Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Jos nemam tdm ali to su odusci, jedno crevo ide direktno od otvora rezervoara (rupa kada otvoris stopli), drugo crevo je vrv odusak rashladne tecnosti... 
Evo kako izgleda, ta dva što su mi u rucif4e35baae3147b1aaf40ba1e7c42283a.jpg

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ukljucice se vec neko od TDM-asa, ako je tdm sa karburatorom ima dole i odusak od istih, kada plovak ostane zaglavljen tuda prelije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ta dva tanka su prikljucena na solje karbova, stim sto na jedno moze da curi gorivo bez odvrtanja srafica na dnu tj prelivno je.

 

edit: ili nisam video ili je N.F.S. dopisao, tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, TomyB said:

Jedno deblje je od tečnosti, ali ima još dva tanja pored, i nikad do sad nije curelo gorivo iz njih

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Budi bez brige. To je normalno kad naspes do cepa pun rezervoar. Samo si prepunio. Ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Budi bez brige. To je normalno kad naspes do cepa pun rezervoar. Samo si prepunio. Ne brini.
Sad više ne curi, videću kako će ići dalje. Jesam ga juče napunio skroz, mada do sad sam ga često punio do vrha i nije se dešavalo da procuri

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, TomyB said:

Sad više ne curi, videću kako će ići dalje. Jesam ga juče napunio skroz, mada do sad sam ga često punio do vrha i nije se dešavalo da procuri

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

To se desi kad ga napunis do vrha,pa se nivo spusti, pa ti opet sipnes jos malo. Pa jos malo, i jos... i onda kad ga stavis na copavu on se nagne i na odusak izbaci visak. 

Ja to cesto uradim. Iz nekog meni nepoznatog razloga imam neki problem u glavi i uvek sipam koliko moze da stane. Da ne ostane vazduha.. ne znam zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
To se desi kad ga napunis do vrha,pa se nivo spusti, pa ti opet sipnes jos malo. Pa jos malo, i jos... i onda kad ga stavis na copavu on se nagne i na odusak izbaci visak. 
Ja to cesto uradim. Iz nekog meni nepoznatog razloga imam neki problem u glavi i uvek sipam koliko moze da stane. Da ne ostane vazduha.. ne znam zasto.
Kao da sam ja pisao post :-)

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

I ja isto, uvek sipam do same rešetkice ili malo iznad nje. Srećom imam centralni štender, pa ga uvek stavim na njega, jer može da stane još malo više nego kad je pod nagibom tj ćopavoj! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Него, јел се запитате негде где су колеге из теме које су некад биле активне овде а више се не оглашавају?

Например "Almighty" (или тамо већ нешто), који је у свако доба несебично делио савете у везу одржавања и поправки ТДМа. Последње што се чуло од њега јесте да му је стан изгорео и да ће се јавити кад среди ситуацију.
Заборавих име дечка из Суботице што је са tzr50 прешао на 4TX.
Био још и неки смарач из околине Новог Сада, неке мајце правио сад чујем прешао на неку плаву звер од стотину коња и чак 4 цилиндра :);)

Не замерите, одмор при крају, мозак на паши већ неко време па се о разним стварима размишља

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650
On 16.8.2018. at 8:51, ProMaster je napisao:

^
Kakav post! emoji106.png
Ovo me podseća na moje početke, kada sam sa 50cc (Peugeot Speedfighter ) za sezonu napravio skoro 20 000km, a sve u tim besciljnim voznjama.

E sad jedno pitanje, nikako da odem do Niša da pogledam onaj 900 koji sam postavljao ovde, medjutim onaj dan naletim na jednog koji je dosta bliži (Gospodjinci), čujem se sa vlasnikom, deluje kao ok lik. Trebao sam prošli vikend da skočim da ga pogledam, medjutim opet obaveze i ne stigoh.
Da li neko zna nesto o ovom motoru, par godina se vozi kod nas, ako sam ja lepo razumeo..
http://www.polovniautomobili.com/motori/12889162/yamaha-tdm-900-abs

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Isao sam da gledam motor odmah po postavljanju oglasa, motor je KRS. Prodavac je tip "koji se ne razume u motore". 

Vidim oglas i odmah ga pozovem, mehanika onako ima da se radi po njegovim recima, uglavnom potrosne stvari. Sto meni i odgovara. Tri puta ga pitam kakv je estecki i jel motor farban, kaze da ni je i da je "ekstra". Cena fixna. Kacim prikolicu i idem da pogledam. 

U globalu los motor, od potrosnih stvari apsolutno sve, plus dodati napred nema diskova, motor je farban, varena desna polustranica i to lose, fale srafovi i zabice. Toliko o estetici koja je za prodavca ekstra, a kako je ostalo kad on kaze da ima da se radi. Boni koferi nisu u boji motora i zreli za farbanje, mnogo izguljeni.

Sve u svemu los motor, ne vredi ni blizu 3 soma.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

^
Šta da ti kažem osim hvala i castim klopu ako nekad vozimo zajedno, poštedeo si me ozbiljnih glavobolja. Na ostalo ne treba trošiti reci.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mnogo strana ima, verovatno je tematika obradjena ali ja ne nadjoh...

Par blic pitanja, voli li tdm 900 ipon 15w50? Dobijaju li se O ring gumice uz narucen filter ulja ili njih trazim zasebno? Ima li rashladni sistem negde odusak za odzracivanje ili bez cepa na hladnjaku pustim da se malo zagreje pa na gas par puta da izbaci eventualne mehure?

Zamenio bih i svecice, iridium ili obicne? 

 

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne baš 15W50, gumice zasebno. Poklopac filtera kilo ključem.
Rashladni sistem ozračiš kao što si napisao. Ne zaboravi da isprazniš i prelivnu posudu. Po servisnom uputstvu vadi se napolje. Ja sam izvadio i posle sam poginuo dok sam je vratio. Savetujem ti da izvučeš crevom, prskalicom, kako god :D

 

Svećice, ako nije $$$ problem, irdijum, što da ne.

 

Ne zaboravi da se motorno ulje i rashladna tečnost ispušta na dva mesta!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Alekre, oduzicu se prvom prilikom!

Gledam da izmene unesem u korpu posto sutra saljem narudzbinu. Gumice tek mogu kupiti kada poklopac skinem, zbog dimenzija, ako mi deluju debelo i zdravo samo cu dimenzije uzeti za sledeci put... 10w40 onda? Ipone?

Radnja iz koje narucujem njega drzi... Voleo bih sve da narucim iz iste prodavnice, imaju i f.vazduha, svecie, plocice (motocrosteam kv)

 

Imao sam i druge motore ali temu sa ovoliko stranica i podrske imali nisu! Hvala sto ne sebicno delite informacije! Nadam se da cu i ja nekome od koristi biti kada TDM upoznam!

Hvala jos jednom...:takoje:

 

P.S. Srafove poklopca filtera cu morati na "osecaj", moment kljuc od 6kg krece (ovaj koji imam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam za to da se ove godine održi još jedna TDM vožnja... ;)

@Astral Ti si prošli put super organizovao turu...možda da predložiš još koju lepu rutu, ili neko ko zna neke lepe puteve za voziti, a da nisu preterano zahtevne i da su (manje više) svima na nekoj relativno, normalnoj udaljenosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako ti je uradjen servis u Ch zasto stavljati delove kupljene u Srb?

Da vozim 900 otkupio bih sve sto skines sa sve uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhhh, ulje koje sam istocio iz cbf-a drugar jos uvek u r6 vozi :D

Uvek kazem da ulje po kupovini menjam pa sve da si ga predamnom zamenio! Moram da znam sta vozim, okacicu slike, sve se rastura cim stigne (prvo na registraciju idem) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
15 minutes ago, N.F.S. said:

@Alekre, oduzicu se prvom prilikom!

Gledam da izmene unesem u korpu posto sutra saljem narudzbinu. Gumice tek mogu kupiti kada poklopac skinem, zbog dimenzija, ako mi deluju debelo i zdravo samo cu dimenzije uzeti za sledeci put... 10w40 onda? Ipone?

Radnja iz koje narucujem njega drzi... Voleo bih sve da narucim iz iste prodavnice, imaju i f.vazduha, svecie, plocice (motocrosteam kv)

 

Imao sam i druge motore ali temu sa ovoliko stranica i podrske imali nisu! Hvala sto ne sebicno delite informacije! Nadam se da cu i ja nekome od koristi biti kada TDM upoznam!

Hvala jos jednom...:takoje:

 

P.S. Srafove poklopca filtera cu morati na "osecaj", moment kljuc od 6kg krece (ovaj koji imam)

Pa kad si neozbiljan. Dobro, tek si par dana "TDM"-aš. Imam 4-24 nm. kupio sam baš za tu namenu. Ako se ne snađeš, javi.

 

Sve ovo možeš sam lako da odradiš, jedino će ti svećice biti malo teže. Kada ispustiš rashladnu tečnost, moraćeš da oslobodiš hladnjak i nekoliko creva pa je bolje da to bude dok je prazan. 

 

Ulje full sintetika, ako je polu sintetika onda ide van na 5000km.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec




E sad, ako hoćeš POUZDAN motor, moj drugar prodaje ovog:

https://www.polovniautomobili.com/motori/11937535/yamaha-tdm

Prešao je 10000-15000km sa njim bez problema. Ima par sitnih gluposti koje sam ja video (nisam ga detaljno zagledao kao pred kupovinu): gume fuzastera su malo izguljene i ona na menjaču obloga, par sitnih ogrebotina.... Mehanički koliko ja znam apsolutno ništa. Agragat radi savršeno, ne čuju se ventili niti lanac. Pločice menjane kad ga je uzeo prošle godine. Auspusi se čuju kao nevreme što se meni lično na primer ne sviđa ali dobro. Svakako je motor bez velikog ulaganja. Drugar radi u Italiji u VESCOVINI, pa nema vremena da ga vozi i hoće bolji auto zbog putovanja. Tako da ako ti godina odgovara, mislim da možeš da dobiješ povoljan a dobar motor.


Ако је другар озбиљан и хоће да прода мотор, нек каже праву цену с обзиром да ове слике, текст и цена стоје дуже од годину дана. Ја у међувремену променио 2 мотора а на западу ништа ново :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 hours ago, ThePainkiller said:

Ja sam za to da se ove godine održi još jedna TDM vožnja... ;)

@Astral Ti si prošli put super organizovao turu...možda da predložiš još koju lepu rutu, ili neko ko zna neke lepe puteve za voziti, a da nisu preterano zahtevne i da su (manje više) svima na nekoj relativno, normalnoj udaljenosti...

Bice mi zadovoljstvo da predlozim rutu. 

Ovo oko organizacije se ne bih slozio posto sam kolegu @nikvuksa tako ispalio da me je i dalje sramota i mislim da ce taj osecaj potrajati jos par godina. Jos jednom se izvinjavam.

 

Ako zelite mozemo formirati spisak potencijalnih ucesnika,zasto? Pa zato da bi znali iz kojih gradova cemo sve doci pa da nadjemo neku rutu koja je svima "tu negde,ne predaleko". 

Valjalo bi da bude i po koja krivina na ruti da oni koji vole mogu malo i da uzivaju u struganju fuzastera ali to moze biti 1 kvalitetna deonica,ne mora cela ruta. 

Problem koji ja vidim je to sto je ekipa iz Vojvodine "jaka" , a svi znamo da ravna tepsija nije bas san bajkera (bez ljutnje) tako da cete mozda morati da dodate jos koji kilometar na rutu. 

U svakom slucaju,dajte predloge. 

Okvirni datum moze biti

1. 26.08.18

2. 02.09.18

 

Prijava neka glasi ovako:

 

1.Astral  (BG)  02.09 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Sipam ja ipone 20w 50 r400rs. sta znam ja zadovoljan. Msm pije ga kao i svako durgo ali menjac mi odlicno radi.Svakako ce da popije ee sad kad se vozim s mojim r kolegama malo vise, a kada sam solo malo manje. Ali sto rece kolega procitah pri konstantnoj brzini od 130-140 jos autoput tu posrce. Ali vec znam otprilike da je to nekih 3dcl na soma pa kad zapucam dalje nosim ulje. Cak sam i primetio neko takodje rece da kada je ulje na sredini skale stoji. To je isto istina, potrosi koliko potrosi i stane. E sad sto sam ja bolestan da to sve uvek bude idealno to je druga stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja