Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ima na Aliexpress-u, cena je oko 700 dinara, najpovoljnije sto sam nasao, a evo i link-a:

https://www.aliexpress.com/item/Car-Gauge-2-52mm-Water-Temp-Gauge-40-120-Centigrade-Temperature-Vehicle-Meter-Black-Shell-12V/32788991903.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4zMn3N

Hm, meni iskreno vise koristi ta informacija o temperaturi, nego koliko goriva imam u rezervoaru, i to nikako ne shvatam zasto su izbacili a ubacili pokazivac nivoa goriva, no u svakom slucaju porucujem ja ovu spravicu, pa kad namestim, javljam iskustva... :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
2 hours ago, Pavke_88 said:

Ljudi, sta mislite o ugradnji ovog sata za temperaturu na 4tx? :takoje: Strasno mi smeta sto fabricki nemam pregled zagrejanosti rashladne tecnosti, pa stoga razmisljam o ugradnji ove spravice. U setu ide mali davac, uputstvo i satic, a ideja je da davac postavim na crevo hladnjaka, pored vec postojeceg davaca sto pali sijalicu na tabli ako dodje do pregrevanja. :jee:

Ako postaviš na crevo hladnjaka i ostaneš bez vode, džaba ti pokazivač.

Ja sam tako sjebao auto, prokuvao, a pokazivač veselo stoji na sredini  >:(

Najbolje bi bilo nekako meriti temperaturu glave ili ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako se neko odluči da se obuje (TDM900) nemci kažu:

Bridgestone Battlax BT023 - 180 eur

Bridgestone Battlax T30 EVO - 215 eur

 

Continental Road Attack 2 - 200 eur

Continental Road Attack 3 - 240 eur

 

Michelin Pilot Road 3 - 210 eur

Michelin Pilot Road 4 GT - 230 eur

 

Dunlop Roadsmart 2 - 230 eur

 

Pirelli Angel GT - 235 eur

AVON Spirit ST - 225 eur

 

Najjeftinija varijanta u setu bi bila:

 

Nankang Roadiac - 170 eur
 

Na ovo imate i povraćaj poreza. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

U temi pored, kolega @Satelis  je pisao o prodavcu guma iz BIH:

Pa da podelim svoje iskustvo i ovde:

 

Cena za zadnju gumu za TDMa, 160/60-17, Pirelli Angel GT je neverovatnih 255km, tj upola u eurima, 127.5 eur. Ali to je trenutna akcija, inače je 299km tj 150 eur.

 

A dobih cene iz Kule danas takođe za pomenutu dimenziju, plus prednja guma, ali samo za Michelin Pilot Road 3 ili 4. Evo cena:

 

160/60-17 Pilot Road 3 - 122 eur
160/60-17 Pilot Road 4 - 140 eur
120/70-18 prednja PR3 - 110 eur
120/70-18 Pilot Road 4 GT - 120 eur

 

Komplet PR3 u paru je 225 eur, ostalo nemaju u paru. 

 

Ja ću verovatno poručiti za sada samo zadnju PR3, s obzirom da je i napred ista ta a nije još za zamenu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobra cena za PR3!

Ja se mislim za Nankang, nije velika razlika izmedju meni omiljenog Continentala ali me kopka a radoznalost je ubila macku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Da, i nisam naglasio da primaju porudžbine do ponedeljka u 11h, i te gume stižu do petka a kupcima u subotu. Dakle jednom sedmično poručuju. Ništa od guma nemaju na stanju, sve je po porudžbini.

I imaju mnogo više opcija nego što im je prikazano na kupujemprodajem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, nikvuksa je napisao:

Ništa od guma nemaju na stanju, sve je po porudžbini..

 

 

Grešiš, imaju dosta guma i na stanju, ali nemaju sve mere i modele guma... ;) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Proverite cene u pilot sportu na Konjarniku, ja sam prošle zime set PR3 platio 180 ili 185, ne sećam se.

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre sat vremena, ThePainkiller je napisao:

Grešiš, imaju dosta guma i na stanju, ali nemaju sve mere i modele guma... ;) 

 

Moguće, nije isključeno, ovo što sam napisao mi je juče rekla Andrea, kako sam skontao supruga vlasnika radnje.

Reče da im stižu iz inostranstva po porudžbenici, istina, nisam pitao odakle dolaze gume. 

I da, pričali smo samo o gumama koje mene interesuje, ne o drugim markama i veličinama, tako da je moguće da imaju lager.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 23 minuta, nikvuksa je napisao:

Moguće, nije isključeno, ovo što sam napisao mi je juče rekla Andrea, kako sam skontao supruga vlasnika radnje.

Reče da im stižu iz inostranstva po porudžbenici, istina, nisam pitao odakle dolaze gume. 

I da, pričali smo samo o gumama koje mene interesuje, ne o drugim markama i veličinama, tako da je moguće da imaju lager.

Imaju oni guma na stanju, ali su većina njih za adv i offroad motore... Andrea je sestra vlasnika radnje... ;) Vlasnik je Oliver, inače moj dobar prijatelj, zato i znam sve ovo... :D

No, sve u svemu, to i nije toliko bitno, bitno je da imaju jako veliki asortiman delova i opreme, jakne, pantalone, kacige, rukavice, pojasevi, protektori... sve je po vrlo povoljnim cenama i kvalitet je sasvim ok jer robu dovozi iz Austrije i Nemačke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 8 sati, VECTRA je napisao:

Proverite cene u pilot sportu na Konjarniku, ja sam prošle zime set PR3 platio 180 ili 185, ne sećam se.

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 

To, Pilot Sport i MRG Shop cine mi se najzanimljiviji, kupovao sam, ali nesto je problem sa sajtom Pilot Sport u zadnje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Meni su ponudili iz Kule set Pilot Road 3 za TDM 850 po ceni od 210e, sto je najpovoljnije od svih mogucih radnji koje sam zvao i razmisljam da porucim ovih dana, samo me malo brine to sto ne daju nikakvu pisanu garanciju za iste, kako sam ih razumeo, mada mi rece ljubazna prodavacica da ako postoji bilo kakav problem, da posaljem nazad i oni ce zameniti.... e sad..... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Da li slucajno neko od kolega na TDM 900 ima Kappa KL347 bocne nosace kofera? 
Sta me interesuje, po njihovom upustvu za montiranje, migavci se izmestaju ispod nosaca top case-a, jer kroz otvor namenjen za migavce ide bocni nosac. 
Interesuje me samo jel problem izmestiti migavce i kako to vizuelno izgleda na samom motoru? 


Slike u nastavku.

KL347.jpg.660adb0ceaedeac7f86e10e076e722d9.jpg

 

KL347-page-002.thumb.jpg.b3f3645bae385af0b2beabd223d73766.jpg

 

KL347-page-001.thumb.jpg.ff0d04a6c435ff4421e5295e6f314844.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Da li slucajno neko od kolega na TDM 900 ima Kappa KL347 bocne nosace kofera? 
Sta me interesuje, po njihovom upustvu za montiranje, migavci se izmestaju ispod nosaca top case-a, jer kroz otvor namenjen za migavce ide bocni nosac. 
Interesuje me samo jel problem izmestiti migavce i kako to vizuelno izgleda na samom motoru? 

Slike u nastavku.
KL347.jpg.660adb0ceaedeac7f86e10e076e722d9.jpg
 
KL347-page-002.thumb.jpg.b3f3645bae385af0b2beabd223d73766.jpg
 
KL347-page-001.thumb.jpg.ff0d04a6c435ff4421e5295e6f314844.jpg
 
 
ćao, pogledaj moje slike, nije isti nosač ali videćeš da izgleda sasvim pristojno a montaža je vrlo laka... jedino što semoraju produžiti žice od žmigavaca... i naravno dobro izolovati...
pozdrav!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pozdrav drustvo.Ima li neko na svom ljubimcu keihem karburatore,zanimala bih me iskusva sa istima? :) U pitanju je model 850 4cn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 45 minuta, ws_woolf je napisao:

Pozdrav drustvo.Ima li neko na svom ljubimcu keihem karburatore,zanimala bih me iskusva sa istima? :) U pitanju je model 850 4cn.

Bolje ti nama ispricaj iskustvo sa tvojim,posto si izgleda jedini (ne samo na forumu) sa keihemom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Ok onda da pocnem ... :) Motor je palio,radio i isao bolesno dobro...Celu sezonu pozluzio i obisao sam Boga mi celu Srbiju s njim.Dobar deo Oktobra i sigurno ceo Novembar stojao. Bila mi je svdba, pa oko prevelike posvecenosi istoj malo se zanemario. Kada sam ga hteo upaliti prvo sto se desilo zalile su se svecice,pa su iste zamenuti iridijunskim iz mass-a kao po katalogu sto ide.Obe placene skoro 40e. Upali tdm-ali onda pocnu karburatori prelivati,na odvodno crevo. Tu vise problematiku nisam sam mogao resiti pa je motor oteran kod poznatog nam majstor Bokilica. Posto se rasturanja karbova nisam bas sam mogao uhvatiti,onda saznajem da su na njemu keihen trkacki karburatori. Prvo pitanje koje sam od pomenutog majstora dobio je kako je motor isao? :D Sve u svemu motor je isao odlicno i mogu slobodno reci da nije prelazio 6,2l.E sad ni sam ne znam kako je stvarno motor isao, jer nikada drugog tdm-a nisam probao. Ovaj moj primerak je 210-220 isao bez ikakvih poteskoca full natovaren.Pa ajde reko ovde da pitam ima li neko iskustva sa njima jer izgleda da nisu fabricki, i u fazonu su il rade il ne rade... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Fabricki su Mikuni BDST38,jedno vreme sam "studirao" TDM-ove karburatore i nigde ne naleteh na te kao tvoje.

Ako ide 220km/h onda je to dosta brze od fabrickog,jel ih uspeo srediti bokilic,ako on nije onda trazi fabricke.

Ako su trkacki i stariji onda je tu ozbiljan problem naci delove za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja