Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, bdada said:

Pa mozes napraviti nosace od flaha i izvuci ih pa okaciti svetla.

Ja ne bih na stapove,mnogo vibracija.

Mislis sa nosaca hladnjaka il tako nesto? To je izvodljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, Astral je napisao:

Mislis sa nosaca hladnjaka il tako nesto? To je izvodljivo.

Pa da,flah se lako oblikuje i mozes ga izvuci i ispod bocnih plastika ili gde je zgodno a da nista ne busis,motor ti crn pa kada i njega ofarbas u crno bude fabricki,uzmes uzi a deblji.

Kada kazem izvuci mislim na savijanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Onda zauvek cuti ! :lol:

To sa flahom deluje privlacno. Valjda nece od mase svetiljke i vibracija da se iskrivi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ili cu Nenadu da ukradem rollbar kad ga budem video. Nece ni primetiti :jee:

@Nenadbg88 mozda ce sediste da mi putuje za NI. 

Zao mi fabrike,zdravo je i lepo. Al ti si kriv. Da znas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@Astral Za lepe stvari ne treba žaliti para. Dobra je to investicija, i bićeš više nego zadovoljan siguran sam.
Posebno mi se sviđa što lepo odvoji vozača od suvozača. Nema više da mi riba sklizne pa da se nalegne na mene. Sad se nasloni na kofer pozadi i ne osećam je :-)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 45 minuta, Astral je napisao:

 

To sa flahom deluje privlacno. Valjda nece od mase svetiljke i vibracija da se iskrivi.

 

Nema sanse,osim ako ne okacis neku ulicnu svetiljku :lol3:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
1 hour ago, Astral said:

Ili cu Nenadu da ukradem rollbar kad ga budem video. Nece ni primetiti :jee:

@Nenadbg88 mozda ce sediste da mi putuje za NI. 

Zao mi fabrike,zdravo je i lepo. Al ti si kriv. Da znas!

Saljemo u ponedeljak i bice gotovo krajem februara. Kaze ,nije mogao ni da zamisli da ce imati ovoliko posla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Pozdrav svima! Gledam, listam, butam tamo-vamo, trazim “uštrojenog” TDM-a za sebe, jerbo imam samo A2 kategoriju. Videh da ih ima po oglasima, sad naidjoh na ovaj 

 

I ovaj 

http://www.polovniautomobili.com/motori/11670514/yamaha-tdm-a2

 

Zanima me, koliko je cimanje uzeti takav motor, koji se vodi na manje kw. Da li registracija ostaje ista ili se smanjuje? Koliko smanjenje nastaje u performansu, da li bi ta lepota od motora imala snage onda da nosi mene i moju buducu suprugu? Ja 0,13, ona 0,6 :D:D

 

Vidim da na ovom prvom oglasu, treba da se menjanju lanac, lancanici i gume, koliki bi to dodatni trosak bio? 

 

Hvala svima sto ste procitali ovaj post u stilu tolstojevskog :)

 

P.S. Za ovaj TDM sa oglasa “polovniautomobili” bih mogao da iskesiram, jer budzet koji imam za motor se realno smanjuje za nekih 400-500 jura zbog kupovine opreme, tako da bih za nesto skuplje morao da sacekam mesec-dva. Da li neko zna nešto o tom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 32 minuta, Brus Vejnov sobar je napisao:

Pozdrav svima! Gledam, listam, butam tamo-vamo, trazim “uštrojenog” TDM-a za sebe, jerbo imam samo A2 kategoriju. Videh da ih ima po oglasima, sad naidjoh na ovaj 

 

I ovaj 

http://www.polovniautomobili.com/motori/11670514/yamaha-tdm-a2

 

Zanima me, koliko je cimanje uzeti takav motor, koji se vodi na manje kw. Da li registracija ostaje ista ili se smanjuje? Koliko smanjenje nastaje u performansu, da li bi ta lepota od motora imala snage onda da nosi mene i moju buducu suprugu? Ja 0,13, ona 0,6 :D:D

 

Vidim da na ovom prvom oglasu, treba da se menjanju lanac, lancanici i gume, koliki bi to dodatni trosak bio? 

 

Hvala svima sto ste procitali ovaj post u stilu tolstojevskog :)

 

P.S. Za ovaj TDM sa oglasa “polovniautomobili” bih mogao da iskesiram, jer budzet koji imam za motor se realno smanjuje za nekih 400-500 jura zbog kupovine opreme, tako da bih za nesto skuplje morao da sacekam mesec-dva. Da li neko zna nešto o tom motoru?

Sto se tice registracije ista je,racuna se ccm i godina proizvodnje,sto se tice snage ne verujem da i jedan od njih ima tih 25kw,davno su te blokade skinute,takvi motori idu max 140 km/h.

Gume,lanac i lancanike sa rukama (montazom) racunaj do 400 evropljana,malo sam bacio oko na oglase i od ponudjenih na PA mi je ovaj zapao za oko,ne znaci da je dobar dok se ne pregleda ali koliko mogu videti ima sve originalne nalepnice i sediste je originalno,naravno ne poznajem vlasnika samo kazem sta je meni zapalo za oko,to je ovaj

https://www.polovniautomobili.com/motori/10828388/yamaha-tdm

 

Inace zanimljiv mi opis za plavog iz Bg "Potrošnja benzina zaista zavisi od načina vožnje ali on na 4ooo obrtaja u svakoj brzini odlično vuče i nema potrebe razvlačiti mnogo u obrtaje po brzinama a crvena mu je do 11ooo obrtaja"  :staa2: inace ima obrtomer od nekog sportaka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bdada ti je sve rekao. Znaci registracija ti je od 25-30000. Gume i lanac oko 300-400e zavisi sta stavis.

Oko snage ne brini. Blokade i ako ima lako se uklanjaju.

Kad je ispravan ne bi trebao trositi vise od 7.

 4tx ti trosi oko 5-6L,3vd 1L vise uglavnom.

Obavezno vodi majstora da gleda sa tobom motor. 

Generalno imaju potrosnju ulja, da znas. 

Na oglasima su svi presli 34000 km tako da to macku o rep. Nemoj se voditi kilometrazom na satu. Gledaj iskljucivo trenutno stanje motora.

Aj pa nek je sa srecom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ajde i ja da napišem koju za TDM-a. Imao sam jednog koji sam rasturao u ˝sitna crevca˝ pa dosta znam oko njih... Prvo što treba da gledaš je da li mašina lepo radi i da li menjač ispada iz neke brzine ili cima (pogotovo u 3.) 3vd model inače ima slabiji menjač pa hoće 3. brzina da se pojedu zubi za uklopljavanje i počne prvo da trza kada se doda naglo gas, a posle počne skroz da ispada iz te brzine. Mašina mora da pali lepo i hladna i topla, ako pri hladnom startu prvo proradi na jedan cilindar pa posle par sekundi na drugi, to je (manje-više) normalno jer TDM inače ima kilavu vakuum pumpu kojoj treba malo više vremena da pogura benzin u oba karba kako treba.

Sledeće što treba da gledaš su prednji diskovi, ako su potrošeni ili krivi investicija u druge polovne (original) je oko 160 evra (za oba). Ima i novih kineskih sa Alija, ali ja nisam bio zadovoljan sa njima (imao sam i jednu i drugu kombinaciju diskova).

Obavezno gledaš i kako motor prima gas, ne sme da ima knedlu i odziv gasa mora da bude trenutan kada se potegne ručica.

Dok motor radi gledaš u termostat da li kaplje antifriz sa kućišta termostata (on se nalazi odmah iznad desnog cilindra). Ako kaplje antifriz to rezultira da motor u jednom trenutku počne da prekida rad na desnom cilindru jer se kabel od svećice nakvasi antifrizom. Trošak popravke može biti smešan (ako je samo gumica za zaptivanje stradala) ili skuplji ako mora da se menja kompletno kućište termostata ukoliko je isto deformisano od temperature. 

Takođe gledaš štapove da li su masni od ulja. Provozaš krug i onda staneš i pipneš štapove da li imaju traga od ulja. Moraju biti potpuno suvi.

TDM je poprilično osetljiv na slab akumulator i to se odmah primeti pri hladnom startu, jer ako je akumulator slab ili lošiji verglanje brzo postane teže i ubrzo neće imati više snage da okrene anlaser.

 

Uglavno, ovo su ti osnovne stvari koje gledaš, narano i sve ostalo gledaš, ali ovo su česte boljke kod TDM-a. 

Srećno sa kupovinom.

 

P.S. Ovaj TDM što sam ja okačio od drugara je prodat juče... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па ај да питам и овде, ова тема је свако "живља"


Хајде да питам овде, можда је неко од колега заинтересован.

Наиме, оћу да уградим у мој мопед COB LED светла у фар.
"Проблем" је то што је један фар H4, а други Н7 а те сијалице се обично продају у пару. Па би тако практично морао купити два комплета и из сваког имао једну сијалицу вишка.

Па сам хтео да питам да ли је још неко заинтересован за уградњу па да поделимо трошкове, купимо заједно и касније поделимо сијалице?


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, VECTRA said:

Mislim da je kod 4tx H3 i H1..


Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 

Tacan odgovor! 

Pise sa prednje strane spoljnog stakla fara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, VECTRA je napisao:

Mislim da je kod 4tx H3 i H1..


Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 

Jeste H1 kratko H3 dugo

 @Svaler  koje bi stavljao LED?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Jeste H1 kratko H3 dugo
 [mention=24813]Svaler[/mention]  koje bi stavljao LED?
Исте као у ауто што сам стављао, потпуно сам задовољан што се њих тиче и добро су ми се показале.
72w 8000Lm 6500K COB LED
Са вентилатором иза.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

@bdada Da da, taj sa PA mi je takodje zapao za oko, razmisljam o njemu, porpilicno fino izgleda makar na slikama. Samo koji god da mi je zapao, posao me usere. Sa slobodnim danima sredom i cetvrtkom retko ko moze da bude dostupan da dodjem i pogledam motor. 

@Astral Definitivno cu morati da povedem nekoga jer sam potpuno neiskusan :D

 

@ThePainkiller Hvala na svim savetima, naleteo sam jos na jedan koji ima problem bas sa ispadanjem iz 3. (Miljenko! U treću je*e! :) ) 

Koliko bi se isplatilo uzimati ga ako je samo to problem, koliko bi izasla popravka i da li se u tim situacijama menja ceo menjac ili je moguce zameniti samo zupcanike za tu brzinu?

 

Hvala svima ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 9 minuta, Brus Vejnov sobar je napisao:

@bdada Da da, taj sa PA mi je takodje zapao za oko, razmisljam o njemu, porpilicno fino izgleda makar na slikama. Samo koji god da mi je zapao, posao me usere. Sa slobodnim danima sredom i cetvrtkom retko ko moze da bude dostupan da dodjem i pogledam motor. 

@Astral Definitivno cu morati da povedem nekoga jer sam potpuno neiskusan :D

 

@ThePainkiller Hvala na svim savetima, naleteo sam jos na jedan koji ima problem bas sa ispadanjem iz 3. (Miljenko! U treću je*e! :) ) 

Koliko bi se isplatilo uzimati ga ako je samo to problem, koliko bi izasla popravka i da li se u tim situacijama menja ceo menjac ili je moguce zameniti samo zupcanike za tu brzinu?

 

Hvala svima ! :)

Mene je zamena kompletnog menjaca kod Bokilica kostala 70 evra za njegove ruke, stim da sam ja kuci skinuo masinu sa rama i odneo mu samo masinu. Menjac drugi polovan od 4tx modela, u odlicnom stanju (me usralo) da nadjem za 100 evra. Komplet dihtunga je oko 6000 din jer kompletna masina mora da se rastavlja. Ne isplati se menjati samo tu brzinu jer ako ti je motor vec otvoren stavis komplet drugi menjac i ne razmisljas vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

U Čačku, prva registracija za TDM900 iz uvoza, 26.754,00 rsd sa svim taksama i provizijama banke. Plus 2100 rsd za zeleni karton. 
Videh da je kolega pisao 30.000 u Beogradu, ne tako mala razlika ako je njemu bez zelenog kartona. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja