Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD

TDM-asi, i ja sam delimicno u zabludi a ujedno u problemu... Od ponedeljka nmg da resim “problem” koji je se pojavio niotkuda... Promenio sam 3 bobine, 2 garniture kablova, svecice (obicne zamenio iridijumskim) i opet kad upalim motor, radi korektno, poteze dobro ali kad je zagrejan moram ga paliti pod malom gasom i u pojedinim momentima pocinje da narodski receno “mrsi”, kad skinem svecice one su garave... isao sam do tog stadijuma da sam i karburatore cistio, proverio da li prelivaju, sinhronizovao... i opet ista prica... cak je se ortak koji je se nicim izazvan prikljucio radovima poceo nervirati za razliku od mene koji sam prihvatio situaciju kakva jeste... i sad, braco, moze li mi neko objasniti ili cak i uputiti odakle sutra krenuti sa proverom i sa radom ... Kad ovo resimo, vodim na pivo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@NOBODY ovaj trandza se lako menja. Odnesi u bilo koji TV servis,zamenice ti caskom ako imaju neki ekvivalent ovom tranzistoru. Ili ako dolazis u BG ima u Mikroprincu ili Kelco-u.  Kada ga skines,na njemu pisu oznake i po tome se nadje neki slican ili isti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za pocetak pola kruga pa probas, ako ga neces voziti/isprobavati skini levi nosac motora, lakse ces prici srafu.

Kasnije skini svecice i uporedi boju pa ako neka bude tamnija njoj jos zavrni sraf i ne turiraj preko 2500/3000 rpm ako ces gledati boju svecica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, bocca_bastard je napisao:

probaj na cetvrtinu kruga svaki, pa pripalis, pa opet ako ne valja

Sta cetvrtinu, pa nije to ona vasa rakija od sinoc pa pomalo :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Astralov predlog za kill switch podsetio me na jednu moju banalnu situaciju... (izvinjavam se unapred za duži post :) )

 

Stigao meni TDM u januaru ove godine, i stajao mi parkiran kod matorih u garaži. Svaki dan naravno posle posla odem, pa ga upalim, pa gledam, pa se divim... :Olja:

 

I tako posle jednog dana, ne videsmo se čak narednih 7 dana. Dolazim kod mojih, upadam u garažu, skidam ceradu, jedno ćebe, drugo ćebe (da ne nazebe, zima je ipak :D ). Ključ u bravu, nema kontakta uopšte, ni da čuje. Ostavljao ga uvek na kill switch-u, nema šta da mu izvuče struju, kad je došao kod mene go, kao od majke rođen, niti maglenki, niti grejač ručica, ma ništa...

 

S obzirom da je bio vikend, sačekam ponedeljak, odem da proverim ovaj akumulator kažu skroz na nuli. Uzmem drugi, formirali ga oni, stavim u motor sve radi super. Tom prilikom uzmem i pametni punjač. Vratim se, stavim stari na punjač, novi radi super i tako ostane. Konstatovao sam da je stari jednostavno riknuo. (A inače stari aku je Varta a u tom trenutku na forumu pljuju Vartu za sve pare. :D )

 

Odem sutradan opet do motora, da upalim novi se nešto muči...jedva upali. Pogledam akumulator, malo kiseline sa donje strane, prilikom formiranja nije dobro zatvoren izgleda. 

 

Skinem onu staru mučenu Vartu sa punjača, vidim piše da je napunjena, stavim u motor, upali na čvrgu. Novi reklamirah, vratili pare...

 

E sad, odoh naširoko i previše. Šta je izvuklo struju Varti. Ne mogu ništa više da skontam i poslah ovde na forumu poruku Arakisu, jer mi je ostalo u mozgu da barata sa strujom. Na prvu kaže čika Arakis, da nije parking svetlo???

 

Ja odmah do motora, skinem dva ćebeta i ceradu, parking svetlo radi, ostalo upaljeno priliom zaključiavanja guvernale....

 

Banalna stvar, koju nisam ni primetio...da me je neko pitao imaš li parking svetlo, mislio bih da me zajebava...

 

Evo Varte i dalje u motoru, prošlo 8 meseci i skoro 14k km, radi savršeno. :)

 

E sad, što bi rekao Lane Gutović, ne znam zašto sam ovo ispričao, ali ne može da škodi, a čim ne škodi, znači da koristi... 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ocekujemo svakog casa. :)
Mada napunio sam ja kofere pa cu imati za narednih 17 km.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Momci lep provod vam zelim,  lepu voznju,  predele,  dobro krivinarenje,  gume dobro da drze,  masine da se ne kvare a da malo trose (na gorivo mislim,  ulje vec imate:P

A meni koji zadnjih 5godina idem u Rumuniju i nikako da odem,  kad se sretnemo sve na tenane da ispricate i prenesete iskustva! 

Pozdrav i samo gasiraj te;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Cekamo Nenada da dospemo ulje, pa da krenemo i u tu Rumuniju da vidimo sta to svi hvale.
20180921_172413.jpg&key=6d2be25a6c33be15b12e079a3fc624988c363e5eb4b32bbe2e5bdbbabd3ecd6d
Biće vam jasno kad stignete uživajte u vožnji

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 minutes ago, N.F.S. said:

Uhhhh slobodaaaaa! Uzivajte...

Staracemo se ! 

2 minutes ago, TomyB said:

Uh, opet mi se ide emoji1786.pngemoji1786.pngemoji1786.png

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Svaki dan bi ovo vozio!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 16 minuta, Astral je napisao:

Svaki dan bi ovo vozio!

Pre mesec dana, nas 4oro je pričalo o tome kako bi bilo lepo živeti u Sibiu, oba prevoja blizu, a grad nam je baš prijao i baš nam se dopao. :)

 

Uživajte i jedite ovčiji sir i cheesecake od ovčijeg sira! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kako mi je zao sto vam se nisam pridruzio u poslednji trenutak. 

Ali, sto ovaj Nenad ima kofere, niko nema! :-)

Uzivajte momci. Neka vas vreme posluzi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja