Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Kolega tibor, koji RoadSmart ste stavili? Prvi R.S., R.S.2, R.S.3 ? Ja vozim 3 odlicne gumarabike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je to za ovu sezonu, opran, sve plasticni i gumeni delovi tretirani, sve lakirane povrsine, felne, ram, sva tri kofera... Pod ciradom, put tank i tamo 2018. opet na drum :) Nesto me tera na prelazak na boksera ali u vise navrata se nije dalo.

 

Arsenal cetki za pranje, kozmetika, pomoc lepse polovine :)

 

20171112_115650_001.jpg 20171112_120008.jpg 20171112_131329_001.jpg
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Moj se neće ugasiti ni do kraja decembra koliko vidim. Zimska oprema je tu, tako da...

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajd' kad ste vec tu.

 

Konvertujem maglenke sa H3 halogen, na H3 LED.

 

Da li da stavim zute, jer poznato je da zuta bolje probija kroz maglu i kisu, cini mi se vise bode oci, ili da stavim klasik belu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, Nemanja_Denke je napisao:

Danas smo udomili žutu osu iz Iwate....

Iako je moj glas išao malom stromu ćale je rešio da se vašoj sekti priključi; što i nije loše, jer vidim da se dosta vozite pa mogu i ja da se privalim :D

eve ga:

DSC_01030.jpg

Čestitam! Neka te lepo služi...! ;) Lep TDM (moj omiljeni)... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 42 minuta, Alekre je napisao:

Ajd' kad ste vec tu.

 

Konvertujem maglenke sa H3 halogen, na H3 LED.

 

Da li da stavim zute, jer poznato je da zuta bolje probija kroz maglu i kisu, cini mi se vise bode oci, ili da stavim klasik belu?

Moj glas za zutu,za maglu je zakon,imam zuti vizir i to je druga dimenzija (i kada nije magla a po njoj posebno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Alekre said:

@Bdada

 

Porucio zute :)

Dobro si ucinio. Svetlost talasnih duzina oko 570-590 nm bolje "farba" povrsinu koja je izlozena . Sve topolotne vrednosti oko 3000 kelvina i nize 2700k, 2300 k su odlicne za uslove lose vidljivosti smanjice se refleksija minimalno i asfalt ce ti biti duze i bolje osvetljen. Uvek svetla za maglu uzimajte zuta i vizire za kisne uslove zute. Za opstu upotrebu mozete koristiti izvore svetlosti od 4300k -5000k . To je bela boja . Sve preko toga je na kisi neupotrebljivo, aj da kazemo 6000k kao gornju granicu upotrebljivosti. 

Uglavnom :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Nemanja_Denke said:

Danas smo udomili žutu osu iz Iwate....

Iako je moj glas išao malom stromu ćale je rešio da se vašoj sekti priključi; što i nije loše, jer vidim da se dosta vozite pa mogu i ja da se privalim :D

eve ga:

DSC_01030.jpg

Lep motor! U zdravlju se vozili otac i ti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kolege mali problem. Naime, pošto sam imao havariju na automobilu a morao sam nešto završiti, morao sam otići motorom po kiši da obavim posao.
Bilo je to lepo peglanje oko 100 na sat po finoj kiši. Kada sam došao kući primetio sam da trokira na leru i da hoće da se ugasi, kao onako kada je baš hladan po hladnom vremenu bez gasa. Računam da je ušla voda negde gde nije trebala, pa sam hteo pitati iskusnije kolege gde bi to mogla ući voda i na šta prvo da obratim pažnju, tj gde da rastavljam?


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jutros upalio sva sreća dobro. Isparila je voda gde god da je ušla, a tek ću za vikend moći da se pozabavim time.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma one gumene kapice preko svecica su ti pustile vodu .. nista strasno. Imas to da kupis u Mass-u a predpostavljam i na jos mesta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
12 hours ago, Nenadbg88 said:

Jutros upalio sva sreća dobro. Isparila je voda gde god da je ušla, a tek ću za vikend moći da se pozabavim time. emoji106.png

Proveri kanale za odvod vode, nalaze se na stublinama sa strane. Hoće da se zapuše od prljavštine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
56 minutes ago, Nemanja_Denke said:

Može mala pomoć,

 

kako se kači Givi monorack?

vidim na slici da treba sve da se skine pozadi ali kad sam pokušao da skinem zadnje plastike nisam uspeo...skinuo sam sve šrafove kojima se pristupa ispod sedišta i one gore i  sa strane i nisam uspeo da odvojim plastike :neznam: ...da li ima tu možda nekih žabica ili nekih zavučenih šrafova koje nisam video (ipak je mrak a svetlo u garaži slabo :))?

 

ovako kaže slika da treba:

71Sx5jp6GEL._SL1000_.thumb.jpg.0f5411ea8dff1680ad3b1c00bee4e423.jpg

Skidas sve srafove,nema zabica. Znam sta te muci. Kad skines rukohvat za suvozaca (ispod sedista srafovi) osvetli supljinu repa i videces jos 2 srafa za plastike . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
24 minutes ago, Nemanja_Denke said:

@Astral hvala, a kako da skinem rukohvat za suvozača a da ne ogrebem plastiku? Probao sam da ga raširim pa da prevučem preko plastike ali nema šanse. .. :)

Ne mozes rasiriti rukohvat. Previse je cvrsto. Probaj da odvrnes te srafove sto drze plastike u samom repu (supljini ispod sedista) i sam drzac mozda krene sve zajedno. Mislim da sam tako skidao.. znam da sam isto bio zapeo kao ti. Nece i nece. Kad sam bolje pogledao pronasao jos 2 srafica i sve samo sislo.. smejao se posle sto sam se nervirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja to kada sam skidao skinuo sam sve u kompletu, sa sve zadnjom štop lampom i rukohvatom. 4 imbusa ima gore kod rukohvata sa unutrašnje strane kad se skine sedište, i još dva šrafa koji drže plastike one bočne koji se nalaze na sredini motora sa spoljne strane.
To kad se svuče ostaje samo ram gore pozadi.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 11/15/2017 at 23:09, Nenadbg88 je napisao:

Kolege mali problem. Naime, pošto sam imao havariju na automobilu a morao sam nešto završiti, morao sam otići motorom po kiši da obavim posao.
Bilo je to lepo peglanje oko 100 na sat po finoj kiši. Kada sam došao kući primetio sam da trokira na leru i da hoće da se ugasi, kao onako kada je baš hladan po hladnom vremenu bez gasa. Računam da je ušla voda negde gde nije trebala, pa sam hteo pitati iskusnije kolege gde bi to mogla ući voda i na šta prvo da obratim pažnju, tj gde da rastavljam?


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

    Vec je reseno ali evo da potvrdim vec navedeno. 

    Isto pokisao kao mis u voznji ali pljusak me uhvatio bez i jedne plastike napred. Ni prednjeg blatobrana, ni bokova, ni poluoklopa.... Zapravo, vozim tako veci deo ove godine i sad me bas ispolivalo.

    Sve instalacije mokre kao moca, uz trokiranje i drzanje na 3-4000 obrtaja dovukao se kuci.  Pomoglo je izduvavanje komprimovanim vazduhom kapica, kablova za svecice, malog oduska (kanala za izliv levo od svecica) i samih rupa (upusta) za svecice. Proradio kao nov.

    Ta vlaga se zadrzava danima iako veci deo ispari, vec za sat vremena je palio ali uz smetnje. 

    Cim farbar uradi plastike, vracam sve na mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja