Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pozdrav drugari! Vratih se u Nedelju s gitarijade i dok smo vozili dunavsku negde kod Tekije primetih neke pojacane zvukove kod malog lancanika. Skinou danas deklu jeste stvarno bilo sve masno od scottoilera naprksam s k2 fino sve odmastim operem ali se i dalje cuje. U okolini bas nema tdm-a pa bih zamolio nekog od vas, ako je dobre volje da digne motor na stender i rukom okrece zadnji tocak. Samo da mi snimi zvuk tu kod dekle malog lancanika, ne mora da skida deklu naravno. Opet kazem ako ima nekog dobre volje :) 0655264426 Milos. Ovo je moj broj pa moz na viber da mi baci ne mora ovde da kaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd
pre 38 minuta, ws_woolf je napisao:

Pozdrav drugari! Vratih se u Nedelju s gitarijade i dok smo vozili dunavsku negde kod Tekije primetih neke pojacane zvukove kod malog lancanika. Skinou danas deklu jeste stvarno bilo sve masno od scottoilera naprksam s k2 fino sve odmastim operem ali se i dalje cuje. U okolini bas nema tdm-a pa bih zamolio nekog od vas, ako je dobre volje da digne motor na stender i rukom okrece zadnji tocak. Samo da mi snimi zvuk tu kod dekle malog lancanika, ne mora da skida deklu naravno. Opet kazem ako ima nekog dobre volje :) 0655264426 Milos. Ovo je moj broj pa moz na viber da mi baci ne mora ovde da kaci.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Hvala puno druze sad mi je bas i kolega pustio na viber. A to je to samo sam se vrrovatno ja nesto istripovao. Doduse nabio jeste puno ulja tu ali se resilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nešto sasvim novo u našem gradu.

Novi retrovizori da se lepše uklope u oštar dizajn prednjeg dela. Aluminijumski su i lepše izgledaju na oko i dodir. Fabrički desni sam malo zakacio od zid garaze pri parkiranju. 

 

Čekam još da mi stignu oni lepi titanijumski srafovi pa da zamenim kompletno upravljac i preprakujem redom.IMG_20180704_120256.thumb.jpg.b5407c863c0c3d739684579348acf9d7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pozdrav drustvo. Ovih dana se bavim lancem i lancanicima pa da podelim iskustva mozda ce nekom znaciti. Kad sam to sve raskupusao vidim da mi je prednji lancanik 15z a zadnj 44z to je odnos snage 2.93. Fabricki po manuelu je 17z prednji i 42z zadnji tj 2,47 odnos. Motor mi je sa tim odnosom stvarno kidao od snege, saltao se bukvalno jedna za drugom kao full cross. Sve je to lepo dok ne izadjes na autoput pa ti 130-140 vrti u dosta visoke obrtaje, a tuda najvise i putujem. Sada sam resio da napred vratim fabrickih 17 i po racunici dobijam priblizan odnos fabrickom, pa javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ima li ovde neko ko bi mogao da me posavetuje nesto vezano za video edit, i upload to youtube. Naime zanima me neki ok program kojim bih mogao spojiti klipove koje mi kamera inace secka na po 10 minuga u jedan duzi klip i da pritom ubacim neku muziku u pozadini, a za upload me zanima kako da uploadujem snimak a da mi youtube ne smanji kvalitet drasticno... Hvala ;-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Montiram ja fhd ili ti full hd video...Nemam go pro kamerice ali imam cannon cameru veselja radim...Da ti skratim pricu da bi to editovao u takvom hvalitetu treba ti recimo Adobe Premiere (to je program) ali da bi to rendovao tj sve to sastavio u celini treba ti masina od kompa. Recimo od grafike koristim gforce gtx970 i7 naravno neke cetvrte generacije i bla bla da ti ne nabrajam... evo ti recimo neka glupost sto sam radio kako to otprilike izgleda...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 9 sati, ws_woolf je napisao:

Pozdrav drustvo. Ovih dana se bavim lancem i lancanicima pa da podelim iskustva mozda ce nekom znaciti. Kad sam to sve raskupusao vidim da mi je prednji lancanik 15z a zadnj 44z to je odnos snage 2.93. Fabricki po manuelu je 17z prednji i 42z zadnji tj 2,47 odnos. Motor mi je sa tim odnosom stvarno kidao od snege, saltao se bukvalno jedna za drugom kao full cross. Sve je to lepo dok ne izadjes na autoput pa ti 130-140 vrti u dosta visoke obrtaje, a tuda najvise i putujem. Sada sam resio da napred vratim fabrickih 17 i po racunici dobijam priblizan odnos fabrickom, pa javljam utiske.

Pazi da ti sa 17 zuba napred bude lanac dovoljno dugačak... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, ThePainkiller said:

Pazi da ti sa 17 zuba napred bude lanac dovoljno dugačak... ;)

Ma koliki god da je,nikada nije dovolno dugacak :jok: to ti je tako. 

Ne mozes ugoditi i to ti je! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, Astral je napisao:

Ma koliki god da je,nikada nije dovolno dugacak :jok: to ti je tako. 

Ne mozes ugoditi i to ti je! <_<

Car... :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
Pre 5 sati, ThePainkiller je napisao:

Pazi da ti sa 17 zuba napred bude lanac dovoljno dugačak... ;)

Sad kad vratim tocak u napred bice kao nov :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Samo stavi 16 napred umesto 15 i biće ozbiljna razlika za taj jedan zub.

Vrv će moći da se stavi taj isti lanac :) :BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam nasao neki Handbrake. I kada krenem da smanjujem video laptop mi se usija, i ja sam izvalio da ce mi za neki malo bolji program trebati jača mašina.

Nego gde kupiti akumulator za 4tx, neki odnos cena - kvalitet zna li neko. Ovaj moj malo poceo da zeza, pa da ja to preventivno odradim.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Preporuka i od mene za motocross,uzimam od njih masu delova korektni skroz. A sto se unibata tice iskreno kako te zatrefi. Nekada je toliko dobar i traje a nekada masu problema, bar moje iskustvo ... pogledaj exide da ti sad ne objasnjavam proguglaj i procitaj. Msm da za gelom nema potrebe jer se on koristi u extremnim uslovima kao naprimer cesta prevrtanja i clicno pa da ne bi iscureo... Odnos 12v12Ah gledaj kao sto rece kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, Alekre said:

Ako možete investirajte u Litijum jonski akumulator. 

Jel imaš iskustva sa njima? Pitam jer sam ranije testirao litijum jonske baterije i ne trpe veliki broj kratkotrajnih pražnjenja i konstantno punjenje. Ne znam, možda su smislili neku novu tehnologiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

Ako možete investirajte u Litijum jonski akumulator. 

Jel pametno u motor koji se uglavnom vozi cele godine? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, imam takav akumulator.

 

Ima dosta prednosti, sam akumulator je dosta lagan i može biti u bilo kom položaju. Tolerantni su na nekorišćenje, može da miruje mesecima bez da se isprazni. Većina poseduje sistem zaštite u slučaju da regler oboli od šizofrenije. Sam el. sistem motocikla ga puni jako brzo i udarna snaga mu je veća ako poredimo sa klasičnim akumulatorima istih dimenzija. Koristi skoro 90% energije.

 

Nažalost, ne podnose lepo hladnoću. Na primer meni van sezone noću motocikl prenoći na parkingu firme i smrzne se. Tu litijumski aku pokazuje slabost, tj. mora da se "probudi" a to se radi tako što se uključi neki potrošač na par minuta, tipa oboreno svetlo. Tek nakon toga, tj. zagrevanja ima dobar start, inače se ponaša kao polu prazan aku a to nije dobro zbog startera, kvačila, itd.

 

Uglavnom, glavna stvar kod ovakvih akumulatora je pouzdanost, radni vek ide do 10 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ja sam pre 2 nedelje menjao akumulator,4500 din,Landport,2 godine garancije.

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk


I ja sam zvao comp, imaju taj akumulator, 4500. To je super cena za 2 godine garancije.
Jel neko koristio ovaj akumulator duze vreme, kakav li je zna li se?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Banner ili Exide (takodje 2 god garancije) sto se akumulatora tice....po mom skromnom misljenju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Meni je Landport crkao (punjac pokazuje da je dobar ali sporije vergla i isprazni se brzo) posle godinu i po dana a mazio sam ga i pazio i skidao punio, na jesen sam uzeo exide i nisam ga skidao samo sam dopunjavao jednom mesecno videcemo koliko ce izdrzati

Sent from my BV8000Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja