Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Pozdrav svim kolegama,
evo vec 15ak dana posedujem tdm900 od toga 10 sam se mlatio sa carinom i ostalim stvarima, tako da ga vozim samo 5 :D pokusao sam da porcitam sto sam vise mogao ali mnogo toga se ovde pisalo. Na njemu su mi skoro nove gume ali proizvedene 2012. godine. Posto ne znam kad su stavljene kako su cuvane itd. ja bih kupio nove. Moze neka preporuka kolega sa iskustvom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
16 minutes ago, Andric_Ivo said:

Pozdrav svim kolegama,
evo vec 15ak dana posedujem tdm900 od toga 10 sam se mlatio sa carinom i ostalim stvarima, tako da ga vozim samo 5 :D pokusao sam da porcitam sto sam vise mogao ali mnogo toga se ovde pisalo. Na njemu su mi skoro nove gume ali proizvedene 2012. godine. Posto ne znam kad su stavljene kako su cuvane itd. ja bih kupio nove. Moze neka preporuka kolega sa iskustvom? 

Dobro došao u sektu :takoje: na mom motoru su michelin pilot road 3 i jako sam zadovoljan kako rade. Daj neku sliku da ga vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa vidi ako se u voznji te gume ponasaju kako treba, dobro drze,ne tresu i sl. ja bih to vozio . One ce se ionako ubrzano potrositi zbog starosti. Ako klizaju,menjaj,dzaba im sara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Hvala, bolje vas nasao :) 

Ja sam uvek imao lepo iskustvo sa Metzelerom ali sad bih mozda probao taj Michelin Road 3 ili 4. Vidim da ima 5 ali ne znam da li to ide na Tdm uopste. 

A sto se tice ovih guma koje su na njemu, ne mogu da kazem da klizaju jer pada kisa vec 5 dana tako da nikako da ga provozam malo bolje. A za dve nedelje idem na put od 3-4000km pa ne smem bas da rizikujem. 

7EA801BC-BA78-4BAD-9A5F-6B525B5F42DA.jpeg

7B198F17-F159-4DEA-9ED6-A0D9929B36F5.jpeg

1042624A-DAD7-40DE-B3D3-A512C3A63F75.jpeg

8106C939-03F7-4AC3-AC34-9B7C2DDF2357.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Metzeler je strasno dobra guma, i ja imam pilot road 3 ali ali cekam da ih spicim da pazarim metzeler :) Bar licno moje misljenje. Sto se tolikog puta tice bolje ti njega probaj prvo 300,400 km da vidis kako se ponasa i naravno dal je sve ok. Da bih imao vremena da opravis ako na nesto naletis :) Inace lep motor u zdravlju te sluzio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Svakako cu da ugrabim svaki trenutak da ga vozam do tog puta. Inace motor jer presao 18.000km, kupio sam ga u Cirihu od nekog starijeg gospodina koji je motor, po njegovim recima, koristio samo za Alpe. Tri-cetri dana pre kupovine je prosao njihov tehnicki pregled. Ja sam mu svakako stavio nove plocice. Jedina stvar koja mi je malo cudna je to sto malo drma kad ga vozim u niskim obrtajima trecom cetvrtom itd.. verujem da to nije slicaj sa vasim Tdm-ovima. Ne znam sta moze da bude :stabre: dizne sam mu oprao u onoj ultrazvucnoj kadici i malo je bolje ali jos uvek se oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Provozaj, videćeš kako se zagrevaju i kako drže no svakako ako možeš zameni ih jer 6 godina je puno.

 

Ja takođe imam "Metzeler Z6" koje su na oko okej ali iz nekoga razloga tim gumama ne verujem i vozim kao po staklu. Pred kraj sezone imam u planu da ih zamenim "Continentalom" koje preferiram, biće to "Road Attack 3" i ona je trenutno po testovima najbolja touring guma.

 

To što trza, "900" je takav. Svaki trza i rešava se deaktiviranjem klapne varijabilnog usisa. Ne rešava problem u potpunosti ali ga u popriličnoj meri uklanja. No, primetio sam da "TDM" najviše voli ispucavanje iz krivina i tu je baš sve po meri.

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 23 minuta, Andric_Ivo je napisao:

Svakako cu da ugrabim svaki trenutak da ga vozam do tog puta. Inace motor jer presao 18.000km, kupio sam ga u Cirihu od nekog starijeg gospodina koji je motor, po njegovim recima, koristio samo za Alpe. Tri-cetri dana pre kupovine je prosao njihov tehnicki pregled. Ja sam mu svakako stavio nove plocice. Jedina stvar koja mi je malo cudna je to sto malo drma kad ga vozim u niskim obrtajima trecom cetvrtom itd.. verujem da to nije slicaj sa vasim Tdm-ovima. Ne znam sta moze da bude :stabre: dizne sam mu oprao u onoj ultrazvucnoj kadici i malo je bolje ali jos uvek se oseti.

 

Ako je prosao njihov tehnicki sa tim gumama onda nemas sta da brines, vozi ovu sezonu, a za iducu spremaj novi set. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Andric_Ivo je napisao:

Pozdrav svim kolegama,
evo vec 15ak dana posedujem tdm900 od toga 10 sam se mlatio sa carinom i ostalim stvarima, tako da ga vozim samo 5 :D pokusao sam da porcitam sto sam vise mogao ali mnogo toga se ovde pisalo. Na njemu su mi skoro nove gume ali proizvedene 2012. godine. Posto ne znam kad su stavljene kako su cuvane itd. ja bih kupio nove. Moze neka preporuka kolega sa iskustvom? 

Ja trenutno na svom TDM-u imam Pilot Road 3 i odlicno drze, kako na suvom, tako i na mokrom. Nema proklizavanja cak ni na ozloglasenim zebrama. 

Gume mozes da pogledas u MRG Shop-u iz Kule. Imaju odlicnu ponudu i vrlo dobre cene. 

Saljim ti kontakt na PP. 

Pozdrav i u zdravlju da te sluzi ova lepa 900-tka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

hvala vam na savetima. sutra bi trebalo da ogreje konacno pa da isporbam ove gume. Put ce biti skup ako gume ne budu lose znaci mi svaki euro da ustedim :) Nemate mozda ideju zasto trese u niskim obrtajima? Ne znam kako drugacije da objasnim to, meni lici kao da kreces benzincem samo na kvacilo bez gasa pa bi voleo da se ugasi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 minutes ago, Andric_Ivo said:

hvala vam na savetima. sutra bi trebalo da ogreje konacno pa da isporbam ove gume. Put ce biti skup ako gume ne budu lose znaci mi svaki euro da ustedim :) Nemate mozda ideju zasto trese u niskim obrtajima? Ne znam kako drugacije da objasnim to, meni lici kao da kreces benzincem samo na kvacilo bez gasa pa bi voleo da se ugasi :D

Ne trese on zato sto je neispravan. Fale mu 2 cilindra,to je problem. Navikao si na redna 4.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

hahaha, dobro, i to mi je palo na pamet. Ali vozio sam teneru sa 2 pa nije ovako tresla :D
Filter vazduha, mozda, danas proveravam. Ako neko ima jos neku ideju neka pise, nemam sta da radim ionako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Au, lep je :) ne deluju loše te gume, a ako ti drže sad po kiši  onda će i po suvom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 56 minuta, Andric_Ivo je napisao:

hahaha, dobro, i to mi je palo na pamet. Ali vozio sam teneru sa 2 pa nije ovako tresla :D
Filter vazduha, mozda, danas proveravam. Ako neko ima jos neku ideju neka pise, nemam sta da radim ionako. 

Mali off, ali za nauk:

      Prije 15-tak godina zove me drugar iz Gradiske da mu kupim i donesem NGK svjecice za GPZ600R. Kaze motor upali,ali puca i ne prima gas, pa se ugasi?!? Ja uzmem i odnesem nove svjecice, on zamjeni, ali isto. Pitam ga ja jel gledao filter vazduha on kaze da jeste i da je ok. Gledaj kablove, bobine, svjecice...Sve uredno iskra ko munja, ali ne moze da radi i gasi se. Kad mi je dopizdilo da se njakam sa strujom kazem mu da skine filter i da ga nosi negdje na kompresor da izduva. Dok to ne odradi da ne dira vise motor. Izduva on filter, vratimo ga nazad u kuciste i upalimo motor...Kawa radi ko "Singerica", prima ful gas i vise se ne gasi. Probamo je ide ko nevrijeme. Od tad kad motor brljavi, prvo gledam filter vazduha. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Pred kraj sezone imam u planu da ih zamenim "Continentalom" koje preferiram, biće to "Road Attack 3" i ona je trenutno po testovima najbolja touring guma.

 

 

 

Alekre , izvinjavam se na offovanju u ovoj temi , moze vise informacija , ovde , na nekoj temi za gume ili PP , kako ti odgovara ... hvala !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Andric_Ivo said:

Pozdrav svim kolegama,
evo vec 15ak dana posedujem tdm900 od toga 10 sam se mlatio sa carinom i ostalim stvarima, tako da ga vozim samo 5 :D pokusao sam da porcitam sto sam vise mogao ali mnogo toga se ovde pisalo. Na njemu su mi skoro nove gume ali proizvedene 2012. godine. Posto ne znam kad su stavljene kako su cuvane itd. ja bih kupio nove. Moze neka preporuka kolega sa iskustvom? 

Moje iskustvo je da kada sam skinuo gumu 2012. godiste i spustio je na drveni pod, cuo sam plastiku kako udara. Stavio sam Michelin PR4, vozim po kisi i ocekujem da predje 20 hiljada. Jer sam sa PR3 presao 12-13 u trenutku kada sam prodao motor, a gume su i dalje bile vise nego dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
41 minutes ago, Velimlje2 said:

 

Alekre , izvinjavam se na offovanju u ovoj temi , moze vise informacija , ovde , na nekoj temi za gume ili PP , kako ti odgovara ... hvala !!

 

Koje informacije, testovi, gde kupiti, cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 30 minuta, Alekre je napisao:

Koje informacije, testovi, gde kupiti, cene?

samo testovi .... ostalo kasnije ...

 

shvatio sam da je taj Road Attack 3 dosta nova guma .... nekad sam vozio Road Attack 2 , bio sam prezadovoljan njom , tako da sam menjao za istu kad je doslo vreme ...

 

Momentalno moj motorin ima Tourance Next , za sad sam sa njima zadovoljan , pre jesenje turice verovatno ce da padne zamena , a nebi imao nista protiv da se vratim na staru mi marku , samo istrazujem ... 

 

verujem da bi bilo jos interesenata za dodatne informacije ....

 

hvala !! :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

GS ti iz fabrike izlazi sa Metzeler Tourance gumama,drzi se ti onoga sto su njihovi probni vozaci testirali,pusti nase "osecaje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
13 minutes ago, bdada said:

GS ti iz fabrike izlazi sa Metzeler Tourance gumama,drzi se ti onoga sto su njihovi probni vozaci testirali,pusti nase "osecaje".

 

Ne mogu da verujem da si ti ovo napisao. 

Cek da protrljam oci. 

Ne,jos je tu. 

Zakljucicu da ti je neko ukrao telefon.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, Astral je napisao:

 

Ne mogu da verujem da si ti ovo napisao. 

Cek da protrljam oci. 

Ne,jos je tu. 

Zakljucicu da ti je neko ukrao telefon.

Htedoh reci jedva su upasovali nesto da valja,ako stavis Conti reci ce da je smesa gume kriva za lom kardana,ali necemo kvariti nasu divnu temu ... :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja