Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja koristim neki Yuasa.
Dobio sam ga sa motorom. Sljaka ko leptir kod mene vec 4 sezone,ne pokazuje slabosti. Negujem ga pametnim punjacem ,tako mi prezimi. A i leti kad je kisa nedelju dana ili kada znam da necu skoro voziti ja ga zakacim,punjac ga odrzava i milina.
Mislim da koji god da kupis samo kupi i pametni punjac i boli te cosak ima da traje 100god

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Šta podrazumevas pod pametnim punjacem,pokaži šta imaš...;-)

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk


Bas ovaj model imam. Iz Louisa .
a7d5a046a0311c9669a3b2fa8a190118.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

Jel koristio neko fulbat akumulator? Nude mi to za nekih 4500 din sa dve god garancije

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Bas ovaj model imam. Iz Louisa .
a7d5a046a0311c9669a3b2fa8a190118.jpg&key=3723d4aacc11ed2e4da4392e014cedfa32aea0e973cf6498c4bf255cc708884c

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

И ја имам ово чудо, веома паметно утрошених 35е...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

E ja nikada ni jedan motor, niti jedan akumulator nisam nijednom prikačio na te ˝pametne˝ spravice pa mi svaki radi kako treba. Niti ih vadim iz motora... A vozim motore i zimi na debelom minusu... :aha::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, ThePainkiller said:

E ja nikada ni jedan motor, niti jedan akumulator nisam nijednom prikačio na te ˝pametne˝ spravice pa mi svaki radi kako treba. A vozim motore i zimi na debelom minusu... :aha::D

Pa zato ti i radi. 

Ostavi ga da odstoji 1m i videces . 

A ako odstoji 2 meseca , mozes odmah u kantu sa njim.

Ja zimi ne vozim pa mi je ovo vrhunski.

Ko ga izmisli ruke mu se pozlatile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Bas ovaj model imam. Iz Louisa .
a7d5a046a0311c9669a3b2fa8a190118.jpg&key=3723d4aacc11ed2e4da4392e014cedfa32aea0e973cf6498c4bf255cc708884c

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Ja imam c-tek, mislim da će biti dobar

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U poslednje vreme zeza me brava, ključ zaglavljuje. Zahteva minimalna pomeranja ključa što me izluđuje jer brava mora da bude takva da beba može okrenuti ključ. Ubacim u cilindar grafitni prah, bolje ali nije to to. Šta ću, skenjan sednem u dnevni boravak i iz dosade pogledam ključ, kad ono KRIV. Auuu rekoh to je, probam rezervni ključ, brava radi perfektno! 

Nov blanko original ključ "Yamaha" je oko 15 eur, pre nego što naručim dva komada iz "Plattnera" istražim malo problematiku:

Ovo je česta pojava kod "Yamahi" i ključevi im se vrlo vrlo lako krive, toliko lako da to može i rukom. Razlog je dužina ključa i duboki urezi koji oslabe osnovu ključa. 
Na primer, ako vam ostane ključ u poklopcu rezervoara ili u bravi kofera dovoljno je da bilo čime zakačite, iskrivi se i eto problema. Predpostavljam da sam svoj ključ iskrivio tako što ključ nosim u džepu debelih kožnih pantalona i da se iskrivio dok sedim.


Uskoro ću da razmotrim da li ću nove ključeve da uradim od čelika kod lokalnog ključara ili da naručim čelične blanko kopije iz U.S. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Виђао сам свакакве врсте пизајзли али овај човек ме из дана у дан одушевљава

 

Чуј трилеме, наручивање оригинал бланко кључа по 15е, прављење од челика или наручивање специјалних заменских из америка 🤣

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Stavljen prednji 16z mesto 15z. Sada je odnos 16/44 malo sam ga probao po kraju dok kisa nije pocela, osetna razlika.Mnogo mu znaci taj jedan.Nema vise cimanja i cestih saltovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 4.7.2018. at 23:55, ws_woolf je napisao:

Da nisam precizirao o 3vd sam pricao :) znaci pogresio nisam :D

Kolega ws woolf, i ostali, menjao se krajnji prenos kod razlicitih godista TDM-a, kao sto se menjao i unutrasnji odnos brzina, kao i primarni prenosni odnos. U najkracem

TDM 850 3VD 1991-1995 napred 16    nazad 44 zuba

TDM 850 4TX  1996-1998               17                42

TDM 850          1999-2001               16                43

TDM 900          2002-2010               16                42

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 5 minuta, marshall je napisao:

Kolega ws woolf, i ostali, menjao se krajnji prenos kod razlicitih godista TDM-a, kao sto se menjao i unutrasnji odnos brzina, kao i primarni prenosni odnos. U najkracem

TDM 850 3VD 1991-1995 napred 16    nazad 44 zuba

TDM 850 4TX  1996-1998               17                42

TDM 850          1999-2001               16                43

TDM 900          2002-2010               16                42

Hvala. Posto je moj motor samo 3 godine mladji od mene ili ti 93 to je onda to. Imao sam ne doumoca jer svuda pise drugacije ali ti ga sad poredja bas po godinama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 6.7.2018. at 13:34, Astral je napisao:

Ja koristim neki Yuasa.
Dobio sam ga sa motorom. Sljaka ko leptir kod mene vec 4 sezone,ne pokazuje slabosti. Negujem ga pametnim punjacem ,tako mi prezimi. A i leti kad je kisa nedelju dana ili kada znam da necu skoro voziti ja ga zakacim,punjac ga odrzava i milina.
Mislim da koji god da kupis samo kupi i pametni punjac i boli te cosak ima da traje 100god

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

    Taj NEKI YUASA je fabricka oprema Japanski i kosta otprilike 150 evra. Prosle godine sam morao da trazim novi aku. za TDM-a i kada sam cuo cenu, davali su mi vestacko disanje. Traju redovno po 5-6 godina a nekima i po 8. Eno mi drugar ozivljava Juasu od 8 godina da ode na more a da mu nebi izletela lova za nov pred putovanje (!?).

    Za TDM kupio EXIDE gel i radi. Fabricki je predvidjen takav po oznaci (ako se dobro secam, nesto Y12BS ili slicno, nisam siguran sada), a drugi i nece da pasuje, nema mesta. Bio je period zimus kada nije koriscen oko 2 meseca zbog farbanja i nekih servisiranja, pred sklapanje motocikla dopunjen je pametnim punjacem, montiran i vozi Misko. Kostao je u prodavnici ANDREJA oko 4800 dinara.

    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Ma pogodio si ga kao prstom u pekmez, svaka cast. Nego, kakav je lanac? Trebalo bi voditi racuna o uskladjenosti stanja potrosenosti lancanika i lanca, najbolje ako se menja nesto od toga, da sve krene zajedno u koriscenje. Razlicita potrosenost vrlo brzo pohaba jedno drugo. Ja upravo radim na kompletiranju seta za zamenu. Prednje lancanike sam kupio 15 (kraci) i 16 (fabricki), zadnji 44 (fabricki) a cekam lanac 114 clanaka fabricki. U prvim kilometrima mozda probam 15/44 pa zatim i 16/44 (fabricki), i odlucim koji cu ostaviti za stalno. Posle vise necu menjati.

    Na trkama stalno menjaju prenose ali njihove komponente se dnevno menjaju i odbacuju a cena nije bitna, pa ni trajnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Taj 14 kod mene nece da stane, vislji je od 12 a nema nista mesta. Svaka cast za cenu, izgleda i Yuasa pobegla u Kinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Vozio sam 15/44 sad vec celu sezonu jednu. Ako nisi iz Uzica ne bih preporucio :) Penje se petom uz masnu banderu, ali zato kada izadjes na otvoreni put ( sto predpostavljam da ces u vecini slucajeva kotistiti) peta je jako kratka, svira jako velike obrtaje, nmg bas da kazem kao da si u trecoj ali nije ni daleko...kao da imas jos 2 brzine najmanje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 19 sati, Utjerivac je napisao:

Kolega Alekre, ma nije potrebno praviti tolike komplikacije i troskove. Prosle godine nesto sam zaturio kljuc od TDM-a i nidje.... Onda ga pronadjem i sav besan odem kod kljucara da mi napravi kopije koje cu drzati sakrivene, da se nadju u nevolji... a kljucar imao samo dva sirova kljuca. Onda opet sav besan odem kod drugog kljucara i on mi napravi jos dve kopije. SVAKA JE KOSTALA 500 dinara (ukupno 2000). Pise na kljucevima Yamaha (doduse mislim da na jednom nema natpis i da je Kinez original, ali bas me briga). Sad su kopije strateski zakopane na raznim lokacijama i nece biti situacije da gledam svoj motor kao lepa luda i nemogu mu nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U Kg slabo ko hoce da reze blanko kljuceve sa alija... "Ljut" je kazu materijal, unisti alat..

Da,da... Citam vasu temu, uzece Nenad nekada TDM900 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, ws_woolf said:

Vozio sam 15/44 sad vec celu sezonu jednu. Ako nisi iz Uzica ne bih preporucio :) Penje se petom uz masnu banderu, ali zato kada izadjes na otvoreni put ( sto predpostavljam da ces u vecini slucajeva kotistiti) peta je jako kratka, svira jako velike obrtaje, nmg bas da kazem kao da si u trecoj ali nije ni daleko...kao da imas jos 2 brzine najmanje.

Cekaj, samo jedan zub napred pravi tako dramaticnu razliku?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 3 minuta, Astral je napisao:

Cekaj, samo jedan zub napred pravi tako dramaticnu razliku?

 

Kazem ti danas se bas zanimo s tim,podmazo sve vratio ajd reko da probam motor bukvalno kao da je dobio jos jednu brzinu. Ono je bilo preterano puco je od snage al bukvalno. Jako kratke su bile. Sad sam opet isao da probam po gradu samo na par mesta sam stigao do 4-te. Ajde reko napolje cini mi se da je 140 km/h nekih 4900,5000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja