Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Cao drugari, jedno pitanje,

Di li neko ima iskustva sa gumom Pirelli Diablo Strada (160/60/r17)?

Platio sam je za 8.600din. dot 2018.

U ostlim prodavnicama je oko 100 Eura. 

Pa sam se zapitao da li je ok, posto je relativno mala cena, a ipak Pirelli.

 

Tnx i pozz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Hvala svima na savetima, sutra wd u ruke i na posao... a daa, jos jedno me interesuje u vezi amortizera, a to je polozaj soft i hard, kada se taj polozaj menja? Da li steti amortizeru tj.skracuje vek vise ako se vozi na soft ili hard...ili to nema veze? 
Може да страда ако возиш на меком подешавању претоварен.
Ако возиш на тврдом растерећен не може да шкоди амортизеру ал није баш пријатно за гузицу
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Metni na "hard" i ne diraj vise nikad to sranje. Ja sam moj bio pokvario tako sto sam to dirao,vozio na soft,zaboravio da sam stavio soft,natovario ga ko mazgu i na gitarijadu sa njim. Stigao u ZA, ujutru ga gledam,ono nesto kaplje,sta kaplje? Imam sta da vidim,jebeni amortizer. Radio savrseno do tog puta. 

Zamenio nekim polovnim, od tada na Hard stoji i ne diram nista,radi evo vec godinama.

 

Inace, amortizer ti se bas lako skida, skini i ocisti caure. Moj je tako skripao posle voznje po plazi (GR) i po ovim njihovim prasnjavim puteljcima. Nije komplikacija skinuti i ocistiti. Srafove stezi po knjizi moment kljucem. Imas svega 2kom. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 hours ago, Sachmo said:

Cao drugari, jedno pitanje,

Di li neko ima iskustva sa gumom Pirelli Diablo Strada (160/60/r17)?

Platio sam je za 8.600din. dot 2018.

U ostlim prodavnicama je oko 100 Eura. 

Pa sam se zapitao da li je ok, posto je relativno mala cena, a ipak Pirelli.

 

Tnx i pozz. 

Povoljno si kupio,vozi i ne brini. To je Pirelli u standardnoj dimenziji, jeftinija je,mada si je ti bas,bas povoljno kupio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
I? Je l' nije bilo tesko?
Ma nije. Skine se sedište, male i velike bočne plastike, raskači se rezervoar skine se i on, skine se pumpa za gorivo, odšrafi se kućište akumulatora i izvuče se. Za 3 sata čas posla gotovo sve

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Nenadbg88 je napisao:

Ma nije. Skine se sedište, male i velike bočne plastike, raskači se rezervoar skine se i on, skine se pumpa za gorivo, odšrafi se kućište akumulatora i izvuče se. Za 3 sata čas posla gotovo sve emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ako ti kazem da je lakse skinuti zadnji amortizer i onda izvuces akumulator bez po muke... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Samo me zanima da li sve te dodatne štendere, dizalice i sl. nosite u prtljagu na put? Ili kako bez svega toga i bez centralnog rešavate banalni problem probušene zadnje gume koju treba čepovati u nekoj nedodjiji?

Natovareni TDM sa probušenom zadnjom gumom ne može da stoji na ćopavoj jer se naginje na desnu stranu. Imao sam takvo iskustvo i bio do neba zahvalan što sam na vreme stavio centralni štender. Mislim da jednostavno motor namenjen za putovanje mora da ga ima.

P.S. Novi centralni štenderi jesu jako skupi , ali ja sam moj nabavio tada originalni polovan za 40E.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 36 minuta, sale-kum je napisao:

Samo me zanima da li sve te dodatne štendere, dizalice i sl. nosite u prtljagu na put? Ili kako bez svega toga i bez centralnog rešavate banalni problem probušene zadnje gume koju treba čepovati u nekoj nedodjiji?

Natovareni TDM sa probušenom zadnjom gumom ne može da stoji na ćopavoj jer se naginje na desnu stranu. Imao sam takvo iskustvo i bio do neba zahvalan što sam na vreme stavio centralni štender. Mislim da jednostavno motor namenjen za putovanje mora da ga ima.

P.S. Novi centralni štenderi jesu jako skupi , ali ja sam moj nabavio tada originalni polovan za 40E.

Jedna letva pod zadnju viljusku resava sve probleme oko zadnjeg tocka i skidanja istog... ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Pozdrav ljudi,vidim da se vodi razgovor oko centralnog stendera,ja sam kupio motor sa istim,al problem je bio što ga je neko dobro zakačio negde pa nije moglo da zatvori skroz.iskrivljen bio.
Uzmem ja to pre neki dan i raseko,namestio i zavario kako treba.
E dok sam ja to radio,svatio sam da i nije neka nauka to napraviti s obzirom da sam bravar po struci.
Pitanje glasi,kolika je potreba za tim stenderima?
Ja sam spreman da ih pravim....

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo odgovorno tvrdim da više neću kupiti motocikl koji nema fabrički štender.

 

1. Zamena pneumatika i bilo kakav posao na motociklu. Ne mora da se vezuje, kajluje... Za to treba prostor i mora se izuzetno voditi računa da se nešto ne zagrebe. Nekome to nije bitno, ali ja kada vidim ogrebotinicu ja ludim par sati dok se ne smirim i saniram

 

2. Lakši parking, motocikl se bolje smesti i garažira zimi pod ciradom

 

3. Tekuće održavanje, pranje, održavanje lanca, itd.

Ja posebno vodim računa o tome. Motocikl u brzom pranju perem oko sat vremena, jednom u trim meseca izdvojim dan i perem oko 5 do 6 sati. To je uključuje pranje kontaminacija, demontira se vizir, podmazuju se sajle, pa nakon toga kreće igranka tj. detailing. Četkicama čistim kokpit i nanosim sprej za zaštitu plastike. Onda se lakiranje površine voskiraju carnauba voskom, pa koferi, podrep i blatobran i na kraju dođem do donjeg dela motocikla gde je centralni majka mara. Specijalnim sredstvom perem izduv do topova, pa cetkicama perem sve ispod rama, viljušku i felne četkicom, pa nanošenje voska. Felne je muka uraditi bez centralnog.

 

Čim budem u prilici i malo da odmorim može neko da svrati do mene da operemo mašinu detaljno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Naravno da je i to bitno,znam jedino da je za forumase sa obaveznim popustom;-)
Inače nisam računao ništa, nemam predstavu pošto je,nisam nikad gledao pošto sam ga imao.
Treba videti pošto je Material i treba izračunati koliko vremena je potrebno za ta sitna namestanja i krojenja.

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 9 minuta, Alekre je napisao:

Evo odgovorno tvrdim da više neću kupiti motocikl koji nema fabrički štender.

 

1. Zamena pneumatika i bilo kakav posao na motociklu. Ne mora da se vezuje, kajluje... Za to treba prostor i mora se izuzetno voditi računa da se nešto ne zagrebe. Nekome to nije bitno, ali ja kada vidim ogrebotinicu ja ludim par sati dok se ne smirim i saniram

 

2. Lakši parking, motocikl se bolje smesti i garažira zimi pod ciradom

 

3. Tekuće održavanje, pranje, održavanje lanca, itd.

Ja posebno vodim računa o tome. Motocikl u brzom pranju perem oko sat vremena, jednom u trim meseca izdvojim dan i perem oko 5 do 6 sati. To je uključuje pranje kontaminacija, demontira se vizir, podmazuju se sajle, pa nakon toga kreće igranka tj. detailing. Četkicama čistim kokpit i nanosim sprej za zaštitu plastike. Onda se lakiranje površine voskiraju carnauba voskom, pa koferi, podrep i blatobran i na kraju dođem do donjeg dela motocikla gde je centralni majka mara. Specijalnim sredstvom perem izduv do topova, pa cetkicama perem sve ispod rama, viljušku i felne četkicom, pa nanošenje voska. Felne je muka uraditi bez centralnog.

 

Čim budem u prilici i malo da odmorim može neko da svrati do mene da operemo mašinu detaljno.

 

Sjedi 5. :takoje:

P.S.

Prije 15 godina kupim Hondu CBR1000F lakse havarisanu ozada. Zadnja viljuska za zamjenu, ali ajde da sve pregledam kad vec radim motor. Sav motor rastavio samo ostao ram i masina na centralnom stenderu i drvenom kladicu ispod grana. Malo li je?!? :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pre par dana u sred voznje mi na CBR-u pukla opruga od ćopave i stane mi motor, sreca pa stari CBR fabricki ima i taj centralni nogar, i imao sam u alatu neku zicu kojom sam pričvrstio ćopavu u gornjem položaju da bi mogao da nastavim vožnju, mogu mislit kakva bi zajebancija bila zamotavati žicu na ćopavu u gornjem položaju dok pri tom moraš da sediš na motoru da ne padne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne kapiram? Kakvu sigurnosnu oprugu? Na CBR-u, i na svakom motoru koji sam imao do sada, na copavoj ima samo JEDNA opruga, i ona kad pukne to je to, nogar krene da se spusta i aktivira se prekidac koji ugasi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je opruga koja u sebi ima istu takvu oprugu samo manju, kače se istovremeno i kada jedna pukne, ostane druga da drži. Postoje i duplo namotane opruge, takva je recimo na TDMu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa da, u pravu si, ima dve opruge, mala je u velikoj i obe su zakacene na isto mesto, i ovako kad pogledas izgleda kao da je jedna.
E sad sta se tacno desilo nemam pojma, ili su obe spale od jednom, ili je ona mala jos ranije otpala, jer je ostao jedan komad od velike, no srecom, skarabuzio sam to, oteturao se do kuce i uspeo da izbunarim u garazi druge dve koje sam stavio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ako ti kazem da je lakse skinuti zadnji amortizer i onda izvuces akumulator bez po muke...
To sam već radio pa mi bilo dosadno

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'



Pitanje glasi,kolika je potreba za tim stenderima?
Ja sam spreman da ih pravim....





Jedan ovde

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja