Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Primjecujem da ovu temu polako, ali sigurno preuzimaju vlasnici TDM-ova 900 od pokretaca Teme sa TDM-ovima 850. :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Pozdrav, od pre nedelju dana sam vlasnik Yamahe TDM 850 2002 god, jedva sam nasao "zivu" temu za ovaj model. Posto nemam mnogo iskustva sa ovaj model da li imate savete za mene? Ubacicu par slika samo da se snadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Dobrodošao na temu.
Redovno proveravaj ulje za početak, mislim da je to najbitniji savet koji ti neko može dati.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Imam ja jedno pitanje vezano za akumulator. Kupio danas, i sad trebam da sipam kiselinu unutra. Reče mi lik da posle mora da se formira i da se puni na punjaču na 0,2 A. Jel to baš striktno mora da bude 0.2 ili mogu da ga prikačim na neki klasični punjač? Kakva su iskustva?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Hvala na savetu, danas sam pogledao i pokazuje da je izmedju donje i gornje crtice. U petak je planiran servis kako mi majstor preporuci ulje Motul 300v 10-40, jel ima neko iskustva sa njim i sta vi inace sipate? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Hvala na savetu, danas sam pogledao i pokazuje da je izmedju donje i gornje crtice. U petak je planiran servis kako mi majstor preporuci ulje Motul 300v 10-40, jel ima neko iskustva sa njim i sta vi inace sipate? 
Ajd i to da ti kažem, mada je ova tema izuzetno opširna i u principu imaš sve u njoj.
Vrati se nekoliko desetina stranica unazad bila je polemika o ulju ozbiljna. U principu se dosta nas složilo da Motul i nije baš najbolje rešenje za naše agregate. Ja sam po savetu za best buy kupio ELF 10w50 i prilično sam zadovoljan, (prodaje ga firma Profaco YUBC). Kosta oko 600din po litri i za te pare je izuzetno dobro.
Ulje kontroliši posle svake duže ture. Ume da posrče kada je na jačem gasu.
Ja sam eto imao nesreću da kupim loš primerak baš ovde na forumu pa mi eto već posle 20 i kusur hiljada kilometara crko akumulator @mradomir

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobrodosao! Nenad ti je rekao misljenje koje deli vecina nas.

300V je vrhunsko ulje ali je tebi potpuno nepotrebno. To ulje je za voznju na stazi R masina,u Tdm-u nema neku ulogu jer ti ne mozes ne znam kako ni voziti Tdm tako da samo bacas pare,on ce ga popiti sve jedno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Dobrodosao! Nenad ti je rekao misljenje koje deli vecina nas.

300V je vrhunsko ulje ali je tebi potpuno nepotrebno. To ulje je za voznju na stazi R masina,u Tdm-u nema neku ulogu jer ti ne mozes ne znam kako ni voziti Tdm tako da samo bacas pare,on ce ga popiti sve jedno.. 

 

Kako nema svrhu? Ima svrhu da se hvali da sipa to ulje u motor. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Hitmanle016 je napisao:

Hvala na savetu, danas sam pogledao i pokazuje da je izmedju donje i gornje crtice. U petak je planiran servis kako mi majstor preporuci ulje Motul 300v 10-40, jel ima neko iskustva sa njim i sta vi inace sipate? 

Potpuno nepotrebno bacanje para na to ulje... Elf 10w50 Mototech odlično radi posao. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 1 sat, Hitmanle016 je napisao:

Pozdrav, od pre nedelju dana sam vlasnik Yamahe TDM 850 2002 god, jedva sam nasao "zivu" temu za ovaj model. Posto nemam mnogo iskustva sa ovaj model da li imate savete za mene? Ubacicu par slika samo da se snadjem.

 

Odakle je uvezen TDM u Srbiju, vjerovatno iz CH? Serija 4TX se proizvodila do 2001. god. tako da je ta godina 2002. godina prve registracije motora. Od 2002. god . se proizvodi TDM 900. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kupljen je od coveka kod nas ali je verovatno tako jer u saobracajnoj stoji 2002, ja sam se bas bunio na netu kada trazim izbaci mi tdm 850 do 2001.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 15.7.2018. at 16:44, ws_woolf je napisao:

Meni je nekako najlakse bilo da skinem rezervar, i sve ti je tu kao na tacni ;) E sad ne znam kako je na 4tx mozda nisu na istom mestu?

Kod nas nikako nece bez skidanja rezervoara... i bocnih plastika, i prednjeg poluoklopa, i sedista, ... i zvezde sa neba. Ali se postigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, Nenadbg88 said:

Ja sam eto imao nesreću da kupim loš primerak baš ovde na forumu pa mi eto već posle 20 i kusur hiljada kilometara crko akumulator emoji16.pngemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png@mradomir

Šta da ti kažem, zajebo si se, pare ne vraćam :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 2 sati, Nenadbg88 je napisao:

Imam ja jedno pitanje vezano za akumulator. Kupio danas, i sad trebam da sipam kiselinu unutra. Reče mi lik da posle mora da se formira i da se puni na punjaču na 0,2 A. Jel to baš striktno mora da bude 0.2 ili mogu da ga prikačim na neki klasični punjač? Kakva su iskustva?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Formiranje se vrsi sipanjem tzv. kiseline tj. elektrolita i pri tome se razvije prilicno temperature. Radi se isljucivo van motocikla, na sigurnom mestu ako prsne, pregreje, preturi... Onda se ceka nabolje 1 dan ali obavezno minimum sat vremena pre zatvaranja cepova ili pomeranja. Tada se ohladi ili to bude bar delimicno. Moj je sa gel-om i prodavac mi je rekao da ni slucajno ne prikljucujem punjac nego zasrafim na mesto i vozi. Radio je novi aku. od proleca do jeseni bez greske kada sam ga prikljucio na punjac i... posle je radio jos bolje.

    Punjaci treba da budu nacelno sto slabiji a punjenje da traje sto duze (proracunato dugo). Ako je nas akumulator 10 ili 12 Ah na 12 V, onda snaga punjaca nesme preci 1 Amper snage (odnosno do10% nazivnog kapaciteta aku.). Na primer akumulator od 10 Ah treba puniti ako je sasvim prazan 10 sati punjacem od 1 Amper, ili 20 sati punjacem od 0,5 A. Svi punjaci izmedju 0,2 i 1 A su upotrebljivi, mada je neki optimum 0,5-0,6A za moto akumulatore. Najbolje da je takozvani SMART punjac ili pametni u prevodu, a kod njega nema prepunjavanja jer na kraju prelazi iz punjenja u praznjenje svakih 15 minuta, pa tako cele zime i proleca ako treba. 

    NIKAKO AUTO PUNJAC ZA MOTO AKU., oni su prejaki! Snaga im je najcesce oko 5 Ampera, sto je vec 50% nazivnog kapaciteta moto akumulatora, a nesme se preci 10% da bi akumulator preziveo punjenje bez stete. U suprotnom ekstra brzo sulfatira, kao da je u upotrebi vec 4-5 godina. Isto vazi za auto akumulatore od recimo 50-60 Ah koje neko pokusa da puni kamionskim punjacem od 20-30A snage, to je opet oko 50% nazivnog kapaciteta auto akumulatora, a nesme se preci 10% jer vrlo brzo sulfatira. Kamionski punjaci su za kamionske akumulatore 120Ah i jos znatno vecih kapaciteta, a ne za automobile.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Jos jedno pitanje, koliko staje ulja sa filterom? Da li sipati sve odjednom ili malo manje pa kad motor radi malo onda doliti prema meracu ? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 15.7.2018. at 19:03, Stole_018 je napisao:

Drugari, koje sijalice idu u farove 3VD-a ?
Pre 10ak dana sam imao saobracajku sa kolima, polomio ih sve ali ostali mi xenoni, pa se razmisljam da ugradim u motor. Imam H1 i H7

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

    Kod mog 1992 4CN stoji u farovima levi H4 (srednje i dugo) a desni H7 (samo dugo). To pise i na farovima spolja.

    U knjizi uputstava za vlasnike godista 1992 i 1993 pise 35/35 levi, isto desni, sto bi rekli HS1 komada dva. 

    Koliko sam cuo i procitao, naknadno ugradjeni ksenoni mimo fabrike, upucuju se mimo tehnickog pregleda na ugradnju fabricke rasvete. Hajde neko ko je bio na tehnickom ovih dana narocito ako je naj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
pre 7 minuta, Hitmanle016 je napisao:

Jos jedno pitanje, koliko staje ulja sa filterom? Da li sipati sve odjednom ili malo manje pa kad motor radi malo onda doliti prema meracu ? Hvala

Gore ispod sedista sipas 3,7-3,8 lit pa upalis motor horizontalno da radi. ugasis, opet otvoris merac i dolijes do mere. 

     Praznjenje starog ulja dole sa obe strane kartera, obavezno obe strane, to je jasno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, marshall je napisao:

Gore ispod sedista sipas 3,7-3,8 lit pa upalis motor horizontalno da radi. ugasis, opet otvoris merac i dolijes do mere. 

     Praznjenje starog ulja dole sa obe strane kartera, obavezno obe strane, to je jasno?

Covek ima 4tx. On nema posudu za ulje ispod sedista... ;)

Ulje se sipa sa desne strane motora iznad desnog cilindra...

Manual kaze da, sa zamenom filtera, u 4tx ide 3,6 litara ulja. Sipas 3 litre i vidis na prozorcetu gde ti dodje ulje. Ako ima preko pola onda palis motor i zagrejes ga, pa onda opet gledanje u prozorce gde je nivo. Ako fali dospes... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Hvala svima, kazite mi nisam primetio da se pali ventilator, danas sam se vozio po gradu ali ne vidim da se pali kada stanem na semofor. Kako radi kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Hvala svima, kazite mi nisam primetio da se pali ventilator, danas sam se vozio po gradu ali ne vidim da se pali kada stanem na semofor. Kako radi kod vas?
Inače da znaš što se tiče merenja ulja. Motor mora da radi neko vreme (5-10min) ili ga recimo najnormalnine vozis dokle si naumio, onda ga ugasiš, sačekaš par minuta i proveriš ulje na prozorčetu. Malo čudno ali tako se proverava jbg.

Kod mene recimo kada ga upalim i ostavim na leru posle 15-20 min upali ventilator. Zavisi od spoljne temperature nema pravila.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
nije bre imenjace. 4.2l ide, ili 4.1
To možda tebi koji okreneš motor naglavačke da istreseš i poslednju kap ulja 🤣

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja