Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam kupio Night Breaker i apsolutno mi isto sija. Moraću malo da se pozabavim farom sad preko zime, kao da nemam dovoljno jaku struju na faru.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Nenadbg88 said:

Ja sam kupio Night Breaker i apsolutno mi isto sija. Moraću malo da se pozabavim farom sad preko zime, kao da nemam dovoljno jaku struju na faru.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

izmeri prvo napon na na dzeku sijalice. Treba biti 13-15V. 

Meris unimerom opseg do 20V u delu za jednosmernu struju ti je ovaj simbol sa slike.

Ako nemas dovoljan napon onda ti je oksidirao neki kontakt mase. Ako imas,onda ti je socivo zveknulo (ima svoj vek) menja se kad sagori. 

S71226-120933(1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 hours ago, Alekre said:

Da li je neko koristio Osram Fog Breaker?

 

avtolampa-12v-h7-55w-px26d-osram-fog-bre

Nemam iskustva sa konkretnim sijalicama. Mislim da su odlican izbor . Jedino bi xenon  bile bolje i komplikovanije.

https://www.ebay.com/p/H7-3000k-Gold-Yellow-35w-Slim-AC-Canbus-Ballast-Xenon-HID-Conversion-Kit/2148846251?iid=192053112316&rt=nc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace koj stender koristite napred?

Ja koristim ovaj.

0000-_Moto_Stance-_M-1-_Front-_Stand---.

I mnogo me nervira.

Uzeo bih ovaj. Ali ne znam moze li.

bik_mgpstd06.jpg

 

Pozadi imam ovaj. I on je ok.

 

ube_paddock_stand.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, bdada said:

Kako se menja socivo?

Na 4tx zameni se socivo unutrasnje (riblje oko) . Znam lika koji samo to radi. Bavi se ugradnjom i zamenom tih sociva. 

Rasklapa se far u potpunosti i posle ponovo lepi.

Na vecinu obicnih farova moze se ugraditi naknadno (3vd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Astral je napisao:

Na 4tx zameni se socivo unutrasnje (riblje oko) . Znam lika koji samo to radi. Bavi se ugradnjom i zamenom tih sociva. 

Rasklapa se far u potpunosti i posle ponovo lepi.

Onda zaradjuje na lepljenju fara,socivo je staklo koje moze samo da se zaprlja a takodje moze far da se opere bez rastavljanja i rizika od pucanja spoljasnjeg stakla. Inace far zaprlja prasina koja ulazi kroz odusak da se ne stvara kondenz.

Uz malo zivaca lako se sredi,ja na svakom vozilu prvo poskidam farove i operem,nastelujem na regloskopu i zavrsim pricu o losim svetlima,samo jedan uslov mora biti ispunjen a to je da ogledalo nije matiralo. NB sam stavio zbog nasih puteva i nepostojanja jasne zute i bele linije.

Takodje i zadnja svetla obavezno operem,za neverovati je koliko auto lepse izgleda posle tog zahvata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
10 minutes ago, bdada said:

Onda zaradjuje na lepljenju fara,socivo je staklo koje moze samo da se zaprlja a takodje moze far da se opere bez rastavljanja i rizika od pucanja spoljasnjeg stakla. Inace far zaprlja prasina koja ulazi kroz odusak da se ne stvara kondenz.

Uz malo zivaca lako se sredi,ja na svakom vozilu prvo poskidam farove i operem,nastelujem na regloskopu i zavrsim pricu o losim svetlima,samo jedan uslov mora biti ispunjen a to je da ogledalo nije matiralo. NB sam stavio zbog nasih puteva i nepostojanja jasne zute i bele linije.

Takodje i zadnja svetla obavezno operem,za neverovati je koliko auto lepse izgleda posle tog zahvata.

Sama sociva usled temperature halogenih sijalica pretrpe ostecenje. Kada kazem spcivo mislim na riblje oko. Senilo takodje matira, nekad se zaprlja a nekad se uhvati i neka patina ukoliko je bilo i proboja vlage. 

Do skora nisam verovao da socivo ima svoj broj radnih sati ali sam bio demantovan rezultatima nakon zamene istog. Za 30-50€ po faru razlika je vise nego vredna novca. 

Na aliexpressu se mogu kupiti kineska sociva pa moze ko hoce i sam ugraditi na svoj far. Snop sa socivom zaista bude savrsen,nema lazi,nema prevare. Samo da se umeri i posle je milina.

Na primer.

SINOLYN For BMW E46 M3 ZKW wagon/sedan/coupe 2.5'' HID Bi xenon Lens Projector Headlight Headlamp Retrofit DIY H7 Full Metal Kit
http://s.aliexpress.com/VbAZrAja?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam ih se narastavljao,staklo ko staklo,dobro pranje i odmascivanje jer prljavstina od temperature spekne pa se valja potruditi,nisam nigde naleteo da se prodaje samo socivo.

Ne kazem da nisi u pravu ali dok se ne uverim licno ...  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kazem ti, ima svoj vek. Primetis kada se uporede. Evo kupi ova kineska i probaj. Zameni samo na jednom faru,drugi operi.

Razmisljam se na auto da ugradim sebi ove kineske. Nego mi je sranje sto imam reljefno staklo na faru (star auto). To bi usralo snop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On ‎26‎.‎12‎.‎2017 at 10:28 AM, Alekre said:

Da li je neko koristio Osram Fog Breaker?

 

avtolampa-12v-h7-55w-px26d-osram-fog-bre

Zašto bi stavljao žuto svetlo u far? Ne znam ni da li je to legalno kod nas (ili bilo gde više)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, Mr. No said:

Zašto bi stavljao žuto svetlo u far? Ne znam ni da li je to legalno kod nas (ili bilo gde više)....

Nije legalno. On ne stavlja u far. To je za svetla za maglu ili dnevna svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Žuto svetlo daje bolje rezultate u lošim vremenskim uslovima pa sam mislio da mi dugo-kratko bude žuto. Sa druge strane mislim da više privlači pažnju.

 

Update:

FogBreaker se ne može kupiti u Evropi je nije legalan. Ostaje mi Hella Optilux ako i njih pronadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
53 minutes ago, Alekre said:

Žuto svetlo daje bolje rezultate u lošim vremenskim uslovima pa sam mislio da mi dugo-kratko bude žuto. Sa druge strane mislim da više privlači pažnju.

 

Update:

FogBreaker se ne može kupiti u Evropi je nije legalan. Ostaje mi Hella Optilux ako i njih pronadjem.

Po nasem zakonu svetla moraju biti bele boje. 

Zuta mozes samo kao svetla za maglu.

Mislio sam da gledas za one male dodatne svetiljke na roll baru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Alekre said:

Žuto svetlo daje bolje rezultate u lošim vremenskim uslovima pa sam mislio da mi dugo-kratko bude žuto. Sa druge strane mislim da više privlači pažnju.

 

Update:

FogBreaker se ne može kupiti u Evropi je nije legalan. Ostaje mi Hella Optilux ako i njih pronadjem.

Što se tih svetala tiče; ako nešto iskopaš, javi mi. Apsolutno me ne tangira što nije po propisu. Daleko je uočljivije i da neko od zakonodavaca ima pameti svi motori (po propisu) bi imali žuta svetla da se razlikuju od drugih vozila.

 

Bejahaše nekada tema:

 

A kada sam svojevremeno kopao na tu temu, došao sam do zaključka da su najbolji ovi:

 

NOK7613__71814.1347480929.380.500.jpg?c=2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Astral

Dole imam dve H3 LED žute, više kao dnevna svetla. Nisam hteo da opterećujem toliko instalaciju, predviđene su za halogene H3 od 55W i sa tim sijalicama pravi dan da neko vreme nisam ni koristio farove jer su bolje osvetljavale.

@Drs

Poslao sam upit kod naša dva domaća zastupnike Helle za ove:
http://www.myhellalights.com/index.php/products/bulbs/optilux-xy-bulbs/

Pa ako to omane, jedino da naručimo iz inostranstva. FogBreakera ima na AliExpressu iz OSRAM-ove prodavnice, što mi nije čudno jer se one prodaju samo na Azijskom tržištu.

Slažem se sa tvojim stavom, treba da odskače od okoline.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I to "odskakanje" od okoline je u pozitivnom smislu,nije mi jasno zasto su zabranjena,em su uocljivija drugim ucesnicima bez da smetaju em bolje osvetljavaju u uslovima smanjene vidljivosti.

Odgovor znaju neki statisticari verovatno ili osiguravajuce kuce.

Imam zuti vizir (naravno nije homologovan) i kada budem menjao kacigu bar ce pinlock biti zuti,OBAVEZNO.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
15 minutes ago, bdada said:

I to "odskakanje" od okoline je u pozitivnom smislu,nije mi jasno zasto su zabranjena,em su uocljivija drugim ucesnicima bez da smetaju em bolje osvetljavaju u uslovima smanjene vidljivosti.

Odgovor znaju neki statisticari verovatno ili osiguravajuce kuce.

Imam zuti vizir (naravno nije homologovan) i kada budem menjao kacigu bar ce pinlock biti zuti,OBAVEZNO.

 

U FR ,  GB i jos zemalja koje imaju velike obale usled cestih magli i kisa (uslova smanjene vidljivosti ) zuta svetla su dozvoljena. Moj deda ih je do skora imao na svom Peugeot-u kog je kupio u Fr davnih godina. Fabricke sijalice balonke zute. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 12 sati, Astral je napisao:

Moja je Shark,u nedelju vozim ka suncu a asfalt mokar,odsjaj strasan,sa providnim vizirom nema sanse da bi vozio,sa zutim izgurao,jedino su malo cudne boje na semaforu ali je jos uvek zeleno dole :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne možeš ništa ovde da kupiš...

 

Pošaljem upit za Hella LED maglenke i Optilux sijalice. Još naglasim da mi saopšte cenu i da bih sačekao da se roba poruči. Odgovor, nemamo tražene artikle. Kako bre ti ljudi vode posao, šta zarade....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Moja je Shark,u nedelju vozim ka suncu a asfalt mokar,odsjaj strasan,sa providnim vizirom nema sanse da bi vozio,sa zutim izgurao,jedino su malo cudne boje na semaforu ali je jos uvek zeleno dole
То му дође као онај жути визир који се качи на сунцобран у ауту?
Читао сам и гледао о томе, кажу да много помаже код одсјаја по јаком сунцу и поготово код вожње ноћу где би требало да смањују бљештање туђих светала у твоје очи? Мада многи у оспоравају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Svaler je napisao:

То му дође као онај жути визир који се качи на сунцобран у ауту?
Читао сам и гледао о томе, кажу да много помаже код одсјаја по јаком сунцу и поготово код вожње ноћу где би требало да смањују бљештање туђих светала у твоје очи? Мада многи у оспоравају.

Meni je extra,veruj da ni xenoni u obicnom faru ne smetaju,bljestanje sunca takodje jedino sta je malo neobicno su boje na semaforu i takodje kada je ulicna rasveta zuta,mozda zato Bocci nije leglo i svetlece reklame po velegradu su neobicne ali sve je stvar navike,meni je bitno da je jasnije kada su uslovi otezani a to je cim izadjes iz grada.

I kada je oblacno nekako su oblaci ujednaceni pa lako pokisnes :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja