Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@Mirkic Decko ima radnju u Gornjem Milanovcu. Ja sam bas zadovoljan kvalitetom crash bara sve je super odradjeno, problem je u tome sto momak vise nema pristup tim masinama za savijanje i ostalo mu je samo jos nekoliko komada za 4tx.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Takodje, LED farovi / Xenoni ce morati da se skidaju za registraciju. 
Ne zaboravite, proveravaju i prvu pomoc i fluo prsluk.
Za alarm, podizace kormana, crash bars i ostale nadogradnje me nisu cimali. 
Hm, pa ne znam kako su ti to rekli, ja sam pre par dana registrovao po novom i nisu mi ništa spominjali ni za led sijalice u faru, ni za led maglenke na crash-u, a ni za auspuh.. Sad, da li opet ima razlike od tehničkog do tehničkog ili grada, ne znam

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja mislim da kad malo splasne ta halabuka oko tehnickih, da ce splasnuti i to cimanje oko roll barova, xenona, aftermarket izduva, bocnih nosaca i ostalog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
10 hours ago, Astral said:

U svetlu najnovijih dogadjaja i pravnih regulativa. 

Onaj ko ovde u temi cita,a u garazi ima fabricki auspuh za TDM. Neka ga ne prodaje.

Trebace nam za registraciju.

Ja cu prvi morati da ga rentiram na 1 dan sledece godine. 

A poznajem jos potencijalnih kandidata.

;)

Evo doniraću ja za TDM zajednicu. Kome treba nek se javi, pa šalji dalje...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 22 sati, Dejan Nešković je napisao:

Ja bih rekao da ljude odbije kada vide 61k kilometara, pa koja god da je cena. A samo tri diska izađu 400-500 Eura.

Da imam potrebu, ja bih ovaj motor uzeo. 

Potpuno se slazem..... ako je sve kao sto pise na oglasu i ako nema skrivenih mana cena je odlicna.

Motor ima dosta opreme, dva auspuha, centralni stender, abs.....samo auspusi i stender su preko 500 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, mradomir said:

;)

Evo doniraću ja za TDM zajednicu. Kome treba nek se javi, pa šalji dalje...

 

2 hours ago, bocca_bastard said:

Trrbacr nam svima :jee:

Realno niko od nas ne vozi sa fabrickim loncima. Tako da ce nam sigurno trebati. Ja registrujem u Junu,tako da sam miran godinu dana. 

Iskreno se nadam da ce ovo ludilo proci i da ce se smiriti sve. U problemu su ovi sto sada registruju,oni idu u vatru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja danas našao db killer što mi je ostao od Robertovog topa i prepravio ga da paše na moj sadašnji Laser top. Zvuk je dosta tiši i rekao bih da bi mogao proći tehnički, barem sa strane merenja buke. Svakako registrujem tek dogodine. Valjda će se situacija smiriti do tada...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ovaj auspuh sam skinuo sa 4TX kad sam montirao Ada race, ali na njemu piše 3VD. Ima onaj srednji lonac i dva izduva. Paše šraf na šraf. Mislim da sam probušio dodatne rupe u topu nazad, ali to mogu ja srediti - zavariti, da bude fabrički. Čuje se ko fen za kosu, tako da može poslužiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Kakav crni Tora, sto dalje bezi. Covek klasican prevarant! Radio mi lonac koji je posle 300 km zvucao kao serpa. Naravno...imam "garanciju" od njega. Prvi put ga posaljem...on ga kao sredi i "ojaca" jer nije ni pretpostavio koliku temperaturu razvija Bmw. Opet presao oko 600km razvalio ga...posaljem ponovo...e sad je extra...sad je stavio "akrapovic vunu" i sad je super. Naravno...opet 500km i kad sam rekao da opet ne valja i da mi vrati novac vise se nije javljao. Inace, radio je i mom drugu Banetu iz Nisa na Tdm-u i ista prica. Cak je ispalo da mu je motor pokvaren jer "sagori" unutrasnjost auspuha. Dakle...pun gas od ovog prevaranta. A i inace...kad neko radi bojlere, kapije i motore bezite od toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Evo konačno je gotova i montaža video snimka sa prethodne ture u junu, Srbija - Turska.
 
 
 
 

Bravo!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Uoravo zavrsio tehnicki... Trajao 20-30 min... Al pola od toga prica o motoru, zdravlju i ostalo... Skroz korektni a imam ostecenje na prednjoj bocnoj desnoj plastici od klizanja i fali malo parcence oko srafa, imam i ksenon... Auspuh je fabrika...

Al vidim da citaju i studiraju uputstvo... Izgleda sam im bio prvi bajk... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
cega uputstvo? motora?
Ne, nego kako da vrše tehnički pošto je id 05.07. na snazi novi pravilnik

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Stigao je centralni iz Nemačke :) Posle današnje vožnje po istoku Srbije, pridigoh se kao junak da montiram spravu.

 

37205638_846218635570692_8538388988673654784_n.thumb.jpg.54f96f9cab34a7f5d1bbac6f2874ed10.jpg

 

Tri šrafa drže ploču za ram. Kako švajcarac nije hteo da se isprsi za 250 EUR, morao je bedni srbin da se "izuje". Kupuje nov "TDM" a mnogo mu štender te muku nabaci na Balkan, sabirni centar svih muka. Pa kako je "TDM" rolao godinama bez štendera, predpostavljam da su se navoji u ramu napunili česticama pa red da pre šrafa sprej očisti navoje. Pojma nemam gde je ćale nabavio "Odvijam" sprej. Baš mi je simpatičan a i vremenom me "zmija ujela" da kupujem razne sprejeve za sve i svašta. Navoje sam očistio isprao i sledi montiranje ploče. Mesto je nepristupačno i za tu namenu koristim "L" imbus ključeve ali sa loptastom glavom pa mogu taman pod uglom da lepo ušrafim a da se ne mučim.

 

37081862_846218975570658_3464193468446801920_n.thumb.jpg.9f5e260328a7ded0f23c913ad893abc2.jpg

 

Nakon toga sledi montiranje štendera ali pre toga mažemo zglobove belom mašću.

37204448_846218425570713_1291926918551044096_n.jpg

Štender spajam sa pločom, stavljam veliku podlošku i rascepke. Potom ide montiranje opruga. Zbog sigurnosti montiraju se dve opruge, jedna velika i manja unutar nje. Malo fore iz školskih dana na praksi iz tehničke škole od majstor Mome i opruge su na mestu bez ikakvih problema. Inače kod opruga treba biti izuzetno oprezan čak i sa namenskim alatom. Pod obavezno nositi zaštitne naočare, rukavice i pamet.

 

 

37073114_846218312237391_2293776783926886400_n.thumb.jpg.f22a5d1d775b025e141140bbbe879ee3.jpg

 

Gotov posao, meister Alex uber profi! Kad ono kur moj što bi rekli, poluga udara u cev od auspuha! Demontiram nosač bočnog kofera, oslobađam auspuh i grane, vrtim cev ali džabe. Montiram nazad, sad muka da centriram kako je bilo da imam simetriju. Lepi su motocikli su duplim izduvom ali teško za održavati. Uvek u alatu imam marker, mogao sam lepo da nacrtam repere ali... Kaže jedna polovina mozga drugoj: "Konju jedan!" ali gotovo, drugi put. Nema veze, metar u ruke, auspuh - rub felne, auspuh od podloge i rešeno.

 

No, da se vratim na polugu koja kači cev: nisam se setio da napomenem Robertu da mi napravi graničnik kao na fabričim auspusima :( Da idem zbog toga za SU nije mi baš pametno jer će supruga da mi zaključa kuću i neću više moći da se vratim. Moram u migrante.

Trenutno ideja je da kupim šelnu sa navojem i napravim "L" profil. Jedino se bojim da će vizuelno biti ružno a onda sam "džabe krečio". Ako neko ima bolju ideju neka piše.

 

 

 

 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Brzo ces svatiti da je ta cijena ( koju si naveo za stender ) nista sprem pogodnosti koje pruza centralni stender na motociklu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vazda, na prethodnom motoru sam imao i beše milina. Proklet bio na Božić 2010. svaki proizvođač koji ne stavi centralni. Fabrički košta 250, "Hepco Becker" isto toliko, "SW Motech" koji i ja imam je 200.


 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne mogu da ti pomognem sa predlogom, ali kao što kaže Utjerivač, vredeće svake kapi prolivenog znoja. 

 

Ja sam imao sreću pa je moj TDM došao sa štenderom i iskreno ne znam kako bih bez... (znam da može, ali baš znači). :) 

 

P.S. Jedna slika danas sa Tare. 

IMG-20180714-WA0003-01.thumb.jpeg.6e78211e327f4a77132b16d8a0a8a4b1.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Brzo će shvatiti da taj crn komad gvozdja jako ružno štrči i kvari izgled motora. Po mojim predvidjanjima tj ono sto bih ja uradio, tj sto sam zaista i uradio, nabavice stender za zadnj točak u pola cene od tog centralnog a kasnije i prednji stender za par desetina eura. Za po kući/garaži obavlja bolje posao nego centralni a usput je onaj bočni više nego dovoljan.
Po mojim predvidjanjima to će se desiti onog momenta kad ugleda prve ogrebotine na auspuhu od tog centralnog. Čovek koji voli simetriju medju auspusima (taki sam i ja) i koji ih meri u mm metrom kako ne bi pokvario simetriju (takodje i ja) neće dozvoliti da mu auspuh bude izgreban. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, bocca_bastard je napisao:

da me jebete ako bih dao 200 za stender :D

Takođe... :lol:

Jedna letva pod zadnju viljušku rešava sve probleme oko podmazivanja lanca i/ili skidanja zadnjeg točka (drugu svrhu centralnog štendera ni ne vidim :neznam:)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, ThePainkiller je napisao:

Takođe... :lol:

Jedna letva pod zadnju viljušku rešava sve probleme oko podmazivanja lanca i/ili skidanja zadnjeg točka (drugu svrhu centralnog štendera ni ne vidim :neznam:)...

 

A skidanje prednjeg tocka, stapova, dotezanje ili zamjena lezajeva u vratu upravljaca... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma centralni stender je keva! Ovo ostalo je nuzno zlo. 1000 puta sam opsovao Yamahu zbog nedostatka istog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 29 minuta, Utjerivac je napisao:

 

A skidanje prednjeg tocka, stapova, dotezanje ili zamjena lezajeva u vratu upravljaca... ;)

Dizalica pod karter i opušteno... ;) Sve to što si naveo sam radio na svom TDM-u bez da mi je zafalio centralni ijednog momenta. Ne kažem da je centralni štender beskorisna stvar, ali definitivno  200 i kusur evra ulaganja je jednostavno previše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja