Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

^^
I mene koferi najviše privlače.
Priča je ta ista, jedino što mene odbija je to što mi je čovek otvoreno rekao da nije ulagao skoro ništa u motor, to stvarno ne volim da čujem, čak da uzmem motor i odavde od nekog za kog znam sta je radjeno, odradio bi opet sve što je bitno, da bi ja krenuo od nule, tako da ne bežim od ulaganja, samo nekako kad čuješ "nisam želeo da ulažem i neću da ga registrujem" prosto se zapita čovek zašto je to sve tako..


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moraš da pogledaš.

 

Potrošni materijal ćeš svakako da menjaš, nije jeftin ali je bar gotovo za jedno popodne.

 

Bitno da nije lupan i mučen, ako je svaki panel na mestu, nije farbano, dekle, hladnjak, felne neoštećene ako se dogovoriš za oke cenu na kontu tog potrošnog materijala može biti dobra kupovina, plus što već ima prtljag, auspuhe i ABS!. Nabaciš crash barove i to ti je to.

 

To što ima fabrički prtljag, auspuhe, ABS i povišen vizir znači da je neko to kupio najskuplju verziju.

 

Gore u tabeli imaš računicu potrošnog materijala. Ako ga uzmeš dođi neki vikend kod mene da ga lepo operemo, očistimo, voskiramo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najzad, montiran drugi amortizer... :jee1:

Kao ni kolega Astral, ni ja nisam hteo da rasturam ovaj amortizer od 3vd-a. Izgleda odlicno, bilo mi je bzvz da ga sada rasturam i da menjam oprugu. Merio sam opruge, od 4 tx-a je deblja za pola milimetra... Mislim da to nece uticati na rad na mom 4tx-u. Svakako cemo videti u voznji jos. 

LKBsEcl.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako uzmemo da ja kolega Laky vozio sa 0,5 mm debljom oprugom onda gospodja i ti mozete lagano na soft podesavanju sa sve prtljagom :jee:

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Najzad, montiran drugi amortizer... :jee1:
Kao ni kolega Astral, ni ja nisam hteo da rasturam ovaj amortizer od 3vd-a. Izgleda odlicno, bilo mi je bzvz da ga sada rasturam i da menjam oprugu. Merio sam opruge, od 4 tx-a je deblja za pola milimetra... Mislim da to nece uticati na rad na mom 4tx-u. Svakako cemo videti u voznji jos. 
LKBsEcl.jpg&key=9cd87713e172655c8e8adefed12f213dcb272caaa6da3f66e5c897ecf3bea3a6
Napokon :jee1:

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Alekre

- Potrosni materijal me ne brine, brinu me zapusteni motori, zato sam i rekao ono da me posebno zabrinula izjava da nije zeleo da ulaze. Aljkavitisi od ljudi mi u svakom pogledu idu na zivce, mozda ovde nije to, mozda samo covek nije zeleo vise da ga vozi ili nije zeleo da ulaze novac, ne bi da donosim sud, samo me zanimalo da li je neko imao dodira s ovim motorom.  Hvala za ponudu, nadam se da cu naci vremena i resiti nesto , jer sam gledao u jednom trenutku 7,8 motora i na kraju izbor sveo na TDM900, CBF1000 i eventualno kupovina novog CFMoto 650MT. Za 5200e dobijas nov motor, 2 god garancije i sto je izuzetno bitno bez ogranicenja km, npr sramotno je da Suzuki za V-strom odobrava garanciju do 15000km. Imajuci u vidu da sam Atlanticom za 4 nedelje presao 5600km, znaci oni meni prodaju motor sa garancijom od 3 meseca, ozbiljna sramota. Odoh u off..
Elem, od svih ovih nekako mi TDM deluje kao motor za mene, jos onaj dan izlazim s' posla i u Visnjickoj prolazi jedan TDM, mozda je i neko iz grupe, puca kako izgleda motor, bas bas pravi muski motor. 

p.s. 

Hvala na savetima,  ali definitivno cu morati da vodim nekog samnom, jer ako mi se nesto svidi na prvi pogled, ja nedostatke zanemarujem totalno, sto me sa prethodnim motorom skupo kostalo, aj pare, kao pare, se nadoknade, ali zivciiiii i stres... Pucanje kaisa u Bg-u na srecu i crkavanje reglera u Rumuniji, a sve zbog aljkavih ljudi koji su pre mene vozili i odrzavali taj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
11 hours ago, ProMaster said:

@Alekre

- Potrosni materijal me ne brine, brinu me zapusteni motori, zato sam i rekao ono da me posebno zabrinula izjava da nije zeleo da ulaze. Aljkavitisi od ljudi mi u svakom pogledu idu na zivce, mozda ovde nije to, mozda samo covek nije zeleo vise da ga vozi ili nije zeleo da ulaze novac, ne bi da donosim sud, samo me zanimalo da li je neko imao dodira s ovim motorom.  Hvala za ponudu, nadam se da cu naci vremena i resiti nesto , jer sam gledao u jednom trenutku 7,8 motora i na kraju izbor sveo na TDM900, CBF1000 i eventualno kupovina novog CFMoto 650MT. Za 5200e dobijas nov motor, 2 god garancije i sto je izuzetno bitno bez ogranicenja km, npr sramotno je da Suzuki za V-strom odobrava garanciju do 15000km. Imajuci u vidu da sam Atlanticom za 4 nedelje presao 5600km, znaci oni meni prodaju motor sa garancijom od 3 meseca, ozbiljna sramota. Odoh u off..
Elem, od svih ovih nekako mi TDM deluje kao motor za mene, jos onaj dan izlazim s' posla i u Visnjickoj prolazi jedan TDM, mozda je i neko iz grupe, puca kako izgleda motor, bas bas pravi muski motor. 

p.s. 

Hvala na savetima,  ali definitivno cu morati da vodim nekog samnom, jer ako mi se nesto svidi na prvi pogled, ja nedostatke zanemarujem totalno, sto me sa prethodnim motorom skupo kostalo, aj pare, kao pare, se nadoknade, ali zivciiiii i stres... Pucanje kaisa u Bg-u na srecu i crkavanje reglera u Rumuniji, a sve zbog aljkavih ljudi koji su pre mene vozili i odrzavali taj motor...

Prvo i osnovno: ako razmišljaš o TDM 900, zaboravi CBF 1000 !! Pre par dana sam seo na drugarovu. Posle probe sam rekao: brate, a gde je motor ovde? Jeste da posle FJR sistem vrednosti drastično skače, ali i u poređenju sa TDM 900, motor je osetno manji, slabije koči i pozicija sedenja mi nije nimalo dobra. Sve mi deluje nekako zbudženo. Za to kako ide, mislim da su tu negde, pa ne bih davao prednost nijednom jer sam pre 2 godine promenio 900 pa se malo i zaboravilo.

Druga stvar: TDM Gospođinci. Pre kupovine motora ove godine, bio sam u kontaktu sa prodavce. Ja sam onaj kupac: dobar dan, pare su mi u džepu, daj adresu, nemoj paliti motor jer hoću da bude hladan i krećem odmah, ne trebaju mi bajke preko telefona.

E sad, priča je bila ista u petak popodne. Osim što je imao najavljene kupce za subotu do 12h. Ok, sačekam ja nekako kao na iglama. Subota 16h kupci se čekaju svaki momenat. 17h kupci su bili "ali nisu bili ozbiljni" i nisu hteli da plate više od 3100e. Cena je bila 3500e na oglasu. U tom momentu sam ja uveliko bio ispizdeo i već zakačio prikolicu i krenuo u NS po FJR. Samo sam rekao da ako oni nisu hteli da ga plate 3100e, ja koji vodim i mehaničara koji 40 godina popravlja motore i ja koji sam već imao 2 TDM i znam ga u dušu i u šraf, tek ga ne bih platio više od 2700e i da je bolje što nisam ni došao. Ne mogu da kažem da je motor loš, jer ga nisam video. Brdo opreme i "mlada godina" je svakako nešto zbog čega bih ja na tvom mestu otišao da ga pogledam i dobro istrgovao. Ne može on toliko ne valjati.
E sad, ako hoćeš POUZDAN motor, moj drugar prodaje ovog:

https://www.polovniautomobili.com/motori/11937535/yamaha-tdm

Prešao je 10000-15000km sa njim bez problema. Ima par sitnih gluposti koje sam ja video (nisam ga detaljno zagledao kao pred kupovinu): gume fuzastera su malo izguljene i ona na menjaču obloga, par sitnih ogrebotina.... Mehanički koliko ja znam apsolutno ništa. Agragat radi savršeno, ne čuju se ventili niti lanac. Pločice menjane kad ga je uzeo prošle godine. Auspusi se čuju kao nevreme što se meni lično na primer ne sviđa ali dobro. Svakako je motor bez velikog ulaganja. Drugar radi u Italiji u VESCOVINI, pa nema vremena da ga vozi i hoće bolji auto zbog putovanja. Tako da ako ti godina odgovara, mislim da možeš da dobiješ povoljan a dobar motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imate kod nas u oglasima ekstra povoljno dva seta pločica za 900ke.

 

A i ovi sa 850 bi trebali da se nabace klješta od 900 da se vesele :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
pre 23 minuta, Alekre je napisao:

Imate kod nas u oglasima ekstra povoljno dva seta pločica za 900ke.

 

A i ovi sa 850 bi trebali da se nabace klješta od 900 da se vesele :D

Kocenje ce biti istih/slicnih performansi, samo ce krace trajati? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Imate kod nas u oglasima ekstra povoljno dva seta pločica za 900ke.

 

A i ovi sa 850 bi trebali da se nabace klješta od 900 da se vesele :D

Ja sam i sada prezadovoljan kako mi 850-ka koči... Ne znam koje su pločice, ali koče brutalno... :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja sam početkom sezone stavio TRW sinter na sva tri diska. Koče one odlično, ali škripa od prvog dana ne prestaje...nekad manje, nekad više.

Pogotovu na malim brzinama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Dejan Nešković

Nije samo to nego do opsega radne temperature. Gde su vožnje uglavnom lokalne tu su organske dobar izbor. Za TDM900, natovaren, vrlo lako mogu da se spale ili da se pregreju čak i na par jakih kočenja. Prokuva ulje i doviđenja, poluga samo dođe do ručice. Kao da imaš vazduha u sistemu. Jednom mi se to desilo kada sam jurcao od Tare ka Smederevu na "ER5" i nisam više koristio organske.

Naravno, to zavisi od načina upotrebe i stila vožnje. Ako se ide lagano i vozi bez intezivnih jakih kočenja, mogu da završe posao. Tipa kao što smo vozili prvu BJB vožnju. Ne bi trebalo biti problema.

 

Inače na TDM850 i Diversion 900 je mega popularan mod sa klještima od 900ke, odnosno "Sumitomo", pašu šraf na šraf.

 

Inače, TDM900 do 2004. godine ima jači glavni kočioni i tvrđe opruge. Bilo je tu malo žalbi da je previše agresivno pa su kasnije stavili slabiji cilindar i mekanije opruge pa se ne oseti. RN08 Hard core :D

 

Napisaću nešto kasnije kako sve može da se napakuje TDM, koga svrbe pare :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne bi ja tu nista dirao. Po meni 4tx koci odlicno. Samo staviti dobre sinter plocice. Moj glas ide za Nissin, a ima i drugih dobrih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Dudic90

Aj kako red nalaze:
1. Neka je sa srećom!
2. Odličan putopis!
3. Ne Iznenadjuj me takav utisak CBF-a, na mene je ostavio utisak sličan tvom. Mislim da je problem u položaju sedenja, odnosno polozaju ruku, ali me nekako taj motor kao zlatna sredina svega privlači puno, a da i zvuk...
Što se tiče preporuke za motor, hvala, ali jurim isključivo model sa ABS-om, odnosno 05-XX.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imaš trenutno u AT par komada 2009 sa ABS, u onoj po meni najlepšoj boji, vino crvenoj sa drugačijim nalepnicama. Oko 5000.

 

Inače,

 

na TDM900 može glavni kočioni od R1, na 850 idu i klešta direkt.

 

Prednja felna 17 na 900 ide od Fazera 1000, R1, R6 bez ikakvih prepravki. Trenutno ima u oglasima ona lepa felna i trebalo bi da paše. Zadnja takođe. Izbor guma je potpun posle.

Inače "Sumitomo" klešta su specifična, traže čišćenje na svaku zamenu ulja, odnosno dve godine. 900ka fabrički ima pancirna creva!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhh lepa prica... Znaci samo felna? Diskovi, distanceri, kljesta kociona... Sve koristim sa TDM-a?

Vozicu malo sa 18 da vidim ciklistiku, inace imam od r6 od koga da uzmem sa sve gumom, da montiram par dana napred... Razliku ako mogu da primetim (spustice se prednji kraj)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A zasto bi to radili kada i ovako ima guma svuda? 

Ja za 4tx nemam problem sa gumama nikakav, vi sa 900 jos manje. Ne vidim onda poentu drndanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ehh, što bi :D  Šta sve ne mora pa radimo.

 

Možeš ovakvu felnu da imaš. Onda staviš super sport gume i ideš da dereš na track day :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

Ko može da mi kaže šta su dva tanka creva sa desne strane motora ispod fuzastera? Danas sam krenuo normalno i kad sam stao primetio sam da je iz jednog od tih creva iscureo benzin a sad kad sam se vratio kući ne curi ni kap..?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos nemam tdm ali to su odusci, jedno crevo ide direktno od otvora rezervoara (rupa kada otvoris stopli), drugo crevo je vrv odusak rashladne tecnosti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Jos nemam tdm ali to su odusci, jedno crevo ide direktno od otvora rezervoara (rupa kada otvoris stopli), drugo crevo je vrv odusak rashladne tecnosti... 
Jedno deblje je od tečnosti, ali ima još dva tanja pored, i nikad do sad nije curelo gorivo iz njih

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja