Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Normalno je da se diskovi malo greju, ali nije normalno što si teže vratio klipove unutra. To znači da su ti gumice na čeljustima otišle. Trebao si ih menjati već sad kada si menjao pločice. Firma ˝Sigurnost˝ iz Zrenjanina ih pravi, poruči ih i menjaj. Prilikom kočenja klipovi ti ne izlaze ravnomerno i to rezultira nedovoljno dobrim kočenjem, neravnomerna potrošnja pločica i diskova, a može da uzrokuje i krivljenje diskova... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Normalno je da se diskovi malo greju, ali nije normalno što si teže vratio klipove unutra. To znači da su ti gumice na čeljustima otišle. Trebao si ih menjati već sad kada si menjao pločice. Firma ˝Sigurnost˝ iz Zrenjanina ih pravi, poruči ih i menjaj. Prilikom kočenja klipovi ti ne izlaze ravnomerno i to rezultira nedovoljno dobrim kočenjem, neravnomerna potrošnja pločica i diskova, a može da uzrokuje i krivljenje diskova... 
Cini mi se da sam primetio da mi samo na "pola" diska koci, bas kao da neravnomerno izlazi klip.
Pod kojim nazivo tj sifrom da nadjem te gumice za klipove ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ako nemaš mere tih gumica, onda skineš jednu koja je u najboljem stanju i pošalješ im. Oni po njoj naprave gumice i pošalju ti nazad. Zovneš ih telefonom i sve se dogovoriš. Čak mislim da sam pročitao da je neko od kolega poslao kompletne čeljusti njima, oni mu montirali nove gumice i poslali mu nazad...

http://www.sigurnost.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Nakon 4 meseca pauze, i mi zvanično otvorili sezonu sa dve manje vožnje po jugu Srbije.

 

IMG_20180407_121036.thumb.jpg.f34c64e5181c234f05956ccd75bf2626.jpg

 

1 dan: Leskovac - Vlasotince - Ljuberađa - Bela Palanka - Sićevačka klisura - Jelašnička klisura - Ništa Banja - Gadžin Han - Leskovac

Kombinacija puteva kroz naselja i otvorenog puta. Kvalitet podloge: od 2 (kocka/loš asfalt sa zakrpama/blato i šljunak na putu) do 5 (prošlogodišnji asfalt). 

Ruta: 175 km.

Ruta.thumb.jpg.098d3d3f99b7a1cff07ee7721d781022.jpg

 

Stvari za videti:

  • Put Vlasotince - Babušnica (korektna do izuzetna podloga, put uz reku sa dosta vegetacije. Oprez! za krivine u Svođu i Modroj Steni)
  • Vodopad Ljuberađa (na žalost, nemoguće prići, pošto se koristi za vodosnabdevanje Niša)
  • Klisura kod Donje Koritnice Google Street view (veoma kratka deonica, ali svaki metar je divan)
  • Belopalanačko vrelo (koristi se za vodosnabdevanje Bele Palanke, na žalost, restoran pored vrela ne radi trenutno)
  • Jelašnička klisura (raj za slobodne penjače, planinare i paraglajdere, a mi smo išli da se divimo vodopadu)
  • Niška Banja (na žalost, kao i puno naših Banja, propada. Ipak, kafane su još uvek dobre. Na slici, Bečka veličine slonovog uha)
  • Put Gadžin Han - Brestovac (nova podloga, sem u selima koja nisu participirala. Brze krivine, malo saobraćaja. Oprez! zbog traktora na putu)

IMG_20180407_151815.thumb.jpg.858e68d8b9511656879fe259572d4135.jpg-

 

IMG_20180407_161447.thumb.jpg.63299fc58ec2a532864788a3792b4dea.jpg

 

IMG_20180407_180010.thumb.jpg.2384d01f1e135e0d9f30bfd9da6ca818.jpg

 

IMG_20180407_190740.thumb.jpg.edc6a7460eb16406d7d848a8ab964311.jpg

 

IMG_20180407_180924.thumb.jpg.3bb916fe3f337223083a232cd5587d9f.jpg

 

2 dan: Leskovac - Donja Jajina - Miroševce - Jezero Barje - Gorina - Hidroelektrana Vučje - Leskovac

Ovde smo ciljano išli da uživamo malo na jezeru i u Kanjonu reke Vučjanke, stoga je kilometraža mala.

Kombinacija puteva kroz naselja i otvorenog puta. Kvalitet podloge: od 1 (ulegla kocka/loš asfalt sa odronima) do 5 (prošlogodišnji asfalt). 

Ruta: 60 km. 

 

Ruta.thumb.jpg.1a87bf0fac877b915ea6e08ae9aba1fc.jpg

 

Stvari za videti:

 

  • Jezero Barje (koristi se za vodosnabdevanje Leskovca, tako da nema plažu ili kupalište, ali kada se malo prošeta oko brane, ima gde da se spusti do vode. Oprez! Od Miroševca do jezera, na više mesta je leva traka skoro kompletno uništena odronima)
  • Kanjon reke Vučjanke (druga najstarija hidroelektrana u Evropi, veliki broj virova, kupalište).

IMG_20180408_114040.thumb.jpg.589f740cc386a9f1fb94fc111812a49a.jpg

 

IMG_20180409_151557.thumb.jpg.4837c54e999aa761bff5c919b896ced6.jpg

 

IMG_20180409_152147.thumb.jpg.580c4c0d48d28ea02b7799d926081874.jpg

 

IMG_20180409_152949.thumb.jpg.4b1cc2ce042944fdb7dc289d583edf26.jpg

 

Inače, u južnoj Srbiji je prethodnih godina učinjeno puno na infrastrukturi, od puteva do propratnih sadržaja, i sada zaista ima puno ruta kojima se može krenuti na jednodnevne ili vikend ture a da se čovek ne postidi ili da ne prokune asfalt. 

Stoga, ako ima zainteresovanih da se nekad ove godine organizuje neko vikend putovanje, rado ću preuzeti na sebe logistiku oko organizacije. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zapravo, ram i felne su teget, tako da, bilo bi najbolje da je Sebin rad u toj boji.... Ili kada bi ova siva bila malo više metalik. :)

Ali, da budem iskren, nakon nekog vremena sam se navikao na to kakvo je.

 

Što se Juga tiče... Vodopadi, jezera, kafane, lepe krivine, pristupačan smeštaj.... Iako živimo u BGu, uredno svake godine oko Uskrsa i 1. Maja dolazimo dole kako bi proveli koji dan u vožnji po lokalnim drumovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Predivan je jug nase Srbije, ove godine planiram da ga neplanirano obidjem sto vise ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 7 minuta, Arakis je napisao:

Predivan je jug nase Srbije, ove godine planiram da ga neplanirano obidjem sto vise ;)

 

Sto juznije to tuznije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Danas stiglo 5l Elf-a
Sa postarinom me iskostalo 3900din + sam dobio 2l letnje tecnosti za vetrobransko staklo

Koje svecice najcesce koristite i na koliko ih menjate ?0b4b04a333e9d8601af21c0bb038c3be.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja menjam svake druge godine. Bez obzira na kilometrazu. Koristim obicne svecice Denso ili NGK (ako nadjem da su made in Japan,u suprotnom kupim Denso).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Hm, sad mi nije bas najjasnije koje u stvari ulje ide u 850-ke, sintetika ili polusintetika? Ja do sada sipao 10w-40 (dakle polusintetika) i ne trosi ulje, menjac tu i tamo se cuje, ali generalno sam bio zadovoljan, e saad, gledam da predjem na Elf pa se mislim da li da se drzim iste gradacije ili da predjem na sintetiku, (kao Stole sto kupio)?... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Hm, sad mi nije bas najjasnije koje u stvari ulje ide u 850-ke, sintetika ili polusintetika? Ja do sada sipao 10w-40 (dakle polusintetika) i ne trosi ulje, menjac tu i tamo se cuje, ali generalno sam bio zadovoljan, e saad, gledam da predjem na Elf pa se mislim da li da se drzim iste gradacije ili da predjem na sintetiku, (kao Stole sto kupio)?... 
Meni je@ThePainkiller objasnio da Elf ima tu glupu podelu ulja pa ovo dodje kao full sintetika ali nije. Nego je nesto izmedju full i polu sintetike.
Tako da ja sam vec uzeo ovo, probacu pa javljam ali mislim da ce i ovo da mi trosi (cesto ga dovucem do 200kmh )

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ulje koje sam ja sipao je izgledalo ovako i imalo je oznaku XT (za njega sam dobio u maloprodaji preporuku kao odlicno sinteticko)

ELF-MOTO-4XT-TECH-10W50-vollsynthetisches-Motorradoel.thumb.png.7f09a25c92178752008ccf6dab0b06d4.png

 

Ovako izgleda polusinteticko.

 

-287-788-moto.png.1f44e19b24319610dd7aea3eb4e8e429.png

 

 

 

A zasto ovo vase nema oznaku XT nego je sve isto samo bez XT nije mi jasno.. Rekao bih da je to polusintetika samo sa vecim uscescem sintetike u odnosu na ovo gore oznake Moto Road.

total-elf-moto-4-tech-10w-50-1l.jpg.6ff72bb4201db8f7002dbbd7dd8f1127.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Kupujem ipak polu sintetiku, pa cemo videti kako ce se pokazati, hvala na savetima i javljam rezultate, taman cu i videti kako menjac radi jer mi na predhodnom ulju poprilicno se cuo... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, Pavke_88 je napisao:

Kupujem ipak polu sintetiku, pa cemo videti kako ce se pokazati, hvala na savetima i javljam rezultate, taman cu i videti kako menjac radi jer mi na predhodnom ulju poprilicno se cuo... :takoje:

Koje si ulje do sada koristio pa ti se čuo menjač?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 3 sati, ThePainkiller je napisao:

Koje si ulje do sada koristio pa ti se čuo menjač?

 

Ipon 10w-40. Ne trosi ga ali malo je menjac bucan, pa eto, rekoh da promenim malo jer vidim da Elf bas dosta hvale... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Koje ulje da kupim sad kad servisiram viljusku, semeringe sam uzeo italijanske Ari sa 2 opruge.
Ulje cu Yamalube ali ne znam da li 10w ili 15w
U pitanju je 3vd model a cini mi se da sam negde procitao ali sad ne mogu da nadjem, da ide 10w.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 11 sati, bocca_bastard je napisao:

Kako mislis ne trosi? Posle 3-4k km ne trosi ni malo ulja? Cak ni kad vozis duze na 5000 obrtaja?

Mislim bukvalno, sipam na maksimum u prozorce i tako stoji, evo skoro 6000 km i nije mrdnulo (znam da je krajnje vreme da promenim :ups:), a vozim umereno, ne bas cesto u visoke  obrtaje, nego kad kad, tako da  je mozda zbog toga, jer sam od mnogih cuo da je potrosnja ulja blisko povezana sa ovim nasim modelom Yamahe, no menjac cesto hoce da lupi i da se cuje i oseti pod nogom kako upada u brzine, pa eto, najvise zbog toga da promenim, sta znam... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Najbolje bi bilo da im posaljes jedna klesta jer tako uzmu pravu meru za gumice.Meni  su napravili gumice i za prednja i za zadnja klesta i sve radi vec druguili trecu sezonu,jedino sto sam ja odneo na sklapanje kod majstora za remont kocionih klesta. Razog tome je sto se prilikom sklapanja koriste tri vrste masti namenjene bas za gumice,a i ispoliraju klipove.Ako ti treba i za zadnja moras i njih da posaljes jer nisu ista kao prednja.                                                                                  Sto se tice ulja, ja vec godinama koristim Marly ulja na svim mojim vozilima  ukljucujuci i TDMa,i nemam potrosnju ulja. Jesu "skuplja" ali se isplati.                 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja