Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Samo da znate da imamo krticu u grupi. Zakleti ljubitelje bmw-a!

Al mu je zato tdm do jaja

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma on Bmw vozi samo zato sto je u modi.

Prati trendove, Tdm voli a Bmw vozi :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kolege da se pohvalim da sam zamenio fabricki volan zamenskim (malo siri i sto je bitnije manje savijen ka vozacu). 

Velika razlika u poziciji,  mnogo prijatnija a pogovo  u voznji,  mnogo se bolje kontrolise i ponasa:)

IMG_20180525_222630.jpg

IMG_20180525_223731.jpg

IMG_20180531_065634.jpg

IMG_20180531_065628.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
2 hours ago, Astral said:

Ma on Bmw vozi samo zato sto je u modi.

Prati trendove, Tdm voli a Bmw vozi :D

Najzad mogu ko čovek da se ne javljam kolegama. Dok sam vozio TDM-a išijas me uvatio u levu ruku :BMW2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....
Kolege da se pohvalim da sam zamenio fabricki volan zamenskim (malo siri i sto je bitnije manje savijen ka vozacu). 
Velika razlika u poziciji,  mnogo prijatnija a pogovo  u voznji,  mnogo se bolje kontrolise i ponasa
IMG_20180525_222630.thumb.jpg.d32158d47dc37ab8a69516941cbcbb0a.jpg
IMG_20180525_223731.thumb.jpg.dffad9dd9520931ddb1cc4294761c11c.jpg
IMG_20180531_065634.thumb.jpg.d0f3d4d8550232a8ee0f48dd5c880a86.jpg
IMG_20180531_065628.thumb.jpg.dd078cd27de0ac25e5eb7db8b571d87e.jpg
Srećno, lepo se slaže sa oklopom

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Nenadbg88 je napisao:

Zakleti ljubitelje bmw-a!

Takvi nemaju Rotax ispod guzice :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
3 hours ago, bdada said:

Takvi nemaju Rotax ispod guzice :jee:

Posle vožnje Rotaxa moram da potegnem koju rakijicu, da smirim drhtavicu :haha1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
On 5/30/2018 at 10:02 AM, ThePainkiller said:

Daleko od toga da smo stručnjaci, ali posedujemo i poznajemo (neko manje-neko više) modele TDM-ova pa otud i možemo da dajemo neke savete ili da pripomognemo u nekoj nedoumici ili problemu... ;)

Ja sam nedavno kupio TDM-a sa 83000 na satu, pa (za sada) izgleda da je u mehanički odličnom stanju. Naravno, na tu kilometražu, neminovno je bilo raditi zamenu razvodnog lanca, štelovanje ventila i/ili zamenu lamela i opruga (smatram da je na mom TDM-u to sve već odrađeno). Takvi zahvati spadaju pod redovan servis na određenoj kilometraži. Ako je i otvarana mašina zbog nekog drugog kvara, bitno je da je posle radova i otklanjanja kvara, to sve lepo i urađeno i spakovano sa dihtunzima i kvalitetnom diht masom kako valja, u suprotnom će se vremenom pojaviti curenje tečnosti (ulja ili antifriza) na pojedninim spojevima. Takođe, ni to što je motor farban nije problem ako je to odrađeno kako valja. 

Znači, pri gledanju motora obavezno proveri da li na spojevima ima ostatka diht mase ili su korišteni dihtunzi, da li na spojevima ima tragova ulja ili antifriza. Vidiš kako motor pali, da li na leru radi na oba cilindra, da li dimi na auspuh. Ne bi smelo da se čuje nikakvo zveckanje ili lupkanje iz mašine. Odaziv na gas treba biti instant i oštar. Pustiš da motor radi u mestu da se lepo zagrije, tada se pokaže ako negde vlisuje ulje na spojevima...

TDM 850 (4tx) ima problematičan zadnji amortizer koji dosta brzo strada, a njegova zamena je oko 100 evra (da imaš i to na umu kad, ako naletiš na takav). Plastike moraju biti utegnute, ne sme ništa da pucketa i škripi. Takođe, obrati pažnju i na prednje diskove, ako su potrošeni, drugi (original) su papreno skupi, ali i njih menjaju kineske kopije, koje kolege voze i na svojim TDM-ovima bez problema...

Ako ti prodavac kaže da ne troši ulje ni malo-tu laže ki pas...;):lol: Svaki TDM 850 hoće da popije ulja, takva mu je konstrukcija, količina koju pije zavisi od načina na koji se vozi - oštrija vožnja znači i veća količina ulja koju će da popije... ;)

Ako šta još možemo pomoći - vikaj...

Pozz i srećno sa kupovinom TakoDobrogMotora... :takoje:

Hvala puno za savete. Manje-više znam šta treba da gledam, nije mi prvi motor koji kupujem, ali je uvek bolje raspitati se kod iskusnijih oko konkretnog modela, šta su mi boljke, na šta posebno obratiti pažnju. Idem u subotu još jednom da pogledam, probam, pokušam da se dogovorimo oko finansijske konstrukcije. Ima i jedna 900ka, lepa k'o lutka, samo sam trenutno kratak za nju. Videćemo. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

 

11 hours ago, ThePainkiller said:

Ako smem da preporucim TDM od 

@Nenadbg88

 Njegov je sa poznatom istorijom i on ga je lepo sredio i cuvao...a nije ni skup... ;)

Naravno da smeš, samo što meni, pošto sam stalno na putu, odgovara samo zamena sa mojom doplatom i Slovenačke table. Nije meni frka, lepo se ja i mojom Kawom vozam, nego naš'o ovog u ponudi pa reko' da se posavetujem. Nisam našao koliko prelaze ove masine, verovatno mi je promaklo u ovih 300 i kusur strana teme, pa rekoh da pitam? Hvala još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Juče stigla registracija, danas na posao motorom... Joj koja uživancija... :jee1:

Nisam mogao ni da pretpostavim koliko znači promenjen ugao na radilici, koliko 4 tx lepše poteže iz niskih obrtaja u odnosu na 3vd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
32 minutes ago, stoka said:

 

Naravno da smeš, samo što meni, pošto sam stalno na putu, odgovara samo zamena sa mojom doplatom i Slovenačke table. Nije meni frka, lepo se ja i mojom Kawom vozam, nego naš'o ovog u ponudi pa reko' da se posavetujem. Nisam našao koliko prelaze ove masine, verovatno mi je promaklo u ovih 300 i kusur strana teme, pa rekoh da pitam? Hvala još jednom.

Vidi, u SRB ti ni jedan nije presao manje od 100 000km a evo svi se i dalje vozimo. 

Naravno svima na satu pise predjeno 32-44000 km. Jer to je tako. 

I kola su nam sva presla 170 000km. 

Jer smo tako u mogucnosti.

 Tako da kupi i vozi se. 

U Slo mozda zaista i nadjes neki koji ima manje od 100 000km :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec




U Slo mozda zaista i nadjes neki koji ima manje od 100 000km 


Тек тамо што га неће наћи испод 100К.
Ни 900, камоли 850... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 33 minuta, Astral je napisao:

Vidi, u SRB ti ni jedan nije presao manje od 100 000km a evo svi se i dalje vozimo. 

Naravno svima na satu pise predjeno 32-44000 km. Jer to je tako. 

I kola su nam sva presla 170 000km. 

Jer smo tako u mogucnosti.

 Tako da kupi i vozi se. 

U Slo mozda zaista i nadjes neki koji ima manje od 100 000km :D

E moj je presao 89000... ;)

A i kola su mi na 285000... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja zam moj spustio na 1900 bez kofera. Imas oglas u sekciji Prodajem pa baci oko.
https://forum.bjbikers.com/applications/tapatalk/index.php?/topic/122364-TDM-850-2001-4TX

Ja sam cvrsto resio da predjem na 900, mislim da je dosta napredniji motor u svakom pogledu, iako za razliku od 2 godine doplacujem skoro soma, mislim da se necu pokajati.
@Thepainkiller hvala za preporuku.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 hour ago, Svaler said:


 

 


Тек тамо што га неће наћи испод 100К.
Ни 900, камоли 850... :)

 

Ne bih se potpuno složio, ne zato što ovde nema muljaže već zato što pouzdano znam da ima gomula ljudi koji motore voze dva puta godišnje po 300-400km a servisiraju ih redovno kod ovlaštenih servisera, tako da se mogu kupiti "novi" motori stari 10-15 godina.  Ne za male pare ali mogu. E sad, ovaj što ja kibicujem nije jedan od tih i vrlo je moguće da ima preko 100000km. Ova jednogodišnja garancija mi zvuči obećavajuće, moram samo dobro pročitati sitna slova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, samo 2 godine ali ne zaboravite da je TDM900 konstruisan tako da bude konkurentan 10 godina na tržištu, prestao je da proizvodi 2012. Tako da, ako ga poredite sa konkurencijom čak i sada, može da pokaže mišiće. Fantastične kočnice (ABS opcija), direktno ubrizgavanje, u potpunosti aluminijumski ram, vrlo respektabilno oslanjanje (podesivo), agregat bez nekih strašnih boljki, potentan, potrošnja oko 5L, cilindri presvučeni nikasilom, kovani alu klipovi... Ipak, "Yamaha" je izmislila tu klasu, ili bolje reći prva je imala takav motocikl u kategoriji koja je jako popularna danas i taj koncept TDM-a je finaliziran modelom 900 koji je maksimum evolucije.

 

Propust bi bio i da ne napomenem završu obradu koja je za klasu iznad novijih motocikala. Debeo lak, šrafovi od nerađujaćeg čelika, plastike koje ne zveče i ne krckaju, prekidači....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ne bih se potpuno složio, ne zato što ovde nema muljaže već zato što pouzdano znam da ima gomula ljudi koji motore voze dva puta godišnje po 300-400km a servisiraju ih redovno kod ovlaštenih servisera, tako da se mogu kupiti "novi" motori stari 10-15 godina.  Ne za male pare ali mogu. E sad, ovaj što ja kibicujem nije jedan od tih i vrlo je moguće da ima preko 100000km. Ova jednogodišnja garancija mi zvuči obećavajuće, moram samo dobro pročitati sitna slova.
Никаква увреда али својевремено сам хтео себи да увезем 900 и гледао сам из Словеније и у то време су сви у огласима били преко 100к. Наравно, сви су били у скроз утегнутом стању и одржавани.

Нисам рекао то у неком лошем контексту, него једноставно да људи тамо купују те путне моторе счда би их стварно возили. А стандард омогућава како вожњу тако и одржавање :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
14 minutes ago, Svaler said:

Никаква увреда али својевремено сам хтео себи да увезем 900 и гледао сам из Словеније и у то време су сви у огласима били преко 100к. Наравно, сви су били у скроз утегнутом стању и одржавани.

Нисам рекао то у неком лошем контексту, него једноставно да људи тамо купују те путне моторе счда би их стварно возили. А стандард омогућава како вожњу тако и одржавање :)

Skroz tačno, samo kažem da taj isti standard omogućava da i ljudi koji motore ne voze, odnosno voze jako jako malo, poseduju iste. Moj komšija je kupio jedan takav, Yamahu XJ600N sa 25000km, prvi vlasnik, stariji gospodin, svi računi iz ovlaštenog servisa, i on, komšija, ga sad vozi manje od 1000km godišnje. Dvadeset i kusur godina a motor jedva 30000km. Moj bivši gazda isto, ima motor koji mu stoji u garaži, FJR 1300, ako nije kupio nesto novije, vozi ga dva-tri puta godišnje. Jednom otišao sa njim u Portugaliju i od tad samo priča o tome a motor skoro i ne pali, osim do servisa, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Evo i ja sam promenuo ulje,tek sad....
Nego,jedno pitanje, šta uraditi kad me zeza termo prekidač?
Sad recimo lepo se ugrejao u mestu i upalio ventilator kako treba, a nekad me zajebava u gradu pa nece da se upali,al samo nekad....
Jel vreme za zamenu?
Ili može i prekidač?

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Izmeri promer pa vidi moze li neki od auta.. U glavi mi je Suzuki Swift 1.3b.

Nemoj mi verovati,nije proverena informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolege, ima li ko viska originalne prednje migavce za TDM? Imam neke led napred, nisu oni ruzni, ali meni nikako ne idu na ovaj motor. Hteo bih originalne da mu vratim, ili barem neke koji su najpriblizniji originalnim. 

Evo da vidite koji su sada na njemu, pa ako neko zeli da menjamo... ;)

tHHyUDF.jpg

gng8FDi.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja