Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

To je tdm, samo očerupan spreda dosta je dugo na oglasima

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Drugari, evo početne liste. Ovde je pokrivena većina prodavaca. Nedostaje X Moto iz Subotice i MotoCross team iz Kraljeva. Ako ima još neko ko prodaje neka pusti informaciju pa ću tražiti ponudu.

 

Tabela vam pokazuje ono što ja godinama pričam o cenama guma u Srbiji da sam jednom prilikom bio prozvan kao švercer. Ako neko želi da pomaže srpsku ekonomiju tako što će da kupuje gume za tricikl a vozi motocikl, samo napred. 

 

Najkorektniju ponudu je dao MotoShop MRG iz kule mada i oni na nekim setovima imaju jaču cenu, no mogu reći da su korektni i da je to mala razlika u parama za kupovinu u inostranstvu. 

 

MotoBox je propast. Cenu za Pirelli i Metzeler vidite i sami. Kompp Co ima solidnu ponudu za Pilot 4 ali jedva da mogu možda jedan set da isporuče.

 

Desno su vam cene u Nemačkoj, manje više tu su negde, desetina eur gore dole. To je reper. 

Ako se odlučite za gume u SRB, to vam je to, ako niste napeti sa parama, Mađarska, Austrija na kafu, povrat PDV da pokrije troškove montaže i vozite nove gume.

 

Capture.JPG.e9108a104fca2ce9134ecc232803eaba.JPG

 

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

+ za MRG. Verujem da se ode do Kule i da se pita za cenu da bi je spustili. Momci su skroz korektni.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Alekre said:

Najkorektniju ponudu je dao MotoShop MRG iz kule mada i oni na nekim setovima imaju jaču cenu, no mogu reći da su korektni i da je to mala razlika u parama za kupovinu u inostranstvu. 

 

Kompp Co ima solidnu ponudu za Pilot 4 ali jedva da mogu možda jedan set da isporuče.

 

Capture.JPG.e9108a104fca2ce9134ecc232803eaba.JPG

 

Ja sam pocetkom godine kupio set PR4 u MRG po ne secam se kojoj tacno ceni, ali se secam da je u Kompp-u bio vise od 6.000 dinara skuplji. Plus je za jednu (cini mi se prednju) gumu bio stariji dot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala @Alekre !

Iz ovoga se nameće da je onda za nekoga ko nema mogućnost kupovine u De, povraćaj poreza i dopreme u Srbiju najbolje rešenje PR4 iz Komppa. 

Ja sam uzimao PR3 u MRG-u. Bila je dobra cena, ali napominjem i da se uzima bez računa i garancije...ostaje sve na reči. 

 

U Komppu sam uzimao neke pantalone na početku sezone i tada su mi rekli da su ovlašćeni uvoznici za Michelin.

 

Ako je to tako, onda PR4 kod njih je po meni skroz korektan izbor.

 

A jel baš razlika u kvalitetu Angel GT, Metzeler Z8 i npr Michelina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Meni je kod izbora gume najvaznije gde je proizvedena, to stavljam ispred d.o.t.-a.

Ako MRG sveraju Michelin proizveden u Spaniji pre bih ga uzeo nego isti proizveden u Poljskoj sa sve garancijom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

@JupiterMoguće da je tada PR4 bio jeftiniji jer je aktuelni model PR 5

@Alekre Svaka cast za trud. Mislim samo da su sve gume premijum. Ipak u svim testovima se nalaze gore pomenute osim Avona a oni klase ne mesaju.

@nikvuksaU svim testovima (citao bar 5)ko god da ih narucuje (testove)ContiRoadAttack 3 je ubedljivo najbolji.

Zakacio sam sliku Motorrad testa gde se vidi kakve su gume na suvom-sport modu i mokrom ali Conti je ubedljiv svakako. Na kraju, test vozači teraju do maksimuma pa se razlike i vide. Za prosek bitno je da dugo traje i da je novija, bar meni, jer su stvarno skupa roba.

 

 

 

 

Screenshot_20181009-220619.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 20.9.2018. at 12:23, AleksaDeda je napisao:

Ekipo, potrebna mala pomoc ... zna li neko koja je cena flansi karburatora za 3VD ?

Ja sam menjao na 3VD, ako se misli na gumene usisnike izmedju filter kutije i karburatora. Prvo sam pokusao polovne a zdrave (kolega Nikola1), medjutim nije pasovalo jer je stiglo od 4TX koji je 60 mm a za 3VD treba 55 mm. Onda su poruceni novi iz Golandije za 48 e komad (par 96 e). Malo sam pio aspirine tih dana pri porucivanju, ali kada sam ugradio nove gumene usisnike, sklopio i upalio TDM-a, odma mi bilo bolje.

   E sad, ima i drugi par guma izmedju karbova i glave,koji su?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
12 hours ago, bdada said:

Meni je kod izbora gume najvaznije gde je proizvedena, to stavljam ispred d.o.t.-a.

Ako MRG sveraju Michelin proizveden u Spaniji pre bih ga uzeo nego isti proizveden u Poljskoj sa sve garancijom.

Proizvedene u Spaniji i jedne i druge. U MRG ih dobijes na kucnu adresu bez racuna, u Kompp-u dobijes profakturu, odnosno crni racun sa kog osim marze i pdv stave u dzep (ovo kazem jer su na moje pitanje o ceni rekli da je veca bas iz razloga poslovanja na belo, odnosno zbog pdv-a). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigao iz Kine "grip puppy", za nesto ispod evrica puuuno komfora (ko voli coperaske oversize rucke)... Koliko sam na cbf morao da skratim ovde (tdm) za toliko krace... 

20181010_124747.jpg

IMAG0010.jpg20181010_125737.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Upravo vidim na motoberzi da Kompp. Co daje dodatni popust od 15% na Mishelin moto gume. Pa ko juri gume eto prilike da ustedi barem malo;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odličan TDM, bio ne bi da ga dobar čovek ne vozi.

 

Poslao sam upit za ponudu MotocrossTeam iz Kraljeva. Od dosta ljudi sam čuo da su za potrošne delove dobri, videćemo za gume. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 5.10.2018. at 11:14, Stole_018 je napisao:

Drugari imam problem, pored toga što TDM-a (3vd) nisam vozio 2 meseca emoji50.png(nisam bio tu), desio mi se belaj na prednjem lancaniku.

Naime, u toki voznje cuo sam da nesto pucketa, "krklja" u delu prednjeg lancanika. Kod kuće skinem sve da pogledam i imam sta da vidim. Sraf koji drzi lancanik se totalno odsrafio i lupao po kucistu, zadrzala ga ona plastika da ne ispadne. Kad pogledam, on je od tog silnog lupanja utabao lozu na osovini.

Ima li spasa i gde da kupim nov sraf ? Imao li je jos neko ovakav ili slican problem ? e4c3131b878669cb87044a1e94cf41ea.jpg2f5a61aaabfcb080087719592d5771d7.jpg903bd49027cf5e33e22ac93b1d55992f.jpg264019e9d64f22c4355d86e4102bb3f3.jpgab814460b199fc24c8b17f31cba94943.jpg3945195e3154984e389b1c45c020d5d2.jpg

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 

    Slicna prica, pri zameni lanca i lancanika serviser pred mojim ocima pimeti da je labava matica i oblajznula (nije spala sa izlazne osovine - vratila). Novi lancanik je samo lako pritegnut starom maticom i osiguran savijanjem platne. JOS UVEK VOZIM TAKO.

    Nova matica i nova platna za osiguranje od odvijanja je porucena u Novom Sadu kod zastupnika Yamaha Plattner i stiglo je za 2 sedmice po 1000 din svaka stavka (djuture 2000 din). Nove matica i platna su bile u original kesici sa kat.brojem i MADE IN JAPAN.

    Posto si iz Nisa poruci lepo kod Yamaha Barel, i preuzmi u papucama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7.10.2018. at 19:17, KTibor je napisao:

Pozdrav ljudi
Danas bilo extra vreme za vožnju,i ja sam to iskoristio,ali kolega iza mene u koloni se malo zagledao pa me sustigao toliko da mi polomi stopaljku.
Niko nije stradao ali je plastika pukla,gde to ima da se kupi za 3vd?
Pozzz

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk
 

Deki moto, Kanjiza. Kupovao kod njega, ima 3VD

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

DA, hvala, znam. Tu stavku cu sam odraditi i stegnuti na 70. Za lanac sam morao kod servisera jer nisam imao alat za nitovanje lanca. Onda sam ga zamolio i plocice da pregleda, kada ih vec nosim u koferu valjda godinu dana ili jos vise. Taj nalaz na plocicama sam izneo ovde u vidu fotki...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Malo se danas družih sa Nešom...ljudina od čoveka...u duhovnom smislu...a Boga mi i TDM na slikama lep,uživo još lepši:

IMG-20181011-165138-3.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Stole018

ovo su platna za savijanje ispod matice i matica pr. lancanika za TDM. Imas tu i kataloske brojeve ako Barel u Nisu ili Plattner u N.Sadu nemaju.

Platna za pr. lancanik.JPG

Matica za pr. lancanik.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Hajdemo nazad na temu guma, covek ALEKRE se trudio u opstem interesu.

    Dunlop RoadSmart 3 placen 15000 i 17000 (32000) u Pilot Sport-u. MADE IN FRANCE. Odlicne, a u nastavku onog pomenutog uporednog testa MOTORRAD ispostavilo se da ZADRZAVAJU OSOBINE I KADA NISU VISE NOVE! Za razliku od konkurenata koji su bili bolji DOK SU NOVI po suvom, mokrom... DUNLOP RoSm.3 je zadrzavao osobine i kasnije. Ukupni je pobednik testa (posle drugog dela), iako nisu najbolje ni po suvom, ni po mokrom, niti se brzo trose... ma odlicne gume. To nisam znao kada sam ih kupovao, a koriscenje je do sada zadovoljstvo. Mislim da tu nema neke osetne razlike izmedju 6 glavnih proizvodjaca, vrlo male nijanse su u pitanju. Sto nadjete na rasprodaji, grabite (i brzo nosite u mrak).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja