Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 9 minuta, ThePainkiller je napisao:

Nemojmo zaboraviti kolegu @Mind Resetting (Slobodan) koji je sve svoje motore (uključujući i moju bivšu-sadašnju Hondu) sredio tip top- pa prodao... ;)

Takođe i ja patim od iste te bolesti zvane manija sređivanja motocikla. Jednostavno ne mogu da podnesem da nešto ne radi kako treba, a da ja imam mogućnost to da sredim... Čak sam i sadašnjoj Hondi našao još stvarčica koje je čak i Slobodan prevideo... Pored amortizera koji su propišali pa su svakako morali na zamenu, zamenio sam i prednji lančanik, pa mi sada nema više čudnih zvukova kod prednjeg lančanika. Stari je imao blago pokrivljene zube pa lanac očigledno nije dobro nalegao. Sada mašina samo prede i lanac samo šušti. Očistio i naštelovao karbove. Potrošnja 5 litara, poteže iz podruma i ide kao zmaj. Ja prezadovoljan... ;)

 

Vidim ja citirali me u TDM temi, reko da vidim sta je kad ono dodali me na listu pacijenata koji srede motor pa ga prodaju :) 

Sta znam, ja se iscimam sredim sve sto mislim da treba, ipak ja vozim taj motor i uvek ih radim imajuci bas to u vidu. Doduse uvek i krecem sa time, e vog necu da prodam :) i onda jebes ga. Ako nesto ne stignem pre prodaje obavezno navedem u oglasu. Eto hvala bogu zadnjih 4 motora su ostala kod ljudi na forumu i sa svima se i dalje cujem da pitam kako ide jel bilo nekih problema i  sa svima mogu da sednem i popijem po koju. 

 

A sto se tvoje honde tice, zaista sjajan motor, nisam se u dosadasnjoj karijeri ni sa jednim toliko navozao i uzivao, nisam ga toliko sredio kolko je sve sto sam radio kostalo al je i vredelo, michelin pilot road gume samo su trecina vrednosti motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Pozdrav ljudi, 
Da li neko na osnovu ove slike moze okvirno da mi kaze koje godiste je ovaj tdm? nalazi se u Svajcarskoj (mozda pomogne).
znam da se tenera razliguje od godine do godine po plastikama ne znam kakva je situacija sa tdm-om...

tdm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

I oni se razlikuju po boji, zavisno od godine. Ja vozim 4tx model, ali ima iskusnih kolega sa 3vd modelom kao sto je taj pa ce ti reci kakva je situacija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 1 sat, bocca_bastard je napisao:

Mnogo tesko pitanje da ti kazem.

 

Ja sam dao Bokiju da ih pregleda jer je menjao lanac bregaste koji je zveckao kao jebene kastanjete. Medjutim, kad sam skinuo karbove, video sam da su ventili izduvni strokavi i jedan masTan, pa sam znao da bar jedan mora. Ispalo je da je neki pre mene smirglao plocicu (valve shim, ne znam da srpsko-germanskom) i tu verovatno usrao. Pa je boki odradio sve. U principu se cuju ventili kako klapcu, zvuci cudno, i moze se pomesati sa svim i svacim. Kod mene nije zveckanje bilo od ventila niti podizaca, nego od lanca bregaste, ali kad smo vec bili tu valjalo je proveriti i nastelovati!

Ono sto ti je jebada je sto moras da ostavljas motor. Mora biti hladan potpuno, pa ako si dosao njime ima da se vratis autobusom :D

 

@Pavke_88 Nije Pozarevac daleko, dodji neki dan, idemo na kafe nas par ljutih TDM-asa pa cemo da ti damo par saveta :popovanje:

Hvala druze na odgovoru, svakako je naravučenije da se se sve radi na vreme i nista slucaju ne prepusta, tako da, cim budem cuo neke takve zvuke, odmah kod majstora jer sam i ja od onih koji sve gledaju da bude tip top, uostalom pa svi smo takvi, zar ne? :jee1: Inace za kafu i druzenje uvek, eto cim bude neka organizacija za voznju, okupljanje, ja se vec prijavljujem :takoje: p.s.za akumulator, ako se dobro secam i ja imam unibat i evo vec treca sezona bez greske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 16 minuta, Andric_Ivo je napisao:

Pozdrav ljudi, 
Da li neko na osnovu ove slike moze okvirno da mi kaze koje godiste je ovaj tdm? nalazi se u Svajcarskoj (mozda pomogne).
znam da se tenera razliguje od godine do godine po plastikama ne znam kakva je situacija sa tdm-om...

tdm.jpg

Srebrni ram i srebrni agregat i ova kolorna sema ukazuje na 95. godinu...

http://www.tdmitalia.net/eng/index.php?u=lemoto/colorazioni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
9 hours ago, Pavke_88 said:

Uf ti ventili, kada im je vreme za stelovanje, jel ima neki pouzdan znak da im je vreme za podesavanje ili se to radi na neku odredjenu kilometrazu?

Obično se zazori ventila smanjuju, pa se i ne čuju. Najbolje proveriti na određenu kilometražu, samo što to na TDM-u nije baš jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 12 minuta, mradomir je napisao:

Obično se zazori ventila smanjuju, pa se i ne čuju. Najbolje proveriti na određenu kilometražu, samo što to na TDM-u nije baš jeftino.

Pa to, znam da nije bas jeftino, al kad dodje vreme, sta je tu je :takoje: svakako hvala na inf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Andric_Ivo je napisao:

Pozdrav ljudi, 
Da li neko na osnovu ove slike moze okvirno da mi kaze koje godiste je ovaj tdm? nalazi se u Svajcarskoj (mozda pomogne).
znam da se tenera razliguje od godine do godine po plastikama ne znam kakva je situacija sa tdm-om...

tdm.jpg

Rezervoar nije njegov nego od starijeg modela 92/93 ostalo kako kaze @ThePainkiller ALI bitno je da ima 57kw,ukoliko ima manje zaboravi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636
3 hours ago, bdada said:

Rezervoar nije njegov nego od starijeg modela 92/93 ostalo kako kaze @ThePainkiller ALI bitno je da ima 57kw,ukoliko ima manje zaboravi!

ne znam nista, znam samo da je u "dobrom stanju", da se vozi. Suzuki sv650s 2002, ovaj tdm, hodna vfr750 pojma nemam koje godiste, skuter piaggio 50 zip i sve ovo za 1500e. Sve ispravno sve sa papirima, neko prebijanje dugova bilo sta li je ne znam. Pa mi ovaj tdm izgleda ok, obzirom da vozim xtz750 i da sam trazio neki tdm 900 mozda moze da posluzi kao prelazna stepenica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@ nobelovac, to ti je vrh ponuda. 

 

@svi ostali

 

O sta da ih okacim? Nisam pametan. Nemam roll bar. Nemam pare da kupim isti.

 

20180417_185349.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd4be6035eef583085c0e165cca62a16195b6243118768031c@ nobelovac, to ti je vrh ponuda. 
 
@svi ostali
 
O sta da ih okacim? Nisam pametan. Nemam roll bar. Nemam pare da kupim isti.
 
20180417_185349.thumb.jpg.08df0358fb6195129701adf82c3638c9.jpg
Jel sa Aliexpresa ? Koliko te sve sa carinom kostalo ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Stole_018 said:

Jel sa Aliexpresa ? Koliko te sve sa carinom kostalo ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

Da. Nije bilo carine. 

Samo sam platio na Aliju 15€. Stiglo za 10ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Da. Nije bilo carine. 
Samo sam platio na Aliju 15€. Stiglo za 10ak dana.
Jel mozes konkretno link odakle si narucio da mi posaljes ovde ili u pp

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 39 minuta, Astral je napisao:

imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd@ nobelovac, to ti je vrh ponuda. 

 

@svi ostali

 

O sta da ih okacim? Nisam pametan. Nemam roll bar. Nemam pare da kupim isti.

 

20180417_185349.jpg

Uradi kao i ja, umesto vijaka koji drže agregat napravi kod strugara nove samo produžene toliko da mogu da stanu maglenke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Astral, porucujem iste, hvala za link, ustedeo si mi vreme oko pretrage :jee1: Jedno pitanje, da li iste koristis samo kada je magla ili u kombinaciji sa kratkim svetlima nocu radi bolje vidljivosti?...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Pavke_88 said:

Astral, porucujem iste, hvala za link, ustedeo si mi vreme oko pretrage :jee1: Jedno pitanje, da li iste koristis samo kada je magla ili u kombinaciji sa kratkim svetlima nocu radi bolje vidljivosti?...

:D nisam ih bas koristio .. 

Al ima da mi gore uvek kad vozim kako bih imao siru siluetu u ocima drugih vozaca.

Po magli i zimi ne vozim nikad. Ne volem. 

Samo leti teram moped. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, zocist said:

Uradi kao i ja, umesto vijaka koji drže agregat napravi kod strugara nove samo produžene toliko da mogu da stanu maglenke

Mozes da mi slikas tvoje resenje kada budes stigao. Zvuci elegantno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, bdada said:

@Astral neki L profil na nosac hladnjaka,to je to mesto,msm da sam ti to vec predlozio ranije

Mislis na ovo?L-PROFILI.jpg.5f4cf3383d19bd971ec1bfbbf9ca282d.jpg

 

Ove dole levo bi mozda i mogao nekako da nabudzim.. to bi svakako bilo jeftinije resenje. 

Motor mi je u garazi, a garaza 1km od stana pa ne mogu sad bas da skoknem da pogledam ali koliko se secam nosac hladnjaka je pod plastikom.. to bi moralo nesto da se krivi da vijuga.. vrag mu babu osedl'o ! 

Baci oko .. 

8add63bccb4f710d24336a3c56d72aad--warriors-yamaha-motorcycles.jpg.b52120b6cc52bf4507691fdb1f47399f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 12 minuta, Astral je napisao:

Mozes da mi slikas tvoje resenje kada budes stigao. Zvuci elegantno. 

Naravno, slikam sutra kad se vratim sa posla:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja