Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Evo da se javim vezano za sedište,ja sam pre tačno 2 godine nosio sedište kod Bobana, sličnog izgleda,odradio za nedelju dana i platio onda 140evropljana.
Ja zadovoljan, sedište extra izgleda.
Pozzz

Sent from my Xperia Z3 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

A sta kaze udobnost na takvom sedistu? Citam negde da je ogromna razlika u korist preradjenog, u sta i ne sumnjam... em lepo, em korisno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Udobnost je neuporedivo,em što zadnjica upada u tako reći neki kalup,ima neko svoje držanje,velika razlika je i u zadnjem delu sedišta za saputnicu,nema klizanja prilikom kočenja.
Da skratim priču,vredi svaku paru ako se koristi na malo duže ture.

Sent from my Xperia Z3 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Sama udobnost po mom misljenju 20-30% bolja. Ono gde se bas oseti razlika to je da nema klizanja kao po fabrickom sedistu koliko god da navrnes gas, gde stavis guzicu tu i ostaje, samim tim imas i vecu kontrolu nad motorom. Takodje odvojenost vozaca i suvozaca najbitnija prednost po mom misljenju. Nema onoga da klizi na mene dok vozim ili da nam udara kaciga od kacigu, lepo je odvojena na svom sedistu i sedi pozadi. Estetska prednost naravno fantastična. Takođe se dobije vrlo malo ali primetno na sirini i visini sto nama visokima posebno odgovara.588c4ae0247099c8dfac7c9d22be90fc.jpgd8bcdf02680afa10ec20760ee38031bc.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ako se ne varam, ova sedista su bez dodatka gela ili gresim? Koja je doplata za gel, zna li neko? Negde sam procitao da je lepa suma ako hoces i gel, al opet ako je i ovo vise nego udobno, mislim da i nema potrebe za tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, Pavke_88 said:

Ako se ne varam, ova sedista su bez dodatka gela ili gresim? Koja je doplata za gel, zna li neko? Negde sam procitao da je lepa suma ako hoces i gel, al opet ako je i ovo vise nego udobno, mislim da i nema potrebe za tim...

Gel sediste ti ide od 180-270e koliko sam cuo , zavisi od debljine gel uloska.

Ovom preradom bez gela dobijas rasterecenje sedalnog dela u predelu repne kosti (moj veliki problem) i eliminise se klizanje vozaca i suvozaca. 

To je sve. Nije nista mekse od fabrickog. Tu ne dobijas nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 3 sati, Astral je napisao:

Gel sediste ti ide od 180-270e koliko sam cuo , zavisi od debljine gel uloska.

Ovom preradom bez gela dobijas rasterecenje sedalnog dela u predelu repne kosti (moj veliki problem) i eliminise se klizanje vozaca i suvozaca. 

To je sve. Nije nista mekse od fabrickog. Tu ne dobijas nista. 

Uf, dobra cena...ja cu se zadrzati na klasicnu preradu ipak :) hvala na info svakako :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam moje sedište radio kod Bobana, takođe hteo gel da stavim.

Boban mi je rekao baš ovako - "Probaj bez gela jednu dužu vožnju i ako ti zatreba gel dođi i lako ga ubacimo ali ja ti tvrdim da nećeš doći po gel".

Naravno bio je u pravu i evo već ulazim u četvrtu sezonu i sedište je isto kao i prvog dana. Kupio neki Motulov preparat za održavanje sedišta, naprskam par puta u toku sezone.

Utisci suvozača za čistu peticu, posle prerade bez problema je odvozala 600-700km u danu + nema više klizanja na mene.

Koliko se sećam Boban menja i sunđer.

Vez je 10E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Da se uclanim u klub i pohvalim svojim TDM-om. 1992. Godiste, Svajcarac, u saobracajnoj 28.5kw. Fabricka boja i nalepnice, nije havarisan. Po stanju verujem da je presao pravih 35000km. Meni je ovo prvi veci, ozbiljniji i jaci motor, dobrodosli bi mi neki saveti konkretno u vezi motora.

Gde se meri nivo ulja u agregatu ?
Koje ulje sipati prilikom zamene ?
Koj antifriz koristiti, u njemu je neki zeleni ?
Desni stap je procureo, koliko bi me kostao kvalitetan servis prednje viljuske ?

Inace motor je iz Požege, juce (26.03.18.) ga kupio i doterao za Niš. Ima tu po malo sta da se radi (plocice,gume,servis prednje viljuske) ali polako.. Planiram crash bar da uradim sa led maglenkama normalno, bocne kofere, dva otvorena auspuga bez srednjeg lonca i tako to.72697b1cfb66e1638c620a0aa60bb129.jpg368116088c133e4b19a9d199aedfffb1.jpgf1e06a8058a186cae299eeb1cb23fd22.jpg45939275611e88edfe0b58beae54acc4.jpg0e229a7ee68d8fd507147b0ec37ae253.jpg6b7df7d842455538a28507e48261c005.jpg7d15216e4d868ee644c4b9ea5b60788b.jpg0bb4705b5b879216afebcddb3f943c21.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stole u zdravlju se vozio ! 

Imam 2 saveta za tebe:

1. Kada budes menjao semeringe, obavezno zameni i one klizace (prstenaste) sto su oblozeni teflonom.

2. Ulje za motor sipaj bilo koje (10w40 ili 15w50) samo da je za motocikle.

 

Samo polako i pun gas! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav Stole. Neka ti je sa srećom TDM! :takoje:

 

Ajd ovako:

Ulje se meri kada je agregat zagrejan (nikako drugačije, jer motor ima ˝suvi karter˝), postaviš ga da stoji vodoravno, ispod sica imaš posudu ulja i na njoj čep. Odvrneš čep, obrišeš ga krpom, vratiš čep bez zavrtanja u posudu, opet izvadiš i očitaš nivo. Nivo mora biti između min i max podeoka. 

Ulje možeš bilo koju polusintetiku (raspon je ogroman) od 10W40 do 20W50... Ja sam u mog sipao ELF 10W50 i bio sam prezadovoljan. Sa Motulom mi se malo više čuo menjač i teže je prebacivao brzine.

Antifriz ide bilo koji, ali mora biti na bazi Etilen Glikol-a. Najbolji za tu svrhu ti je G12+ (crveni). Ali ako sipaš crveni, onda treba da ispustiš taj koji ti je sad u sistemu.

Semeringe je meni menjao majstor, uzeo mi je 40 evra za komplet uslugu (novi semerinzi, ulje u štapovima i ruke)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Naj bitnije je da kada se menja vrsta antifriza , mora se skroz ispustiti stari antifriz. 

To je izuzetno bitno! 

Ako se pomesaju 2 baze dodje do stvaranja nekog gela.

U principu mozete sipati koj hocete al ih nemojte mesati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Hvala vam svima. Ispusticu skroz ovaj zeleni antifriz koliko moze i onda cu dosipati vodu sa otvorenim crevima sve dok se lepo ne ocisti taj zeleni. @Astral da se ti klizaci ne zovu mozda slajderi ? Tako sam cuo nesto

Koliko litara antifriza se sipa ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislim da u TDM ide 2 litre antifriza koji je razblazen destilovanom vodom u razmeri 50:50. Znaci litra antifriza, litra dest. vode. Al svakako proveri u manualu, tamo tacno pise koliko tecnosti ide u sistem za hladjenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam sipao Motulov antifriz, namenjen za motocikle i aluminijumske blokove. Sipa se u razmeri 50:50, kosta nesto manje od 1000din po litru.

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 12 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Ja sam sipao Motulov antifriz, namenjen za motocikle i aluminijumske blokove. Sipa se u razmeri 50:50, kosta nesto manje od 1000din po litru.

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Klasično dranje po džepu od strane Motul-a... :jok:

Bilo koji antifriz na bazi etilen - glikola može da se sipa. G12+ u prodavnici autodelova je oko 280 dinara za litru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
20 minutes ago, ThePainkiller said:

Klasično dranje po džepu od strane Motul-a... :jok:

Bilo koji antifriz na bazi etilen - glikola može da se sipa. G12+ u prodavnici autodelova je oko 280 dinara za litru...

Istina ziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Stole_018 said:

Hvala vam svima. Ispusticu skroz ovaj zeleni antifriz koliko moze i onda cu dosipati vodu sa otvorenim crevima sve dok se lepo ne ocisti taj zeleni. @Astral da se ti klizaci ne zovu mozda slajderi ? Tako sam cuo nesto

Koliko litara antifriza se sipa ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

Slajderi, kod nas ih majstori zovi i caure.. to su prstenovi oblozeni teflonom.

Fora je sto pri demontazi se taj teflon sjebe.. pa moras postojece nositi na teflonizaciju ili pak imati nove pri sebi.

Ja ih sl.put obavezno mecem nove..

Ima razlike. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja