Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Rad DrMr. Zike - Regler .... Ugradio voltmetar , stabilnije radi nego fabricki....Dao gas , ne dao gas drzi 14,4 V.... Svaka cast Ziiki , a i vama kolegama TeDeeM-ovci ... :takoje:

viber image.jpg

 

Usput da pitam i ovo , kada je vec krenula prica o copavoj , ...Kada motor stoji na copavoj , motor "slini" gorivo sa strane gde je nagnut... Cesmicu ponekad zaboravim zatvorii i tada curi... Sta moze biti...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 55 minuta, Astral je napisao:

Jedva cekam da cujem cenu stendera. Izgleda odlicno. Majstoru svaka cast!

Ostaviću Tibora da se izjasni po pitanju cene. Još uvek ne zna ni koliko će ovaj prototip da naplati... :lol:

Ja čekam da ga završi pa da vidimo kompletnu funkcionalnost na delu. Javljamo se sa utiscima čim odradi sve... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Gumice na slavini. Ima kit za reparaciju da se naruci

I mene zanima gde ima set za reparaciju da se naruči default_0a-smiley.gif

 

Ja imam 3VD model i nesto nemam naviku da zatvaram slavinu pa kada prebacim na rezervu hoće nekada da malo kapne gorivo sa slavine i to me naš nervira pa bih to sredio...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, NOBODY je napisao:

Usput da pitam i ovo , kada je vec krenula prica o copavoj , ...Kada motor stoji na copavoj , motor "slini" gorivo sa strane gde je nagnut... Cesmicu ponekad zaboravim zatvorii i tada curi... Sta moze biti...?

 

Vjerovatno treba zamjeniti gumicu O ring koja dihtuje ruckicu slavine, ali zna slavina procuriti-kvasiti i na prikljucku cijevi iz rezervoara koja se mrda lijevo-desno. Prikljucna cijev nije fiksna, vec je usadjena u tijelo slavine i na njoj ima gumeni O ring koji vremenom procuri. ;)

 

5b48a16b0ec41_RUBINETTO-_BENZINA-1-.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto sam pre mesec dana zamenio lancanike (fabricki prenos nije odgovarao  stilu voznje) stari lanac mi je toliko smetao da je u ranim jutarnjim casovima odsecen! :D

Posto nije istegnut biti ce doniran prijatelju iz Kg-a a ja svoju masinu pocastih novim vx did-om :D

Kupovina novog lanca me uvek obraduje kao dizelasa zlatna kajla!

P.S. Lanac tek danas postom ocekujem ali toliki me neizdrz uhvati da sam morao pripremne radnje odraditi dok klinac spava :D 

Oni pravi me razumeju....:jee1:

20181003_071828.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@N.F.S. Samo jedna stvar mi nikako nije jasna... Kažeš da su ti primanja (relativno) skromna. a opet svaki drugi - treći dan ulupaš par desetina evra u taj motor, i to većinom iz čisto svog hira (ne iz neke preke potrebe da se menja na motoru). Ono što meni nije jasno, zašto te novce, umesto da ih bespotrebno trošiš na motor, i na nešto što ne mora da se menja, ne uložiš u jednu lepu nedeljnu vožnju sa svojom gospođom? Neka mini dnevna tura do Zlatibora, recimo, ili do Divčibara...na neki lep ručak ili tako nešto...

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ne želim ja tebi da govorim šta ti treba da radiš sa tvojim motorom, niti sa tvojim novcima, ali mislim da ovo kod tebe polako prerasta u opsesiju i zavisnost...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moracu da se malo uzdrzim od pisanja, previse privatnih informacija dajem i iste se od mene traze... Udovoljicu znatizelji :)

Uz pravo organizovanje sve se moze, kada su prioriteti na mestu a zelje realne sve se da ostvariti!

To sto nemam naviku da slikam ne znaci da se ne vozim, bas mi postaje zamorno da pravdam svoje postupke, napisah oni pravi ce razumeti... "Do koske" volim motore, to je nesto sto je moje, moj hobi... Neka je motor 100eura vrednosti, stanje mora biti po mojim merilima....

Shvati me kako hoces ali u danasnje vreme ljudi previse prava sebi daju, to sto ne volim prosecnost u regionu poremecenih vrednosti naziva se opsesijom...

Par puta si ponovio "meni nije jasno", "jedna stvar mi nije jasna"... Ja pisem citko i u vecini slucajeva gramaticki ispravno... 

Ali cu ti pojasniti, posto su lancanici novi nekako mi je mrsko da imam polovnu komponentu u finalnom prenosu, to mi nije dalo mir pa sam korake preduzeo :takoje:

Uz moje zadovoljstvo usrecicu jos nekoga davanjem starog lanca...

Tek kada bih ti rekao na kolikko ulje menjam.... :D

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidi ovo, sedam sam auspuha zamenio (nemam slike svih) dok nisam naso zvuk koji mi se svidja, ima nas raznih, nekome samo grana da stoji bi bilo dovoljno...

Untitled-1_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pošto vidim da si me ipak pogrešno razumeo, a sa ciljem da izbegnem da se ovo pretvori u neko lošije pisanije u ovoj lepoj temi, od sada ću se uzdržati od komentarisanja tvojih postova gde nešto radiš i menjaš na motoru...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zahvaljujem...

P.S. Nece biti losijeg pisanja, direktno sam upitan a kulturno je dati odgovor... Nije mi u prirodi da vredjam, trudim se da pisem sadrzajno i da budem od pomoci.

Radove na motorima koje vozih ne pisem kao hvalu vec tako svoj motor predstavljam i on bude "poznat" ovde na forumu, zna se istorija zamena pa kada prodajem npr, ili menjam kolege odavde imaju neki uvid.

Mozda i ja previse informacija dajem, izvinjavam se od srca na offu, bice dosta konciznije u buducnosti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD

Da li je neko imao iskustva sa zadnjom gumom dimenzije 160/60 R17 ??? Da pojasnim, dobio sam gume na poklon, prednja je standardne dimenzije a zadnja vec pomenute ... i kakva su misljenja i iskustva sa gumama  Metzeler? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam davno imao 160 nazad i nije to to, a Metzeler vozim EXP ili classic (druga se zadnje 2-3 god. pravi u Kini) i za moje potrebe extra, prelaze dosta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam mislio da će motorom uz one stepenice da se popne

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Ja sam mislio da će motorom uz one stepenice da se popne

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Kakav je dan bio, malo je falilo.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
7 hours ago, N.F.S. said:

Zahvaljujem...

P.S. Nece biti losijeg pisanja, direktno sam upitan a kulturno je dati odgovor... Nije mi u prirodi da vredjam, trudim se da pisem sadrzajno i da budem od pomoci.

Radove na motorima koje vozih ne pisem kao hvalu vec tako svoj motor predstavljam i on bude "poznat" ovde na forumu, zna se istorija zamena pa kada prodajem npr, ili menjam kolege odavde imaju neki uvid.

Mozda i ja previse informacija dajem, izvinjavam se od srca na offu, bice dosta konciznije u buducnosti...

 

To je ok ako naidjes sutra na kupca koji voli da je sve rasturano i sastavljano/dodavano prema licnoj zelji ili potrebi. A ako naidjes na nekog ko ne voli da je bilo sta bez potrebe dirano,samo redovno i kvalitetno servisiranje, to je onda nesto drugo. Naravno uvek ostaje pitanje sta je istina....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zanimljiv pristup, sve rasturano i sastavljano? 

Zamena lanca i lancanika novim setom je nesto negativno? Skracen period zamene ulja? Koriscenje kvalitetnih kocionih plocica ili rasturanje kocionih kljesta kako bih znao sta vozim i cime kocim? 

Stvarno, ali stvarno svasta procitam...  

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 hours ago, AleksaDeda said:

Da li je neko imao iskustva sa zadnjom gumom dimenzije 160/60 R17 ??? Da pojasnim, dobio sam gume na poklon, prednja je standardne dimenzije a zadnja vec pomenute ... i kakva su misljenja i iskustva sa gumama  Metzeler? 

Ako si je dobio na poklon. Metni i trosi. Al da znas da se motor bolje ponasa sa fabrickim dimenzijama. 

Kad budes kupovao, kupi fabricke. A ovo sto je dzaba moze da prodje i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
13 minutes ago, N.F.S. said:

Zanimljiv pristup, sve rasturano i sastavljano? 

Zamena lanca i lancanika novim setom je nesto negativno? Skracen period zamene ulja? Koriscenje kvalitetnih kocionih plocica ili rasturanje kocionih kljesta kako bih znao sta vozim i cime kocim? 

Stvarno, ali stvarno svasta procitam...  

Što se nerviraš, ti bar znaš šta voziš u svakom momentu a većina ovde (uključujući i mene) veruje da zna jer je tako rekao prethodni vlasnik. Samo nastavi kako si i do sad radio, meni bar je pravo uživanje da gledam koliko imaš vremena i volje da sve to odradiš i iznova se raduješ tom kao da je prvi put. To nema cenu, a delovi će već da se kupe..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala prijatelju, mora malo logoff, pogresne se vrednosti cene... Ne znam iz kojih pobuda ali svakako nije lepo...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta te briga, ti se zanimaj kako tebi odgovara. To da li je meni to ok ili nije ne treba tebi da bude vodilja. Ako uzivas u tome, uzivaj i dalje i pusti neka prica ko sta hoce.

 

Jedino ako sve to radis jer ocekujes aplauz i ako je to ono sto ti zapravo pricinjava zadovoljstvo. Ali ne bih rekao da je to u pitanju, sumnjam da bi 2x rasturao vile, dovoljno bi bilo jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja