Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
7 hours ago, Pavke_88 said:

Mislim bukvalno, sipam na maksimum u prozorce i tako stoji

Da li vidiš crtu ulja ili je iznad prozorčeta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Pavke_88 je napisao:

Mislim bukvalno, sipam na maksimum u prozorce i tako stoji, evo skoro 6000 km i nije mrdnulo (znam da je krajnje vreme da promenim :ups:), a vozim umereno, ne bas cesto u visoke  obrtaje, nego kad kad, tako da  je mozda zbog toga, jer sam od mnogih cuo da je potrosnja ulja blisko povezana sa ovim nasim modelom Yamahe, no menjac cesto hoce da lupi i da se cuje i oseti pod nogom kako upada u brzine, pa eto, najvise zbog toga da promenim, sta znam... ;) 

Mislim da ne bi trebao ulje na max da ostavljaš. Treba da bude ispod max crte, tj. idealno je na pola između min i max crte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Da, puno staklo da bude a nivo je tik iznad stakla, bio kad sam sipao i uvek isti prilikom svake kontrole, pa i sada pred zamenu. :jee1:Hm, pa ne znam za max, min, ja ovako, evo vec treca sezona... a i dobro je kad u max za svaki slucaj, ako krene da pije, ipak je zašao u godine :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Pavke_88 je napisao:

Da, puno staklo da bude a nivo je tik iznad stakla, bio kad sam sipao i uvek isti prilikom svake kontrole, pa i sada pred zamenu. :jee1:Hm, pa ne znam za max, min, ja ovako, evo vec treca sezona... a i dobro je kad u max za svaki slucaj, ako krene da pije, ipak je zašao u godine :takoje: 

Ako je nivo ulja preko maximuma steti masini i uljnoj pumpi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sipas mu previse ulja. 

A to je posledica toga sto ne umes da izmeris nivo na pravi nacin. 

Zato te mradomir pita.

Ne primecujes potrosnju ulja jer ga u startu vec imas previse. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Realno , sama metoda odredjivanja nivoa ulja je idiotska.

To i nedostatak centralnog stendera ne mogu da im oprostim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji nekoliko teorija o potrosnji ulja. Vezano za semeringe i uljne kanale. Treba voditi racuna o tome i mislim da ni jedan model TDM ne sme biti kompromitovan losim uljem.

 

Ja godinama koristim FUCHS Silkolene, mada cu ovaj put sipati  ELF http://catalog.elf.com/en/products/7bi/MOTO-4-RACE-10W-60

 

Prenecu utiske, naravno po menjacu i to sto se moze osetiti bez da ide u laboratoriju.

 

Za vikend sam odvojio dan povezem maglenke, zamenim srafove tablice, zamenim crevo Scottoilera a i uskoro treba da mi stigne LED pozicija i LED sijalica za stop svetlo koje blica 6x u sekundi pa konstantno. Morao bih i tegice da odnesem na plastificiranje. Razmisljam i retrovizore da zamenim. Posle toga detaljno pranje i voskiranje.

Pratio sam i potrosnju, 300km sa 15 litara. Ocekivao sam da ce biti manje ali je prihvatljivo sa obzirom na snagu i gabarite.

 

Dobar motor generalno, nije nesto uzbudljiv ali vremenom ti ne daje razloge da ne volis.

Mozda uradim dve kvalitetne diskretne nalepnice ovog citata Alana:

b3be79de567c79c1d0c6a83704aa0e2e.jpg

 

5ad0dcfa36cfa_TDM900L420mmb_resize.jpg.0ccc3691f0ab41c02c9dc66172508611.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 25 minuta, Alekre je napisao:

Postoji nekoliko teorija o potrosnji ulja. Vezano za semeringe i uljne kanale. Treba voditi racuna o tome i mislim da ni jedan model TDM ne sme biti kompromitovan losim uljem.

 

Ja godinama koristim FUCHS Silkolene, mada cu ovaj put sipati  ELF http://catalog.elf.com/en/products/7bi/MOTO-4-RACE-10W-60

 

Prenecu utiske, naravno po menjacu i to sto se moze osetiti bez da ide u laboratoriju.

 

Za vikend sam odvojio dan povezem maglenke, zamenim srafove tablice, zamenim crevo Scottoilera a i uskoro treba da mi stigne LED pozicija i LED sijalica za stop svetlo koje blica 6x u sekundi pa konstantno. Morao bih i tegice da odnesem na plastificiranje. Razmisljam i retrovizore da zamenim. Posle toga detaljno pranje i voskiranje.

Pratio sam i potrosnju, 300km sa 15 litara. Ocekivao sam da ce biti manje ali je prihvatljivo sa obzirom na snagu i gabarite.

 

Dobar motor generalno, nije nesto uzbudljiv ali vremenom ti ne daje razloge da ne volis.

Mozda uradim dve kvalitetne diskretne nalepnice ovog citata Alana:

 

 

 

 

 

 

Je`l to u 6. brzini pri 80km/h ? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
8 hours ago, Pavke_88 said:

Da, puno staklo da bude a nivo je tik iznad stakla, bio kad sam sipao i uvek isti prilikom svake kontrole, pa i sada pred zamenu. :jee1:Hm, pa ne znam za max, min, ja ovako, evo vec treca sezona... a i dobro je kad u max za svaki slucaj, ako krene da pije, ipak je zašao u godine :takoje: 

Na koji šraf ispuštaš ulje?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Sipao sam mu 3,6 litara, kako je i u manuallu kada se menja i filter, provozao, sacekao malo, proverio i stoji na max, ali koliko da pokrije staklo, ne previse jer nivo vidim lepo kad nagnem motor levo desno i tacno imam uvid koliko je to "preko" maksimuma, mada ako vec steti, onda cu mu sada manje sipati, tj.sada cu vise obratiti paznju na to. 

pre 27 minuta, mradomir je napisao:

Na koji šraf ispuštaš ulje?

Ispustam na ona dva dole, plus sto izadje na deklu, ako gresim, ispravite me? :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 46 minuta, bocca_bastard je napisao:

Malo sam pokisao do gole koze

 

pre 46 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ide kao nevreme sada

I dalje nije brzi od nevremena :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre sat vremena, bocca_bastard je napisao:

Izdajico :jee:

 

Elem, moj konj crveni stig'o. Malo sam pokisao do gole koze ali morao.je biti dovezen danas :D

 

Ide kao nevreme sada

Sta bi sa motorom na kraju? Jel do karbova bilo ili? Svaka cast majstor Bokilicu, masina radi kao sat koliko vidim na snimku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Uf ti ventili, kada im je vreme za stelovanje, jel ima neki pouzdan znak da im je vreme za podesavanje ili se to radi na neku odredjenu kilometrazu? Inace, Bocca_bastard, sad si miran narednih ihaaa kilometara... mene to ceka kad tad, to stelovanje, sinhronizacija karbova, lanac bregaste... no za sada da kucnem u drvo sve je super (cak mi se i potrosnja vratila u normalu, dal do prljavog filera bilo, ne znam ni sam), ali svakako moram i na to da mislim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
8 hours ago, bocca_bastard said:

Ne znam ni sam a ne zna ni Boki. Izmenjene spojke karbova i cilindra koje su bile ispucale i picnuti karbovi. Nesto od ta dva ili oba. Ko zna. 

Da je bilo jednostavno ja bih sam, a posto nije Boki ga je opravio. 

 

Ali pored toga imam i nov lanac begaste, picnute ventile, pun kurac novih dihtunga svega bitnog, sredjene vile koje vise ne pisaju. 

 

Uf, uf koliko te to obradovalo u evrima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, bocca_bastard je napisao:

oko 250 evra delovi. Imam sve racune i to. Sve u svemu lepa kinta. A moram jos da promenim akumulator uskoro :)

Mašala... :staa2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

Jedan nauk iz svega ovoga sam izvukao.

 

Od sada kupujem motore samo od onih koji prodaju po forumu da jaku kintu ali su sredili sve. To su oni kao sashac manijak sto sredi motor pa ga proda. O, o, o, cekaj. Ili ti brate :moto3:

 

Ozbiljan sam skroz. Dosta je bilo bajkova koje su odrzavali kvazi majstori pa ja moram da placam da bih doneo u normalno stanje

Nemojmo zaboraviti kolegu @Mind Resetting (Slobodan) koji je sve svoje motore (uključujući i moju bivšu-sadašnju Hondu) sredio tip top- pa prodao... ;)

Takođe i ja patim od iste te bolesti zvane manija sređivanja motocikla. Jednostavno ne mogu da podnesem da nešto ne radi kako treba, a da ja imam mogućnost to da sredim... Čak sam i sadašnjoj Hondi našao još stvarčica koje je čak i Slobodan prevideo... Pored amortizera koji su propišali pa su svakako morali na zamenu, zamenio sam i prednji lančanik, pa mi sada nema više čudnih zvukova kod prednjeg lančanika. Stari je imao blago pokrivljene zube pa lanac očigledno nije dobro nalegao. Sada mašina samo prede i lanac samo šušti. Očistio i naštelovao karbove. Potrošnja 5 litara, poteže iz podruma i ide kao zmaj. Ja prezadovoljan... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja