Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Yamaha ti duguje neku kintu pa si ljut na njih?

Ili je zbog Vinjalesa i Rosija?

Pa izvinili su se.. pogresi covek,desava se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa kako da mu objasnimo? Jedino da napravimo Tdm voznju do Roterdama. ;) mogu od Maja sledece godine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Pa kako da mu objasnimo? Jedino da napravimo Tdm voznju do Roterdama.  mogu od Maja sledece godine. 
Једино ако имате камере са џипиесом па да може да види куда сте дошли и колико сте брзо возили одређеним деоницама

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Što bi rekao jedan moj drugar dobri, a zvuči malo sebično ali je živa istina. Ko nema para za održavanje - neka se ne vozi. Ja od kada sam kupio TDM mogu da stavim na papir oko 1200eur troškova do sada za godinu ipo dana. I još puno puno para na vožnje i putovanja.

Moje iskreno mišljenje je da je bacanje para dati 25 hiljada za registraciju ako ćeš da se provozaš 2 vikenda godišnje. Da li nemao para ili vremena, svejedno je mnogo.
Što nas više sada dovodi do kategorije motocikla koji vozimo nego do same cene održavanja.
TDM uglavnom služi u svrhu putovanja i dužih vožnji. Dok ljudi sa R motorima prelaze neuporedivo manje kilometraže, samim tim je i neuporedivo manje održavanja i para potrebno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je TDM i za svakodnevnu voznju odlican. Malo trosi, lako ga je provuci kroz gradsku guzvu... Dok sam imao VFR proklinjao sam svaki trenutak koji sam morao provesti u gradu sa njim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
Meni je TDM i za svakodnevnu voznju odlican. Malo trosi, lako ga je provuci kroz gradsku guzvu... Dok sam imao VFR proklinjao sam svaki trenutak koji sam morao provesti u gradu sa njim...
Baš to, od kako sam ga kupio u aprilu, ne znam da li sam seo 10 puta u auto

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 11 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Što bi rekao jedan moj drugar dobri, a zvuči malo sebično ali je živa istina. Ko nema para za održavanje - neka se ne vozi. Ja od kada sam kupio TDM mogu da stavim na papir oko 1200eur troškova do sada za godinu ipo dana. I još puno puno para na vožnje i putovanja.

Moje iskreno mišljenje je da je bacanje para dati 25 hiljada za registraciju ako ćeš da se provozaš 2 vikenda godišnje. Da li nemao para ili vremena, svejedno je mnogo.
Što nas više sada dovodi do kategorije motocikla koji vozimo nego do same cene održavanja.
TDM uglavnom služi u svrhu putovanja i dužih vožnji. Dok ljudi sa R motorima prelaze neuporedivo manje kilometraže, samim tim je i neuporedivo manje održavanja i para potrebno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Al vidi voze se ljudi i sa r motorima, ajde ne rucanj one manijake sto uzmu motor samo preko leta da se nafuravaju... Imam drugare sto voze gsxra i jedan i drugi idu brate samnom svuda u voznju. Kazu njima je bitno da je motor r e sad sto je ne udoban jbg istrpi se ako ti se nesto svidja,isto peglaju ozbiljne km godisnje. Znam co eka sto je sa 929 bas iz Vrsca 200,000km prebacio, neko jednostavno to voli i kraj ukusi su normalno razliciti. Smorice i mene jednog dana 2 cilindra za 10 tak godina :jee:Sta znam ja bih iskteno posle tdma pazario xjr 1300...to mi je nekako srce mi zaigra kad vidim taj motor u top stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Mislim da je bespotrebno zalaziti u kvalitet i vozne karakteristike TDM-a (900tke pre svega) a još manje u kvalitet Yamahe. Ne treba niko od nas da bude izvrstan poznavalac motora da bi znali ko pravi najkvalitetnije. Dovoljno je da se potraži na netu zvanični podaci za opozive od strane fabrika i posete servisima u garantnom periodu. Tu je Yamaha broj 1. A za nas koji vole malo da prčkaju oko motora i upoređuju...samo ću reći: izmerite diskove na Yamahi i na drugim vozilima, pogledajte debljinu plastika na Yamahi i na drugima, pogledajte instalaciju.... Sve će vam biti jasno. To je razlog zašto i YAMAHA košta više. TDM nije najbolji motor ikad proizveden, ali što se mene lično tiče svakako je blizu toga. Ne radi sve najbolje, ali sve radi odlično za razliku od ostalih koji su najbolji u nečemu a solidni u ostalom. Osim ako mi baš nekad ne iskoči neki motor koji ne mogu da odbijem ili me muka natera na drugo, nikada neću promeniti  YAMAHU (bar ne pri čistoj svesti i zdravoj pameti).  FJR je fascinantan motor. Moj je još u izuzetnom stanju. Ali me nije kupio niti legao kao 900. Tako da na zimu najverovatnije ide na doboš radi 900tke bar 2008.+ godište...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bogami, moram malo da branim Hondu... Sa tehnicke strane, VFR750 je daleko ispred TDM-a 850. Prvo, V4 agregat, prosto savrsen, nema lanac bregaste, snaga i kvalitet tog agregata su izvrsni... Od ostalog VFR ima 6 brzina, pokazivac kolicine goriva, Yamaha je to krenula da koristi tek od 1999. godista i to tako sto je izbacila pokazivac temperature, a VFR ima oba pokazivaca. Centralni stender kod VFR-a, Yamaha ni kod 900-tke nije ispravila tu kosmicku gresku. Mono vila kod VFR-a je ufff :care:, takodje sama zavrsna obrada motocikla je na vrlo visokom nivou...

Jedino sto je mene nateralo da prodam VFR-a zarad TDM-a je to sto je VFR zderac goriva, i prosto nije za grad, niti je ta vrsta motocikla za mene (previse vuce na R i po polozaju sedenja i po "naravi"...)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Kad vec pominjrs v4 agregat, kad je pre neki dan pored mene prosla magna noge mi se odsekle :jee:Ovi druagi se gledaju kao vtf reko ee sinovi to je v4 power...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, ws_woolf je napisao:

Kad vec pominjrs v4 agregat, kad je pre neki dan pored mene prosla magna noge mi se odsekle :jee:Ovi druagi se gledaju kao vtf reko ee sinovi to je v4 power...:D

Da, da... Zaboravih na zvuk... V4 ima najbrutalniji zvuk od svih mogucih masina. To potpisujem...:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam lupao glavu sa računicama, šta posle 4tx uzeti. Bili su u opticaju Varadero 1000, strom 1000, gs 1150, tdm 900.
Realno sam hteo kupiti malo bolji motor, nije da mi je moj dosadio ali sam hteo da menjam jednostavno. I onda istazivanje ovaj je bolji malo po tome, ovaj po tome, ovaj po tome itd, sa naznakom na to "malo bolji".
Za bilo šta što bih doplatio poprilično dobio bih jako malo. Realno imam sve sa ovim motorm, stavio ga u oglas za 1800 i dalje ga niko nije hteo (ne znam sta mi je bilo da to uradim) .
I tu sam odustao od svake priče.
Ako budem menjao motor biće to neki nov motor i to je to, ali treba čovek da ceni ono što ima zaista, nekada se svi mi malo zaboravimo oko toga pa menjamo eto da bi menjali.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
5 minutes ago, ThePainkiller said:

Bogami, moram malo da branim Hondu... Sa tehnicke strane, VFR750 je daleko ispred TDM-a 850. Prvo, V4 agregat, prosto savrsen, nema lanac bregaste, snaga i kvalitet tog agregata su izvrsni... Od ostalog VFR ima 6 brzina, pokazivac kolicine goriva, Yamaha je to krenula da koristi tek od 1999. godista i to tako sto je izbacila pokazivac temperature, a VFR ima oba pokazivaca. Centralni stender kod VFR-a, Yamaha ni kod 900-tke nije ispravila tu kosmicku gresku. Mono vila kod VFR-a je ufff :care:, takodje sama zavrsna obrada motocikla je na vrlo visokom nivou...

Jedino sto je mene nateralo da prodam VFR-a zarad TDM-a je to sto je VFR zderac goriva, i prosto nije za grad, niti je ta vrsta motocikla za mene (previse vuce na R i po polozaju sedenja i po "naravi"...)

Mislim da bespotrebno poredimo babe i žabe što bi se reklo. :) VFR je više u klasi Fazera ...mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, Dudic90 je napisao:

Mislim da bespotrebno poredimo babe i žabe što bi se reklo. :) VFR je više u klasi Fazera ...mislim.

Pa nisu bas skroz "babe i zabe"... VFR je sport-turing, a TDM je adv-turing. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
14 minutes ago, ThePainkiller said:

Pa nisu bas skroz "babe i zabe"... VFR je sport-turing, a TDM je turing. 

Pa i FJR je sport touring. I deklasiraće većinu motora u svemu.  Ali opet nije za poređenje, ni zbog godišta, ni zbog cene, ni zbog veličine agregata... Kada poredimo TDM poredimo sa Stromom, eventualno Varaderom, rugobom od Multistrade, CBF 1000, Versys 650.... Ipak je on klasa za sebe ali opet mnogo bliži gore navedenim nego sport motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Mene ne loze novi motori :DPonekad otvorim gsx 1400 sto je kolega @Savan svojevremeno prodavao i tako prodju 2,3 piva gledajuci taj motor, sto se to meni svidja pa to je strasno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
29 minutes ago, Nenadbg88 said:

Ja sam lupao glavu sa računicama, šta posle 4tx uzeti. Bili su u opticaju Varadero 1000, strom 1000, gs 1150, tdm 900.
Realno sam hteo kupiti malo bolji motor, nije da mi je moj dosadio ali sam hteo da menjam jednostavno. I onda istazivanje ovaj je bolji malo po tome, ovaj po tome, ovaj po tome itd, sa naznakom na to "malo bolji".
Za bilo šta što bih doplatio poprilično dobio bih jako malo. Realno imam sve sa ovim motorm, stavio ga u oglas za 1800 i dalje ga niko nije hteo (ne znam sta mi je bilo da to uradim) emoji16.png.
I tu sam odustao od svake priče.
Ako budem menjao motor biće to neki nov motor i to je to, ali treba čovek da ceni ono što ima zaista, nekada se svi mi malo zaboravimo oko toga pa menjamo eto da bi menjali.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Brate ti i ja smo poceli da delimo misljenje u potpunosti. 

To je pomalo zabrinjavajuce. Citam tekst i kao da sam ja pisao. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, Astral je napisao:

Brate ti i ja smo poceli da delimo misljenje u potpunosti

To je pomalo zabrinjavajuce.

Kod nas se tako dvojica zamenili, posle im Gavrilo (monah) bio kriv, kazu nije ih vratio na vreme. :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pa kako da mu objasnimo? Jedino da napravimo Tdm voznju do Roterdama.  mogu od Maja sledece godine. 


Uvek dobro dosli :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Brate ti i ja smo poceli da delimo misljenje u potpunosti. 
To je pomalo zabrinjavajuce. Citam tekst i kao da sam ja pisao. :lud:
Čak malo i ličimo

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

"Kod motora je vazno da bude sto noviji. I moras malo da znas oko mehanike." 

 

E, a ima i ona: Svaki ciga svoga konja hvali. :lol: Mada ja nagovaram jednog prijatelja da uzme bas TDM-a, mislim da bi mu legao samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
"Kod motora je vazno da bude sto noviji. I moras malo da znas oko mehanike." 
 
E, a ima i ona: Svaki ciga svoga konja hvali.  Mada ja nagovaram jednog prijatelja da uzme bas TDM-a, mislim da bi mu legao samo tako.


🤣🤣

Послато са WAS-LX1 уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja