Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Probao i to i odlicno je.A nisam ni spomenuo Zenox vec Marly koje je mnogo mnogo bolje.Kolega  N,F.S. citaj sta pise.
 


Kolega N.F.S. jeste u pravu Zenox jeste Marly samo ne znam iz kog razloga je pogresno napisano na Kolibriju da je proizvodjac "Zenox" .
Imas na marly.com da pogledas sta sve proizvode .

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 9/13/2017 at 21:51, bdada je napisao:

Sada su stvari mnogo jasnije,ja koristim mineralno misleci da je odgovarajuce jer je agregat konstruisan krajem 80-tih.

Kada smo vec kod toga,sta su aditivi koji se dodaju gorivu namenjeni agregatima konstruisanim za olovni benzin,dali su nepotrebni ukoliko se sipa sint. polu-sint. ?

Jeste konstruisan u doba kada su bila delotvorna ulja iz onog vremena, ali su se u medjuvremenu promenila goriva. Cak i Srbija je dobila precisceno gorivo za primer (ovde mislim na NIS). Ulja ispod nivoa barem polusintetickog jednostavno nisu dovoljno delotvorna, mada se prodaju. Ujedno, nije moguce proizvesti toliko sintetickih estara ili poli-alfa-olefina da bi se podmirila sva svetska traznja, niti je to jednostavno (prave ih 3-4 fabrike u svetu ukupno), niti je jeftino.Treba teziti uljima sa ove dve materije u (bar) manjoj ili (bolje) u visoj meri. Mozda kao treca prolazi i verzija ulja unapredjena polimerima (fulerenska) koja pravi 1 poznati priozvodjac iz SAD. Nijedan agregat nije eksplodirao od mineralaca, a trgovina je slobodna zar ne?

    Aditivi (u prevodu dodaci, dodatne materije) su dobrodosli i cak obavezni da bi se muljcina iz utrobe zemlje nekako kultivisala i podesila svojstva buducih maziva da budu ujednacena bar priblizno od serije do serije. Iz tla nece da izadje dva puta isto, iz laboratorije je cilj upravo to, ujednacen proizvod svojstava deklarisanih na etiketi. Ako se utvrde razlicita svojstva od serije do serije, proizvodjaca ce da oderu. Zato se svojstva namincaju aditivima, mada to ima odredjene granice. Ni najoplemenjenija mineralna ulja aditivima, danas nisu u stanju da svojstvima konkurisu estarskim ili PAO.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Sada cu biti bezobrazan pa iznesem svoje licno misljenje. Zbog ujednacenosti kvaliteta koji je najvisi, cene,  moj licni izbor u proteklih nekoliko godina je Silkolene. Koristim Comp 4 XP (zuta etiketa) za sva ceresla 4T (ukupno 3 motocikla su cetvorotaktna a moped i dva vanbrodska su mi dvotaktni). Za Jamahu TDM korisceno je takodje Silkolene Comp 4, ali vec je kupljeno i ubuduce ce biti korisceno Silkolene Pro 4 XP (crvena etiketa). Silkolene Pro 4 + nema potrebe koristiti za TDM-a.

    Sa Motulom 5100 nisam nesto bio bas odusevljen, sa Motulom 7100 bih verovatno bio zadovoljan ali je duplo skuplje, cena me odvraca i odluka je kao u gornjem pasusu. Po meni ovde prestaje svaka kalkulacija oko cene. Motul 300V je vrhunsko ulje ali nije za TDM-a.

    Mozda bi prosao Bardal C60 fulerensko, radi se o grupi hrabrih ljudi koji guraju svoju novu tehnologiju i nisu lako dostizni....

    Svi preostali proizvodjaci na svetu za sada kopiraju, imitiraju, foliraju, kerebece se i benave, predstavljaju neke testove javnosti koje vidim da izvode klovnovi a niko nevidi sta je stvarno u retorti i epruveti, KUPITE NASE ULJE VIDITE STO JE ZUTO.... trziste je slobodno zar ne. Vrlo je malo proizvoda kojima na slobodnom trzistu verujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Dobro kolega, evo u Novom Sadu sve poznate proizvodjace ulja nalazimo na Najlon pijaci (novosadski buvljak). Valvoline, Castrol, Total, ELF, Shell, Mobil 1, Modrica, Viskol (Futog), itd... sve poznati. A kutije sto prave u Pazovi brate, ko Francuske, i mirisu. Mozda su prava ulja, a mozda i ne? Samo je problem i da su prava, sto ni jedan od ovih proizvodjaca nema uopste pogon ni malu laboratoriju da prave kljucne sastojke danasnjih EFIKASNIH ulja. Svi koriste noviju hemiju da namincaju mineralna ulja i nabudze i namunje, i... Tu je razlika. Ona tri proizvodjaca sto sam spomenuo (da nebude previse reklame) imaju svoje pogone za kljucne a ucinkovite materije u sastavu tecnosti za nase ljubimce. 

    Postovanje kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mislio sam na aditive u bocicama,kod nas u prodaji,za vozila koja su koristila olovni benzin pa aditivi za povecanje oktanskog broja i tako ti?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па ако желиш да "прегураш" за 50 фунти...

 

Шта знам, ја био потпуно задовољан са Comp 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Jesi probao da dotegnes rebound?
Jesam. Ok je on meni kada se sam vozim. Ali kada stavim devojku i napunim kofere, onda problem.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
On 16.9.2017. at 14:39, marshall je napisao:

    Dobro kolega, evo u Novom Sadu sve poznate proizvodjace ulja nalazimo na Najlon pijaci (novosadski buvljak). Valvoline, Castrol, Total, ELF, Shell, Mobil 1, Modrica, Viskol (Futog), itd... sve poznati. A kutije sto prave u Pazovi brate, ko Francuske, i mirisu. Mozda su prava ulja, a mozda i ne? Samo je problem i da su prava, sto ni jedan od ovih proizvodjaca nema uopste pogon ni malu laboratoriju da prave kljucne sastojke danasnjih EFIKASNIH ulja. Svi koriste noviju hemiju da namincaju mineralna ulja i nabudze i namunje, i... Tu je razlika. Ona tri proizvodjaca sto sam spomenuo (da nebude previse reklame) imaju svoje pogone za kljucne a ucinkovite materije u sastavu tecnosti za nase ljubimce. 

    Postovanje kolega.

Pre dve sezone, klubski smo uzeli Motul V300 i mogu kažem da smo imali loše iskustvo, pogotovo kolege na Vstromu, gde su imali veliku potrošnju ulja. Kako imamo dobru saradnju sa MASS company, na jednom našoj proslavi upustili smo se u priču. Gde nam je čovek objasnio da je to savršeno ulje i izneo drugi pogled. Da druge serije ulja imaju svojstvo da pokupe nesagorene materije smeše iz cilindara  i da time daju prividnu sliku da mašina ne troši ulje. 

Da je to baš prednost V300 ulja i dao predlog da na nekoj dužoj turi ide sa nama i uzima uzorke dve serije ulja, periodično kako bi nam potkrepio svoje tvrdnje. 

Nikada nismo završili ovaj eksperiment, vec smo prešli na proverene serije 5100,7100 ali je ostala tema za razmišljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: Yamaha Tdm 900

Moje mišljenje je, da su svaka ulja podjednako dobra samo je poenta da se ne naleti na fals ! A da bi se to zasigurno izbeglo treba ga kupovati preko. Nemačka, Austrija itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

E baš tako.

U istoj radnji gde uzimam ulje, pitao sam za Castrol, da li je original.

Kaže Castrol dobija preko posrednika i ne može da garantuje, ali LIQUI MOLY dobija direktno. 

 

Verovatno je u tome caka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
E baš tako.
U istoj radnji gde uzimam ulje, pitao sam za Castrol, da li je original.
Kaže Castrol dobija preko posrednika i ne može da garantuje, ali LIQUI MOLY dobija direktno. 
 
Verovatno je u tome caka.

A koje Liqui Moly sipas u TDM ? I kako ti se ponasa menjac sa njim .

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@marshall Hvala na ovom izuzetno korisnom času iz hemije :)

 

Ja sam sipao Motul 5100 15W50 ovu turu i mogu vam reći da nisam baš oduševljen sveukupno, a od pre nekoliko dana mi je menjač počeo kukati.

 

Ne vidim da iko hvali (niti pominje) Ipone, ali njega sam prethodno sipao, 10W30 (što po knjizi treba da ide u TDM) i motor mi se sasvim lepo ponašao. Ja sam ozbiljno razmišljao da batalim filozofiju i da se vratim na njega, ali posle koleginog izlaganja se predomišljam. Možda probam Comp 4 ili Motul 7100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 15 sati, SSRETENOVIC je napisao:


A koje Liqui Moly sipas u TDM ? I kako ti se ponasa menjac sa njim .

Sent from my LG-H831 using Tapatalk
 

Iskren da budem, već par sezona sipam Motul, jer dobijamo popust na količinu kada uzmemo bure, tako da ceo klub vozi isto ulje.

Ne zato što nisam zadovoljan, već zbog drugarstva.

Liqui Moly za motore imaš dve mogućnosti i obe su dobre.

U auto sipam  Liqui Moly TOP TEC 4100 5W40

U ženin auto Liqui Moly SUPER LEICHTLAUF 10W40

 

Meni se menjač odlično ponašao na 4TX-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Dok smo još kod ulja,ja sam ove godine sipao Ipone 15w-50 polusintetik,nisam primetio ništa na menjaču od 3vd modela.
Al ozbiljno razmišljam da sledeću sezonu probam sa Elf- ovim uljem.

Sent from my Custom Sony using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 22 sati, Zloboleon je napisao:

@marshall Hvala na ovom izuzetno korisnom času iz hemije :)

 

Ja sam sipao Motul 5100 15W50 ovu turu i mogu vam reći da nisam baš oduševljen sveukupno, a od pre nekoliko dana mi je menjač počeo kukati.

 

Ne vidim da iko hvali (niti pominje) Ipone, ali njega sam prethodno sipao, 10W30 (što po knjizi treba da ide u TDM) i motor mi se sasvim lepo ponašao. Ja sam ozbiljno razmišljao da batalim filozofiju i da se vratim na njega, ali posle koleginog izlaganja se predomišljam. Možda probam Comp 4 ili Motul 7100.

    Od navedenog odlican izbor kod Motul bi bio 7100, mene odvraca samo vrlo visoka cena cak i kada je na popustu. Za Silkolene Comp 4 XP (zuta etiketa) koje sam imao u TDM-u mogu samo da uputim preporuku, a verovatno ce isto biti i jos vise sa Pro 4 (ali kada prodje tekuci Seksperiment). Cena im je ispod 1000 dinara za litar, sa par desetina din razlike. Motul 5000(mineralka), 5100 (nekako tanka polusintetika), nisu bas neki izbor kao ni sve druge mineralke nabudzene ili ne, ali svako ima pravo odluke za sebe i svoj novac.

    Zapravo, kupio sam zimus motor sa Ipon uljem. Prethodni vlasnik nije znao koji Ipon tacno je bio(?!), samo da je zamena izvrsena vrlo skoro. Dobro. Doterao sam TDM-a u Novi Sad izdaleka i kratko koristio sa Ipon a onda iz nekog sopstvenog opreza zamenio, i filter naravno. Ispusteno ulje Ipon je bilo potpuno crno, neprozirno, a kada sam ga odlio iz lavora, na dnu je OSTALA GARAVA SLINAVA MULJCINA koju ni u bocnom polozaju posude nisam ocedio. Posudu sam oprao benzinom i spremio za sledecu upotrebu, kao kuhinjsku serpu. I oprana je samponom posle benzinskog trljanja cetkom.

    U TDM-a je zimus usut gorepomenuti Comp 4 XP. Prvo je i usuto pa odmah izliveno novo ulje u cilju spiranja jos taloga, i dobro je.... bilo je jos mulja cak i bez palenja motora! Neka me smatraju za ludaka zbog ovog ali.... Doneta je odluka da se Comp kratko koristi zbog opet daljeg ispiranja motora, i opet, dobro je...

    Juce poslepodne, posle 800 km rada, Comp 4 XP (prijatan, pravilan rad i na 40-tak stepeni C) je ispusteno u opranu posudu (kao kuhinjska serpa). Ponovo je zamenjen i filter, ocekivao sam jos cadji i smole, sto je bilo, bar po boji ali manje. Ulje je bilo prilicno tamno, cenim da je doslo do daljeg ispiranja unutrasnjosti, ovo je ocekivano. Sutra najverovatnije iz lavora pretocim u neku kanticu pa ce biti vidljivo ima li na dnu lavora jos mulja i cadji od ranije koji su sada rastvoreni sa unutrasnjih povrsina.

    Sinoc je sipano 4 litre novog Silkolene Pro 4 XP  (estarsko potpunosinteticko, crvena etiketa). Posle toga usledila je kasnije sinoc voznja od (slucajno) tacno 50 km i ponovo postoji razlika. Postoji razlika izmedju Ipon i Silk.Comp4, takodje izmedju Comp 4 i Pro 4. Ocekujem dalje intenzivno skidanje garezi, jos pravilniji rad (ovo su vec tesko osetne nijanse ali postoje), vec je finiji rad menjaca... i opet zameniti postojeci Pro 4 pre isteka propisanog roka. Tek posle toga, kada se rastvori i ode garez iznutra, mislim da ce biti moguce koristiti ulje u fabricki propisanom periodu ili priblizno. Po sinocnom utisku, mislim da Pro 4 ostaje kao izbor za Lepu Vlajnu ubuduce, ali konacna odluka ce biti donesena posle ispustanja, merenja Pro 4.... za sada je jos prerano za konacni sud.

    Molim cenjene kolege da ovo shvate kao licne odluke i licni izbor autora ovog teksta. Svi imaju pravo da proizvode i prodaju, kao i da kupe sta zele a da sami odluce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Znas kad bi se toliko jebavao sa zamenama ulja na po 50 km, samo da bi ispitao koje ulje je dobro za motor star dvadesetak godina... Ako nije zaribao sa kojekakvim uljima do sada, pa da mu zejtin sipas nece zaribati...

Kolega marshall, u svakom slucaju, svaka cast na strpljenju i na brizi za taj TDM, ali ja mislim da je ipak to previse zezancije oko jako malih nijansi u razlicitim uljima za nase (matore) motore...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Nije tvrdnja da je Comp razredjivac za garez i netreba ga sipati u dimnjake zbog toga. :lol3:Ali da zbog prisutne i efikasne hemije uklanja djubre natalozeno od prethodnih nebriznih vlasnika i neefikasnih maziva, to stoji. 

    Sreca da sam agregat nije pohaban ali ovakvi znaci (naslage) mi nagovestavaju dve opcije o postupanju prethodnika. 1. Korisceno jeftino mineralno, neefikasno ulje (koje je ostavilo naslage) ili 2. Samo dolivano ulje koje se pojacano trosilo zbog neefikasnosti (pa kad ga stalno doliva zasto da ga menja stalno mu daje novo). 

    Nijedan nije eksplodirao ni zaribao zbog pogresnog ulja, ali je sigurno krace ziveo zbog toga. Prekidam takvo postupanje, zivece kod mene, motor mi se svidja.

    Ima i 25 godina (1992) ali sam ga kupio sa 52000 km. Mogao je u spajzu da nabaci i 50 godina bez nakupljanja kilometraze koja ga u stvari trosi. Motocikl nije auto da istrune u garazi vozen ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja