Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
1 minute ago, N.F.S. said:

Hvala prijatelju, mora malo logoff, pogresne se vrednosti cene... Ne znam iz kojih pobuda ali svakako nije lepo...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 

Ja ne znam odakle ovakva reakcija. Procitaj sta sam napisao. To nema veze sa servisiranje i tvojim hobijem da radis sa velikom strascu na svom motoru. Samo kada si govorio o potencijalnim kupcima ja sam dao svoj misljenje i uvek cu. I to je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
14 hours ago, N.F.S. said:

Posto sam pre mesec dana zamenio lancanike (fabricki prenos nije odgovarao  stilu voznje) stari lanac mi je toliko smetao da je u ranim jutarnjim casovima odsecen! :D

Posto nije istegnut biti ce doniran prijatelju iz Kg-a a ja svoju masinu pocastih novim vx did-om :D

Kupovina novog lanca me uvek obraduje kao dizelasa zlatna kajla!

P.S. Lanac tek danas postom ocekujem ali toliki me neizdrz uhvati da sam morao pripremne radnje odraditi dok klinac spava :D 

Oni pravi me razumeju....:jee1:

20181003_071828.jpg

Gde nabavljaš prenos?

Ja koristim "Reginu", uglavnom nahvatam popust pa uzmem set za nekih 90 eur. Kod mene je zadnji lančanik crn. Fabrički je nitovan, ne rastavljam ga već demontiram amortizer, viljušku, točak. Žao mi je što smo tada brat i ja imali malo vremena pa nisam stigao da kupim odgovarajuću mast da podmažem ležajeve viljuške i tri ležaja u trouglu amortizera. To bi trebalo uvek kada se remontuje prenos. To ću sigurno uraditi kada potrošim ovaj set, ne znam koliko će isterati. Želja mi da sledeći set stavim "Enuma" lanac sa crvenim karikama i crveni "Supersprox" lančanik ako ih nađem na popustima no ću sigurno kupiti fabrički mali lačanik sa damper gumom. Još da spakujemo jedan "Wilbers" pozadi i to je to :)


Inače savetujem svima da prekontrolišu ležajeve pozadi. Naši putevi su mnogo prljavi i nemojte da se začudite ako nađete defektne ležajeve, ima ih pet ukupno.

 

Nevezano,

 

ja volim da podelim sve što radim. Informaciju, savet, sliku, iskustvo kao i što NFS radi. Žao mi je što sam primetio nedolične postove. No, opet ne može da mi pokvari sreću što sam upoznao nekoga ko motocikl doživljava kao i ja. To je pored toga što je moje osnovno prevozno sredstvo moj hobi i moja projekcija. Volim da bukvalno svaki šraf bude u perfektom stanju. Nešto od toga mora, nešto ne mora, neke komponente budu skuplje od standarda. Čak i da ga ne vozim parkirao bih ga u sobu i isto tako održavao, jer nije bitno šta i kako održavam već zašto to radim. Neko potroši na cigarete, garderobu, tikete, telefone, ja trošim na motocikl. Baš sutra mi iz Plattnera stiže original šraf bočnog panela koji sam izgubio i nova damper guma čopave jer je stala ulegla i čopka lupa o ram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nekako se osećam prozvanim za ˝nedolične postove˝ upućene kolegi N.F.S.-u... pa eto da objasnim da ne bude zabune dalje...

Nemam apsolutno ništa protiv toga što Nenad doživljava svoj motocikl tako kako ga doživljava i što svaki slobodan trenutak provodi uz motor i sređuje ga. Ono što je meni zapalo za oko (a vidim i još nekim drugim kolegama) je to što Nenad počinje da čačka oko motora i ˝što treba i što ne treba˝, tj. meni to izgleda kao da namerno traži problem tamo gde ga nema. Sa druge strane, nisam ja taj koji će njemu da kaže da li to treba da se čačka ili ne, ja sam samo želeo da mu skrenem pažnju na mogućnost da sve to preraste u ozbiljniju opsesiju (ili nazovite to kako god hoćete). Samo sam osećao potrebu da na neki način pokušam da skrenem pažnju na to. 

 

Ja, recimo, reagujem na to ako mi se na forumu javi neki određen broj kolega sa istom sugestijom da nešto ne radim kako treba. Primer je moj promašaj montiranja otvorenog Sebring topa na VFR. Ko je pratio zna kakvu sam katastrofu od topa stavio na motor, ali to nisam uvideo potpuno dok se nisu javile kolege da mi skrenu pažnju na to...

 

Svakako kolega N.F.S. će uraditi onako kako želi, mi smo tu samo da to ispratimo... 

 

Eto, samo sam želeo ovo da napišem da me ljudi ne shvataju pogrešno oko postova upućenih N.F.S.-u...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Tesko je neki puta reci pogotovo preko foruma...za nekoga dali je neko....perfekcionista...dokonas...ili bogatas...kada u opisu radova ili ti sredjivanja motora napise sve detalje  sta je i kako radio....Muka je to jer se vecina nas na forumu i ne poznajemo licno pa samim time jeneprimereno  dati tacan sud o coveku .Medjutim videvsi motor  kolege N.F.S-a a i par predhodnih sta im radi...zaleze i spod motora i cetkicom i stapicima za usi cisti blok ili ti karter ..cisti rebra na hladnjaku ulja  .menajuci u nedelji dana i po 3 puta ulje u viljusci   i naravno podmazivajuci sve redno..od sajli pa do djekova na instalaciji ...utisak sam stekao a i kroz razgovor da je strastveni zaljubljenik ...nesto poput mene ....:)  Jednostavno to voli .

Pitam kolegu ThePainkilera...kojeg citiram kada kaze sledece...

Ono što je meni zapalo za oko (a vidim i još nekim drugim kolegama) je to što Nenad počinje da čačka oko motora i ˝što treba i što ne treba˝, tj. meni to izgleda kao da namerno traži problem tamo gde ga nema.

Sta je to konkretno???

Koliko sam video sve je vrhunski jakooooo detaljno uradjeno na njegovom motoru  sto nazalost vecina na forumu neradi ...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne kvarite ovu lepu temu.

Ne vozim TDM-a (i nemam nameru :) ) ali uzivam čitajući vašu temu nemojte je kvariti ovom vrstom prepucavanja, nek radi svako šta želi sa svojim motorom, mi smo bajkeri a to je po definiciji tolerancija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@N.F.S. s obzirom na obim radova, mislim da tvoj hobi zahteva posebnu temu gde bi detaljno opisao intervencije na TDM-u. Nešto kao vođenje dnevnika, što da ne. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nenadovi postovi govore o sredjivanju TDM-a, samim tim, oni su jedino sto nije OFF Topic u ovoj temi.

Hvala na dosadasnjem doprinosu,radujemo se buducem.

 

Mradomirov predlog nije los, vodjenje online dnevnika je ok, kasnije je lako pregledno kupcu,a mozes i ti da se secas kako si bio srecan dok si nesto radio. Takodje tu temu mozes zastititi od komentara, ovu ne mozes. 

 

Kako ne bi stekao pogresan utisak, ponavljam.

Nenadovi postovi su skladu sa ovom temom i dosta mogu pomoci buducim vlasnicima TDM 900 modela. Pripadaju TDM temi i radujemo se buducim postovima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Guramo dalje, maliciozni na "ignor" i nema nervoze... Ocigledno razlicito dozivljavamo upotrebu i odrzavanje motora... Ja zaista cenim kada neko postuje radjeno, vidim motor iznutra sto bi se reklo i znam sta da ocekujem rasklapanjem.

Od TDM-a sam uspeo da napravim motor koji je ugladjen i do 30km/h, po meni je to uspeh i nesto sto sam sa zajednicom hteo podeliti, svojom kupovinom i nabavkom delova sam uspeo da uvredim i sam ne znam kako pojedince... Mojih postova nema u "devojka dana", "smesne slike" i resto meni ne bitnih tema... Ovde sam zbog motora i odavno sam "prerastao" forum u smislu da tu neke informacije trazim vec iste od srca delim kako bih nekog postedeo troskova i vremena koje ja potrosih.

Vec sam negde pisao, kucam iskljucivo iz iskustva ne citajuci sa drugih foruma a takve lako poznam pa se uvrede...

Sto se TDM-a tice provozah se poslom do Sokobanje i nazad, pauza dole nekih 30 min... Distanceri koje stavih su okrepljenje u voznji, taman mi je toliko falilo da se ispravim u "skuter" polozaj, osecam vise vetra na ramenima ali to je i poenta voznje motorom :D

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD

@bdada 

@bocca_bastard 

@Astral 

 

Hvala za info, kako su te gume dosle tako ce i otici... Doduse, prednja je otisla  a zadnja je ostala i nju gledam da poklonim ... kog proizvodjaca bi preporucili ? Do sada sam imao Mischelin PR 3... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Salim se naravno (mada ja najvise volim bridgeston, po meni najbolji odnos drzpanja u krivinama, ponasanja na kocenju i dugotrajnosti, jesu skuplje od drugih). 

U zadnjih deset godina nijedan proizvodjac ne pravi lose gume (mislim na novije modele sport turing guma),  sve su dobre i naravno za normalnu upotrebu,  ne racunam stazu, naravno svaka se razlikuje medjusobno, neke bolje "drze", neke duze traju, neke su bolje po kisi i tu svako bira koja njemu odgovara i njegovom stilu voznje i naravno novcaniku.... 

Kada pogledamo koje su se gume fabricki ugradjivale na nase motore i dobro se ponasale ove nove generacije su mnogo mnogo bolje u svemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
10 minutes ago, Nenadbg88 said:

Dok ne probate Dunlop emoji16.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Slažem se , sa napomenom da je RS3 mnogo bolja od RS2, bar meni kad ih uporedim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Kad spomenuste gume , moze li preporuka , gde se moze kupiti bilo koja od gore navedenih guma (ali prednja) u dimenziji 110/80 R18 58W/H... Sada je na motoru Bridgstone ,ali je bas stari DOT ...Sledecu sezonu ne smem cekati sa njom... Nazad imam isto Bridgstone ,ali je dosta dobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 1 sat, NOBODY je napisao:

Kad spomenuste gume , moze li preporuka , gde se moze kupiti bilo koja od gore navedenih guma (ali prednja) u dimenziji 110/80 R18 58W/H... Sada je na motoru Bridgstone ,ali je bas stari DOT ...Sledecu sezonu ne smem cekati sa njom... Nazad imam isto Bridgstone ,ali je dosta dobra...

Ja kupih kod ovih https://motoshop-mrg.rs/, jako ljubazni i preporucujem saradnju, a cena Michelin Pilot Road 3 u toj dimenziji je bila oko 100e, ako se dobro secam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Bolje kupi ceo set. Džabe nova guma kada će stara da diktira performanse.

 

Mene očekuje kupovina guma tokom zime. Za sada mi je Xmoto SU dao najbolju ponudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se sviđaju. Alu koferi su specifični pa ako nije potreba nisu dobar izbor. Pak ako je samo zbog estetike bili bi lepi npr. Givi Trekker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da malo gnjavim ove skuterase! :D

P.S. "gadjam" x max 400 ponajvise, on me je privukao citajuci o performansama, upotrebljivosti, izgledu...

Negooooo, listas? Pregledas TDM-ove malo, a? :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih uzeo godinu dve starog Xcitinga 400 ili DownTown 350 pazario.

 

Kako zima kuca na vrata polako sređujem neke sitnice koje čine da motocikl bude na nivou.

Mislio sam da moram pločice napred da promenim, kad ono Herzog nove stavio :)

IMG_20181005_100729.thumb.jpg.4d21cb99506a8848c3b988e64dd40bad.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja