Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

U poslednje vreme mi škripi zadnji amortizer i to poprilicno se cuje, cak i u voznji kada vozim polako, a inace ne skace ko jarac, normalno se motor ponasa...sta to moze biti? :staa2: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Uf toga sam se i bojao, nisam bas toliko strucan da skinem amortizer, tako da ce morati kod majstora, al tek na zimu... valjda nece stetiti nista i ovako da se tera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije nikakva nauka skinuti ga jedino moras osloboditi zadnju viljusku,ako nemas centralni onda dignes motor na srednji lonac (rekao bih da je auspuh standardni) opteretis prednji tocak i zadnja viljuska je u vazduhu.

Zvukove pravi trenje metal o metal a samim tim i luft povecava.

Inace amortizer se ne rastavlja,caure su oko srafova koji ga drze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 45 minuta, Pavke_88 je napisao:

U poslednje vreme mi škripi zadnji amortizer i to poprilicno se cuje, cak i u voznji kada vozim polako, a inace ne skace ko jarac, normalno se motor ponasa...sta to moze biti? :staa2: 

 

Za pocetak probaj naprskati sa WD40 par puta. Naprskati, pa provozati, pa opet prskati, pa provozati dok ne prestane skripanje, a na zimu rastaviti i namazati mascu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja se slažem da to nije neki posao rastaviti. Ako imaš krokodilku i drugara da ti drži balans motora eto ti rešenja, vrlo lako se skida. Samo imaj u vidu da onaj donji sraf može od prskanja vode i svega ostaloga da zariba do te mere (kao kod mene) da ti oči ispadnu dok ga izbiješ.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam bas danas skidao zadnji amort. Poprilicno lako se skida. Podbacio sam dizalicu pod masinu, prednju kocnicu blokirao i podbacio podupirace pod rollbar sa jedne i druge strane da drze motor uspravno. Dizalicom dizes toliko da se rastereti amortizer, ali ne skroz da zadnji tocak bude u vazduhu, jer ce tako amort napraviti kontra pritisak na srafove koji ga drze. Prilikom vadjenja amorta odsrafiti zadnji blatobran da bi amort mogao da se izvuce napolje. I to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, Mirkic je napisao:

Mali servis

Gde pustam, gde sipam, kako pustam... Itd.. 

Verovatno se negde vec ispisalo pa ako neko moze link da mi doturi ili ako nije mrsko nek iskucka opet, moze i slikica... 

Fala : ) 

 

Dodjes do mene od nedelje kad god (na godisnjem sam cele sledece nedelje) i uradimo sve sta god hoces sa TDM-om... ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Eto sta ti je Srbija mesto na godisnjem da otputujemo negde mi kuci sedimo... :D Tuga Bozija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Eto sta ti je Srbija mesto na godisnjem da otputujemo negde mi kuci sedimo... Tuga Bozija
Nemoj tako, ja sam otputovao na dva dana :-D

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 2 minuta, TomyB je napisao:

Nemoj tako, ja sam otputovao na dva dana :-D

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Pa sta ces vise, de ces... :D:D Ako Bog da i ja cu na 2,3 :D Nekad sam bio prost pa sam isao tako na 10 tak dana ma nikakav provod mogu ti reci :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Eh dok nisu malci dosli isao sam i ja svake godine na more motorom za godisnji...sada nemam novaca ni vremena na neki moto skup da odem... :lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Drustvo, imam gaadan problem!

Naime, uzeo sam motor sa desnim propisalim stapom, uzeo ja Yamalube ulje, nove semeringe i ode moj ćale kod nekog njegovog da zameni to. Doterao on motor, ja hepi. Sednem na neku turicu sa devojkom, odem do Vlasinskog jezera (od Nisa) i po onim krivinama ja kad stignem gore, ponovo propisao desni stap.
Sve zivo mi se okrenulo, poludeo sam.

Kad zagledam bolje, ono stap ostecen. Ima sitne rupice od cekica kako je udarano, ja sam se potrudio da sto bolje slikam ako mozete da vidite i da me posavetujete kako najbolje da resim problem.
Ali molim vas, necu neko budzenje nego kvalitetno i trajno da resim to.34cf2de7bef2c5c6f147dd8b1ab3d14e.jpgee8d51e068c2e71426613e08d6712477.jpg8e181f178301e12e2c0e90ce83fa8370.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam hromirao, MotoLine iz Sremske Mitrovice mi je radio,skida se stari hrom,nanosi novi i evo identicno kao prvog dana,radjeno 2013,mene je tada sve izaslo 220€,hromiranje,semerinzi,cetiri caure,ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 1 sat, Stole_018 je napisao:

Drustvo, imam gaadan problem!

Naime, uzeo sam motor sa desnim propisalim stapom, uzeo ja Yamalube ulje, nove semeringe i ode moj ćale kod nekog njegovog da zameni to. Doterao on motor, ja hepi. Sednem na neku turicu sa devojkom, odem do Vlasinskog jezera (od Nisa) i po onim krivinama ja kad stignem gore, ponovo propisao desni stap.
Sve zivo mi se okrenulo, poludeo sam.

Kad zagledam bolje, ono stap ostecen. Ima sitne rupice od cekica kako je udarano, ja sam se potrudio da sto bolje slikam ako mozete da vidite i da me posavetujete kako najbolje da resim problem.
Ali molim vas, necu neko budzenje nego kvalitetno i trajno da resim to.34cf2de7bef2c5c6f147dd8b1ab3d14e.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

 

Sad daj caletu ponovo motor i neka ode tom strucnjaku da vidi sta je uradio, pa neka on rjesava ili tvoj cale. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
pre 41 minuta, bdada je napisao:

Ja sam hromirao, MotoLine iz Sremske Mitrovice mi je radio,skida se stari hrom,nanosi novi i evo identicno kao prvog dana,radjeno 2013,mene je tada sve izaslo 220€,hromiranje,semerinzi,cetiri caure,ulje.

Cuo sam za to hromiranje, znaci u principu je moguce da se odradi i da radi kao pre, za ovih 5 godina nisi primetio neke razlike, da brze procure ili tome slicno ?

 Imas neki kontakt od njih ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
pre 32 minuta, Utjerivac je napisao:

 

Sad daj caletu ponovo motor i neka ode tom strucnjaku da vidi sta je uradio, pa neka on rjesava ili tvoj cale. :jee:

Vidi se da si pravi "uterivac" (sala) :jee:

 

Ma nema nista od toga, bilo sta bilo, sad barem znam da motor ne dajem nikom i pazim kod kog majstora idem ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, Stole_018 je napisao:

Cuo sam za to hromiranje, znaci u principu je moguce da se odradi i da radi kao pre, za ovih 5 godina nisi primetio neke razlike, da brze procure ili tome slicno ?

 Imas neki kontakt od njih ?

 

Kazu da ja i malo bolje jer ide deblji sloj hroma,slikacu sutra pa ces videti s'tim sto sam stavio gumene harmonike odma,sto estetski sto je kostalo 220€.

 

http://moto-line.co.rs/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 59 minuta, Stole_018 je napisao:

Vidi se da si pravi "uterivac" (sala) :jee:

 

Ma nema nista od toga, bilo sta bilo, sad barem znam da motor ne dajem nikom i pazim kod kog majstora idem ;)

 

Motor i djevojka-zena se ne daju nikome. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Hvala svima na savetima, sutra wd u ruke i na posao... a daa, jos jedno me interesuje u vezi amortizera, a to je polozaj soft i hard, kada se taj polozaj menja? Da li steti amortizeru tj.skracuje vek vise ako se vozi na soft ili hard...ili to nema veze? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Pavke_88

U zavisnosti od opterecenja motora podesavas oprugu na meko ili tvrdo.  Jedna osoba - vozac soft ili dvije osobe + prtljag hard. Mislim da bi tako trebalo biti, ako nije neka me neko ispravi od TDM-asa. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, Utjerivac je napisao:

@Pavke_88

U zavisnosti od opterecenja motora podesavas oprugu na meko ili tvrdo.  Jedna osoba - vozac soft ili dvije osobe + prtljag hard. Mislim da bi tako trebalo biti, ako nije neka me neko ispravi od TDM-asa. ;)

Sam vozac - soft, dvoje - hard... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja