822448b04781c3.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
On 13.10.2018. at 18:34, Nenadbg88 je napisao:

Kolege, izgleda mi alnaser zabušava. Ujutru po hladnom tesko pali. Akumulator dobar, proveren na dva mesta, punjenje dobro 14,5 i više. Kada ga upalim na gurku onda funkcionise lepo u toku dana i voznje ali kada se ostavi da prenoći ujutru zabusava. Ima li logike da je do alnasera, to mi je jedino ostalo kao logicna opcija?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Druže, da li si rešio problem?
Mene isto muči, ali nikako da nađem vremena da se pozabavim.

Akumulator sam nosio na proveru i prekontrolisali su ga u Andreji i kažu da je dobar.
Za vikend sam ga ujutro na 4 stepena u Varaždinu verglao dugo i i sporo, ali nije posustao, što mi daje da je akomulator stvarno dobar.
Jedino mi ostaje da pregledam kontakte i alnaser!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Drugari, cekam isporuku pa ide zamena zadnjeg amortizera. Nije procureo, funkcionalan je ali siguran sam (osecam) da mu je dosao kraj. Ukoliko neko želi da proba/proveri da li mu kojim čudom ( što sumnjam) odgovara, voljan sam da ga posaljem na probu/proveru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, IvanByk je napisao:

Drugari, cekam isporuku pa ide zamena zadnjeg amortizera. Nije procureo, funkcionalan je ali siguran sam (osecam) da mu je dosao kraj. Ukoliko neko želi da proba/proveri da li mu kojim čudom ( što sumnjam) odgovara, voljan sam da ga posaljem na probu/proveru.

Ja sam imao problem sa mojim amortom. Moj je bio skroz otišao, tj. iscureo i amortizer je radio samo na opruzi. 

Nisam razumeo tvoj post baš najbolje... jel ti sad poklanjaš/prodaješ stari amort ili tražiš da ga neko samo testira i proveri... ? Deder, pojasni malo... :)

Ako ga poklanjaš - ja se, eto, javljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
2 minutes ago, ThePainkiller said:

Ja sam imao problem sa mojim amortom. Moj je bio skroz otišao, tj. iscureo i amortizer je radio samo na opruzi. 

Nisam razumeo tvoj post baš najbolje... jel ti sad poklanjaš/prodaješ stari amort ili tražiš da ga neko samo testira i proveri... ? Deder, pojasni malo... :)

Ako ga poklanjaš - ja se, eto, javljam...

Nisam siguran da je amortizer dovoljno funkcionalan da nekom koristi. Razlog trazi malo duze objasnjenje a tice se da kada sam uradio malo drugačije podesavanje viljuski on je  pokazao da ne valja. Do tada sam vozio i delovalo je manje vise ok. Zato i zelim da ga posaljem ko hoce da ga proba ako mu je ok , lako cemo a ako ne valja jbg. Kako si se prvi javio kada ga skinem saljem ti ga pa proceni.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 9 minuta, IvanByk je napisao:

Nisam siguran da je amortizer dovoljno funkcionalan da nekom koristi. Razlog trazi malo duze objasnjenje a tice se da kada sam uradio malo drugačije podesavanje viljuski on je  pokazao da ne valja. Do tada sam vozio i delovalo je manje vise ok. Zato i zelim da ga posaljem ko hoce da ga proba ako mu je ok , lako cemo a ako ne valja jbg. Kako si se prvi javio kada ga skinem saljem ti ga pa proceni.

Ok, hvala. :takoje:

Obzirom da znam kako izgleda amort kada rikne, mislim da ću moći proceniti da li taj tvoj valja... ;)

Poslaću ti podatke na PP na koje da ga šalješ kada ga zameniš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja