Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Društvo da nema neko ručicu kočnice viška za TDM 3vd ,pade mi danas sa štendera mater mu..
Mislim da može i od 4txa

Послато са XT1650 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 hours ago, bdada said:

... zato kada prvi put krenes da proveris pritisak u gumama usinuce te u ledjima :lol3:

:lol3: a ja poznat po ucestalom proveravanju pritiska :D 

Kad me neko pita: "Koliki ti je pritisak?" , najezim se, makar i o gumama pricali !

 

P.s. Juce sam izmedju ostalog odvozao magistralu od Kragujevca do Kraljeva. Brate slatki, ubo sam neki period oko 8-9h izjutra. Vozio sam kao da me smrt juri, sve vreme osmeh na licu. 

Duge,brze lepe krivine bez rupa,asfalt dobar,gripa koliko oces. Mislim da bi trebao da probas ovu deonicu. 

Jedino mi je zao sto je brzo prosla, al sam i jutros srecan zbog nje.. 

Ako budes isao, zovi me,idemo zajedno. 

Sve se vozi na rubu gume.. obrisao sam ona mala slovca 2ct sa ivica gaznog sloja juce.. kezio se ko budala posle ceo dan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
3: a ja poznat po ucestalom proveravanju pritiska  
Kad me neko pita: "Koliki ti je pritisak?" , najezim se, makar i o gumama pricali !
 
P.s. Juce sam izmedju ostalog odvozao magistralu od Kragujevca do Kraljeva. Brate slatki, ubo sam neki period oko 8-9h izjutra. Vozio sam kao da me smrt juri, sve vreme osmeh na licu. 
Duge,brze lepe krivine bez rupa,asfalt dobar,gripa koliko oces. Mislim da bi trebao da probas ovu deonicu. 
Jedino mi je zao sto je brzo prosla, al sam i jutros srecan zbog nje.. 
Ako budes isao, zovi me,idemo zajedno. 
Sve se vozi na rubu gume.. obrisao sam ona mala slovca 2ct sa ivica gaznog sloja juce.. kezio se ko budala posle ceo dan.
 
A meni nesto prica za brzu voznju. Ccccc...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Nenadbg88 said:

A meni nesto prica za brzu voznju. Ccccc...emoji38.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ma ti si tek posebna prica. 

Ti nemoj da ides tamo.. potrosio bi 9-12 L ulja za tih 50km, nebi se isplatilo :D a i hteo bi posle R1 da kupis.. 

Pa bi trazio novu curu koja oce da pokaze tange na R-ini . Ma sve bi krenulo naopako. :lol3:

Ja zato vozim Tdm,mrzi me da menjam zenu.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
3: a ja poznat po ucestalom proveravanju pritiska  
Kad me neko pita: "Koliki ti je pritisak?" , najezim se, makar i o gumama pricali !
 
P.s. Juce sam izmedju ostalog odvozao magistralu od Kragujevca do Kraljeva. Brate slatki, ubo sam neki period oko 8-9h izjutra. Vozio sam kao da me smrt juri, sve vreme osmeh na licu. 
Duge,brze lepe krivine bez rupa,asfalt dobar,gripa koliko oces. Mislim da bi trebao da probas ovu deonicu. 
Jedino mi je zao sto je brzo prosla, al sam i jutros srecan zbog nje.. 
Ako budes isao, zovi me,idemo zajedno. 
Sve se vozi na rubu gume.. obrisao sam ona mala slovca 2ct sa ivica gaznog sloja juce.. kezio se ko budala posle ceo dan.
 
Шибни ми ту најзанимљивију деоницу од БГ до Краљева, требао би ићи следећи викенд тамо

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, Svaler said:

Шибни ми ту најзанимљивију деоницу од БГ до Краљева, требао би ићи следећи викенд тамо emoji23.pngemoji106.png

Ja sam isao Bg-Mladenovac-To-Čumić-KG-Balosave-KV.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Astral je napisao:

Mislim da bi trebao da probas ovu deonicu

Pre dva meseca spoijo Ovcarsko Kablarsku klisuru sa tom deonicom,a morao sam doci do tamo i od Kg kuci,milina :jee1::jee1::jee1:

Majka Srbija!!! :2kolce:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
49 minutes ago, bdada said:

Pre dva meseca spoijo Ovcarsko Kablarsku klisuru sa tom deonicom,a morao sam doci do tamo i od Kg kuci,milina :jee1::jee1::jee1:

Majka Srbija!!! :2kolce:

Ja sam ZA da ponovimo tu tvoju rutu. 

Moze i u parovima a moze i u gospodjafree fazonu(zanimljivija varijanta) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja sam isao Bg-Mladenovac-To-Čumić-KG-Balosave-KV.
 
9-10.6 идем до Краљева да гледам трке, па се може од тога направити супер викенд тура. Можете пуцати предлоге слободно којим путем до тамо и неке занимљивости у околини за обићи?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 55 minuta, Svaler je napisao:
Pre 5 sati, Astral je napisao:
Ja sam isao Bg-Mladenovac-To-Čumić-KG-Balosave-KV.
 

9-10.6 идем до Краљева да гледам трке, па се може од тога направити супер викенд тура. Можете пуцати предлоге слободно којим путем до тамо и неке занимљивости у околини за обићи?

Tada je moto susret u Kuli pa ja ne mogu, a rado bih se pridružio toj vožnji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Могли би да направимо ТДМ 2018 v2 вожњу од тога, наравно, ако има интересаната

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ima interesanata. Ja taj vikend treba da idem da krecim kod babe i dede. Mislim za 2 nedelje se moze svasta promeniti. Ali ne smem da se upisem na spisak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
On 5/27/2018 at 3:25 PM, Svaler said:
On 5/27/2018 at 11:04 AM, Astral said:
Ja sam isao Bg-Mladenovac-To-Čumić-KG-Balosave-KV.
 

9-10.6 идем до Краљева да гледам трке, па се може од тога направити супер викенд тура. Можете пуцати предлоге слободно којим путем до тамо и неке занимљивости у околини за обићи?

Od Mladenovca da se ne bi vozio isti put u oba pravca, u Topoli je lepo nastaviti na Rudnik preko sela Vinča . Divni predeli i odličan asfalt. Sa Rudnika za Gornji Mil.-Preljina a odatle za Mrcajevce. Od Mrcajevaca preko Adrana za Kraljevo. U povratku iz Kraljeva za Kragujevac preko Balosave, pa iz Kragujevca za Topolu preko Čumića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX 2001

Pozdrav društvo,

zna li neko gde bih mogao da nabavim novu zvezdu-gumu što ide u zadnji točak, TDM 850 4tx je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Raskupusao sam motor. 

Sta mislite, da poskidam one zute blinkere? 

Kontroler mi je u repu i ima 35zica,malo me nervira ta kolicina zica. Sredjujem napajanja gedzeta koje sam kacio unaokolo pomalo haoticno. Redom idem i cesljam instalaciju,kupio sam osiguracku kutiju ovog tipa sa indikatorom pregorelog osiguraca

10-_Way-_Blade-_ATY-_Fuse-_Box-_Terminal

pa cu i to da ugradim da mi svi periferni uredjaji (podmazivac, 12v uticnica, maglenke, blinkeri itd.) idu sa te osiguracke kutije. A kutija dobija napajanje sa releja kog pobudjuje kontakt. 

Lepo kulturno to sve da povezem a ne kao sad buljuk zica. Samo ja znam sta je sta. 

Neko kad bi video prekrstio bi se i pobegao. 

Ono sto mene muci je dali su mi realno blinkeri potrebni? (Oni zuti) 

Sta vi mislite? Smetaju li ostalima oko mene? Ja njih palim samo kada smo u grupi,inace jok. Samo mi kontroler blinkera zauzima mesto gde bi mogao prvu pomoc da drzim. I jos izgleda jezivo sa svih 35zica koje vire iz njega.

Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Dobro izgleda kutija, a i kod mene nije bolja situacija u pogledu žica, tako da kad uradiš stavi sliku da vidim kako je ispalo pa se možda i sam odlučim na kupusanje

Raskupusao sam motor. 
Sta mislite, da poskidam one zute blinkere? 
Kontroler mi je u repu i ima 35zica,malo me nervira ta kolicina zica. Sredjujem napajanja gedzeta koje sam kacio unaokolo pomalo haoticno. Redom idem i cesljam instalaciju,kupio sam osiguracku kutiju ovog tipa sa indikatorom pregorelog osiguraca
10-_Way-_Blade-_ATY-_Fuse-_Box-_Terminal-_Bus-_Bar-_Kit-_Boat-_Marine-_Motor.jpg&key=d62c16a3efa8f66589559cffdb80d7750aab47f52d14fdfe747e06706fe78128
pa cu i to da ugradim da mi svi periferni uredjaji (podmazivac, 12v uticnica, maglenke, blinkeri itd.) idu sa te osiguracke kutije. A kutija dobija napajanje sa releja kog pobudjuje kontakt. 
Lepo kulturno to sve da povezem a ne kao sad buljuk zica. Samo ja znam sta je sta. 
Neko kad bi video prekrstio bi se i pobegao. 
Ono sto mene muci je dali su mi realno blinkeri potrebni? (Oni zuti) 
Sta vi mislite? Smetaju li ostalima oko mene? Ja njih palim samo kada smo u grupi,inace jok. Samo mi kontroler blinkera zauzima mesto gde bi mogao prvu pomoc da drzim. I jos izgleda jezivo sa svih 35zica koje vire iz njega.
Sta mislite?


Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Astral Ana i ja smo se vozili iza tebe dosta dugo u putu ka Kladovu i sećam se kako smo oboje komentarisali da to dobro izgleda, a i da ima svrhu. I ja bih, boga mi, te blinkere stavio, i držao ih upaljene skoro sve vreme (pogotovo noću). Plus bi (ako može) ugradio dodatno blinker koji bi se uključivao samo kada se pritisne kočnica (tipa u kofer). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 14 sati, Arpad72 je napisao:

Pozdrav društvo,

zna li neko gde bih mogao da nabavim novu zvezdu-gumu što ide u zadnji točak, TDM 850 4tx je u pitanju.

    Ja sam nove gumene ublazivace udara u zadnjem tocku (silent block) kupio preko >motodelovi.com< iz okoline Sente, radi Gabor. Kostalo je 3x18e (u TDM idu 3 bloka po 18 evra), ukupno oko 54 evra. Dolaze u kesicama sa znakom Jamaha i kataloskim brojem a proizvedeni su u Kini. Isto je za 3vd i 4tx. Kupovao sam dosta delova preko njega, neke ima odmah, a neke on porucuje i stizu za npr. 10 dana, na kucnu adresu kupca. Mogu samo preporuciti prodavca.

    Prilikom ugradnje sam nove gumene ublazivace premazao apotekarskim glicerinom da budu klizavi (ne mast ili ulje) i nekako utukao nosac lancanika u tocak sa novim gumenim ublazivacima DRVENIM LETVICAMA (cekicem po drvenim letvicama pa lagano u krug). Tocak je bio na drugim letvicama da nebi krljao o beton. Sve sam uspeo sam kao dete kad se igra.

    Kataloski broj i naziv gumenog ublazivaca udara u zadnjem tocku

stari kat.broj (ako nadjes negde staru zalihu) 3VD25364000

novi kat.broj                                                           4BP25364000

naziv DAMPER.

tel. 065/4450015, 8-17h, Gabor.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 hours ago, bdada said:

Vozeci iza tebe nisu mi smetali,mogu samo pomoci u slucaju kise,magle ... :takoje:

 

8 hours ago, TomyB said:

Dobro izgleda kutija, a i kod mene nije bolja situacija u pogledu žica, tako da kad uradiš stavi sliku da vidim kako je ispalo pa se možda i sam odlučim na kupusanje

 


Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

 

 

8 hours ago, Dejan Nešković said:

@Astral Ana i ja smo se vozili iza tebe dosta dugo u putu ka Kladovu i sećam se kako smo oboje komentarisali da to dobro izgleda, a i da ima svrhu. I ja bih, boga mi, te blinkere stavio, i držao ih upaljene skoro sve vreme (pogotovo noću). Plus bi (ako može) ugradio dodatno blinker koji bi se uključivao samo kada se pritisne kočnica (tipa u kofer). 

Pa nista,onda cu ih ostaviti.

Samo cu dodati kutiju sa osuguracima radi preglednosti.

@Dejan Nešković

Tdm 4tx u stop svetlu ima 2 sijalice. 

Jednu sam bio prevezao pre 3 god da ide preko GS-100A kontrolera,druga ostala direkt na instalaciji kao backup u slucaju crkavanja kontrolera. 

I dan danas radi.

Sad kada sam sve ovo raskupusao,resio sam da vratim sijalice u stop svetlu u fabricko stanje,a da dodam ovo:

 

AUTO car-styling F1 Style 12 LED Red Rear Tail Third Brake Lamps LED HID ERROR FREE Car Side Wedge Light car styling feb16
http://s.aliexpress.com/IzUNFnUn?fromSns=Copy to Clipboard

 

Ispod ploce top case-a.

Tako da cu to vezati na kontroler GS100A pa ce blinkati kad kocim a fabricka stopaljka ce biti fabricke funkcije.

 

Ova svetiljka ima 3 zice. 

Sto znaci da ima 2 rezima rada.

Jedan rezim rada joj je konstantno sijanje. 

Drugi rezim je treperenje u jednakom vremenskom intervalu. ( 0.5sec-ON/ 0.5sec-OFF) 

Znaci da se moze vezati i bez kontrolera. 

Ja buduci da imam kontroler,necu koristiti drugu funkciju jer kontroler to mnogo bolje radi (ima varijabilne tajminge upaljeno/ugaseno)

Slikacu kad zavrsim.

Trenutno izgleda ovako.

20180529_185320.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Pozdrav ljudi, vidim vi ste ovde stručnjaci za TDM-ove pa reko' da pitam za savet: gledao sam jednog da kupim, 850, 1998. godište, prešao 75000km, jel mu to mnogo? Drugo, nije original boja na njemu već ona mat crna folija, lepo izgleda, deluje mi da je sve drugo original, nema nekih vidnih ogrebotina od padova, nisam expert. Prodaje ga firma koja se bavi samo servisiranjem i preprodajom motora tako da daju i neku garanciju, za koju, iskreno ne znam šta pokriva. Lepo je to što bih mogao dati moj motor i nešto para da ne moram da se zajebavam sa prodajom i, ne daj bože, ostanem bez motora sad u sred sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, stoka je napisao:

Pozdrav ljudi, vidim vi ste ovde stručnjaci za TDM-ove pa reko' da pitam za savet: gledao sam jednog da kupim, 850, 1998. godište, prešao 75000km, jel mu to mnogo? Drugo, nije original boja na njemu već ona mat crna folija, lepo izgleda, deluje mi da je sve drugo original, nema nekih vidnih ogrebotina od padova, nisam expert. Prodaje ga firma koja se bavi samo servisiranjem i preprodajom motora tako da daju i neku garanciju, za koju, iskreno ne znam šta pokriva. Lepo je to što bih mogao dati moj motor i nešto para da ne moram da se zajebavam sa prodajom i, ne daj bože, ostanem bez motora sad u sred sezone.

Daleko od toga da smo stručnjaci, ali posedujemo i poznajemo (neko manje-neko više) modele TDM-ova pa otud i možemo da dajemo neke savete ili da pripomognemo u nekoj nedoumici ili problemu... ;)

Ja sam nedavno kupio TDM-a sa 83000 na satu, pa (za sada) izgleda da je u mehanički odličnom stanju. Naravno, na tu kilometražu, neminovno je bilo raditi zamenu razvodnog lanca, štelovanje ventila i/ili zamenu lamela i opruga (smatram da je na mom TDM-u to sve već odrađeno). Takvi zahvati spadaju pod redovan servis na određenoj kilometraži. Ako je i otvarana mašina zbog nekog drugog kvara, bitno je da je posle radova i otklanjanja kvara, to sve lepo i urađeno i spakovano sa dihtunzima i kvalitetnom diht masom kako valja, u suprotnom će se vremenom pojaviti curenje tečnosti (ulja ili antifriza) na pojedninim spojevima. Takođe, ni to što je motor farban nije problem ako je to odrađeno kako valja. 

Znači, pri gledanju motora obavezno proveri da li na spojevima ima ostatka diht mase ili su korišteni dihtunzi, da li na spojevima ima tragova ulja ili antifriza. Vidiš kako motor pali, da li na leru radi na oba cilindra, da li dimi na auspuh. Ne bi smelo da se čuje nikakvo zveckanje ili lupkanje iz mašine. Odaziv na gas treba biti instant i oštar. Pustiš da motor radi u mestu da se lepo zagrije, tada se pokaže ako negde vlisuje ulje na spojevima...

TDM 850 (4tx) ima problematičan zadnji amortizer koji dosta brzo strada, a njegova zamena je oko 100 evra (da imaš i to na umu kad, ako naletiš na takav). Plastike moraju biti utegnute, ne sme ništa da pucketa i škripi. Takođe, obrati pažnju i na prednje diskove, ako su potrošeni, drugi (original) su papreno skupi, ali i njih menjaju kineske kopije, koje kolege voze i na svojim TDM-ovima bez problema...

Ako ti prodavac kaže da ne troši ulje ni malo-tu laže ki pas...;):lol: Svaki TDM 850 hoće da popije ulja, takva mu je konstrukcija, količina koju pije zavisi od načina na koji se vozi - oštrija vožnja znači i veća količina ulja koju će da popije... ;)

Ako šta još možemo pomoći - vikaj...

Pozz i srećno sa kupovinom TakoDobrogMotora... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
18 hours ago, Dejan Nešković said:

@Astral Ana i ja smo se vozili iza tebe dosta dugo u putu ka Kladovu i sećam se kako smo oboje komentarisali da to dobro izgleda, a i da ima svrhu. I ja bih, boga mi, te blinkere stavio, i držao ih upaljene skoro sve vreme (pogotovo noću). Plus bi (ako može) ugradio dodatno blinker koji bi se uključivao samo kada se pritisne kočnica (tipa u kofer). 

Vidiš ja sam totalno suprotnog mišljenja. Vozio sam jedno sat vremena iza Astrala i izuzetno mi je smetalo. Kako negde pogledam, blinker mi odvrati pažnju i nesvesno pogledam u njega. Navikao sam da kad vidim promenu ispred sebe tipa paljenje štop svetla automatski reagujem. Nakon sat vremena iza tih blinkera, toliko sam oguglao na treperenje da ne bih ni primetio da je naglo zakočio. To jedino ima smisla u situacijama gde se koriste sva 4 žmigavca, a to nije grupna vožnja.

Ovo za treperenje štop svetla mislim da je korisno - privlači pažnju, a ne smeta drugim vozačima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja