Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 5 sati, ThePainkiller je napisao:

Meni je pre 2 meseca lik iz Horgoša za amort od 4 tx-a tražio 90 evra. Ali sada ih nema jer kaže da je velika potražnja za njima. Na drugom mestu sam našao od 3vd-a za 80 evra. 

Ja cu moj amort da skidam ovih dana da podmazem donji straf sto škripi, taman da vidim u kakvom je stanju, ako ista i moze bolje da se vidi kad se skine, no ako naletim negde na neki malo povoljnije od te cene, sigurno cu pazariti, a obzirom na tu potraznju, sigurno nece propasti ( ili cu ga ugraditi kad mi sopstveni odapne, ili cu ga prodati dalje) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 6 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja sam mislio da uzmem taj od 3vd-a pa da ga rastavim i metnem mu oprugu od 4 tx-a koja mi je ostala od mog amorta, vec kad nisu iste...

Ja bih probao da prebacim opruge da sam na tvom mestu, verovatno ima neki razlog sto je za 4tx deblja, madaaa, po Astralovom iskustvu moze i bez te operacije, e saad, ko ce ga znati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 19 minuta, Pavke_88 je napisao:

Taj kolega, glavom i bradom, inace drago mi je sto smo se upoznali :sampion: 

Bas mi je drago sto smo se upoznali takodje... Super si covek i super ti je makina :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, Pavke_88 je napisao:

Ja cu moj amort da skidam ovih dana da podmazem donji straf sto škripi, taman da vidim u kakvom je stanju, ako ista i moze bolje da se vidi kad se skine, no ako naletim negde na neki malo povoljnije od te cene, sigurno cu pazariti, a obzirom na tu potraznju, sigurno nece propasti ( ili cu ga ugraditi kad mi sopstveni odapne, ili cu ga prodati dalje) :)

Amortizeri na TDM-u su vecita boljka, brzo crkavaju, tesko (nikako) se remontuju, a novi kostaju kao da su od suvoga zlata iskovani... Zato je potraznja za polovnim amortizerima velika i tesko se nalaze u prodaji. 

Ja cu svakako gledati taj od 3vd-a da uzmem pa cu probati da mu napakujem opruge od 4 tx-a. Ukoliko iz nekog razloga ta operacija ne uspe, onda cu direkt montirati takav od 3vd-a pa sta mu bog da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 5 minuta, srbac je napisao:

To sto je deblja ne znači da je jača :)

Mislis ako je deblji, ne mora da znaci da je kruci? :lol3::popovanje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 6 minuta, srbac je napisao:

To sto je deblja ne znači da je jača :)

Ahah, pa saaad, jedino da je ova deblja suplja iznutra :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@ThePainkiller mackice za oprugu kojima hvatas na autu, ne mogu da uhvate oprugu na amortu od 4tx-a. A kada sam nakon par pokusaja da nadjem adekvatne mackice shvatio da od toga nema nista, samo sam ga ugradio i od tada zaboravio na njega.

Nisam bas zeleo da nesto improvizujem posto su ove opruge bas snazne i ne bi mi bilo drago da nesto krene naopako,nije mi bilo vredno rizika. Zato nisam prebacio. Inace cuvam svaki zamenjeni deo tako da imam i fabricki amortizer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Svakako ću probati da napakujem ove opruge kad mi stigne drugi amortizer, pa ćemo videti kako će to ići... Skidanje opruga sa ovog starog amortizera je išlo glat kada je matice razradio majstor kada ih je prvi put skidao. Tada su bile zapekle, majstor ih je jedva odvrnuo. Postoji mogućnost da su i kod tog drugog amortizera zapekle matice na opruzi, onda od skidanja neće biti ništa... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Prošle godine krenem ja po amortizer sa drugarom do Velike Plane. Dogovorim ja sa prodavcem da to odmah ugradimo kod lokalnog majstora, inače lik baš korektan momak iz nekog sela tu pored, pita jel ti treba stari amortizer, ja rekoh sta ga znas daj da ga ponesem. Krenemo mi nazad, usput svratimo do etno sela Moravski Konaci. Tu mi se isprazni baterija na telefonu i kada smo kretali za Bg ja samo ubacim telefon u kofer pozadi, i krenemo nazad. Kada sam stigao kući, otvaram kofer, a moj telefon se podvukao pod amortizer, i od truckanja mi se komplet displej izmrvio na sitne mrvice

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Nenadbg88 je napisao:

Prošle godine krenem ja po amortizer sa drugarom do Velike Plane. Dogovorim ja sa prodavcem da to odmah ugradimo kod lokalnog majstora, inače lik baš korektan momak iz nekog sela tu pored, pita jel ti treba stari amortizer, ja rekoh sta ga znas daj da ga ponesem. Krenemo mi nazad, usput svratimo do etno sela Moravski Konaci. Tu mi se isprazni baterija na telefonu i kada smo kretali za Bg ja samo ubacim telefon u kofer pozadi, i krenemo nazad. Kada sam stigao kući, otvaram kofer, a moj telefon se podvukao pod amortizer, i od truckanja mi se komplet displej izmrvio na sitne mrvice emoji41.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Zamena amortizera te skupo izasla na kraju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
Pre 1 sat, Nenadbg88 je napisao:

Prošle godine krenem ja po amortizer sa drugarom do Velike Plane. Dogovorim ja sa prodavcem da to odmah ugradimo kod lokalnog majstora, inače lik baš korektan momak iz nekog sela tu pored, pita jel ti treba stari amortizer, ja rekoh sta ga znas daj da ga ponesem. Krenemo mi nazad, usput svratimo do etno sela Moravski Konaci. Tu mi se isprazni baterija na telefonu i kada smo kretali za Bg ja samo ubacim telefon u kofer pozadi, i krenemo nazad. Kada sam stigao kući, otvaram kofer, a moj telefon se podvukao pod amortizer, i od truckanja mi se komplet displej izmrvio na sitne mrvice emoji41.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Cim taj i u koferu sabija, ja to ne bi ni menjo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 hours ago, Astral said:

Zna li ko oznaku lezaja volana? Treba mi za jednog finog momka. 

Sutra bi mogao do Astrida da svratim da mu pogledam imaju li ali ne znam oznaku.

Niko nije menjao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nekada mi dođe da zabatalim sve i rasprodam. Nemaš kršten amort ispod 400 eura.

 

Sad gledam novu sajlu kvačila, 45 eura, gume 250 eura... Kao da vozim komparativno Golfa VI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Definitivno su delovi za TDMa preskupi... Sada se prisecam zasto sam popizdeo na prethodni TDM... Na svu srecu, ovaj jos nije poceo da mi debelo istresa lovu iz dzepa, ali cim se to pocne desavati, ne iskljucuje se varijanta da se vratim na Hondu, koja je upola jeftinija za servisiranje i barem delova ima gde hoces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Istina ziva...ja odrzavam leona turbo-benzinjaru i tdma. Sve presipam iz supljeg u prazno ali tako i mene kad me muka natera dodje mi da rasprodam sve...Samo kad uzmem digitron i izracunam koliko zaradjujem u poredjrnju koliko sve to kosta, ponekad pomislism da sam madjionicar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajd, malo sam se zaintrigirao pa sam napravio uporednu računicu troškova:

 

Ovo je potrošno:

Capture.JPG.24a26730ffb6442f17496b914fdca159.JPG

 

Dakle imamo razliku od 180 eura u korist "Versysa". Ako uzmemo u obzir da je "TDM" superiorniji u svemu iako stariji, izgleda da nema većeg motocikla za ove pare :)

A koliko koštaju potrošni delovi... To je već druga tema. Na to računajte ličnu opremu koja se haba otprilike na 5 godina, gde su viziri, koferi, nosači, auspusi, itd. Ako ne održavate sami dodajte i majstora na spisak.

 

Komparativno, gume za TDM900 su 240 eur, sve četiri za "Golfa VI" 1.6TDI i to "Continental" 216 eura. čak i akumulator kosta isto, kočnice jeftinije, itd.

 

Sve se bojim da ću uskoro morati da razmišljam u ovom pravcu kada dođe do proširenja porodice. Da vozim nešto zapušteno ne pada mi na pamet. Nego da ja lepo odem i pazarim "Vespu GTS300" ili neki maksi 300 - 500, pa gde vi u 15h ja ću u 15:30h.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moramo da se vratimo unazad kada je "Yamaha" počela sa razvojem novog - starog "TDM"-a.

 

To je školski primer evolucije jednog modela, "900" je nastao tako što su izlečili sve mane na prethodnom "TDM850" i konstruisali ga tako da model bude aktuelan na tržištu čitavih 10 godina što je ogroman životni vek u autoindustriji.

 

Pa tako "900" može da se pohvali ozbiljnim ogibljenjem sa vrlo vrlo respektabilnim opcijama podešavanjanjima i kvalitetnim komponetama.

 

Kočnice su derivat sa prve generacije "R1" izuzev glavnih kočionih cilindara. Klešta (Sumitomo) su poznata po vrhunskim performansima. Postoji i opcija sa "ABS"-om.
Lake felne dolaze sa "R6", ram "DeltaBoX" u potpunosti aluminijumski, direktno ubrzigavanje standardno. Agregat je "suvo zlato", cilindri presvučeni nikasilom, suvi karter, kovani alumijumski klipovi, dve bregaste, 10 ventila, 86ks 90nm već na 7500 obrtaja. Težina 220kg sa svim tečnostima što je samo 14kg teži od "Versysa". Da ne pominjem završnu obradu.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
u čemu je TDM toliko superiorniji iako stariji?
 

I ja se pitam. Da mi je daju džabe ne bi je vozio. Pogotovu sto je yamaha.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja