Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam promenom guvernala rešio problem vibracija sa desne strane. Doduše, ne na TDM-u, nego na Banditu 650. Imao sam Renthalov aluminijumski korman koji mi je bio nizak. Promenom na Lucasov povišeni, vibracija je nestala 90%. Nisam ga ničim punio, niti sam menjao tegiće. Ja zadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx

Izuzetan put preko transalpine.vreme samo na vrhu brrrrr malo hladnije ali vec u podnozju je pao topli dorucak.

Posle malo losiji put jedno 16 km prema Petrosaniju.

Ali Od Petrosanija prema Targu jiu-u put kao izmisljen(sledi slika puta ).

Posle toga na rumunske Poponase(krofna prelivena sirupom od borovnive i nekim belim prelivom.Secerna bolest.

Kad smo se natovarili secera krenuli smo put drobete Turn Severina preko Batre i bozijeg mosta u rumuniji(podul de dumnezou)put odlican,puno lepih pejzaza krivina i dobrog asfalta sve do Kladova.

Krug od 410 km u dnevnoj varijanti sa puno cega za videti i jos vise za provozati.

Eto prilike da se dovuce neko voznjom preko Djerdapa do Kladova pa sledeci dan(subota) voznja ovim putem.

Sad ce i slike....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kako duze vozim tdm

-a poceo sam da obracam paznju pa evo nesto sto bi bitao sve vlasnike, na 4000obrtaja koja vam je brzina u 5toj brzini? Meni ne 105km a na 4500 je oko 120.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx
pre 9 minuta, Hitmanle016 je napisao:

Kako duze vozim tdm

-a poceo sam da obracam paznju pa evo nesto sto bi bitao sve vlasnike, na 4000obrtaja koja vam je brzina u 5toj brzini? Meni ne 105km a na 4500 je oko 120.

Ja sam na 115 na 4000 obrtaja.

15 -42 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Hitmanle016 i kod mene je tako na 4tx-u. Kod mene je 16-43.

@duk27 tvoj motor bi trebao da ima 17-42 fabricki, tako da je kod tebe zato pomerena brzina na 4000rpm. Zbog prednjeg sa 15.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 26 minuta, Astral je napisao:

@Hitmanle016 i kod mene je tako na 4tx-u. Kod mene je 16-43.

@duk27 tvoj motor bi trebao da ima 17-42 fabricki, tako da je kod tebe zato pomerena brzina na 4000rpm. Zbog prednjeg sa 15.

 

 

Pa ako mu je fabricki 17 zuba napred, a on sada ima 15, brzina na odredjenim obrtajima treba da bude manja nego sa 17 zuba, jer se manjim prednjim lancanikom povecava snaga, a smanjuje brzina...

Nesto tu kod njega nije dobro, ili odometar ne meri dobro, ili prenos nije 15-42. Nema sanse da ide 115 na 4000 obrtaja, ako mu je prenos 15-42.

P.S. kod mene je 105 km/h na 4000 obrtaja. Nisam gledao koji mi je prenos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jedno pitanje..
Da li kod TDM-a modeli opremljeni ABS-om imaju ABS, samo na prednjem točku ili na oba točka?
Mislio sam da se podrazumeva da ima na oba, ali ovih dana sam na odmoru i rentirao sam Pegaso Stradu 650 sa ABS-om, sinoc ludi pijani Grk izleti ispred mene svojim pick-up-om, kocio sam koliko sam mogao jako, na prednjem točku sam na trenutak osetio kao da radi ABS, ali mi je zadnji dobrano klizao (asfalt je neki skroz čudan, klizaju se I patike na njemu).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
pre 5 minuta, ProMaster je napisao:

Jedno pitanje..
Da li kod TDM-a modeli opremljeni ABS-om imaju ABS, samo na prednjem točku ili na oba točka?
Mislio sam da se podrazumeva da ima na oba, ali ovih dana sam na odmoru i rentirao sam Pegaso Stradu 650 sa ABS-om, sinoc ludi pijani Grk izleti ispred mene svojim pick-up-om, kocio sam koliko sam mogao jako, na prednjem točku sam na trenutak osetio kao da radi ABS, ali mi je zadnji dobrano klizao (asfalt je neki skroz čudan, klizaju se I patike na njemu).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

ABS je na oba točka na TDM 900 (moj je 2008 godište, ali pretpostavljam da je na svim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
1 hour ago, ThePainkiller said:

Pa ako mu je fabricki 17 zuba napred, a on sada ima 15, brzina na odredjenim obrtajima treba da bude manja nego sa 17 zuba, jer se manjim prednjim lancanikom povecava snaga, a smanjuje brzina...

Nesto tu kod njega nije dobro, ili odometar ne meri dobro, ili prenos nije 15-42. Nema sanse da ide 115 na 4000 obrtaja, ako mu je prenos 15-42.

P.S. kod mene je 105 km/h na 4000 obrtaja. Nisam gledao koji mi je prenos...

Tako je i kod mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, ThePainkiller said:

Pa ako mu je fabricki 17 zuba napred, a on sada ima 15, brzina na odredjenim obrtajima treba da bude manja nego sa 17 zuba, jer se manjim prednjim lancanikom povecava snaga, a smanjuje brzina...

Nesto tu kod njega nije dobro, ili odometar ne meri dobro, ili prenos nije 15-42. Nema sanse da ide 115 na 4000 obrtaja, ako mu je prenos 15-42.

P.S. kod mene je 105 km/h na 4000 obrtaja. Nisam gledao koji mi je prenos...

Jeste jbt. Sta sam se ja izgubio. Smanjivanjem zadnjeg se povecava brzina. I moj ide oko 105 na 4k. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Hvala Dejane.. Mislim da je na svima isto koji imaju ABS, ionako se TDM nije nešto promenio od restajla 2005. pa do kraja proizvodnje..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da javim... Silikon u guvernali nije pomogao, desna ruka trni, leva ne...

Slika sveza, dalje neces moci! Odnela voda put :D

Levac, Kremenac...

IMG_20180910_140529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja