Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Naručio sam komplet kablove i svećice sa kapicama i gumicama. Ali sačekaće to sve do sledeće nedelje dok ne stigne auto sa servisa.
Nego, malo mi je lošije upalio sinoć na -4 .
Da li ima veze kada se pali kada je na ćopavoj, i u ravnom položaju, zbog karburatora možda. Kao da se muči dok mu ne dođe gorivo imam takav utisak?
Evo mog promrzlog kofera :-)d669ecfdb22bc6a1f90d766a365db28d.jpg

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja sam imao taj "problem" da mi teze pali kada je nagnut motor (na copavoj). Zato sam ga palio iskljucivo kad sednem na njega i onda povucem sauh (samo 2 zuba) i verglam. Sastavljao je uvek na prvi zub...

Sada sa Hondom nikakvih problema u kakvom god polozaju ga palim. Kod nje sauh do kraja i verglam. Sastavlja na po zuba i na copi i uspravno... ;)

Ja sam na TDM-u menjao komplet sve od rezervoara do karbova (i sve u njima) i zato vise nisam ni obracao paznju na to teze paljenje kada je motor nagnut...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, hard_rock je napisao:

Prvi put cujem za ovo, zanimljivo :)

Sta prvi put cujes,da Honda pali uvek na pola zuba? :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Nenadbg88 kada budes menjao kablove obavezno izduvaj kompresorom rupicu na levom cilindru,sluzi za odvod vode,pomenuo je mradomir.

Inace neki dan sam nivelisao karbove i menjao iglice na plovcima iz tog razloga,misleci da gorivo iscuri u cilindre jer vergla kao da ga fali,i posle operacije bio na copi ili stenderu isto,ako stoji dva dana,kao da ispari,cak i slavinu zavrnem ali dzaba,mora tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

haha :P Ne nego ovo za karbove kad nagnes na copavu.

...a taj problem se javlja jer je TDM-ova pumpa goriva inace poprilicno kilava...da je u pitanju elektricna pumpa goriva ( ne vakuumska kao kod TDM-a 3vd) taj problem se ne bi javljao... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, ThePainkiller je napisao:

...a taj problem se javlja jer je TDM-ova pumpa goriva inace poprilicno kilava...da je u pitanju elektricna pumpa goriva ( ne vakuumska kao kod TDM-a 3vd) taj problem se ne bi javljao... ;)

Tu si u pravu,ja sam stavio el.ventil ali je protok bio slab na vecim obrtajima,prvo paljenje kao Honda :)

Kada nadjem odgovarajuci montiram,obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, ThePainkiller said:

...a taj problem se javlja jer je TDM-ova pumpa goriva inace poprilicno kilava...da je u pitanju elektricna pumpa goriva ( ne vakuumska kao kod TDM-a 3vd) taj problem se ne bi javljao... ;)

Jel igra to ulogu kod nas na motorima bez pumpi goriva? Vakuum slavina da, ali nisam primetio razliku kod paljenja na copavom i uspravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Motor najbolje pali kad nema inja po njemu. ;)

A resenje za sve vas je da kupite 4tx od '99 i problema nema.. pali kako god da ga okrenes :jee:

 

(Od '99 ima el. pumpu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Nenadbg88 said:

@Astral, Znači opet se meni događa nešto što nikome nije emoji28.png

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Ne znam sta cu s' tobom! ? 

Jesi probao da ispustis iz loncica karburatora,mozda ti se vodica nakupila iz goriva. Il neko drugo smece iz goriva.

 Meni pali motor isto,uvek.. 

Prvo paljenje (hladno) sauh 1/2 ili 1/3 zavisi koliko povucem polugicu.. i brumm.. ostala paljenja u toku dana ne koristim sauh. 

E sad na -4 verovatno svako paljenje zahteva sauh cim malo odstoji i ohladi se motor. Zima, jebi ga!

Postupaj u skladu sa uslovima.

 

Ja zimi ne vozim (p**ka) tako da nemam iskustva sa zimskim startovanjem na -16 :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Jel igra to ulogu kod nas na motorima bez pumpi goriva? Vakuum slavina da, ali nisam primetio razliku kod paljenja na copavom i uspravno

Vakuum slavina je jedno, a vakuum pumpa nesto sasvim drugo... Vakuum slavina samo otvara protok benzina kada je motor upaljen (a benzin onda slobodnim padom ide do karbova), a vakuum pumpa (sama rec kaze) pumpa gorivo pod pritiskom (od 1-1,5 bar, cini mi se) od rezervoara do karburatora, zato sto je kod TDM-a slavina niza u odnosu na karbove pa benzin ne moze slobodnim padom da dodje do karbova nego mora pumpa (u kontra smeru - "na gore") da "upumpava" gorivo u karbove. TDM-ova pumpa ima slabu membranu, koja se vremenom istegli (ili pukne) pa oslabi pritisak pumpanja i tada benzin ne dolazi u dovoljnoj kolicini do karbova i javljaju se razni simptomi - od teskog startovanja motora, do trzanja u vecim obrtajima, pa cak i do gasenja motora u voznji (jer karbovi ostanu bez benzina)...

Resenje je cesta inspekcija postojece vakuum pumpe (sto zbog ciscenja trunja i rdje, sto zbog kontrolisanja ispravnosti membrane) ili (kao sto smo gore naveli) montaza elektro pumpe. Samo kod odabira ovog drugog resenja mora dobro da se pazi da se izabere pumpa niskog pritiska (do 1,5 bar najvise) jer u suprotnom dolazi do prelivanja karburatora (iglice na plovcima u karbovima ne uspevaju da zatvore dotok benzina kako treba ako je pritisak veci).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ako vreme dozvoli dodji do moje garaze na nbg da ispuhamo to sto koleza kaze i popijemo pivce
 
[mention=3544]nemanja 88[/mention]
Rado prihvatam poziv. Ako vreme dozvoli

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 8 sati, ThePainkiller je napisao:

Vakuum slavina je jedno, a vakuum pumpa nesto sasvim drugo... Vakuum slavina samo otvara protok benzina kada je motor upaljen (a benzin onda slobodnim padom ide do karbova), a vakuum pumpa (sama rec kaze) pumpa gorivo pod pritiskom (od 1-1,5 bar, cini mi se) od rezervoara do karburatora, zato sto je kod TDM-a slavina niza u odnosu na karbove pa benzin ne moze slobodnim padom da dodje do karbova nego mora pumpa (u kontra smeru - "na gore") da "upumpava" gorivo u karbove. TDM-ova pumpa ima slabu membranu, koja se vremenom istegli (ili pukne) pa oslabi pritisak pumpanja i tada benzin ne dolazi u dovoljnoj kolicini do karbova i javljaju se razni simptomi - od teskog startovanja motora, do trzanja u vecim obrtajima, pa cak i do gasenja motora u voznji (jer karbovi ostanu bez benzina)...

Resenje je cesta inspekcija postojece vakuum pumpe (sto zbog ciscenja trunja i rdje, sto zbog kontrolisanja ispravnosti membrane) ili (kao sto smo gore naveli) montaza elektro pumpe. Samo kod odabira ovog drugog resenja mora dobro da se pazi da se izabere pumpa niskog pritiska (do 1,5 bar najvise) jer u suprotnom dolazi do prelivanja karburatora (iglice na plovcima u karbovima ne uspevaju da zatvore dotok benzina kako treba ako je pritisak veci).

0.6 do 1bar :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
14 hours ago, Nenadbg88 said:

@Astral, Znači opet se meni događa nešto što nikome nije emoji28.png

Kao što je i Astral rekao - voda u gorivu. I meni se dešavalo posle velike kiše da ne radi baš kako treba. Ispustiš na lonče i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Drustvo,dali je neko menjao ili planira da menja velike fabricke migavce (one ruzne :)) za neke lepe,male l.e.d.?

Kupio bih sva cetiri originalna ALI kratka,moze ponude na P.P. 

Hvala!

Moze prvo slika na viber 063/8541744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Mene je na motoru sačekao komplet lepih, led migavaca. Prvo sam mislio da se to ništa ne vidi, ali sam se iznenadio kako je fino. I nisu ništa slabiji od originalnih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja